Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

moudivlacek
31. kvě 2011

žemlovka,livance, vdolky,buchty,buchticky se sodo,palacinky
@zuhur

peroli
31. kvě 2011

@zuhur rýže zapečená se švestkami a skořicí? 😵 to bych dojela na oběd 😀 koukám že jseš taky z Brna.. napiš z které části a ve 12 jsem u vás 😀 😀

petrusam
31. kvě 2011

dnes smažák a hranolky, zítra kuřecí přírodní, bramkaše a zeleninový salát, čtvrtek - kuřecí rizeto s kukuřicí ...

gumidek
31. kvě 2011

Ahoj🙂

Se zájmem vás pročítám a hledám inspiraci, co zrovna uvařit. Jste super🙂 Mám doma červenou čočku a nechce se mi dělat polévku, máte nějaký tip na dobré jídlo? Klidně i salát, teď v tom teple je ideální.

Díky moc.

brusinka.pusinka
31. kvě 2011

@gumidek
Čočkové placky:

250 g červené čočky | 2 jarní cibulky | 20 g zázvoru | 2 žloutky | 100 g strouhanky | 1/2 lžičky mletého kmínu | 2 lžíce řepkového oleje | 1svazek pažitky | 200 g zakysané smetany | 1 lžíce citronové štávy | sůl | pepř

1) čočku uvaříme ve slané vodě dle návodu na obalu, potom ji slijeme necháme oapat a rozmixujeme nahrubo, oloupeme zázvor a s očištěnou jarní cibulkou ho nasekáme najemno.
2) smícháme čočku, zázvor, žloutky, strouhanku, cibulku pepř a kmín. Pikantně dochutíme.
3)na rozpálenou pánev dáváme lžící placočky, které opečeme z obou stran dokřupava, z každé asi 3 min.
Smícháme nakrajenou pažitku se smetanou, citronovou štavou, solí a pepřem a podáváme s placičkami.
salát z červené čočky

200g Červená čočka
2 Jablka
1 hlávka Ledový salát
3 lžíce Jablečný ocet
250 ml zeleninový Vývar
10 půlek Vlašské ořechy
4 lžíce Olivový olej
Pepř
10 g Zázvor
Sůl
Čočku dáme asi na pět minut vařit do zeleninového vývaru. Opraný salát natrháme na malé kousky. Jablka nakrájíme na kostičky. Čočku necháme okapat a vychladnout. Vše dáme do mísy. Zázvor nastrouháme, smícháme ho s octem, olejem, pepřem a solí. Zálivkou doplníme salát. Nakonec ozdobíme ořechy.

kami1984
31. kvě 2011

Vepřové kostky na hořčici s hráškem a kari rýže,na véču palačinky s jablky a tvarohem

brusinka.pusinka
31. kvě 2011

my máme na večeři zeleninový salát se sýrem Gottage a bylinkami a opékané bagety 😉

berenika39
31. kvě 2011

@zuhur nevadí, já má středu práce+školka 😀 😀 , tak si počkám na čtvrtek 😀

weri1
31. kvě 2011

@zuhur můžu se zeptat jak děláš to rizoto v páře?

zuhur
31. kvě 2011

@moudivlacek bude žemlovka, už mám nakoupeno. Jen musím mrknout na netu na recept. U nás doma se nedělala - mamka ji nejí. Výbornou dělala maminka bývalého přítele, ale té opravdu psát nechci.

@peroli já bych tě pozvala, ale:
a) obědváme až v jednu
b) momentálně bydlíme v provizoriu (stěhovat se ovšem budeme do Šlapanic)
c) já osobně preferuju na sladko spíš jáhly (no, ale rýži bych musela dělat stejně manželovi, takže by byla i pro tebe)
Jinak jsem ze Židenic a ráda tě poznám.

@berenika39 no buď ve čtvrtek nebo v pátek bude pangasius - ovšem jak ho upravím záleží možná zase na @peroli - ta už mi jednou poradilo fantastický rybí recept. Já zas tak širokou zásobu receptů nemám. Postupně se tu učím od ostatních holek - zatím teda vede @brusinka.pusinka - podle ní už jsem vařila min. třikrát 😉

@weri1 ono je tak trochu v páře ve vývaru 😅 Rýži dám do již zmíněného vietnamského rýžovaru (tu věc fakt miluju). Používám normální + červenou, přidám kukuřici a zaliju vývarem (podle toho jaký mám doma, ale už jsem použila opravdu i jen vodu) a nechám udělat. Masíčko, dělám většinou na pánvi, ale už jsem ho tam jednou hodila taky a chutnalo to suprově a hlavně jsem se o to nemusela vůbec starat 😅 😅 😅

moudivlacek
31. kvě 2011

@zuhur u nas se taky nedelala,takze manzelovi a malymu ji delam co dum dal,veku namocim do mleka,na to vrstva nastrouhanych jablek skorice vanilkoveho cukru a rozinek (lepsi jsou nalozene v rumu 😀 ) pripaden vlaske orechy na kousky,koncim vekou,potru vajickem,nekdo dela z bilku snih a ten necha na zemlovce zapect,tak at se povede,jednou jsem zkousela pridat k jablkam i tvaroh

peroli
31. kvě 2011

@zuhur tak dojedu až v jednu... nemám problém 😀 😀 😉 a jsem z Vinohrad to je coby kamenem dohodil a zbytek došel 😀 😀

zuhur
31. kvě 2011

@peroli jůůůůůů to máš opravdu blízko. Jen bych tě neměla kam posadit 😀 😀 😀 Momentálně stolujeme, každý před svým počítačem, protože jinde není místo, ale to je na hodně dlouhé a ne příliš veselé povídání, ve kterém figuruje jeden "velmi spolehlivý" realitní agent.

eriska
1. čer 2011

dobré ranko, tak já nevím, jestli francouzské brambory nebo žemlovku, mám chuť na obojí😀D půjdu na trh a uvidíme, co tam najdeme, třeba to nakonec vyhraje obalený květák😀DD
@zuhur já do žemlovky nedávám vůbec vejce, přijde mi to dost zbytečný a taky je nemůžu kvůli alergii, já jablíčka osmahnu na karamelu a pak až je vrstvím na vánočky či rohlíky omočené v mléce, končím vrstvou rohlíků, pokladu kousky másla a když mám poliju troškou šlehajdy či mléka..

kaculetka
1. čer 2011

U nás dnes vepřové rizoto🙂
@eriska žemlovku moc nemusím, ale tahle vypadá lákavě...vyzkouším, díky za tip🙂

majatob
1. čer 2011

ja mam v mrazaku zbytek kopru, takze bude kulajda 🙂

aaadus
1. čer 2011

@kammka nakonec jsem je nedělala, manžel na ně neměl chuť. A recept mám tady od holek

Včera - malý bramboračka, já kebab a hranolky, manžel chleba ve vajíčku s hořčicí a kyselou okurkou (ne že bych ho tak odbývala s obědem, ale jezdí domů až pozdě večer)
Dnes zapečené brambory s kuřecím masem a smetanou

kammka
1. čer 2011

my měli včera segeďák s kupovaným knedlíkem, bylo to raz dva, měla jsem ho už hotový, jen nezahuštěný bez smetany v mrazáku..ještě tam mám omajdu na špagety, ta čeká na svou příležitost..a o víkendu dělala sestřenka kuře na paprice, kuřecí je taky v mrazáku, tak se taky dočká, ale až chvíli po těch špagetách, nebo bych ho mohla udělat s rýží...

vojtisek2007
1. čer 2011

vepřový guláš a knedlík nebo těstoviny

klosky
1. čer 2011

Budu dělat vepřové na houbách a rýži

brusinka.pusinka
1. čer 2011

dneska máme jen polévku falešnou gulášovku z hlívy ustřičné, Bruschetta, a dortík , jinak odpoledne jdeme k babičce na bůčkovou roládku se šťouchánými brambory a salátek 😉

veru23
1. čer 2011

dneska smažený květák a pár smažených žampionů, brambory

adelka89
1. čer 2011

my dnes mame zelene fazolky na smetane s vajičkem a houskovym knedlikem 🙂

kammka
1. čer 2011

@brusinka.pusinka jé, gulášovka z hlívy! recept sem, prosím..
jinak říkat takovému obědu jenom je neslýchané...

verunka8
1. čer 2011

fazolová polévka a palačinky

brusinka.pusinka
1. čer 2011

Falešná gulášovka z hlívy ustříčné 😉
300g hlívy ustřičné
1 cibule
4 stroužky česneku
2 lžičky rajského protlaku
2 lžíce hladké mouky
olej
sůl pepř a majoránka dle chuti
litr vývaru zeleninový nebo hovězí
2 brambory, 1 mrkev 1 petržel
červená paprika
1 lžice cukru

Nadrobno nasekanou cibulku spěníme na másle a přidáme cukr a rajský protlak a papriku chvilku osmahnem a přisipeme mouku a řádně zamícháme. Zalijeme vlažným vývarem nejdřív jen polovinou pořádně rozmícháme a dolijeme zbytek. Poté přidáme veškerou zeleninu, a vaříme do změknutí, akonec přidáme česnek a majoránku , dochutíme solí pepřem. podávám s bílým pečivem 😉

není to nic světoborného ale my ji rádi 😉
@kammka

lamarika
1. čer 2011

květákové placičky s bramborem

babulinkab
1. čer 2011

česnečka
plněné tortilly

pelenka
1. čer 2011

plněné žampiony, nový brambůrek a rajčatový salát

peroli
1. čer 2011

@zuhur já když jde o jídlo neznám bratra... 😀 😀 si buď sednu na zem nebo to vemu "na stojáka" 😀 😀 jsem jak pijavice, co? ne a ne se mě zbavit... 😀 😀 😀
když budeš mít někdy chuť a náladu tak mi to pak můžeš povyprávět 😉