Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

aaadus
28. únor 2012

@kammka to chápu
@eriska přes zimu je to bída s vajcama

radka_h
28. únor 2012

Ahoj holky neděláte doma některá chesse cake ??? děkuji za vaše receptíky. 🙂

brusinka.pusinka
28. únor 2012

@radka_h na straně 177 jsou recepty😀

pelenka
28. únor 2012

@eriska Je prý teď nějaká vajíčková krize, že nejsou, máma v pátek taky volala hotová, ať jí někde koupím vejce, že u nich ve městě nikde nemají, jen v jedné malé prodejně za 6 Kč 🤐 . V Penny a Kaufu je teď akce za 2,50, tak honem nakoupit. Prý je to snad proto, že po nějakém nařízení EU, že každá slípka potřebuje svůj osobní prostor muselo zavřít spousta drůbežáren, ale co je na tom pravdy nevím.

brusinka.pusinka
28. únor 2012

@pelenka no vajíčka nebli a je to tak jak píšeš ale u nás jsou v kaufu i v globu i jinde sice trošku zdrahly alenení to moc jinak já beru od farmáře a je jich teď malo tak jsme dokoupila tyobyčko z kaufu😀 na vaječinku a podobně dávám domácí zbytek budou kupované😀

eriska
28. únor 2012

@pelenka @brusinka.pusinka jojo, v kaufu jsou v akci, ale u nás bezmezně vyprodaný, byla jsem tam hned ráda, pak mi zase říkali, že kolem oběda, tak zase a pak večer a nikdy nic..jediné co měli, tak 30 za 99Kč..což je oproti naší drubežárně levné, tak budu muset koupit asi ty..a do těsta to tolik nevadí..🙂
@kammka, to je jasné, já se zase bála, když se na něho ozýval až moc😉

heaven_angel
28. únor 2012

@brusinka.pusinka ahoj, můžu se zeptat k těm haluškám? vajíčko se do nich nedává nebo jsem se přehlídla? 🙂 když jsem je dělala naposled podle nějakého receptu, přišli mi hrozně tuhý (asi špatný poměr mouky a brambor), ale vejce se do nich tuším dávalo..

brusinka.pusinka
28. únor 2012

@heaven_angel nedávám ale neuškodí

eyael
28. únor 2012

@pelenka - to nařízení je pravda, ale důsledkem je zakázaný dovoz vajec z Polska, kde tento předpis nedodržují. Bohužel většinu vajec dovážíme z Polska, proto jich je teď nedostatek....

reruna
28. únor 2012

@pelenka u nás v Lidlu neměli 3 týdny vajíčka, ale už mají, ale o dost dražší, než před tím, i v ostatních obchodech měli chvíli krizi, ale už jsou, jenže drahé...na trhu tu včera prodávali vajíčka za 3,50... 😖

radka_h
28. únor 2012

@brusinka.pusinka děkuji podívám se

nikiii
29. únor 2012

U nás dneska budou boloňské špagety sypané sýrem, a upečem si něco dobrýho, asi konečně ten perník.

brusinka.pusinka
29. únor 2012

dneska bude cizrnová polívka krémová lívance s tvarohem a povidli 😀

renatuss
29. únor 2012

Dnes bude rýžový nákyp s meruňkama 🙂 🙂 🙂

brusinka.pusinka
29. únor 2012

a včerejší večeře 😝 pohádka mladí Tatínek s kakaem ostatní měli se skořicí 😀

reruna
29. únor 2012

lasagne s kuřecím masem, zeleninou, rajčaty a sýrem

sarunatko
29. únor 2012

Dneska bude koprovka. Včera byly špagety s masovou omáčkou. Byli jsme všichni nemocní, tak na nějaký vyvařování nebyla chuť.

mikkisek
29. únor 2012

kuřecí vývar, kuskus se zeleninkou a masem z polévky

aaadus
29. únor 2012

Pro mm zelňačka, my si dojíme včerejší oběd - brynzová polévka a zapečené brambory. Jsme všichni nemocní

kulenka
29. únor 2012

Žampionový krém, listový závin s jablky 🙂 A někde jsem tu viděla recept na čokoládový dort s červenou řepou, takže do toho statečně půjdu ... doufám, že si to pak nesním sama 😀

A vejce jsem kupovala dneska v Bille - 10 ks za 42 korun 😖

pitruskaskarolinkou
29. únor 2012

zeleninový krém a obrácené řízky se slaninkou a br.kaše. Ke kávě tvarohová bábojda 😉

handm
29. únor 2012

Ahoj, dneska jsme měli králičí krémovou polévku se zeleninou a jako zákusek právě vytažený z trouby "Pečený pacholík" jinak taky tvarohový koláč s ovocem😉

babulinkab
29. únor 2012

hrachová polívka s chlebovýma krutonama
pečené kuře s brambory a zeleninou

kulenka
29. únor 2012

@handm Dala bys recept prosím? 🙂

handm
29. únor 2012

@kulenka na pacholíka?! jasný... jdu si pro lejstro, já co si nepíšu, to nevím😉

kulenka
29. únor 2012

@handm Jj, na pacholíka 🙂 Název mě zaujal 😀

handm
29. únor 2012

@kulenka

Tvarohový koláč s ovocem (Pečený pacholík)
500g tvarohu
100g cukru
75g másla
2 vejce
20g maizeny anebo půl pudingu

Utřít máslo a cukr do pěny, přidat vejce, pak vmíchat tvaroh, nakonec škrob/puding. Všechno nalít do vymazané a vysypané formy, poklást ovocem (hrušky, třešně, švestky, broskve... - já dala dnes broskve z kompotu, ale měla jsem i s kiwi 🙂
Péct při 180 stupních cca 45 min

Já dělám 1,5 dávky, ono je toho celkem jakoby málo, je to tak do těch nízkých dortových/koláčových forem. A nelekni se, v troubě je to krásně vyběhlý, ale jak se to vyndá, padá to zpět.
Snad vám bude chutnat!🙂

nikiii
29. únor 2012

@handm Taky se mi to moc líbí, píšu si 🙂

eriska
29. únor 2012

my si dali k obídku uzenou polívečku s kroupama a zeleninkou, pak jsme dojedli ty halušky, (ale teda pro nás to jídlo není,poprvé a naposled, asi na tu chuť nejsme takhle zvyklí 😖 )

já koupila vajíčka včera v kaufu, 25Kč za 10 vajec..jinak stojí 30, takže to taky na dnešní dobu jde..ale už se těším zase na domácí😉

brusinka.pusinka
29. únor 2012

dnešní menu
klasické lívance s tvarohem a povidli a celozrné s vločkami a jablky s jaorovým sirupem a zakysanou smetanou posypané skořicí 🙂