Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

horakovatereza
25. zář 2012

Tak, k večeři minilangoše s kečupem a sýrem, malej chlepa s rybí pomazánkou. A na zítřek žemlovka a rajská polévka, tu můžou oba, malej i velkej. Maminka ani náhodou, ta měla žemlovku vždycky za trest po rodičáku! 😝

nikiii
26. zář 2012

U nás dneska čočka na kyselo, vajíčko a chlebík. Upečenou máme ze včerejška bábovku.

kristi
26. zář 2012

jsme samy doma, tak si uvarime asi jen testoviny s tunakem

beruskanula
26. zář 2012

u nás dnes hovězí v kapustě a brambor 🙂

finezuza
26. zář 2012

mám krůtí prsa a nevím jak s nimi naložit, co byste uvařili? bude k nim kuskus

ia.
26. zář 2012

rajská polívka od včera a zapečené brambory se šunkou, brokolicí, sýrem a smetanou. Zítra hráškový krém a znojemská s jasmínovou rýží

ined77
26. zář 2012

zeleninová zahuštěná polévka, dušené karbenátky, br.kaše a cherry rajčátka 🙂

heaven_angel
26. zář 2012

kulajda, houbová omáčka s knedlíkem (no jo, byli jsme na houbách 😀 ) a když se mi bude hodně chtít, tak upeču apple pie 🙂

jimmy1
26. zář 2012

zeleninová polívka s vejcem a kuskusem, bramborová kaše, vepřová kýta zapečená na hořčici a smetaně, jablkovo mrkvový salát 😵

pajenka
26. zář 2012

Já mám manželovu hrachovku ze včera, těstoviny s kuřecím masem a smetanovou omáčkou, manžel mrkvový perkelt a salát z červené řepy

jika10
26. zář 2012

tak dneska kuskus s kurecim masem a zeleninou

zuzi82
26. zář 2012

Kuřecí vývar s nudlema, sladkokyselá čína s jasmínovou rýží a půjdu na zítra péct jablečný koláč
A na večeři si dáme listový závin se špenátem, kuřecím masem a mozzarellou 😉

radka_h
26. zář 2012

@zuzi82 Můžu se optat na recept toho jablečného koláče?

jaja01k
26. zář 2012

Palačinky s tvarohem a ovocem

kitinka76
27. zář 2012

@heaven_angel prosím, napiš mi recept na kulajdu, chtěla bych ji zkusit uvařit 🙂

kristi
27. zář 2012

dneska bude smaženej květák s bramborem 🙂

heaven_angel
27. zář 2012

@kitinka76 já jsem to dělala od oka, podle množství hub, vyšlo mi to na velkej hrnec - asi pět poctivých porcí
Kulajda
1 cibule
3 střední brambory
houby
kmín, sůl, pepř celý (8 ks), nové koření (4 ks), bobkový list (3 ks)
200g zakysané smetany (nebo sladké)
2 vejce
velká lžíce hladké mouky
trochu mléka, máslo, olej
kopr, ocet

Cibuli nakrájet na kostičky, osmahnout na másle s troškou oleje (aby se nepřepalovalo), přidat na kostky nakrájené brambory a houby, přidat asi lžičku kmínu a společně chvilku restovat. Pak jsem přidala pepř, nové koření a bobkový list a zalila vodou, osolila a nechala vařit, až jsou brambory hotové. Může se tam dát i hovězí bujon, ale není to nutný, stačí voda. Polévku jsem odstavila, vmíchala do ní smetanu, vrátila na sporák. V půl hrnku mléka jsem rozkvedlala mouku a polévku s ní zahustila a nechala provařit. Na závěr jsem vmíchala vidličkou rozšlehaná vajíčka a dosolila. Po odstavení polévky jsem dala kopr a už nevařila. Pak už stačí jen dokyselit octem, naběračkou naberu trochu polívky, naliju tam ocet, promíchám lžičkou a vrátím zpátky do hrnce, pak se mi nikdy nesrazí (stalo se mi u koprovky, že se srazila). Tak ať se povede. 🙂

sarunatko
27. zář 2012

@pajenka Jak děláte salát z červené řepy?

marhulinka
27. zář 2012

U nás dnes vločková polévka, květákové placičky s bramborovou kaší a na odpolko na mlsání bábovka

kitinka76
27. zář 2012

@heaven_angel děkuju!!! 🙂

kateczka
27. zář 2012

Zeleninova polevka a palacinky s nutelou 🙂 a pro hladoveho chlapa steak s hranolkama.

kateczka
27. zář 2012

@zuzi82 mohla bych poprosit recept na tu cinu? Diky

kateczka
27. zář 2012

@marhulinka jak delate kvetakove placicky prosim?

marhulinka
27. zář 2012

@kateczka
Květákové placičky - 1 menší květák, 3 vejce, sůl, pepř, majoránka, kmín, uzenina /nemusí být/ , petrželka , hladká mouka.

Květák omýt,rozebrat,povařit v osol.vodě s kmínem do poloměkka. Rozmačkat,okořenit,smíchat s vajíčky a zahustit moukou a nakonec se může přidat nadobno pokrájená uzenina /např.angl.slanina je výborná/. Smažit na rozpál.oleji placičky.

nikiii
27. zář 2012

@marhulinka Dělám je stejně, jen místo moukou zahušťuju strouhankou. Milujeme to celá rodina, i manžel - a to je co říct na chlapa 😀

pajenka
27. zář 2012

@sarunatko Salát z červené řepy: 3 řepy velikosti grepu, 3dl sklenici směsi mrkev/hrášek, 4 středně velké kyselé okurky, olivový olej, sůl, mletý pepř
3 uvařené (ne zavařené) řepy oloupu, nastrouhám na hrubém struhadle nebo můžete nakrájet na malé kostičky. Potom přidejte 3dl scezené směsi mrkev/hrášek, na kostičky nakrájené okurky, polijte olivovým olejem, osolte, opepřete a promíchejte. Salát nechte v chladu odležet. Před konzumací posypte nastrouhaným sýrem nebo uvařenými vajíčkami.

Doporučuju si řepy uvařit víc, ať máte do zásoby, vaří se asi dvě hodiny. Hodí se i jako příloha k masu, v tomhle detoxu se jí samostatně jako večeře nebo oběd. Snad vám bude chutnat.

pajenka
27. zář 2012

Dnes jsem úplně bez nápadu, tak nevím, co budu vařit pro sebe, manžel má fazolové lusky s vajíčkem a salát z červené řepy s ořechy a sušenými švestkami.

sarunatko
27. zář 2012

@pajenka Děkuji 🙂

sarunatko
27. zář 2012

U nás dnes zapečené těstoviny s kuřecím masem, nivou, smetanou a ořechy.

pajenka
27. zář 2012

@sarunatko Nemáte zač 😉