Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

djn
30. kvě 2012

@janicka1984 hmmm, bramboračku bych si taky dala, ale nejsou sušené houby ☹

djn
30. kvě 2012

@nikiii jaký je rozdíl mezi francouzskou a klasickou bublaninou? a třešně máš už letošní nebo zavařený?

djn
30. kvě 2012

@neu.sona nám bažant chodil na obilí, tak ho dědeček jednoho krásného dne zastřelil, párkrát jsme taky dostali od tchána, ale je to tak malý, že je to akorát na polívku (a to výbornou!) a z obraného masa (množství asi tak do dvou dlaní) jsem udělala výbornou masovou pomazánku...

djn
30. kvě 2012

@petule246 @michamicha bavíte se o králíkovi? já dostávám od dědy, pro nás nejlepší variace je smažený králík - rozporcuji (z hlavy a páteře vařím polívku a z játer dělám mňam knedlíčky), obalím v trojobalu a hop na sádlem vymaštěný pekáč - peču v troubě, po třičtvrtě hodině otáčím, aby byl z obou stran; minulej týden jsem to s pečením trošku přehnala, tak byl trošku křupavější 🙂

djn
30. kvě 2012

@bruinka.pusinka hmmm, uzená polívka, jako zavářku dávám brambory a kroupy! (to je zvyk od babičky, když jsme ještě měli vlastní prasata a uzené domácí)

pet.s
30. kvě 2012

holky, prosím radu..peču kuřecí stehna, chci k nim přidat mraženou zeleninu(mrkev, hrách, kukuřici, brokolici), pak zasypat sýrem....mám tu zeleninu tam dát hned nebo až bude kuře trochu upečené? aby nebyla pak tvrdá nebo naopak spálená.-((

pet.s
30. kvě 2012

@brusinka.pusinka hele brusi, asi tě unese a budeš mi vyvářet..děláš mi chutě potvoro.-)))já mám dnes kuskus, zeleninu, kuřecí maso a sýr..no halušky to nejsou, ale jíst se to dá...holt váha musí dolu....-(((

djn
30. kvě 2012

@pet.s mám perfekt recept - do pekáče dáš na dno syrový nakrájený brambory, zasypeš směsí mražené zeleniny (doporučuju mrkev, hrášek, kukuřici) a na to položíš porce kuřete; myslím, že se to ještě nějak solí a sype grilovacím kořením, a samozřejmě trochu podlít...a tak se ti zároveň udělají brambory a kuře a je to všechno pěkně voňavé...sýrem můžeš zasypat ke konci, pokud na sýru trváš

brusinka.pusinka
30. kvě 2012

@pet.s 😀 no jo hold taky ty 4-5 kg by mělo dolů ale nehrotím za 2 měsíce jdu do rachoty vyběhám😀

djn
30. kvě 2012

@brusinka.pusinka hmmm, uzená polívka, jako zavářku dávám brambory a kroupy! (to je zvyk od babičky, když jsme ještě měli vlastní prasata a uzené domácí)

brusinka.pusinka
30. kvě 2012

@djn však je s kroupama a bramborem😀

pet.s
30. kvě 2012

@djn holka zlatá, tak za prve už kuře peču a brambory mám v hrnci..a za druhý jsem svým synem sportovcem svalovcem byla poučena, že pečené brambory mají vyšší glykemický index než vařené...já to, holka doma nemám jednoduché...kluk posiluje a nabírá svalovou hmotu, já potřebuji zhubnout, (navíc se mi projevila alergie asi na soju-po levnjěších uzeninách mám hrozné střevní potíže), Terezka zjistili atopický ekzém, tak zkoumáme, na co reaguje(pravděpodobně mléko ☹ ) takže zkoušíme a selektujeme 😖 . Chlap je vyznavač klasické české kuchyně(vše tučné, moučné a mastné je dobré) a velká dcerunka do všeho jen dloubne a udělá bleeeee, zkoumá obaly se stařím dané potraviny a pak si jde koupit hambáč do bufetu(asi ji zařídím exkurzi do hamburgrárny 😠 ). Jednou s tím vařením tady seknu(emigruji k brusince) a ať si tady louskají šváby... 😀 😀 😀 😀

pet.s
30. kvě 2012

@brusinka.pusinka no tak u mě 4 kg by byly ty poslední.-))))))))))))))

djn
30. kvě 2012

@brusinka.pusinka aha, já myslela, že s rýží

djn
30. kvě 2012

@pet.s jenže když ty brambory pečeš s tou zeleninou a kuřetem, tak ony nejsou jako pečený a la hranolky, ale jsou vlastně vařený v té vodě a šťávě, co to ostatní pustí
no, nemáš to lehký, já s manželem můžu všechno a děsím se toho, až budu kojit, jak nebudu moct luštěniny, kroupy a tak...Pepa má sice nadváhu, ale syrovou zeleninu mi do huby nevezme, a to je tak jediný omezení, takže salátky si křoupu sama

prdecek
30. kvě 2012

čínu s rýží a hlávkový salát 🙂

katyxq
30. kvě 2012

Vařené brambory, norimberské grilovací klobásky a hořčice.

pet.s
30. kvě 2012

@djn to je přesně u nás...každý jí něco jiného..moje máma, když má hlídací pondělky, tak vaří harantům 2-3 chody.-((( pro Teri má většinou připravené, protože ona vaří po staru, na másle a samá mouka...klukovi včera dělala buchtičky se šodo, Báře bramborový salát s ruským vejcem... 🙄 bych je klepla 😀

zzikk
30. kvě 2012

@djn
@pet.s
Dámy já Vás obdivuju, můj drahý je milovník všech mých kuskusových a bulgurových jídel, luštěnin, králíčků atp. a při představě, že nedá syrovou zeleninu do pusy absolutně nechápu, jak bych to zvládala....vařím asi doma enormně zdravě, lpím na svačinkách a pravidelným režimu a chápu, že ne každý má rád všechny potraviny, ale vařit apriori nezdravě kvůli chlapovi, to bych se na to...:-ú Fakt, jestli se děláte s xy jídlama, klobouk dolů...já dělám cca jeden dva saláty denně, jedno hlavní jídlo a svačinky různého typu a toť vše! a už i tak si myslím, že si žije.... 😝

handm
30. kvě 2012

Ahoj, u nás dneska buchtičky s krémem a ze zbytku těsta buchty s povidly a tvarohem, na večer hanácký salát s houskou 🙂

@pet.s u nás se ty kuřecí stehna takto: nejdřív na rychlo opéct na pánev ze všech stran posypané gril. kořením, pak se to šoupne do pekáčku, nasypu tam tu zeleninu, zaleju trošku sojovky, worchestrem a vínem a dám péct. Když chceš sýr, tak uplně nakonec... my nedáváme😉🙂
a jinak dělat tolik chodů, bych je hnala...😝😲

xuxie
30. kvě 2012

Karotková polévka. Kolínka s cizrnou a cuketovo-česnekovou omáčkou.

neu.sona
30. kvě 2012

@handm napíšeš mi prosím recept na těsto na buchtičky, abych mohla udělat i buchty s tvarohem? všude je totiž recept jiný. děkuji 🙂

handm
30. kvě 2012

@neu.sona Jasný, já mám tenhle..
3 a 1/4 hrnku polohr. m.
3 lžíce cukru krystal (mě přijdou málo sladké, dávám o trochu víc)
1 hrnek vlažného mléka
2 žloutky
1/2 kostky droždí
2 lžíce rostlinného tuku (oleje, másla)
špetka soli

Postup asi znáš😉🙂

eriska
30. kvě 2012

já vás kuchařinky vůbec nestíhám dočítat..už aby byl víkend, to snad stihnu..u nás včera kuřecí vývar se sýrovími knedlíčky, nechtělo se vařit😉k večeři krupičná kaše, dneska je srnec pečený na mrkvi, k tomu vařený brambor a k véče žitný chlebík a pomazánka z pečeného kance🙂 a ke sváče zbyteček tvarohového dortíku s pudinkem

pet.s
30. kvě 2012

@zzikk šáák to říkám furt, že je mám rozmazlený.-))))))ale na druhou stranu mužskýmu je 67, myslím, že starého psa novým kouskům nenaučím...tenhle typ stravování je důsledek, že jsem byla několik let doma. Neměla jsem mimčo a starala se. Takže se to naučili (teda spíš mužský, děti jsou adaptabilnější) a teď to vyžaduje..co naděláš? 😀 😀

terryfox
30. kvě 2012

Jsem se díky dočítání inspirovala, takže v brzké době udělám zelené fazolky na česneku, šťouchané branbory, pak čočku na kyselo a vajíčko a bublaninu upeču 😉 😀

terryfox
30. kvě 2012

Ahoj 🙂 U nás dnes placičky z hovězího masa (výborně jsem je nakořenila 😵 ), k nim zeleninový salát a domácí cibulové houstičky. Malý měl kuskus s omáčkou z rajčat, cibule, oregána a na tom sýr, ale moc mu to nejelo, dožadoval se "mamííí chebík", tak se dorazil tou houstičkou s máslem 😀

falca1
30. kvě 2012

@djn
JARNÍ SALÁT
2 druhy čerstvého listového salátu
Ředkvičky nakrájené na kolečka
Nahrubo nastrouhaná mrkev
Nahrubo nastrouhaná ředkev
Jarní cibulka

Zálivka:
2 lžíce hrubozrnné hořčice
5lžic olivového oleje
Šťáva z jednoho citronu
Špetka soli a pepře
Med na dochucení

bulinka
30. kvě 2012

prosím nemáte někdo osvědčenej recept na štěpánskou omáčku? Nebo jak se jmenuje ta omáčka kde plavou kousky vajíček 😀 ?