Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

maybay
17. dub 2012
kammka
17. dub 2012

@maybay uuááááááá, právě jsem sežrala celou brokolici uvařenou v páře, posolenou a s máslíčkem... chlap řval, že jsem to tu zasmradila a odmítl vzoreček 😀 to bude rachot...
takže budu muset pořídit na vyzkoušení receptu jinou a tak týden počkat, neb tatínkovi prostě brokolice a květák smrdí, ten květák ještě jí, ale brokolici... tu nee-e moc díky...

maybay
18. dub 2012

@kammka no my jsme si s manzelem posmakli oba, muj ji vsechno az na rajcata 🙂 Ja si myslim, ze mu to bude chutnat kdyz je to s tim dresingem 🙂

petrajavor
18. dub 2012

my dneska máme česnekovou máčku s bramborem a vajíčkem...

kristi
18. dub 2012

k obedu dodelam rostenky na zampionech. K veceri si s Miou dame asi testoviny s bolonskou.

pastika je stale v lednici,vypada dobre, voni dobre, tak mozna si ji da muz ke snidani

kammka
18. dub 2012

já mám doma dítě... ještě nevim, co budem mít.. asi vyndám rajskou s masovýma kuličkama... malá k ní chce špagety a kuličky si mám nechat.. 😒

aaadus
18. dub 2012

rizoto a kdyby mě mm poslouchal ušima věděl by, že ty stehna co jsem upekla byly do toho rizota a ne na večeři 😠

sunnies
18. dub 2012

krkovička na černém pivu, domácí bramborové krokety a jako dezertík bílkový chlebíček 🙂

djn
18. dub 2012

vepřové plátky na zeleninové rýži (pečeno vše v jednom pekáči)

yesu
18. dub 2012

Rizoto s kuřecím masem a žampiony. Holky mám zase dvě krabičky mascarpone, co s něma? Minule sem dělala tiramisu, ale to nám moc nejelo...

1luciferka1
18. dub 2012

@yesu jak upravené maso a žampiony dáváš do toho rizota?

yesu
18. dub 2012

@1luciferka1 žampiony normálně jen z plechovky(stejně to pak zapíkám) a maso různě, když mi zbydou upečený třeba stehna, tak je tam jen dám, včera sem třeba stehna uvařila a nebo prsa oprásknu na pánvi...

lajcikova
18. dub 2012

u nas rizoto s kuskusu,na véču nevím ale asi tvarohova pomazánka

1luciferka1
18. dub 2012

@yesu zapíkané rizoto? jako uvaříš rýži, smícháš s masem a žampionama a zapečeš se sýrem?

yesu
18. dub 2012

@1luciferka1 Předvařím rýži, dám do zapékací mísy, přidám maso, žampiony, cibuli, česnek, mrkev, sůl, pepř, sladkou papriku, zaliju vývarem až je vše ponořené, přikryju alobalem a dám péct, dokud se vývar nevypeče.

oktarina
18. dub 2012

uhlířské špagety s domácím zavařovaným okurkem a "moju" zeleninovou polívku s pohankou (mňááám)

1luciferka1
18. dub 2012

@yesu supr, dík to zkusím 😵 ještě jak dlouho ji předvařuješ cca? a jak dlouho zhruba a na kolik stupňů se to peče?

lajcikova
18. dub 2012

@yesu já ani nepředvařuji,jen podusim cibuli,dám,maso,zeleninu,přidám propláchlou rýži,dochutím zaleju vyvarem přiklopím a dam do trouby na 180stupnu,a je to uplně super,zašpinim jen jeden hrnec 😀

nikissek28
18. dub 2012

Já dneska jen hovězí vývar (sice z kostky) s domácíma nudlema a kuřecí stehna s těstovinovou rýží 🙂 co bych si vymýšlela, vařím jen pro sebe 🙂

mjanca
18. dub 2012

porkovo-jahlova polevka a rizoto, k veceri udelam veprove v mrkvi s bramborem

nikiii
18. dub 2012

Taky na rizoto nepředvařuju, já dělám tak, že ve vývaru (no, nebo spíš vodě s masoxem a mletou paprikou) uvařím kuřecí prsa na kostky nakrájený, pak tím celým zajiju v míse rýži, osolím, přiklopím a dám do trouby, občas promíchám, až se vývar vsákne a rýže změkne. My tam zeleninu nemusíme, ale kdo má rád, tak si tam přidá co chce. Používám rýži Bask, takže je to pak takový to lepivý rizoto, což my milujeme.

nikiii
18. dub 2012

Holky, nemáte osvědčenej recept na houskový knedlíky, i pro blbý? Budu mít premiéru, tak aby to bylo k jídlu 😀 😀 😀

ange_de_la_morte
18. dub 2012

Dneska kopřivový špenát ( konečně taky u nás vylezly mladé kopřivy) + brambor + volské oko , dneska bez polívky, večer jdeme k mojemu taťkovi na oslavu tak abychom se nepřecpali .... jinak ze včerejčka perníkový piškot s pudinkem a meruňkama ( mňam)

nikiii
18. dub 2012

@ange_de_la_morte Ta buchtička zní luxusně, podělíš se o receptík?

brusinka.pusinka
18. dub 2012

dnešní kuře na paprice s hráškem a kolínka a upekly jsme ořechovou bábovku.-)

1luciferka1
18. dub 2012

@brusinka.pusinka co to máš za kolínka? to nejsou klasická,ne? a prosím o recept na tu srdíčkovou omáčku s burizonovým knedlíkem 😉

zuhur
18. dub 2012

Dneska byly k obědu palačinky.

brusinka.pusinka
18. dub 2012

@1luciferka1
Kuřecí srdíčka na smetaně
500 g kuřecích srdíček
2 cibule
1 lžíce mleté papriky
3 lžíce hladké mouky
100 ml smetany
50 g másla
Postup:
Kuřecí srdíčka odblaníme a uvaříme doměkka v osolené vodě a přecedíme. Scezenou vodu si necháme na později. Cibuli očistíme, nakrájíme nadrobno a na másle mírně osmahneme.
Osmaženou cibuli zaprášíme paprikou a moukou, zalijeme vývarem ze srdíček, dobře prošleháme a vaříme cca 10 minut. Nakonec přidáme smetanu a ještě krátce prohřejeme.

Burisonový knedlík
1/4 l vlažného mléka,1 vejce,500g hrubé mouky,1 kávová lžička soli, 1/2kávové lžičky cukru krupice,3/4 kostky droždí,3 hrstičky neochucených burisonů

POSTUP PŘÍPRAVY

Suroviny zpracujeme obvyklým způsobem.
Do pekárny vlijeme vlažné mléko, přidáme vejce,cukr,sůl,mouku a rozdrobíme droždí. Zapneme pekárnu na program TĚSTO, podle programu, před ukončením posledního míchání přidáme tři hrstičky burisonů.(3 x hrst do jedné ruky) Necháme v pekárně vykynout. Z vykynutého těsta vyválíme dva knedlíky. Vaříme v osolené vodě 20 minut. Po 10 minutách vaření je dobré knedlík otočit. Děláme to rychle, aby se voda nepřestala vařit.
Po vyndání knedlík ihned propícháme, aby vyšla pára a knedlík se nesrazil.
a kolínka kupuji v Kauflandu a jsou obyčejné ale mocdobré😀

heaven_angel
18. dub 2012

@nikiii
dělám tyhle a povedly se zatím vždy 🙂
500g polohrubé mouky
1 vejce
půl kostky droždí
dva starší rohlíky nebo housky
lžička cukru
trochu soli
hrníček teplého mléka (1/4 litru)

Mouku smíchám se solí, udělám důlek, nadrobím tam droždí, posypu lžičkou cukru a zaliju teplým mlékem. Až vzejde kvásek, přidám vajíčko a začnu zpracovávat těsto, pak do něj přidám rohlíky nakrájené na kostičky. Uplácám dva knedlíkové "válečky" a nechám nakynout. Pak vařím v osolené vodě cca 15 minut a v polovině doby vaření je vždycky otočím. 🙂

zuzi82
18. dub 2012

Tak my dnes vepřové závitky plněné mletým masem a žampiony, rýže. Na večeři si dáme tuňákový salát z konzervy. 😅
Včera jsem dělala langoše podle receptu ze str. 37 a byly luxusní, takže děkuji za recept, děvčata. 😉