Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

aaadus
16. led 2012

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=16624
Ale budu je dnes péct poprvé, nechce se mi v tom sněhu do obchodu 😅

michamicha
16. led 2012

@aaadus já si našla tenhle recept http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3761 , tak jdu hned zadělat těsto , dostala jsem na ně strašnou chuť 😉

zuzkkkaaa
16. led 2012

@peroli Zase ten bramboráček 😵 😵 jee já už ho neměla co se malej narodil 😀 😀 už slintám jen to čtu 😵 😵

terryfox
16. led 2012

@peroli Ahoj 😉 Peroli, mohla bych poprosit o recept na bramborák na plechu? jednou jsem ho zkusila, udělala jsem klasické těstíčko, lupla do pekáče a nechtělo se to vůbec úpéct, přitom to nebyla žádná silná vrstva, pekla jsem asi 2 a půl hodiny, neudělala se nahoře vůbec ta kůrka, uvnitř se to mazalo, tak to letělo do koše 😖 Tak pokud by ses chtěla podělit, budu ráda! Děkuju 😉

aaadus
16. led 2012

@terryfox podívej se tady do seznamu, recept tam někde bude 🙂
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/seznam-r...

peroli
16. led 2012

@terryfox strana 44.. 😉 https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/co-dnes-...
těsto i postup úplně stejný jen jsem do toho zamíchala ještě sáček kysanýho zelí 😉 a určitě nezapomeň vymazat sádlem.. ne olejem, ne máslem ale sádlem.. v tom je právě ten fígl 😉 plus pár lžiček sádla ještě na vrch před pečením 😉 bramborák není vůbec mastný a sádlo není ani trochu cítit 😉 a jak se na hoře udělá kůrčička je hotovo.. tak za cca 30-45 min, podle trouby 😉 držím pěsti 😉

reruna
16. led 2012

@aaadus dej vědět, jaký byly ty donuts, ten recept z mmb mě teda hodně zaujal a na víkend je asi zkusím

zuhur
16. led 2012

@peroli teda, ten bramborák asi tenhle týden zkusím. Jen jsem se tě chtěla zeptat - brambory jsou syrové nebo vařené. Ptám se proto, že třeba ten co dělám já je půl na půl - tak aby pak nebyl syrový 😅

peroli
16. led 2012

@zuhur syrový, na jemno nastrouhaný.. samozřejmě v robotu, kdo by se s tím dělal 😀 😀 (párkrát jsem to strouhala i ručně a medaili tomu kdo roboty vymyslel 😉 😵 😀 )

zuhur
16. led 2012

@peroli mě to strouhá manžel 😀 😀 😀

cell
16. led 2012

jdu si pro radu - mám několik balíčků krůtích prsou od našich, ale neumím je připravit jinak než jako řízky nebo steaky. Poradíte? Měla bych chuť udělat třeba i roládu, ale na netu jsem našla recept s mletým bůčkem, což by sice asi bylo dobré, ale nemám masový strojek. Nebo cokoli jiného s nimi .... děkuji

peroli
16. led 2012

@zuhur taky jsem takovýho robota měla.. ale vyměnila za toho do zásuvky 😀 😀 😀 je rychlejší, výkonější a hlavně!!! nebrblá 😀 😀 😀

bulinka
16. led 2012

Holky můžete mi poradit 🙂, mám doma červenou řepu a chtěla bych ji nějak uvařit pro desetiměsíčního prcíka a netušim jak na to a hlavně s čím nakombinovat ☹ Moc děkuju za radu 🙂

brusinka.pusinka
16. led 2012

@bulinka já kombinovala s mrkví bramborm a masíčkem...nebo bramborový knedlík řepu jako zelí upravené a masíčko 😀 jinak řepa je v seznamu receptu davala jsem hodně receptíku snad si vybereš
@cell
Krůtí roládky s uzeninou
1 hrst pórek
1 ks velké krůtí pso
30 - 50 g
gouda
na potření
 kečup
podle chuti
 sůl
 anglická slanina
 moravské uzené
 debrecínská pečeně
 mletý černý pepř
podle potřeby
 voda nebo vývar na podlití
 olej
Maso nejprve opláchneme, osušíme a na velmi tenko rozklepeme, abychom si vytvořili větší plát. Použijeme 1 velké krůtí prso nebo 2 kusy, které k sobě spojíme. Osolíme, opepříme a potřeme kečupem.
Připravíme si náplň. Uzeninu si libovolně nakombinujeme, sýr nastrouháme nahrubo a menší pórek nakrájíme nadrobno.
Na plát masa těsně vedle sebe (a později na sebe) klademe debrecínku, slaninu i moravské uzené. Do středu nasypeme pórek a nakonec sýr. Krůtí roládku smotáme a zpevníme nití, aby držela pohromadě. I zvenčí můžeme trochu posolit.
Na pánvi rozehřejeme trochu oleje s plátkem másla a roládu zprudka opečeme ze všech stran. Potom podlijeme vodou nebo slabým vývarem a pod pokličkou dusíme za občasného obracení asi 40 minut, dokud není maso měkké a šťáva vypečená.
Z krůtí roládky odstraníme nit a mírně vychladlou nakrájíme na plátky. Podáváme teplou s bramborovou kaší, ale roládka s uzeninou je dobrá i studená jako chuťovka.

Krůtí roládky se špenátem
4 ks krůtích řízků
2-3 ks cibule
150 g čerstvých špenátových listů
hořčice
sůl
pepř
olej
postup přípravy
Plátky masa lehce naklepejte a z obou stran osolte a lehce opepřete. Potřete hořčicí. Na každý plátek masa naskládejte lístky špenátu a dejte vrstvu orestované cibule. Stočte a sepněte párátky.
Dejte na pánev na olej, na kterém jste restovali cibuli. Podlijte malinko vodou a duste několik minut, až maso změkne.

Krůtí roládky
4 krůtí řízky | 8 plátků parmské šunky | 50 g parmezánu | 50 ml oleje | 250 ml bílého vína | 100 ml kuřecího vývaru | 250 g listového špenátu | 1 cibule | 2 stroužky česneku | bílý pepř | sůl | muškátový květ | 1 červená paprika | koriandr
Postup přípravy receptu Krůtí roládky:
Krůtí řízky očistíme a naklepeme. Řízky přepůlíme, osolíme a okořeníme čerstvě drceným pepřem. Parmezán nastrouháme. Česnek oloupeme a prolisujeme. Cibuli omyjeme a nasekáme na kostičky. Špenát opláchneme. Na krůtí řízek položíme plátek parmské šunky, posypeme hustě parmezánem a navrch položíme list špenátu. Řízek svineme do závitku a upevníme párátkem, aby držel tvar rolády. Celý postup opakujeme se všemi plátky masa. Závitky rychle opečeme v rozpáleném oleji a vyndáme je z pánve. Do výpeku v pánvi vložíme cibuli a osmahneme. Přilijeme kuřecí vývar a bílé víno a dochutíme muškátovým květem. Do vzniklé šťávy vložíme opečené závitky a necháme 10 minut podusit. Roládky servírujeme s dušenou rýží a zdobíme proužkem červené papriky a koriandrem.



brusinka.pusinka
16. led 2012

@cell
maminčiny krutí roládky
4 plátky krůtích prsou, 1 mrkev, kousek pórku, sůl, mletý pepř, hořčice, 1 lžička sušené petrželové nati, hladká mouka, olej
Postup

Očištěnou mrkev podélně nakrájíme na čtvrtky, pórek rozebereme na jednotlivé plátky. Obojí nasypeme do vařící vody a asi 2 minuty povaříme. Scedíme a hned propláchneme studenou vodou.
Plátky masa naklepeme, z obou stran posolíme a opepříme. Jednu stranu potřeme hořčicí. Kousek mrkve obalíme plátky pórku a zabalíme do masa. Sepneme kovovou jehlou nebo párátkem a lehce obalíme v mouce.
Na pánvi rozpálíme trochu oleje a roládky ze všech stran opečeme. Pak podlijeme trochou vody nebo vývaru a pod pokličkou dusíme. Až je maso téměř měkké, vyjmeme je z pánve. Lžíci mouky rozmícháme ve vodě (množství podle toho kolik chceme šťávy) a přilijeme do pánve. Přidáme lžíci hořčice, petrželovou nať a dobře promícháme. Z masa vytáhneme jehly, vrátíme na pánev, přikryjeme pokličkou a dodusíme doměkka.
Podáváme s rýží nebo vařenými bramborami.

Znojemské plátky
Ingredience

4 - 6 plátků masa (vepřové, krůtí, kuřecí), sůl, mletý pepř, hořčice, 1 kostka masoxu, 100 g kabanosu, 100 g kyselých okurek, trochu hladké mouky, olej, 2 vejce uvařená natvrdo
Postup

Plátky masa lehce naklepeme a z obou stran osolíme, opepříme, potřeme hořčicí a obalíme v mouce. Na rozpáleném oleji je prudce z obou stran opečeme a vyndáme. Do zbylého tuku nasypeme pokrájenou cibuli, osmažíme a vrátíme k ní maso. Zalijeme horkou vodou (aby bylo maso ponořené), přidáme masox, přiklopíme pokličkou a dusíme do změknutí masa (podle druhu a kvality asi 25 - 45 minut). Mezitím v půl hrnku vody rozkvedláme lžíci hořčice a lžíci hladké mouky. Měkké maso vyjmeme, do kastrolu vlijeme obsah hrnku, rozmícháme, přidáme na drobné kostičky nakrájené okurky, kabanos a vejce, vrátíme maso, přiklopíme a ještě asi 15 minut společně provaříme. Podáváme s rýží.

heaven_angel
16. led 2012

polevku z cervene repy a spenat s bramborem a vajickem 🙂

heaven_angel
16. led 2012

@bulinka ahoj, ja myslim, ze repa jde dobre dohromady s mrkvi.. nevim, co prdola uz smi, jeste mimi nemam 🙂 ale asi bych to nastrouhala spolecne s mrkvi na hrubo a rozvarila na kasi.. ale teda nechtelo by se mi to potom uklizet 😀 nebo jsem z ni delala polivku, je fakt dobra, takovy falesny borsc, ale je v ni cesnek a tymian, to jeste asi malej nemuze.. jedine to udelat bez toho..

heaven_angel
16. led 2012

@bulinka dam ti sem rovnou recept, jak jsem to delala ja, kdyztak si ji uprav podle sveho 🙂

Polevka z cervene repy
- 1 cibule
- 2 cervene repy
- 2 mrkve
- 1 strouzek cesneku
- plechovka krajenych rajcat
- sul, pepr, tymian, oliv. olej, balzamikovy ocet

Repu a mrkev nastrouhat nahrubo, cibuli nakrajet na kosticky a orestovat na oliv. oleji. Pak k cibuli prihodit nasekany cesnek a repu s mrkvi, trochu zarestovat a pridat rajcata v plechovce. Promichat a zalit cca litrem vody nebo vyvaru a varit do zmeknuti. Dochutit soli, peprem, tymianem a balz. octem. Az je uvareno, rozmixovat tyc. mixerem. Podavat se zakys. smetanou.

brusinka.pusinka
16. led 2012

@bulinka
Červená řepa s rýží

od 8. měsíce
červená řepa
1 lžíce rýže
voda
olej/máslo
Postup přípravy:
Červenou řepu očistěte (ale neloupejte) a dejte ji vcelku vařit do většího množství vody. Vařte do změknutí (zhruba 1 hodinu). Zároveň uvařte do měkka rýži. Uvařenou červenou řepu oloupejte, nastrouhejte na hrubém struhadle (můžete ji také rozmixovat nebo propasírovat) a smíchejte s rýží.

Červená řepa s pórkem a pohankovou lámankou
od 8. měsíce
Ingredience:
červená řepa
pórek (zhruba 1/3 objemu červené řepy)
1 lžíce pohankové lámanky
voda
olej/máslo

Postup přípravy:
Červenou řepu očistěte (ale neloupejte) a dejte ji vcelku vařit do většího množství vody. Vařte do změknutí (zhruba 1 hodinu). Pórek očistěte a nakrájejte nadrobno. Pohankovou lámanku propláchněte pod tekoucí vodou a dejte ji i s pórkem vařit. K pohance a pórku přidejte trochu oleje nebo kousek másla a uvařte vše do měkka. Uvařenou červenou řepu oloupejte, nastrouhejte na hrubém struhadle a smíchejte ji s uvařenou pohankou a pórkem. Výsledný pokrm rozmixujte, propasírujte nebo rozmačkejte.

Brambory s červenou řepou (od 7 měsíců)
2 porce
Suroviny: 200g brambor, 100g červené řepy, 5 lžic kojeneckého mléka, 1 lžička olivového oleje, 1 lžička nakrájené petrželky.
Příprava: červenou řepu umyjeme a podle velikosti vaříme nejdéle hodinu. Mezi tím uvaříme nakrájené brambory v kojenecké vodě. Řepu oloupeme a nastrouháme najemno. Uvařené brambory promícháme s mlékem na kaši a nakonec vmícháme červenou řepu, olej a petrželku. Můžeme přidat natvrdo uvařený nakrájený žloutek. (po červené řepě se může moč zbarvit do růžova)

Zeleninová polévka s červenou řepou
1 brambor
1 malá mrkev
1 malá petržel
kousek červené řepy
1 lžíce instantních jáhlových vloček
pár kapek slunečnicového oleje

Do vody dáme vařit na malé kousky nakrájený brambor, mrkev a petržel. Když je zelenina měkká, rozmixujeme ji i s vodou, ve které se vařila. Nakonec vsypeme do polévky instantní jáhlové vločky a vlijeme olej. Vločky necháme asi 15 minut nabobtnat, již nevaříme. Již nemixujeme. Na úplný závěr do polévky nastrouháme syrovou červenou řepu a můžeme podávat.
Od ukončeného 8. měsíce.

Kuřecí maso s rýží a červenou řepou
50 g kuřecího masa bez kůže
60g červené řepy
40g rýže
kojenecká voda
1 lžíce olivového oleje
Postup přípravy:
Červenou řepu nastrouháme na nudličky a vaříme v kojenecké vodě do měkka.
Kuřecí maso omyjeme, nakrájíme na malé kousky a krátce osmahneme na oleji.
Přidáme propranou rýži, vše zalijeme vodou a dusíme zhruba 20 minut doměkka.
Nakonec vmícháme uvařenou červenou řepu a dle potřeby doředíme mateřským či kojeneckým mlékem

bulinka
16. led 2012

@brusinka.pusinka
@heaven_angel jé holky mo děkuju, večer něo ukuchtim .-) Snad mu to bude šmakovat 😀

moudivlacek
16. led 2012

malej spi,tak delam obed na zitra maso, spenat a bramborovy knedlik

eriska
16. led 2012

@cell já z krůtích prsou dělám i čínu (na másle osmahnout cibulku, pórek, papriku, žampiony, pak přidám trošku oleje, naložené masínko, po zatáhnutí osolím, pak cuketku a nakonec rajčátka), děláme i špízy (klasika - naložené maso, cibule, žampiony, slanina, paprika, někdy cherry rajčátko), roládku dělám tak, že naklepu masko, okoření, šunka (nebo suchý salám), sýr, hermelín, paprika, nebo kapie, jednou jsem dělala do ní náplň: lučina, pažitka, nakrájená šunka, tím naplnit, zabalit do roládky a roládku do alobalu a dát péci do trouby, tak dobrota😉

nikiii
17. led 2012

Já mám dneska vyndaný kuřecí prsa, a mám dost starších rohlíků, tak jsem úplně dostala chuť nějak to zapéct v troubě s nějakou rohlíkovou nádivkou, nemáte holky nějakej nápad? Já takovou tu klasickou rohlíkovou nádivku nikdy nedělala ☹

eriska
17. led 2012

tak my budeme asi bez oběda ☹ něco na mě leze a nemám nejmenší chuť vařit 😒 ale hodila jsem alespoň vařit masko na polívku

babulinkab
17. led 2012

polívka z červené čočky
plněné br. knedlíky uzeným, se zelím a cibulkou

alenv
17. led 2012

dneska domácí pizza..
holky nemáte nějaký recept na salát kde je čočka? Mám na ní hroznou chut, ale nějak do salátu.. děkuju moc..

aaadus
17. led 2012

hovězí vývar s kapáním, rajská s těstovinama. Nějak nás zavalil sníh tak musím čerpat z toho co je doma

moudivlacek
17. led 2012

@alenv na str. 71 mas jeden recept 😉

jinak tu ryzi jsem sehnala v Intersparu,maj tam cely koutek te znacky (ryze, ocet, rasa...), pokud me malej usne,tak to dneska prubnu, uz se moc tesim na vysledek 😵

moudivlacek
17. led 2012

musim se pochlubit cizim perim, manzel vcera vecer udelal Brusincinu vanocku 😵

alenv
17. led 2012

@moudivlacek jééé tak pak mi nafot výsledek a řekni.. fakt ve špáru tak díky za info.. ten mám rozhodně blíž než globus🙂