Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

bessinka
9. čer 2012

@falca1 Tuhle děláme taky. Té bych se ujedla. Ještě teda dáváme kiwi.

bessinka
9. čer 2012

@brusinka.pusinka Mohla bych poprosit o recept na ty placky se sýrem a cuketou? Ale prosím o vysvětlení "polopatě". Včetně doby pečení prosím. Děkuji moc. Vypadají nádherně!!

zuzi82
9. čer 2012

My jsme si dnes dali krůtí maso alá bažant na slanince s rýží a na večeři budou hamburgery. K snídani byl jahodový koláč s cukrovým sirupem. 😉

falca1
9. čer 2012

@ssaara

Jahodovo/tvarohová buchta
Spodek je normální piškotka ze 3 vajíček na plech.
Na to natřít směs tvarohu, mléka a cukru.
Naskládat jahody nebo jakékoli jiné ovoce
A zalít směsí želé

Piškotka
3vajíčka - z bílků sníh
9lžic vařící vody
20dkg cukru
20dkg pol. mouky
Žloutky s vodou vyšlehat, přidat cukr, přidat mouku - po vyšlehání přidat sníh a dát péct.

Želé
dohromady max. 0,8l tekutin
0,6l vody
šťáva ze 2citrónů
2 vanilkové pudinky - nebo 80g vanilkového pudinku
cukr - asi podle chuti - dávala jsem množství které patří do pudinku - takže 80g cukru na 2pudinky
povařit a zalít buchtu 😀

reruna
9. čer 2012

pečené kuře, rýže

timbouctou
9. čer 2012

@lenam narychlo zprudka na pánvi a pak šup do trouby, tak na 180 - 200, záleží, jakou máš troubu. Bacha, nepíchat do toho, máma to vždycky bodá vidlí když to otáčí a pak se diví, že to má suchý. A koření nejlíp něco čerstvýho, větvička tymiánu, rozmarýnu nebo šalvěje na masko a polívat hodně, udělá se ti kůrčička 😵
ale to jsi asi chtěla vědět včera, že 🙂

timbouctou
9. čer 2012

dnes párek s kaší 😅 byli jsme na Kašpárkovi v rohlíku, tak se nedalo nic jiného 😀 zítra k zbylé kaši řízek a pak vepřové zapečené s brokolicí a rajčaty a sýrem 🙂

lenam
9. čer 2012

@timbouctou Moc díky! Napsala jsi to včas 🙂 Budu to dělat zítra dopoledne.
@falca1 Jaký dáváš cukr do piškotky? Moučkový nebo krupicový?

zuhur
9. čer 2012

@falca1 jahůdkovou bych si dala. U nás nejsou jahody ani v obchodě 😠 Asi si zítra zajedeme pro vzorek 😀 😀 😀

nikiii
10. čer 2012

My dneska dojíme hovězí vývar, a pak bude svíčková, domácí knedlík a brusinky. Péct budeme asi tvarohový šátečky a roládu s jahodovou marmeládou.

prdecek
10. čer 2012

gulášová polévka, kuřecí rarášci a k tomu bramborák 🙂

mamkamarketa
10. čer 2012

@prdecek ahoj rarasci- to jsou kureci kousky smazene v takovem pivnim testicku? Pokud ano, das prosim recept?

falca1
10. čer 2012

@lenam krupicový

falca1
10. čer 2012

@zuhur klidně 😀, já jsem jahody ve čtvrtek koupila na Zelňáku 😀

jimmy1
10. čer 2012

včera rybí filé na prudko a brambor
dneska kuře na paprice, těstoviny a chci upéct jogurtový koláč s ovocem a drobenkou (mám ještě něco nasysleno v mražáku, tak ať to zmizí 😎 )

prdecek
10. čer 2012

@mamkamarketa ano je to ono 🙂

recept na Kuřecí rarášky

1 kuře nebo dvoje kuřecí prsa
2 vejce
1 dl piva
1 lžíce hořčice
1 lžíce sojové omáčky
3 lžíce hladké mouky
1 lžíce solamylu
pepř
sůl
olej na smažení

Ze všech ingrediencí smícháme hladké těstíčko, do ně namáčíme kousky kuřete a smažíme v rozpáleném oleji.

mamkamarketa
10. čer 2012

@prdecek dekuju moc 😵

prdecek
10. čer 2012

@mamkamarketa za málo 🙂

zuzi82
10. čer 2012

My dnes pečené kuře a špagety

tasmailla1
10. čer 2012

@falca1 mužu se zeptat,jak si tady dávalarecept na tu jahodovo tvarohovou buchtu,nejak nerozumím postupu,testo to je ok,ale pak ten tvaroh a želé ,jka udelat?a kolik tvarohu a jakýho dát?

bocinka
10. čer 2012

dneska braboračka podle tchýňky, řízečky s brkaší a okurkovým salátem.... 😉

heaven_angel
10. čer 2012

rajská polévka, zapečené těstoviny s uzeným a mandlová bábovka..

falca1
10. čer 2012

@tasmailla1
Napřed uděláš těsto - upečeš.
Na to namažeš tvaroh(1 tvaroh (dávala jsem vaničku) a od oka přidat moučkový cukr - hlavně podle chuti, já dávala asi 2-3lžíce a trochu jsem to zředila ještě mlíkem, aby se to dobře mazalo).
Na tvaroh se naskládají jahody nebo jiné ovoce.
A na to se nalije to pudinkové želé.
Želé - 0,6l vody, šťáva ze dvou citronů a nasypala jsem k tomu 2vanilkové pudinky a přidala jsem cukr (zase podle chuti - dala jsem cukru tolik co patří do 2 vanilkových pudinků). Dala jsem na sporák a až to začne houstnout, tak se to nalije na buchtu s ovocem a dá se vychladit do lednice nebo na chladné místo.
Dávala jsem tchánovi a tchýni ke kafi - tchýni to vyhovovalo, tchán si buchtu ještě přisladil - takže opravdu cukru podle každýho jinak 😀

werry
10. čer 2012

kuřecí vývar s kapáním, zapečené kotlety se smetanou, cibulí, slaninou a sýrem+hranolky

michamicha
10. čer 2012

my dneska měli těstoviny s domácí šunkou a s hlívou 🙂 malej to měl bez hlívy 🙂

xuxie
10. čer 2012

Šťovíková polévka. Hovězí pečeně na bylinkách, brambory se zelenou fazolkou na česneku. A rajčatový salát.

beruskanula
10. čer 2012

u nás dnes smažený květák, obalovaná sekaná, nove brambory pečené v troubě🙂 a zeleninový salátek, malej měl místo smažených věcí pečené hovězí masiko 😎

a odpo se chystam dělat strouhaný koláč🙂

katyxq
10. čer 2012

Vepřová kýta dušená na kořenové zelenině, pepři, novém koření, jalovci, bobkovém listu a špetce tymiánu a k tomu těstoviny.

petrufa86
10. čer 2012

@jancip my když jsme teď dělali fasádu tak jsem jednou dávala tlačenku, pak uzený, kořeněný bůček, kuřecí roládu a řízky k večeři. A pak párky, klobásy, různý pomazánky, obložený talíře a ...

pitruskaskarolinkou
10. čer 2012

Špagety bolognes, brokolicový krém, strouhaný koláč s tvarohem 😉