Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

pet.s
16. kvě 2012

@kammka tyyy brdo..to je systém...no já mám takové ty termohnce, jak velké tak na jednu porci..ale oni na to teplé k večeři moc nejsou(to je naučil chlap)když jsme bydleli sami a jeli z učitelského platu, tak dlabali teplé večeře, jen to hvízdalo.Ale poruč 18 leté slečně, že bude brokolicový krém k večeři? pchháá.-))
Saozřejmě, že moje děti se za peníze na sváču nekoupí kolu..oni si kupují fantu a cigára(teda dcerunka) a mladej měl dnes v kapse zapalovač, ale je to sportovec, tak jen doufám, že pubertální zkoušecí období.-((((mažu jim sebou svačiny, a peníze dostávají na teplé, ale bohužel to už neovlivním..zvláště naše Baru má čuch na nezdravá hnusná jídla(hamburgry a párky v rohlíku).
Kluk ten docela jí zdravě...dělá box a fotbal, tak posiluje a nabírá svalovou hmotu. nejlépe kilo tvarohu sám , pro sebe, k tomu 2 litry mléka a je šťastný. . .-)))))
Maso a králíky Ti závidím..-(((

vegal
17. kvě 2012

Ahoj!
Dneska jsem prvně vařila brokolicovou polévku a chci se zeptat,jestli k tomu něco přidáváte.Myslím jako opečené chlebové kostky nebo tak něco.

evuss
17. kvě 2012

@vegal přesně jak píšeš, ze staršího pečiva nakrájím kostky a ty osmahnu nasucho na panvičce nebo v troubě. Někdy dám třeba rohlíky nakolečka a zapeču se sýrem.

oli26
17. kvě 2012

prosim prosim nemate nekdo recept na smetanove rizoto s kurecim masem? dekuji 😀

reruna
17. kvě 2012

@ia. my taky nejvíce peněz utratíme za jídlo.... a to jsou kluci zatím ještě malí a jeden jí ve školce (teda když tam zrovna je a není nemocný), každý den utratím tak 300,-Kč za jídlo a to máme pořád prázdnou lednici... 😅 bohužel je to tak, že potraviny jsou u nás drahé, tedy pokud chceme kvalitní potraviny a ne levné náhražky...na jednom ale šetříme - zvykli jsme si na vodu z vodovodu a nemusíme kupovat balené vody, sem tam nějakou minerálku pro zpestření, čaj nebo sirup

nikiii
17. kvě 2012

Tak my si dneska jen osmažíme pangase, uvaříme pár brambůrek, k tomu nějakou zeleninku a bude oběd hotovej.

hpaja
17. kvě 2012

Ahoj, prosím, můžete mi poradit nějaký recept z krůtího masa - mám tady medailonky a nic mě nenapadá 🙂 děkuji

eriska
17. kvě 2012

my dojíme hovězí vývar a k tomu jen brambory, špenát a volské oko🙂

ia.
17. kvě 2012

@pet.s
tak ta částka mě až tak neohromila, pže my jsme tak na 10-11 tis, a to máme ještě hodně malé děti. V jednom máte holky pravdu, že nejdrahší jsou studené večeře, a to je náš problém. Tím že manžel má teplý oběd v práci, já doma, tak chceme večer něco lehčího, což ovšem vyjde dráž než nějaká polívka, že...to jsou saláty, šunky, kvalitní sýry atd...

@reruna taky jsme se naučili pít vodu z kohoutku, odmítala jsem tahat se s vodama, manžel vypil za den i dvě minerálky. Kupuju limetky nebo citrony a na zahrádce mám mátu a to si dáme do džbánku a dolijeme vodou..

holky máte tedy tip na nějaké pomazánky? ale prosím bez cibule, tu já nepoužívám, nesnáším ji....

djn
17. kvě 2012

čočka nahusto, párek, vajíčko, rohlík

ia.
17. kvě 2012

@djn jééé já bych si dala čočku 🙂 nebo zelňačku.....ale pořád kojím.... 😖

chezzule
17. kvě 2012

špenát,brambor a vajíčko 🙂

ia.
17. kvě 2012

@chezzule
@eriska holky jak přesně děláte špenát? já ho umím jen "nezdravě" a chtěla bych to změnit. Já dělám takhle - rozpustím, vmíchám jedno celé vajíčko a míchám, v druhém kastrůlku si udělám jíšku na špeku, vmíchám do špenátu, osolím, opepřím a přidám česnek...štve mě tam ten špek ale přijde mi divný dělat jíšku třeba na oleji nebo másle...

chezzule
17. kvě 2012

jíšku dělám na sádle,česnek přidávám až ke konci vaření a jinak přidávám vajíčko a rozmíchám 🙂

chezzule
17. kvě 2012

hodně dobrý je špenát s haluškama-to sem prvně jedla jako malá v nemocnici a je to fakt dobrý

pet.s
17. kvě 2012

u nás čočo polévka a kynutý knedl...večeře nevím..asi je zabiju a sežeru neb mě nebaví neustále vymýšlet ta jídla.-))))))))

pet.s
17. kvě 2012

já jdu navařit na víkend našim na chatu, pak na víkend nám....á ještě si manžova dcera objednala na svátek dort...v 21 letech...ona není normál.-(((no když si ve 21 letech hraje ještě s plyšáky a tančí mi po bytě, tak asi fakt není.-((((

yesu
17. kvě 2012

těstoviny se sušenýma rajčatama a mozarelou...

djn
17. kvě 2012

@ia. no, jsem zvědavá, co budu jíst já, až budu kojit...páč vařím samý takový "zdravý" jídla...

ia.
17. kvě 2012

@djn taky jsem vařívala....fazolačky, zelňačky, čočkovky, zelí......odvykneš si. Teď jsme na vývarech, rajských, bramborových a kulajdách a zelí jsem viděla naposled v září.... 😒

ia.
17. kvě 2012

@yesu ty sušené rajčata jen lehce orestuješ na oliváči? a kde kupuješ sušené rajčata? nikde jsem je neviděla na váhu, jen ve skleničkách a to jsou teda ceny... 😠

peroli
17. kvě 2012

@ia. některý jsou ještě od dcery ze školky.. případnou cibuli kdyžtak vynech.. 😉

TVAROHOVÁ S MRKVÍ 1
tvaroh, pomazánkové máslo, mrkev, sůl, pažitka.

TVAROHOVÁ S MRKVÍ 2
1/2 tvarohu, 1 PL bílého jogurtu, 1 větší mrkve, 1 malá cibule, sůl, mletý kmín (pažitka).

TVAROHOVÁ S VEJCI
tvaroh, pomazánkové máslo, vejce, mléko, sůl, pažitka.

TVAROHOVÁ S KAPIÍ
tvaroh, pomazánkové máslo, sterilovaná paprika, cibule, mléko, sůl, pažitka.

Z TAVENÉHO SÝRA (s nivou)
tavený sýr, pomazánkové máslo (nebo tvaroh + máslo), cibule, mléko, pažitka (+ niva).

TVAROHOVO PÓRKOVÁ
tvaroh, máslo, porek, trošku zakysané smetany, sůl (mletý kmín)

ČESNEKOVÁ
1 kostka lučiny (dá se nahradit pomazánkovým máslem), 1 kostka apetita, 1 PL másla, kapku mlíka, sůl, česnek podle chuti.
Namazat na chleba, ozdobit kolečky rajčat 😵

SALÁMOVÁ
měkký salám (junior, kuřecí..), tavený sýr, pomazánkové máslo (nebo tvaroh + máslo), cibule, okurky (sterilované).

Z RYB V TOMATĚ
rybičky v tomatě, pomazánkové máslo, cibule, citron, pažitka.

VAJEČNÁ SE ŠUNKOU
vejce na tvrdo, pomazánkové máslo, cibule, mléko, sůl, pažitka.

DROŽĎOVÁ (se šunkou)
olej (máslo), cibule, droždí, vejce, sůl, pažitka (šunka)-na oleji (másle) osmažit cibulku, nadrobit droždí, opražit do růžova, přidat vejce nechat srazit, vychladlé droždí smíchat s máslem, (šunkou) solí a pažitkou.

ŠPENÁTOVÁ
olej, cibule, špenát, hladká mouka, vejce, sůl, česnek, pomazánkové máslo-uvaříme špenát, smícháme s pomazánkovým máslem.

ZELENINOVÁ
pomazánkové máslo, vejce, papriky, steril.hrášek, sýr, mrkev, cibule.

VÍDEŇSKÝ KRÉM
tvaroh, smetanový sýr, máslo, mléko.

MOZAIKOVÁ
vejce, máslo, salám, kapie, okurky, měkký sýr, sůl, hořčice.

ŽAMPIONOVÁ
žampiony, máslo, cibule, taveňák, sůl - umeleme.

SALÁMOVÁ
salám, máslo, cibule, steril. okurky, sůl.KAPIOVÁpapriky (umeleme), vejce, taveňák, máslo.

MRKVOVÁ
(tady mám vyjímečně napsaný nějaký čísla, asi váhy, ale berte to jen informativně 😉 )60 g mrkve, 120 g tvarohu, 100 g Lučiny, 25 g másla, 22 g jablka, sůl

DROŽĎOVÁ POMAZÁNKA
1 cibule, 1 kostka droždí, 1-2 obdélníčky Apetita, kapku mlíka, špetku soli, máslo
Na másle osmažíme najemno nakrájenou cibulku, na to rozdrobíme droždí, kápneme trošičku mlíka, přihodíme Apetito a dobře promícháme.. podle chuti trošku dosolíme a hned namázneme na chleba... můžeme ozdobit třeba červenou paprikou nebo kapií (je sladší).
Je dobré mít všechno už předem nachystaný a vybalený protože je to fakt fičák, hrozně rychle udělaný..

ia.
17. kvě 2012

@peroli ty jsi poklad, díky moc moc moc 😵

peetulka22
17. kvě 2012

U nás dneska Špagety 😀 ,moje nej nej nej,a všichni jsme špinavý až za ušima no hlavně terezka 😀

eriska
17. kvě 2012

@ia. tak já dělám tak, jak dělala moje babinka, na oleji nebo na másle osmahnu cibulku, ke konci přidám česnek, pak dám rozpustit špenát, trošku krupičky a mléka🙂 osolím, opepřím a je hotovo..když dělám čerstvý, tak na másle cibulku, špenát, trošku smetany, osolím, opepřím🙂

handm
17. kvě 2012

U nás dneska kuře na paprice s těstovinama..
a přidávám se do klubu omáček a polívek, co už nemůžu ani vidět 😝

yesu
17. kvě 2012

@ia. je to recept pár stránek zpátky 🙂 na váhu je mají v kauflandu, jinak je kupuje ve sklince, není to na každej den a miluju je, tak si je sem tam dopřejem 🙂

kammka
17. kvě 2012

@ia. špenát: na oleji cibulku, na to napůl rozmrzlý špenát, posolím, rychleji rozmrzne, provařím, vyklepnu vajíčko míchám až je sražené a je to.. žádná jíška.. sice je řidší, ale neva.. nebo když mám listový mražený, tak tam hodim pár těch granulí, ono to má pak hezčí konzoszenci i chuť..
@reruna my máme studnu a dost nekvalitní vodu, takže na pití za studena ji kupovat musíme... ☹
ale uvažuju vážně, že si v létě zajedu s malým kanystříkem ke kamarádce a za kus bábovky ke kafi si u ní načepuju.. 😉

my dnes hrachová kaše ze zeleného hrachu, já ji vždy nesnášela, tvrdila jsem, že z české kuchyně jím vše krom tohohle.. dnes jsem ji dělala prvně, namočené to bylo od včerejška, moc se povedla, k tomu na kolečka nakrájenou opečenou klobásku, bylo jí samotný v lednici smutno..cibulka, nakrájená paprika kvůli vitamínům a taky se mi nechtělo jít pro okurky do sklepa ale budu must, neb tu nemám ze zavařenin ani špinavou skleničku a bojim se, že ani v tom sklepě nic kloudnýho nenajdu...a to mám z kravína mlíko a plno vajec, nenní chleba a ani droždí, takže k večeři nezbyde, než udělat palačinky.a v lednici je jeden tvaroh...tatínek si dá tu kaši, tak snad bude pro nás dvě dost...

teď mám v peněžence 255,- a v autě mi svítí hladový oko...
tak možná 3km do vsi do jednoty ..pro to droždí...a chleba... 😕
já pro jídlo razím, když dojde krmení pro kočky, pro nás vždycky něco vymyslím 😀

kammka
17. kvě 2012

..zítra musím nakoupit a v sobotu budu vyvařovat a péct, protože tatínek nám jede v neděli na školní výlet do Říma, plnej bus děcek, 20hodin cesta... hrůza..chtěl se z toho kvůli mýmu rizikáči vyvlíct, ale nepodařilo se.. jsem docela vytočená, sice se vrací z práce pozdě, ale místo něj bude muset krmit máma, já už bez následků nedonesu ani konev vody kachnám ☹
takže se chystám péct škvarkové placky, na mrazáku máme nějaké buchty, tak si je zabalí zmrzlé a v busu vyhodí do sítě nad hlavu, asi řízky mu udělám a jinak nevím.... taky mu chci nakoupit něco, co mu vydrží i tam, aby nemusel moc kupovat takový ty svačinky, maj zaplacený jen večeře...máme tu jen lidl, tak tam snad něco objevim, levnýho a trvanlivýho, asi musli tyčky, nebo nevim...
holky, poraďte něco trvanlivého, co přežije pobyt v báglu a bude to poživatelné pár dní.. a není to drahé.. 😢

handm
17. kvě 2012

@kammka napadá mě akorát "lančmít" v plechovce😉😝 Některý (pamatuju si hranatou plechovku) byly jak sekaná za studena, ale nekupovala jsem to léta, tak nevím, jak to může vypadat teď 😲