Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

blahova_andrea
20. pro 2012

rýži s ptáčkovou omáčkou

xuxie
20. pro 2012

@handm jo Martin to ji - ale zadny ideal nprovozujeme 🙂
v lednici j normalne maslo, slaninka i klobasa a ve spizi zasoba cokoladek a bombonku - vse, jak se patri 😉

zuhur
20. pro 2012

Dneska byly tvarohové jahodové knedlíky (speciální info pro @nikiii 😉 ) a na zítra nám "navařil" objednal jídlo tatínek v práci abych mohla ještě trošku vánočně šílet 😀 takže budou těstoviny s kuřecím masem a špenátem.

michamicha
20. pro 2012

dneska francouzské brambory (nezapečené) a zítra bude pečená krkovička, špenát a bramborové noky

pelenka
20. pro 2012

Koprovka s hovězím a domácím knedlíkem, zítra bude obměna s vajíčkem🙂

pajenka
20. pro 2012

Čevabčiči s bramborem

nikiii
20. pro 2012

@zuhur Provokatérko, slintám tu jak bernardýn 😵

zuhur
20. pro 2012

@nikiii jak říkám - jsi po novém roce zvána i s bandou - třeba to přežiju 😀 😀 😀 😀 Ne, holky uvidím moc ráda obě dvě a tebe taky. Knedlíky k obědu jsou samozřejmostí.

nadja73
20. pro 2012

Mate, prosim, nejaky osvedceny bramborovy salat pro batole a kojici? Klasiku dostane manzel a babicka, ale potrebuju nejaky pro zbytek rodiny 🙂 diky

ia.
21. pro 2012

dnes se odbydu nějakou rychlovkou, večer máme sousedský večírek a tak si předtím zajdem na pořádný tatarák s topinkama a česnekem 😉

zuhur
21. pro 2012

Tak furt vymýšlím co těm mým dvěma klukům - manželovi a tomu mrňousovi na štědrý den na oběd. Já budu mít kubu, ale ty dva to neláká. Nemáte nějaký tip - teda vy co se u vás na štědrý den obědvá.

anieanne
21. pro 2012

@zuhur U nás se neobědvá, celý den je volně přístupné cukroví, vánočka, chlebíčky...

sabisek
21. pro 2012

@anieanne My mame tradicni (pry je to z jihu Cech odkud je mamka) bilou polevku - uvaris branbory ve vode a soli (bez kminu) do mekka, pak pridas zakysanou smetanu s troskou mouky a dochutis soli, cukrem, octem. Mezitim, co se ti vari brambory si uvaris vejce na tvrdo (pocet podle osob). Vajicko oloupes a rozkrojis na talir, zajiles polevkou. Zni to asi divne, ale je to desne dobry! I manzelovi to moc chutna.

sipkova
21. pro 2012

DĚLáte někdo domácí tlačenku 🙂

pelenka
21. pro 2012

@zuhur Já budu dělat hustou hráškovou polévku s opoečenou houskou, prckovi to snad bude stačit a chlap se dorazí cukrovím a jiným🙂

sarunatko
21. pro 2012

@zuhur U nás se obědvá zelňačka. Mňam, už se na ni těším.

ined77
21. pro 2012

@zuhur ...já mám letos v plánu zkusit houbového kubu, ale to spíš pro nás dospělé a dětem uvařím nějakou hustou polévku 😉 . aspoń půjdou k večeři s pořádným apetitem 😀 .

sipkova
21. pro 2012

JAk děláte kubu?

zuhur
21. pro 2012

@pelenka tu musím dělat manželovi k večeři - nejí rybí. Takže polévka asi ne.
@ined77 houbového kubu právě dostanu od sestry, prckovi ho dávat ještě kvůli houbám nechci a manžel ho nikdy neměl a neláká ho. Tak mu nechci kazit štědrý den. Loni byla vinná klobása tak bude v nejhorším zase 😅

aaadus
21. pro 2012

@zuhur malý dostane hrachovku co bude k večeři (obojí by stejně nesnědl) a tím, že budeme večeřet ve 4 kvůli malé, obědvat nebudeme

Dnes chilli con carne podle Apetitu s rýží

pitruskaskarolinkou
21. pro 2012

česnekačka a slaný závin se zelím a slaninou 😉

ined77
21. pro 2012

@zuhur ...já jsem chtěla dělat původně zelňačku, ale chci právě zkusit toho kubu, MM to ještě neví, ale on je dobrý strávník, takže se nebojím, že by to tady oschlo 😀 .
dětem to taky ještě dávat nebudu, malé vůbec a staršího bych tím myslím moc neuctila 😉 .
vinná klobása...to nemusí být špatné 😉 . my si každoročně vystačili s cukrovím a chlebíčky, ale chce to nějakou inovaci 😉 .

@sipkova http://houboverecepty.cz/houbovy-kuba/ 🙂

benjik
21. pro 2012

@pitruskaskarolinkou ten závin zní zajímavě.Co do něj vše dáváš?

sipkova
21. pro 2012

@ined77 dekuji...a už jsi ho podle tohoto receptu dělala??

pitruskaskarolinkou
21. pro 2012

@benjik naprosto jednoduše - rozválím listový těsto a trochu ho posolím, pokladu anglickou slaninou plátky a navrstvím zelím - nešetřit 😉 pak posypu kmínem (dovnitř drcený), zavinu, potřu vajíčkem a pro parádu posypu zase kmínem - zde můžeš už celým, líp to vypadá a nebo třeba sezamem 😉 Upect jako klasický štrůdlík 😉

ined77
21. pro 2012

@sipkova ..nedělala, ale budu 😉 .

zuhur
21. pro 2012

@ined77 u nás se baští cukroví až večer a chlebíčky teda na štědrý den neděláme. Zaujal mě tady ten závin, ale opět se obávám, že by to minimálně jeden z těch mých chlapů nejedl ☹

tina1506
21. pro 2012

@zuhur u nás se snídá vánočka a až do večeře se nejí... ale prcek teda ještě tradice dodržovat nebude 😉 a večeře kolem 17hod - polívka ze steril.hrášku s krutony, bramborový salát (prcek brambor) a ryba... letos pravděpodobně nebude kapr, u nás u Tesca je ani nezabíjejí, natož tak ještě kuchat, a doma na to taky nejsou lidi 😉 a navíc dneska nasadili ceny jako hrom... no a večer se ďobe cukroví, popíjí se domácí koňáček (právě jsem ho dodělala a chladí se... 😎 )

babulinkab
21. pro 2012

polívka z červené čočky
těstoviny s omáčkou s mletým masem a sýr

benjik
21. pro 2012

@pitruskaskarolinkou nic navíc?mrkev nebo tak?