Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

petromilla
2. srp 2011

Hrachová polívka a langoše

zuzi82
2. srp 2011

losos s citronovou kůrčičkou a hořčíčnou omáčkou a pečený brambor, zítra jdeme do ZOO, tak si dáme něco tam. 😉

simonceli
2. srp 2011

@zuzi82 poprosím o recept na lososa..... děkuji

zuzi82
2. srp 2011

@simonceli
Losos s citronovou kůrčičkou a hořčičnou omáčkou

Filet lososa osolíš a opepříš. Smícháš nastrouhanou citronovou kůru, nasekanou petrželku a strouhanku a z té strany, co nebyla kůže to posypeš a trochu to do toho lososa zamačkáš. Rozehřeješ máslo a opečeš lososa stranou se strouhankou a pak i z druhé strany. A na omáčku si uvaříš vývar, do kterého nasypeš hořčičná semínka a vaříš, dokud nejsou měkká. Pak zahustíš směsí másla, mouky a škrobu. Bylo to moc dobré. 😉

moudivlacek
2. srp 2011

@zuzi82 muze se zeptat jakyho lososa kupujes,u nas vtescu nic moc vyber a hl ty ceny 400/kg se me nechce davat 😒

simonceli
2. srp 2011

@zuzi82 moc děkuji vyzkouším

zuzi82
2. srp 2011

@moudivlacek Já to mám jednoduché. Bydlíme u Ostravy a do Polska to máme 30 km a tam jsou potraviny proti nám levné a ryby zvlášť, takže kupuju filet s kůží a doma kůži stáhnu. 😉

moudivlacek
2. srp 2011

@zuzi82 tak to verim,rada bych nasledovala radu 2-3x tydne ryby,ale kde na to vzit a nekrast 😀 my vubec maso mame malo, lososa miluju,ale dam si max na nejake oslave v restauraci,ale ten receptik vypada dobre,tak az nekdy narazim na nejakou akci,tak udelam 😵

krislip
3. srp 2011

Tak já dneska brambory a obalovanou cuketu

mikkisek
3. srp 2011

vývar, rybí prsty+brambory a zeleninový salát

krakorka
3. srp 2011

tvarohové knedlíky se švestkama 😵

mamkamarketa
3. srp 2011

holky kdyz tu resite ryby.
koukate na zemi puvodu? ja se totiz snazim kupovat ryby casto,ale kdyz vidim vietnamskyho pangase nebo polsky ryby rikam si,jestli jsou ty ryby vubec zdrave 😨 😕 ale nevim kam jit pro ryby z more vytazeny 😠

renatuss
3. srp 2011

@mamkamarketa Polských ryb bych se nebála,ale pangase z Vietnamu bych určitě nekoupila,zrovna včera jsem ho dělala a byl to tedy hnus 😒 😒 bohužel nevím odkud pocházel,ale už ho dlouho nekoupím 😢 😢

scvrcek
3. srp 2011

@mamkamarketa nevím, jestli chceš jen vyloženě mořský, ale český ryby mají často v intersparu, chlazený čerstvý... Jinak pangase nekupuju, to je podle mě hnus...

a k tématu - u mě dneska krůta na paprice od včera, bez polívky...

janca_dobi
3. srp 2011

rizoto 🙂

hasky24
3. srp 2011

zeleninová polévka+těstovinový salát a rizoto taky 😀

hasky24
3. srp 2011

@mamkamarketa v makru mají nejčerstvější 🙂 🙂 a nej nej výběr

prdecek
3. srp 2011

zapečené těstoviny s mletým masem a rajčaty a možná ještě česnečku

samik2008
3. srp 2011

u nás dnes těstoviny s tuňákem
holky prosím Vás nevíte některá recept na omáčku Uncle bans nebo jak se to píše,patří tam rajčata,papriky,cukety atd.,možná to tu někde je,ale nemůžu to najít,díky 🙂

mirisek81
3. srp 2011

Krémová bramborová polévka, a jako druhé švédské masové kuličky s rýží 🙂

mamkamarketa
3. srp 2011

@renatuss jj ja jsem koukala,ze vetsina mrazenych ryb (i tech hodne drahych) pochazi z umelych asijskych chovu. po zjisteni jak ty ryby krmi ( a cim) tak se mi zveda zaludek

brusinka.pusinka
3. srp 2011

@samik2008 Veprové maso sweet and sour

250g veprove plece
kukuricný skrob
1 vejce
hladká mouka
Omácka:
3 lzice octu/citron. stava
3 lzice cukru
1 lzice rajcatového protlaku
1 lzice kukuricného skrobu
1 lzice sójové omácky
1 cibule
1 paprika
1 mrkev
1 konzervu ananasu

Maso nakrájíme na kosticky, obalíme v kukurické mouce, vejci a mouce. Smazíme do krupava ve fritovacím hrnci 3 min.
Na trosce oleje osmazime cibuli, pridáme zeleninu, podusíme do mekka. Potom pridáme omácku a stavu z ananasu. Tesne pred dokoncením pridáme ananas.

sladkokyselé cukety (sweet and sauer courgettes)

2 kg cuket 800g cibule 2 papriky (červená a zelená, lze nahradit mrkví) 3 polévkové lžíce soli 1 kávová lžíčka kurkumy 1 kávová lžička hořčice 1 kávová lžička muškátového oříšku 1 kávová lžička černého pepře 2,5 šálku octa (+přidat trochu vody) 1,5 šálku cukru

cuketu nahrubo nastrouhat, cibuli najemno nakrájet, papriku na drobné kousky, vše dohromady vařit 30 min
zakonzervovat do sklenic
Doporučená příloha: výborné jako příloha k masům nebo na tousty se sýrem

brusinka.pusinka
3. srp 2011

@renatuss
@mamkamarketa kupuji ryby většinou české a pokud nemáme od strýce rybáře a jinak jen Norsko dovoz z Makra a rusko ty mají mořské ryby moc dobré 😀

brusinka.pusinka
3. srp 2011

Jinmak dneska máme těstovinový salát s tuňákem a rucolou 😀

renatuss
3. srp 2011

@mamkamarketa No právě,já o tom četla článek a přestala jsem mít na ryby chuť,přitom je máme moc rádi,my občas koupíme čerstvou rybu právě v Polsku,vím že se tomu 100% asi taky nedá věřit,ale pořád z toho mám lepší pocit,než ty mražený hnusy uměle vykrmený.Jinak máme v rodině rybáře a není nad to si udělat čerstvě vylovenýho českýho kapříka 😀 😀

mandre
3. srp 2011

Holky, ty asijské ryby - Pangas např. z Vietnamu jsou plné těžkých kovů, chovají je v zátokách plných bordelu z města a továren. Nekupovat 😠

renatuss
3. srp 2011

@brusinka.pusinka V Makru se také dají sehnat kvalitní ryby,to je pravda,ale náš kapr nám asi chutná stejně nejvíc 😉 😉

brusinka.pusinka
3. srp 2011

@renatuss jj píšu že je to Makro až krajní meze my jíme také většinou rodinné ulovky 😉

mandre
3. srp 2011

@renatuss např. kapr třeba z Třeboně je krmenej umělou výživou s hormonama, aby rychle narostl...spíš jde právě o to, aby ta ryba nebyla z chovu, ale z volného lovu. 🙂 a ještě někde z čistých vod.

pelenka
3. srp 2011

@samik2008 Tahle je teda na zavařování, super, když jsou přebytky rajčat a paprik ze zahrádky, já osobně bych se jí mohla ujíst, je výborná, v zimě vyndáš, vyklopíš na maso nebo třeba přidáš ke kuřeti na pečení, fakt mňamózní.
Omáčka Uncle Ben´s Sweet and Sour

1kg paprik
1kg cibule
1kg rajčat
20 dkg žampionů z plechovky
28 dkg kukuřice z plechovky
3 malé protlaky
1 dcl oleje
1 dcl octa
20 dkg cukru
trocha soli

Zeleninu podusit na oleji skoro do měkka ( v pořadí cibule, papriky, rajčata), přidat ocet, cukr, sůl, žampiony, kukuřici, nakonec protlaky. Osolit dle chuti. Zavařit