Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

kristi
17. čer 2012

@zzikk díky, měla jsem víc k ruce hypernovu, tak jsem to zkusili tam a měli také, takže super. Dětem jsme z toho udelali včera cevapcici do rohlíku a bastily jak blázni, mazec jak jsem to maso jen osolila a opeprila a bylo vynikající. Ze zbytku ještě večer udelal děda tatarak 🙂

mnaulink
17. čer 2012

Sekaná s bramborem a baby salát.

katyxq
17. čer 2012

Vepřové kotlety na pórku s vařenýma bramborama a pro malou vařená mrkvička s kapkou slunečnicového oleje.

ia.
17. čer 2012

mladej byl dopoledne na narozeninové párty, takže jsem nedělala polívku,jen druhé (zapečené těstoviny s uzeným, mraženou mrkví, hráškem, steril. okurkou, vajíčkem a posypané goudou), k večeru bude grilování se sousedy, mám naloženou krkovici, vepřový bok na česneku, rozmarýnu a čerstvém 4 barevném pepři, kuřecí špalíky a manžel má zbytek kančího. Jako příloha nové brambory s tymiánem v troubě a zelené fazolky se slaninou, žampiony, a česnekem....

beruskanula
17. čer 2012

hovězí vývar, kuře na paprice a trhanec s jahodama...

vcera jsem upekla piskot s jahodama-manza sjel nasbirat jahody 😵 😀 , tak mame jahodovy zne 😀 😀 a v mrazaku mame nekolik domacich nanuku 😀

vzhledem, ze toho je dne shodne, zbude i na zitra

djn
17. čer 2012

písmenková polívka ze včera se zeleninou; knedlo-vepřo-zelo, jako desert ke kávě zmrzlina 🙂

zuhur
17. čer 2012

Včera jsme kupovali pračku (naše stará se odebrala do věčných lovišť) takže bylo k obědu jen lečo a domácí chlebík. Dneska byla hrášková polévka a jahodové knedlíky. A kvůli manželovi jsem ještě dělala zmrzlinu "Míšu".

zuhur
17. čer 2012

@beruskanula mohla bys mi prosím napsat jak děláš trhanec? Teda pokud je bramborový. Marně zkouším docílit toho "babiččina" který si nikdy nezapsala a my teď nemůžeme docílit té správné chuti.

beruskanula
17. čer 2012

@zuhur : bramborový trhanec neumim🙂, my delame ten "palacinkovej" 🙂

zuhur
18. čer 2012

@beruskanula neva, budu pátrat dál 😉

nikiii
18. čer 2012

Dneska dojídáme zapečený brambory s uzeným masem, a tvarohový řezy s broskvema.

ia.
18. čer 2012

holky mám na zahradě hodně jahod, co s tím? 😉

lajcikova
18. čer 2012

@ia. dovez je k nám 😀 😀 nám je podhrabal krtek a nemáme nic 😠

kixi
18. čer 2012

zeleninovy salat s mozzarrelou a vecer hovezi biftecky s bramborovou kasi

neu.sona
18. čer 2012

@ia. Já pekla buchtu, koktejl, pak dělala tvarohovou buchtu a hromadu zamrazila a ještě se chystám na jahodový knedlíky 🙂

rozarka65
18. čer 2012

@neu.sona buchta se dá taky zamrazit?

neu.sona
18. čer 2012

@rozarka65 to nevím, já zamrazovala jenom jahody 😀 špatně jsem to formulovala. ale zamrazovala jsem je na tácku, aby se mi potom neslepily dohromady. Takhle budou potom pořád krásné 🙂

rozarka65
18. čer 2012

@neu.sona aha...😀

saaralota
18. čer 2012

@rozarka65 osobně nemám zkušenost, ale tchýně mrazí běžně úplně všechno 🙂. Teda třeba i buchtu, vánoční cukroví apod. Asi záleží, jaká ta buchta je - osobně bych se asi bála mrazit něco s pudinkem, tvarohem...ale třeba kynuté těsto mi přijde v pohodě.

sal80
18. čer 2012

Dnes je omáčka s kuřecích jater, a je s rýží. Jako záhryz je třešňová bublanina 😀

saaralota
18. čer 2012

Dnešní oběd - těstoviny s tuňákovo-rajčatovou omáčkou (zbytek od víkendu), k večeři zapečené vepřové se šlehačkou a brambory (taky zbytek od víkendu 🙂). A jinak se pokouším o nepečený piškotovo-jablečný dort, tak jsem zvědavá, jaký bude.

handm
18. čer 2012

@kristi Zdenda-burger vypadá luxusně, akorát nevím, jak se na něj otvírá huba 😀😀😀

My dneska v restauraci na obídku, domácí raviolky plněné špenátem a kuřecím masem s tomatovou omáčkou, manžel BBQ krůtí 🙂 Mňam obojí😉🙂

kristi
18. čer 2012

@handm jako blbe, musis to fakt strasne moc zmacknout, jsem si natrhla koutky 😀

handm
18. čer 2012

@kristi a z druhé strany zmáčknutí ohodím spolustolovníka, uplně to vidim😉😀 No, nejsem Lucie Bílá (pardooon), abych měla hubu odklápěcí, takže bych to asi potupně krájela😉😀😀

kristi
18. čer 2012

@handm to neni onoooo, zmacknes, trosku stavy vytece na housku a pak se to da 😉 my je fakt delali i v sobotu a vcera taky, moooooc masa jsem koupila.. dokonce tchan ze zbytku udelal jeste tatarak 😉

handm
18. čer 2012

@kristi tos koupila půl krávy, ne?!😀😀😀 no já už se na grilovačky taky těším, nějak na ně letos pořádně ještě nedošlo 😝
a tatarák je jedna z mála věcí, co nejím...😉

kristi
18. čer 2012

@handm 2 kila kvetovy spicky a 2 kila plece - trosku jsem to neodhadla 😀 my teda grilujeme furt, jak to jde, jsme u nasich a hazime "neco" na gril 🙂
ja tatarak ochutnala asi tak pred 2 lety.....dloooouho jsem se dost bala, ale zbytecne. Ted ho miluju, jen mi je vzdycky blbe po cesneku,ale na to uz mam taky fintu fň

handm
18. čer 2012

@kristi já ho vždycky ochutnám, nejsem typ, co řekne něco nejím a ani neví, jak to chutná.. ale prostě mi to nejede...ani nevim proč...
a česnek mě taky trápí furt.. mám česnekový věci ráda, ale málokdy si je užiju...bo je mi zle.

handm
18. čer 2012

@kristi ty bláho, 4 kila masa, kolik vás bylo?!😀😀😀

kristi
18. čer 2012

@handm na ten cesnek mam dobrou radu - Pangrol se to jmenuje, travici enzym v tabletce 😉 zkus a bude lip.

bylo nas kazdy den cca 8 lidi 🙂