Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

ninusch
1. zář 2015

Holky poraďte, koupila jsem dnes věci jako je bulgur, pohanka a podobné. co se z toho dá uvařit opravdu dobrého?

fire85
1. zář 2015

@ninusch bulgur vařím jako přílohu třeba místo rýže, kus kus taky, nebo i jako salát se zeleninou.pohanku jsem ještě nezkoušela.mrkni třeba na varilamysicka.cz tam jsou dobrý tipy a recepty.

lullli
1. zář 2015

@ninusch Bulgur dělám se zeleninou, úplně stejně jako kuskus. A pohanka jaká? Lámanka? Z té je super kaše, naslano se zeleninou. Kroupy jsou zase dobré místo ječných krup do šouletu. Nebo namíchat pohankové kroupy s čočkou. A pohanka je taky moc dobrá s houbama, jako houbové rizoto. A jde přidat do jakékoliv vývarové polévky. Někomu ještě chutná pohanka s brynzou.

sasanka033
1. zář 2015

@ninusch z bulguru delame i placicky, asi na milion zpusobu, je to moc dobry - on ma takovou trochu oriskovou chut, je fakt zajimavej a chutnej. kuskus je proti nemu nudnej🙂

barulina
1. zář 2015

Za mě pizza není nějak pračka. Mám super recept na těsto dělá se s ním perfektně a můj chlap(dříve dělal v pizzerce( říká že chutná jak z pizzerie

ninusch
1. zář 2015

@sasanka033 Jéé a poslala bys mi prosím nějaký recept?

sasanka033
1. zář 2015

@ninusch priznam se, ze zadnej nemam, ja dycky zalovim na netu a podle toho, co mam doma, splacam treba i z vice receptu.. 🙂

sasanka033
1. zář 2015

@barulina das sem ten recept pls? a delas to normalne v troube teda? na kolik stupnu a jak dlouho? diky🙂

ladyhacek
2. zář 2015

hovězí na mrkvi (s mrkví?) a rýže

veronika182
2. zář 2015

dneska kuře na paprice, k večeři holanďáky s kaší od včera..na zítra manžel vaří kuření s čínskými nudlemi...a pak už nevim 🙂

maxinkaa
2. zář 2015

Dnes játra na hořčici, paprice, zítra hovězí vývra, vařené hovězí, cibulková omáčka, brambor. O víkendu smažák s domácími hranolky a tatarkou a v neděli svíčková 😎

eleanor100
2. zář 2015

Krůtí bylinkové závitky v papiňáku, rýže

bajapetra
2. zář 2015

Já dneska palačinky a včera kuřecí paličky s rýží

lennus
2. zář 2015

Zelené fazolky s cibulí, brambor. kaši (první pokus - místo mléka bude kokosové) a losos.

lennus
2. zář 2015

@ninusch Bulghur dělám buď jako rizoto se zeleninou nebo jako přílohu k masu či rybě. Pohanku moc nedělám - hodí se jako příloha, zapečená, na kaši či dezert - s ovocem, oříšky, semínky, mákem, ale miluju jáhly, z těch dělám kaši. Pak je úžasná příloha polenta, taky k rybě, k masu, ke grilované zelenině. Taky jsem si oblíbila quinou do polévek, prodává DM, ale vozí nám kamarádi z Německa, je to tam levnější.

pomnena
2. zář 2015

dnes veprove v mrkvi a brambory, zitra nejaka rychla rybka s grilovanou cuketkou a bramborovou kasi

sangita
4. zář 2015

Řepová polévka (řepa, mrkev, kedluben), kukuřičné těstoviny s omáčkou z červené čočky (čč, rajče, patizon, nori) posypané tavenýrem.

aqeris
4. zář 2015

včera byly špagety se slaninou, rajčaty, bazalkou a parmazánem a dneska brambory s tvarohem a kefír

sasanka033
4. zář 2015

ryze se cuketou, cibuli, rajcaty, paprikou a trochou protlaku

aqeris
4. zář 2015

@sasanka033 ach, se mi po cibuli ☹

ladyhacek
4. zář 2015

Kuřecí vývar, pečené stehno, rýže

sasanka033
4. zář 2015

@aqeris kvuli kojeni?

sangita
5. zář 2015

Dnesni obed byl az vecer🙂 Repova polevka (repa, mrkev, celer, cesnek), ryze natural, adzuki se zelim, patizonem a wakame, roketa.

sofinulik
6. zář 2015

ja dnes vyjmecne nevarila nic, dojedli jsme koprovku ze vcera, moje deti i babi ji miluji a můzou jist nekolik dnů, manzel koprovou neeee, tak mel sekanou, brambor a okurk.salat a jeste jsem pekla minikoblizky a to je vam sice nezdrava ale vyyyyyborna zalezitost....jednou za cas......zbyli asi tri 🙂

sofinulik
6. zář 2015

@sasanka033 a jak ho delas? tim testem vysteles treba kulatou formu a vsechno ostatni vymichas a vylijes?

jitavrtule
6. zář 2015

dneska vrcholně buržoustský oběd - kachní prsa na 80 stupňů, batátové pyré a k tomu strouhaná mrkev a patizon na másle. mňam mňam mňam. a nejlepší je, že mi zbyla ještě jedna porce na zítra k obědu!
plus jsem včera upekla hromadu kynutých koláčků s tvarohem a rozinkama, povidlama s mandlí a mákem s švestkou a skořicovou drobenkou, takže těch dnes padlo taky nemálo 🙂

natynkaz
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sasanka033
7. zář 2015

@sofinulik co jak delam?🙂

sofinulik
7. zář 2015

@sasanka033 sorry asi jsem si te spletla 😉

katka_mel
7. zář 2015

Dnes hovězí nudličky se šťávou a těstoviny.