Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

katka_mel
15. únor 2013

Tak my dnes máme bramboráky a partner k tomu bude mít masovou směs. 🙂 Včera bylo rizoto.

brusinka.pusinka
15. únor 2013

Kulajda a těstovinový salátek se šunkou a sýrem

ia.
15. únor 2013

losos v páře na bylinkách a br kaše

pamal
15. únor 2013

pamal holky, prosím o osvědčený recept na těsto na dukátové buchtičky i s popisem na kolik a jak dlouho je péct a zda horkovzduchem nebo klasicky spodem a vrchem. Mně se prostě nedaří docílit toho, aby byly hezky vláčné. Většinou je mám tvrdé jak beton Včera jsem je dělala při příležitosti Valentýna, protože je manžel miluje, tak sem je vytáhla hned jak zrůžověly a stejně byly natvrdlé, i když ne tak hrozně jak obvykle.
Jinak dneska bude bramborák na plechu plněný kysaným zelím.

sarunatko
15. únor 2013

@pamal Já peču dukátové buchtičky podle tohoto receptu: http://www.recepty.cz/recept/ceske-buchty-5163. Vymastím máslem pekáček (jen trochu) a dávám je těsně k sobě.
Před pečením potírám hodně rozpuštěným máslem a hned po vytažení z trouby potírám hodně mlékem - dokud pijí, tak potírám. Peču bez horkovzduchu, horem i spodem, cca 15-20 minut. Jsou krásně vláčně a měkkoučké i druhý den. Peču podle toho receptu i klasické buchty a jsou výborné.

sarunatko
15. únor 2013

Dnes králík na paprice pro prcka, čočka na kyselo pro nás, vývar s kroupami, domácí vlašáček a chci upéct něco z tvarohu a jablek - máte nějaké tipy?

kammka
15. únor 2013

@nikiii to jsou ty mrkvový?? ty jsou krásný teda...já asi dnes upeču rafaelo řezy, ty jsou přecijen jednodušší.. k obědu nic nevařím, máme v lednici kotel masový polívky se zeleninou, dítě je ve školce. chlap někde v trapu... doufám, že ji vyzvedne.. :-/

nikiii
15. únor 2013

@kammka Spíš byly, už není ani jeden 😀 Ale byly výýýborný.

benjik
15. únor 2013

Dnes hustá gulášovka s brambory na loupačku,večer špagety s vejcem,papikové kytičky a míša řezy.Zítra droždová polévka, domácí rohlíky s drož.pomazánkou, alsaský cibulový koláč,koblížky z trouby, domácí jogurt.

sabisek
15. únor 2013

Dneska cremova porkova polevka s rozpecenym chlebikem a potom jahody se slehackou polite cokoladou. Zitra spaghetti, v nedeli gulas.

wahu
15. únor 2013

ČT nádivka z kuřecích jater, brambůrky s máslem, tzatziky
PÁ kuře na smetaně, těstoviny
SO pečená makrela, pečivo, zeleninový salát
NE dušené hovězí, kuskus

babulinkab
15. únor 2013

tak jsem byla nakupovat a zítra bude:
zeleninová polévka s nudličkama
kuřecí nudličky na cibulce, těstoviny, brokolice v páře, k tomu vyrobím nějakej dresing ze zakysanky a navrch si to posypeme sýrem

helcenka
15. únor 2013

@sarunatko - já zrovna budu dneska péct šátečky z listového těsta s jablky a tvarohem, je to rychlý a u nás je to hned snědený, počítám, že to nevydrží ani do snídaně.
Normální listový těsto si rozválím, vykrájím nožem čtverce a pokladu směsí tvarohu, 1 vanilkového cukru, nastrouhaných jablek, a když mám, přidám rozinky nebo ještě přikrájím sušené švestky. Udělám šátečky, potřu vajíčkem a peču.

Jinak u nás dneska restovaný losos se zelenýma fazolkama a kapkou 12% smetany, mňamkaaaaa.
A zítra bude dýňová krémová polévka asi s česnekovým chlebem.

nikiii
15. únor 2013

U nás dneska kotletky zapečené se sýrem ve šlehačce, k tomu těstoviny. Zítra budou pečený kuřecí křidýlka na houbách s rýží.

zuzi82
15. únor 2013

U nás dnes sladkokyselá čína a valentýnský čokoládový dort

zizala79
15. únor 2013

k obědu zadělávaná čočka s mrkví, teď jdu na štrůdl

michaelka83
15. únor 2013

@zuzi82 Můžu poprosit o recept na sladkokyselou čínu?🙂

zuzi82
15. únor 2013

@michaelka83 Cibulku podusti na kostičky na oleji, přidat na plátky česnek a na nudličky zázvor. Zakápnout octem, přidat sójovou omáčku a vývar. Dosladit cukrem a přidat dezertní víno. Nakonec zahustit solamylem rozmíchaným v troše studené vody. Maso nakrájet na kostky a obalit v těstíčku z vajíčka a solamylu s trochou soli a osmažit na oleji.
😉

handm
15. únor 2013

@wahu prosím recept na tu nádivku z jater? díky!

jaja01k
15. únor 2013

Květáková polévka

golla
15. únor 2013

špagety aglio olio. :o)

michaelka83
15. únor 2013

@zuzi82 Děkuji🙂

pitruskaskarolinkou
15. únor 2013

Kuřecí kousky restované s fazolkami a paprikou, pečený brambor
Zdravé šušenky se semínky a brusinkami - už jsem tu kdysi dávala
Cibulové celozrnné bulky - prdlavé 😀
pečivo s cottage + salát
vajíčková pomazánka
zeleninová polévka s bulgurem
omáčka na těstoviny - drcena rajčata, olivy, oregano, cuketa
a klasika nejmilovanější - SVÍCA se špaldovýma knedlíkama
😵

wahu
15. únor 2013

@handm
400g bílý toastový chléb
500g kuřecí játra
3 vejce
200ml mléko
sůl, pepř, drcený kmín, česnek, majoranka

chléb na kostky smíchat s mlékem, žloutky, najemno nakrájenými játry a kořením, z bílků vyšlehat sníh a zamíchat do směsi, ve vymazaném pekáčku péct na na 200'C do růžova

handm
15. únor 2013

@wahu Díky, někdy zkusím, zní to dobře!
Já na zítra právě doškrábala brambory a v troubě se pečou králičí "pupky" plněné houbovou náplní. Jsem na to zvědavá...😀

zizala79
15. únor 2013

k večeři tousty, slaný koláč z listového těsta se zakysanou smetanou a cibulí a puding

weri1
15. únor 2013

@pitruskaskarolinkou můžu poprosit o recept obrázek č.4 🙂

1luciferka1
15. únor 2013

@pitruskaskarolinkou tož všude tu svícu dej a já se užeru, že? no počkej až dojedu do Brna, mám u tebe oběd i se zákuskem 😀

pitruskaskarolinkou
16. únor 2013

@weri1 já už to jaksi dělám od oka.. takže budu odhadovat množství aspon tech spojovacích surovin...

1,5 hrnku ovesných vloček
70 g másla
3 lžíce medu
3 lžíce vody
4 lžíce špaldové mouky ( zkoušela jsem asi podruhé bez ní, aby byly fakt uplně zdravé 😀 a šlo to chutově uplně v pohodě, ale více se rozpadaly a drolily se)

pak dle chuti - slunečnice, kakao, brusinky, hrozinky, kousky čokolády hořké, sekané švestky, merunky, ořechy všech možných druhů- větší kousky - to je tam super, kokos, dýnová semínka - já míchám vše co najdu a je to se sušenkama slučitelné 😀
suché přísady dát do mísy a v kastrolku si rozpustit máslo - hned sundat z plotny, přidat med a vodu - touto tekutinou zalít do mísy na suchou směs a uhnácat těstíčko - musí být mokré, ale ne zase moc. Případně přidat vodu nebo trošku mouky.
Na pečícím papíře na 180st péct - hlídat, je to rychlovka a jak je tam kakao tak se může prošvihnout moment, kdy hnědnou a nejde to poznat...
uložit do dozy.

Takhle dělám domácí mysli uplně stejně - zapékané do jogurtu - jen z toh nehnácám placičky, ale směs rozložím na pečící papír jak to prijde, hrubší kusy rozdrolím a peču dokřupava 😵
Bezva snídaně

pitruskaskarolinkou
16. únor 2013

@1luciferka1 to víš já su maniak přes žrádlo, takže to všude jde se mnou 😀