Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

ladida.l
5. říj 2011

dneska jsme měli kuřecí vývar s krupicovými noky a kuskus ze zeleninou.

babulinkab
5. říj 2011

@zuhur nechcu se vnucovat, ale jen pro inspiraci
tortilly dělám takto - na cibulce si oprahnu kuřecí prsíčka na nudličky, okořením kořením, co máme rádi,
připravím si zeleninu - dle libosti - syrovou např. rajče, okurka, paprika, ředkvička + výbornou chuť dělá i sterilovaná - kukuřice, hrášek, červená paprika
připravím si dresing - kelímek zakysané smetany, přidám např. nějaký stroužek česneku, červenou papriku, majoránku atd.
vše smíchám dohromady tzn. maso, zeleninu a dresing, naplním tortilly, posypu ještě strouhaným sýrem

zuhur
5. říj 2011

@babulinkab nevnucuješ - děkuju za tip
@brusinka.pusinka - děkuju

kammka
6. říj 2011

včera k véče my zapečenou brokolicia brambory ve vajíčku se šunkou+salát z rajčat a ledového salátku, malá si poručila jibiňáčka s kakaem, což je tučný tvaroh vyšlehaný s mlékem a troškou cukru, navrch granko a banán na plátky...

aaadus
6. říj 2011

vepřové po znojemsku s rýží

zuzi82
6. říj 2011

Ahojky,
my jsme včera měli indické balchao s rýží basmati a na večeři měli chlapi brambory pečené se šunkou a já pstruha. Na snídani jsem upekla jablečno-tvarohovou bábovku (už je jen poslední kousek). Na oběd si dnes dáme špagety s lososem a citronovou omáčkou a na večeři šunkovou pomazánku.

@kammka
Vídeňské osrdí na smetaně
hovězí nebo vepřové srdce, cibule, celý pepř, nové koření, bobkový list, sůl, asi 5 sterilovaných okurek, Hera, mouka, sardelová pasta, cukr, plnotučná hořčice, smetana ke šlehání

Ve vodě uvaříš srdce s oloupanou cibulí, solí, asi deseti kuličkami pepře, pěti kuličkami nového koření a dvěmi bob. listy doměkka. Maso pak vyjmeš a nakrájíš na kostičky zhruba 1x1 cm. V kastrolu rozpustíš heru a opražíš na ní na malé kostky nakrájené sladkokyselé okurky. Potom zasypeš cukrem (asi dvě lžičky) a nakonec vymačkáš sardelovou pastu (tak třetinu tuby). Zase trochu opražíš a zasypeš hladkou moukou. Zamícháš a trošku opečeš. Zalíváš přecezeným vývarem ze srdce. Přidáš jednu velkou lžíci hořčice a nakrájené maso. Prováříš ještě asi půl hodinky. Nakonec vliješ šlehačku a lehce provaříš. My jíme s houskovým knedlíkem.

Tohle je jídlo, které vařím naprosto od oka, tak snad se zorientuješ a bude vám chutnat. Kdyby byl nějaký dotaz, klidně piš. 😅

kammka
6. říj 2011

@zuzi82 moc díky, to zní zajímavě, aspoň si koupím do spižírny zas nějakou pro mně novou surovinu (saredlová pasta)
vařím taky většinou od oka.

kammka
6. říj 2011

@zuzi82 myslím, že to půjde i s rýží nebo těstovinama..

petrusam
6. říj 2011

losos se zeleninou 😉

zuzi82
6. říj 2011

@kammka Já jsem teda zvyklá k tomu jíst knedlík, ale asi by se dali i těstoviny. Je to takové sladkokyselé. Asi jako koprovka nebo svíčková. Jako chuť je jiná, ale ta sladkokyselost je podobná. 😅

simonceli
6. říj 2011

rajská s hovězím, těstoviny, hovězí polévka, včera na večeři jsem pekla buček (přes 1kg) a s přítelem jsme ho celý snědli ještě teplý, to jsem ho pekla na pomazánku.

kammka
6. říj 2011

@simonceli jéé, to jsem si myslela, že takovej žrout jsem jenom já.. já miluju bůček studenej na čerstvým chlebu s hořčicí!!! a v mrazáku ještě je, tak asi upeču na víkend...

simonceli
6. říj 2011

@kammka nejsi sama... my jsme tzv. pažravá rodinka, takové malé kobylky 😀 já ho zase miluju teplej.

zuzi82
6. říj 2011

@simonceli @kammka I my jsme takoví a malý už začíná taky. 😀 😀 😀 Jen jsem zvědavá, kdo nám to žraní bude v budoucnu sponzorovat. To nemůžeme utáhnout, tři kobylky, to už je fakt moc. 😀

kammka
6. říj 2011

@simonceli
@zuzi82 no jo holky, jenže já mám 20kg nadváhu!!! 😢
asi budu o víkendu krom toho bůčku a srdíček, jíst už jenom zeleninu... 😀

zuzi82
6. říj 2011

@kammka Z toho si nic nedělej, já mám 10 kg

silente
6. říj 2011

Holky mám náhle doma hlávku kapusty a jednu dýni. Čo s tým? 😅

moudivlacek
6. říj 2011

@kammka
@zuzi82 jo jsme na tom podobne,proto se divim,jak kazdej vyvaruje a neni to na nem znat 😀

moudivlacek
6. říj 2011

@silente z dyne polivka,mnam mnam

silente
6. říj 2011

@moudivlacek - a receptík na mňam mňam polívku? 😀

brusinka.pusinka
6. říj 2011

dnešní jídlo je polévka hrstková s drobením a dušená vepřová kýta s hráškem mrkví a bramborovou kaši a zavařená řepa 😉

moudivlacek
6. říj 2011

1 dyne hokaido
2 mkrve
2 petrzelky
1 cuketa
1/2 porku
1 cibule
bíly jogurt nebo zakysanka na zjemneni,dava se az na taliri
pazitka na posypani
sul

na trosce oliv oleje orestovat porek cibulku, pak pridat pokrajenou zeleninu, zalit vyvarem a varit domekka, jelikzo delam pro maleho mixnu do jemna,zmicham jogurt a okorenim dle chuti

handm
6. říj 2011

Ahoj, my měli riziko s králičí panenkou 🙂

kammka
6. říj 2011

@moudivlacek já tu dýni napřed upeču s olivovým olejem a trochou soli.. je pak úplně krémová, mňam..

moudivlacek
6. říj 2011

@kammka jako jak upeces na plechu? ja to jen restuju na oleji rovnou v hrnci,kde se pak bude varit

kammka
6. říj 2011

@moudivlacek rozkrájím na měsíce, vydlabu semínka, pak pokapu olejem, rukama to omatlám po celém povrchu, dám na plech na papír , posilím a peču na 180-200 až jsou na slupce černé puchýřky.. dužinu seškrabu lčící do hrnce a dále postup jako ty.. přidám jakoukoli zeleninu. někdy to přihodím k již měkké zelenině a červené čočce.. to je obzvlášť super. já do toho dávám vařenou cizrnu, když ji mám, ale nemusí být.. je to bílkovinová bomba..

moudivlacek
6. říj 2011

@kammka ahaaaaaaaa,tak to jo,ja jen orestuju,tak nekdy zkusim upect

kammka
6. říj 2011

@moudivlacek no právě že to jen naflákáš na plech a jdeš od toho.. 😀

silente
6. říj 2011

@moudivlacek
@kammka
- díky díky díky! 🙂

werry
6. říj 2011

ahoj holky, prosím o radu, dostala jsem mraženou kachnu , máte nějaký recept, jak ji upravit? jako kuře? budu ji dělat s knedlíkem a zelím.