Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

brusinka.pusinka
16. kvě 2012

@lenam takto🙂 vepřové s mrkví a hráškem a brambor
jednoduše maso dělám zvlášť v hrnci klasicky dusím na cibulce s pepřem , kmínem a solí🙂 a mrkvičku dělám tak že si udělám jíšku a pak přidám mrkev podusím do měkka a ochutím solí ,cukrem a nakonec přidávám hrášek

lenam
16. kvě 2012

@brusinka.pusinka Děkuji, vypadá to skvěle. Zítra zkusím 🙂

brusinka.pusinka
16. kvě 2012

@lenam oblíbené jídlo mého syna to on od dětství miluje 😀 uvidíš bude chutnat.-)

jika10
16. kvě 2012

vcera byl domaci veprovy gyros s hranolkama a tzatziky ... Dneska rizky s br kasi

lenam
16. kvě 2012

@brusinka.pusinka Syn také miluje brambory se zeleninou. Já dělala dlouho zeleninu jen v páře, ale v omáčce má raději 😀 Jen jsem nevěděla jak na to 🙂

lenam
16. kvě 2012

@brusinka.pusinka Brusinko, ještě jeden dotaz, tu jíšku pak zaliješ vodou nebo vývarem?

eriska
16. kvě 2012

my dneska hovězí vývar s písmenky, švestkové knedlíky z tvarohového těsta od babinky🙂 k večeři nevím, co si vezmou, já jdu s taťkou na posed na srnca🙂

helen3
16. kvě 2012

@bulinka Do 1/2 l vody dám vařit 250g čočky, spolu s nakrájenou mrkví a 1 bio bujónem. (červená čočka je uvařená za 15-20 minutek bez předchozího namáčení). Vedle si na oleji osmažím nakrájenou jednu cibulku, tři stružky česneku a přidám oregano a bazalku. To přidám do vařící-se polévky. Polévka je hotová, když čočka zežloutne a zhoustne. Zředím trochou teplé vody, dochutím citrónem, solí, pepře a přidám petrželku. Je to taková zdravější varianta 🙂 Množství můžeš samozřejmě zdvojnásobit.

brusinka.pusinka
16. kvě 2012

@lenam já zalívám vodou🙂 mrkvička nepotřebuje vývar 😉

bulinka
16. kvě 2012

@brusinka.pusinka můžu poprosit o recept na tu kulajdu? Vypadá úžasně, už vím co máme zítra k obědu 😀

brusinka.pusinka
16. kvě 2012

@bulinka to je obyčejná koprová polévka ale jasně napíši.-)
Koprová polévka je jednoduchá 🙂 nasekat čerstvý kopr na dvě hromádky dát... udělat světlou jíšku přidat kopr a zalít mlíkem.... pak povařit do zhoustnutí , přidat cukr a sůl.... brambory a vajíčka uvařit zvlášť , přidat do hotové polévky a přidat trochu octa dle chuti🙂 hotovo

bulinka
16. kvě 2012

@brusinka.pusinka kuju 🙂

kristi
16. kvě 2012

@brusinka.pusinka hele, to jako sni takovou porci?????????? jinak mi delas chute

brusinka.pusinka
16. kvě 2012

@kristi Kristi jojo sní ona je žrout😀 jak jsme psala nechal5 malých lžček majdy a dva brambory😀 😀

kristi
16. kvě 2012

@brusinka.pusinka ty brdo, to bych nesnedla ani ja..... 😀 sikulka to je

peroli
16. kvě 2012

včera byla kuřecí roláda ze srnčího hřbetu s paprikou, vysočinou, šunkou, vajíčkem atd atd atd.. fakt moc dobrý 😵
a dneska mleté maso s rajčaty a rýží a na večer marlenka.. 😵

kammka
16. kvě 2012

@lenam já to vařím, když zbyde rýže z předešlého dne, ale ne pytlíková.. normálně dušená..rozdrobím, zaleju mlékem, mám z kravína a pomalu vařím... dosladím a dochutím až je to hotové.. vlastně je už vařená, tak jde jen o to, aby se to zahustilo rýžovým škrobem..vařím většinou naprosto obyč rýži...

heaven_angel
16. kvě 2012

krůtí karbanátky se sýrem, brambory s máslem a pažitkou, hlávkový salátek

kammka
16. kvě 2012

@lenam ..ale malá mi na tu mléčnou rýži řekla, že je to pěkně hnusný :-/

pet.s
16. kvě 2012

@ia. tak tohle řeším každý týden...nás je 5 (2 dospělí, 2 puboši-holka a kluk a batole).Nevyděláváme málo, ale provoz domácnosti je teda fakt šílená pálka. Nemám rozděleno kolik za jídlo a kolik za ostatní, vím částku(to už bez poplatků)a hrůza!!!Moje ségra má děti 7 a 3 roky a schválně si psala náklady. 17000 bez benzínu na měsíc.A to jsou šetřílci a nebyli na žádném výletě. Já s Terou jezdím na výlety skoro každý víkend.
Já když koukám, kde děláme chyby, tak u nás jsou chybou studené večeře, ve stylu ulov si chceš:Jenže my se scházíme každý jinak a já prostě nemůžu prostát večer u plotny.(stačí že tam prostojím dopoledne), večer účtuji.Navíc u nás každý preferuje něco jiného. Jeden maso, druhý sýr, my s Teri se snažíme zdravě, Bára ta někdy sežere slona a jindy jedno jablko.
Pak docela dost vydáme za jídlo venku. Když jedeme do kanceláře. Občas děti jsou celý den mimo domov a ve škole se nestravují.Tak dostanou peníze nebo stravenky, aby se někde najedli.
Schválně kolik dáte za jídlo měsíčně, holky?

weri1
16. kvě 2012

@pet.s já si myslím ,že tak cca 7 tis.

pet.s
16. kvě 2012

@weri1 jenom? to jsi mě nepotěšila.-(((

nadja73
16. kvě 2012

@pet.s my jsme 3 a kdyz si to tak projedu, tak v prumeru utratime za jidlo denne 300 czk, vcetne vikendu. A to kupuju jidlo v akcich nebo to stredni tridy. Strasny 😖 A to mi jeste manzel rika, at furt nesetrim. Nedokazu mu vysvetlit, ze jedine, kde muzeme usetrit (chceme vetsi byt), tak jedine na jidle. Na dceri setrit nechci, ale na nas musim.

weri1
16. kvě 2012

@pet.s ale taky jsme 2 dospělí a batole 🙂 tady je i diskuse kolik kdo utratí, tak my utratíme ještě hodně 🙂

pet.s
16. kvě 2012

holky, potřebuji radu nebo recept..mám kuřecí maso, zeleninu plechovku bonduell-hrách, baby karotka, kukuřice nebpo mraženou-mrkev, brokolice, květák ..chtěla bych udělat nějakou směs k rýži nebo k bramborům.

weri1
16. kvě 2012

@pet.s tak jsi to hezky napsala, orestuj maso, vše to tam přidej a a je to 😀

já zítra budu dělat krůtí směs na ananasu a moc mi chutná směs s hráškem a kukuřicí a zamíchat jogurt

pet.s
16. kvě 2012

no holky..tak já přiznám barvu..seč je mi úplně trapně..my za jídlo cca 18 tisíc, s ostatním provozem-kapesné, výlety drogerie, no prostě provoz bez poplatků(ty ani nevím, to řeší mužský) 35 tisíc...hrozné....-(((se.e mě to, ale vůbec nevím, kde ušetřit...

pet.s
16. kvě 2012

@weri1 jak děláš tu směs s ananasem...? a myslíš maso, s hráškem a kukuřící a přidat jogurt? a co k timu, to zní zajímavě.

weri1
16. kvě 2012

@pet.s to s jogurtem dělám jen sobě 🙂 neodvažuji se dát manželovi hihi a to taky jím jen tak
s ananasem -osmahnu maso lehce zaprášené moukou a pak přidám ananas a nechám to prohřát, dávám i trochu té šťávy ananasové a to máme rádi jen s bramborem, s rýži ne-e

kammka
16. kvě 2012

@pet.s a nezkusila jsi třeba saláty, které mohou být v lednici, domácí pomazánky, každý si namaže, když přijde na čerstvé pečivo...nebo hotovky nachystané na dělených talířích, jen si každý strčí do mikrovlnky, co chce..dělala to tak mamka mojí kamarádky... když měla čas, tak stála u sporáku, jely všechny plotýnky, navařila několik jídel, měla talíře s dělenými přihrádkami, aby se knedlíky nerozmočily v omajdě atd, ale klidně to můžeš postrkat po jedné porci v krabkách do mrazáku a na dvířkách mít, tak jako ona, seznam.. dvě děti máš už velké, tak by se koukly, co by si daly, ona měla za každým jídlem čárky podle počtu porcí, jak si někdo vzal, tak jednu čárku odškrt.. ohřál si jídlo, talíř do myčky...nebo kotel polívky, kdo příjde, vezme si talíř, ohřeje si zase v MWO, k tomu dobrej chlebík..ale v téhle chvíli bude asi problém je na něco takového navyknout...
studené večeře vyjdou nejdráž, to je teda fakt... ono stačí, když máš udělat pro tři lidi svačiny do školy a práce...co vím od muže, tak rodiče často dětem daj radši peníze a ty si koupí, co uznaj za vhodné, většinou něco dooost nezdravýho...samo lahev koly.. ve finále mají minimum jídla za dost slušnou pálku peněz...ale ti tvoji starší už jsou velcí, tak asi nedělají takové blbiny..každopádně bych jim, pokud chceš ušetřit, hoovost na jídlo nedávala, spíš si dát práci s jídlem z domova s sebou.. ale to je teda šílenýho času v kuchyni , to uznávám..
já jsem teď na PN, tak si trénuju vaření za pár peněz, až budu na rodičáku... to bude masakr se sedmičkou 😀 😀 😀 ovšem ne Rathovou..a učitelským, ač zástupcovským, platem...ale dost se nám snížily výdaje tím, že jsem doma.. vařím, peču, nikam nejezdím, krámy nemám u nosu, tak nemám kde utrácet... holku mám každou chvíli doma, tak ani za jídlo ve školce moc nedám..
je teda pravda, že máme vlastní vajíčka, chováme králíky, kachny i prasata...jsme na vsi, jsou období, kdy máme v lednici furt něco ze zabíjaček....protože každej víkend někdo zabíjí... pak zas lidi uděj... 😅 😅 😅