Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

handm
17. kvě 2012

@kammka No a pak už jedině čínský nudlový polívky, co se zalejou horkou vodou.. ale to jsem jedla taky naposledy na koleji a blivno je mi ještě si na to vzpomenu 😝

kammka
17. kvě 2012

@handm no vidiš, polívky.. to leda ale k tý večeři, jinak nevim, kde by si to zalil..a to budou mít v kempu. otázka je, kolik toho k té večeři dostanou..zjistím, jestli jedou na stejné místo jako posledně, to by se pak dalo něco vymyslet. jsou i omáčkový nudle, nebo ty hrníčkový polívky... díky za tip, to mně nenapadlo...

jinak určo koupím nějaké paštiky, i v obchodě je maj normálně v regálu, mimo lednici, těch pár dní na blafech přežije...k obědu si daj asi s kolegama někdy špagety nebo pizzu a kafe.. no pokud budou mít v kempu k dispozici varnou konvici, dám mu s sebou termosku a čaje, kafe.. ale trochu se bojim, že tam nic takovýho nebude...

brusinka.pusinka
17. kvě 2012

@kammka a co třeba ty saláty s tuňákem ty jsou také moc dobré a syn si oblíbil z Lidlu nějakou šunku jako paštiku... jak jede na chalupu nakupuji mu to🙂 Dá se koupit i sýr v tubě ten také vydrží....

handm
17. kvě 2012

@kammka Hele, ale většina autobusáků už mívá na tohle výbavu, ne? Jakože konvici v busu, vaří kafe atd.. sice si psala, že jede s dětma, ale ty autobusáci si taky musí nějak něco uvařit, tak se snad podělí😉🙂

brusinka.pusinka
17. kvě 2012

Jinak my dneska byli na obídek u prababinky a měli jsme užasnou kapustovou polívčičku a kopřivové karboše s bramborami a salátek z vodinice 😀 a upekli jsme pudinkovou buchtu se zakysankou foto hodím po vystydnuutí🙂

kammka
17. kvě 2012

@brusinka.pusinka jéé, sýr v tubě, kouknu.. a i po těch konzervičkách..

@handm spíš bude mít ten automat na instanty.. a já jsem myslela spíš do toho kempu.. oni tam asi ten autobus nebudou mít, budou se po městě pohybovat pěšky nebo metrem..

handm
17. kvě 2012

@kammka Hm, automat je taky možnej, to je fakt! Tak snad se ti ještě tipy sejdou!🙂

brusinka.pusinka
17. kvě 2012

@kammka Mají v lídlu i huspeniny ve sklenii zavařené... ty jsou také moc dobré stačí otevřít a jíst... mají asi 3 druhy ty miluje také můj synátor😀

jimmy1
17. kvě 2012

brokolicová polívka, rýže, kuřecí flamendr

kammka
17. kvě 2012

@brusinka.pusinka tak my odpo jedeme, neb tatínek prozradil, že tu ještě má ulitý prachy, tedy že je nemá s sebou..tak se podívám, musím brát v úvahu jeho lenost a to že budou furt někde v poklusu...takže něco, co si otevře, nacpe do bagety a za pochodu nacpe do krku...s sebou dostane kudlu, to je jasný... 😀 😀 😀 těch huspenin se trochu bojim, že mně s tím pošle... do háje zelenýho, on ani do práce nechce nic, co by jed ze skla, třeba saláty, pomazánky a tak, všechno musím mít v chlebu, krom bábovky...no co, když chce jen na cestu, tak holt jen na cestu a dalšího jídla dám jen vzorky, jako železnou zásobu..
sobotu po návratu jsme pozvaný na dvě grilování (beran, kuřata), tak jestli chudák zhubne, tak to zas nabere zpět 😀

falca1
17. kvě 2012

včera řízek s bramborama, dneska zeleninová polívka s krupicovou kaší 😀

reruna
17. kvě 2012

@ia. být tebou, tak si klidně už čočkovou polévku dám, i to zelí, vždyt už dáváte příkrmy ne? a luštěniny budeš za chvíli dávat taky, tak ať si zvyká nejdříve z tvého mléka, už to není žádný ležáček, ale nejspíš se už čile pohybuje, tak případné prdíky už rozpohybuje sám, znám spoustu holek, které jedly luštěniny hned po šestinedělí, já si u prvního netroufla půl roku, u druhého jsem opatrně zkusila po tom 3 měsíci, kdy už ty koliky přecházejí, některému dítěti to vůbec nevadí a vůbec jsem četla, že se to hrozně přehání, podle některých dr. nemá vůbec nadýmavé jídlo žádný vliv na prdíky
My jsme dneska měli rýži a kuřecí nudličky na zelenině se smetanovou omáčkou

kammka
17. kvě 2012

@reruna tak naše malá reagovala na zelí ve slaným závinu, lečo hodně rozvařené...a to skoro do čtyř měsíců.. i pak jsem si dávala dost pozor, co jím.. luštěniny jsem snad riskla až v půl roce.. byla teda háklivá děsně..takže teď si užívám luštěnin, zelíčka a čerstvé zeleninky, co to jde..

brusinka.pusinka
17. kvě 2012

dnešní buchtička 😉

reruna
17. kvě 2012

@kammka právě ono to chce po tom 3-4 měsíci pomaličku zkoušet, co kterému dítěti dělá dobře, ale i.a. už má skoro 8 m staré dítě, tak už se nemusí tak hlídat a navíc by měla mít pestrou stravu jako kojící 😉

kammka
17. kvě 2012

@brusinka.pusinka no krása.. já se strašně těším na jahody od mojí mámy, jen aby byly, než porodím, pak se budu bát se jima nacpat ☹

jdu si stvořit seznámek na nákup...malá usnula, čuba se venku proběhla, a spí taky, dám si kafíčko a nohy nahoru...

kammka
17. kvě 2012

@reruna jo to je pravda, to bych už neřešila, to už umí vyprdět samo 😀 😀 😀 ale člověk se bojí...

eriska
17. kvě 2012

@kammka a co šišku suchýho salámu? já si pamatuju, že jsme to měli s sebou ve španělsku pod stanem, k tomu toastový chlebík, majku, mají tuším i šunkovou pěnu

brusinka.pusinka
17. kvě 2012

svačinka 🙂 už jí 2 kousek😀

reruna
17. kvě 2012

@brusinka.pusinka závidím takovýho jedlíka🙂 buchtička vypadá dobře, je tu někde recept?

kammka
17. kvě 2012

@eriska no jasně!!!! lovečááákk 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ten náš tatínek může!! 😎

evuss
18. kvě 2012

@brusinka.pusinka malá je tedy jedlík a tou buchtou jsi mi teda udělala pěkný chutě 🙂
Jinak já jsem dnes na cestách a doma jsem jim nachystala včerejší zelňačku, těstoviny s čmajdou (co dům dá) 🙂, třešňovo-švestková bublanina.

brusinka.pusinka
18. kvě 2012

@reruna
Buchta s pudingem, zakysanou smetanou a skořicí
piškot
Vejce 5 ks
Cukr krupice 250 g
Hladká mouka 250 g
Vlažná voda 1 dl
Rostlinný olej 1 dl
Prášek do pečiva 1 balení
Kakao
Holandské (ne instatntní) 1 lžíce
puding
Vanilkový pudink 2 balení
Mléko 1 l
Cukr krupice 3 lžíce
smetanový krém
Zakysaná smetana
může být i light 3 kelímek
Moučkový cukr 3 lžíce
Skořice - mletá 1 lžička
1) Z bílků ušleháme sníh, žloutky a cukr utřeme, přidáme mouku, olej, vodu, prášek do pečiva a nakonec bílky.
2) 2/3 těsta vylijeme do vymazaného, nebo pečícím papírem opatřeného pekáčku,
3) do zbývající 1/3 přidáme kakao, a do těsta vylijeme cik cak. 4) Uvaříme puding, a vylijeme jej cik cak do syrového těsta.
5) Dáme péct do vyhřáté trouby (horkovzduch 160 °C)
6) Na upečenou buchtu rozetřeme krém ze zakysané smetany a cukru
7) Vrch posypeme skořicí.

babulinkab
18. kvě 2012

rajská polévka
kuřecí nudličky na cibulce, brokolice v páře, těstoviny, dresing hellmann´s a navrch sýr niva

bobikkjana
18. kvě 2012

Zdravím všechny zkušené kuchtičky. Mám rpo vás jeden rébus, zítra odjíždíme na víkend pryč, ale nezbylo nám nic k večeři. Nechci už nic nakupovat, tak mě napadlo, jestli byste mi poradily, co uvařit. Vlastě to ani nemusí být vařené, klidně i studené. V lednici máme brambory, papriky, rajčata, okurku, tuňáka v konzervě, vejce, kapustu. A doma ještě konzervu fazolí v nálevu a hrášek. V mrazáku ještě nějakou zamraženou zeleninu a kousek zmraženého uzeného. Ve spíži máme těstoviny, rýži, pohanku... Děkuju za rady a tipy

zuhur
18. kvě 2012

@bobikkjana Co takhle bramoráčky na plech? Když do nich nasekáš i kousek uzeného bude to luxusní mňamka a zeleninku si můžete dát k tomu. Na plechu to navíc není vůbec mastné.
Jinak jdou samozřejmě udělat těstoviny s tuňákem a zeleninou a to ať teplé nebo na studeno jako salát 😉

prdecek
18. kvě 2012

my máme kapustové karbenátky ze včera 🙂 a k tomu brambory a okurkový salát nebo možná hlávkový

zuhur
18. kvě 2012

Mě se dnes nechce nijak extra vyvařovat takže bude asi teplý bramborový salát a jako zákusek jalečný nepečený dort.

ia.
18. kvě 2012

@bobikkjana rozmraz kousek uzeného, nakraj na kousky, do pekáčku brambory na plátky, posypat uzeným, zeleninou, kterou máš, další vrstva a nahoru vajíčko...

heaven_angel
18. kvě 2012

těstoviny se sýrovou omáčkou, kuřecím a hráškem