Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

marecek4
29. pro 2012

dneska jitrničkový prejt se zelím a bramborama,ještě je možnost výběru pečeného bůčku a kuřecí rolády,zítra asi kačenka s knedlíčkem a zelí ode dneška-v pondělí zbytky a na nový rok jako asi všude-uzený,kašička a čočkajda,možná kaši vyměníme za knedlík s křenovkou jako u ia.,ale podle zkušenosti je to ohroženo-nikdo už pak nechce po záplavě chlebíčků,jednohubek a cukroví jíst,takže to není k obědu,ale k večeři až všichni poněkud vytráví

pitruskaskarolinkou
29. pro 2012

@1luciferka1 Luco tak špecle - mnam ty mám nejradší na způsob halušek - čili uvař je, pak si opeč slaninku na pánvi , jak to bude tak tam hod špecle a dodej kysaný zelí - to nechej jen prohřát a je na světě božská mana 😀 😅

aaadus
29. pro 2012

@kateczka my budeme mít čočkovou polévku a zbytek nevím, asi co dům dá

aaadus
29. pro 2012

@pitruskaskarolinkou to bych teda byla vzteky bez sebe

krakorka
29. pro 2012

u nás dnes vařil manža a byli domácí hranolky a katův šleh ale bez chilli 😉 😀

ia.
29. pro 2012

zítra jedeme na výlet na Pustevny do Beskyd, tak to vidím na kyselici a halušky, nebo nějakou podobnou místní lahůdku 😅

benjik
29. pro 2012

Ahoj,tak já dnes dělala prvně slaný závin s kuřecím masem k obědu.K večeři zapečené palačinky naslano s krůtím masem.Jako sladké jablečné štrůdli a palačinky s marmeládou.No a ted s mužem ujídáme vepřové prošpikované česnekem,pečené v alobalu,co mělo být na zítra.

benjik
29. pro 2012

@kateczka na Nový rok neděláme nic s křídly,aby neuletělo štěstí.V mojí části rodiny se dělává čočka,u manželovi části svíčková,takže my máme obojí.

krakorka
30. pro 2012

Dnes bude pizza 😉

zelva
30. pro 2012

Já mám odmražené krůtí maso. Jen ještě nevím co s ním 😉 se uvidí až si k tomu stoupnu, tak mě snad něco napadne 😀

xuxie
30. pro 2012

Zkusila jsem kachnu podle Apetitu - vykostit, stehna ve stave a prsa na minutku - nádhera 😉 Žádná brutální mastnota, maso stavnate a omacku jsem udelala zazvorovou. Přílohovou zeleninou bylo zelí pro konzervativce a grilovaný lilek s cuketou pro nadšence zdravé výživy 🙂 Klasicky knedlík alternoval s noky a všichni spokojeni.

Krásného Silvestra přeju.

ia.
31. pro 2012

na oběd zbytek kulajdy a špagety s rajčatovou omáčkou a parmazánem, na večeři vepřová panenka plněná rajčatovým pestem a sušenými rajčaty, hříbkovosmetanová omáčka, zelené fazolové lusky s česnekem a čerstvá bagetka zapečená s česnekovým máslem. K tomu pravé šampaňské Moet Chandon, noo jednou za rok 😅

aaadus
31. pro 2012

@ia. prosím prosím recept na panenku a majdu, děkuji 🙂

Zapečené brambory s kuřecím masem, pórkem, sušenými rajčaty, sýrem a smetanou

ange_de_la_morte
31. pro 2012

celerowá políwka s celestýnskými nudlemi ( od wčera) a pečené kuřecí stehno s rýží a asi zelný salát s mrkwí nebo wytáhnu nějaký kompot

maybe72
31. pro 2012

U nás dnes bramboračka a bramboráky plněné zeleninovou směsí, už se na ně moc těším... 😉

ia.
31. pro 2012

@aaadus jé to bude podle fantazie 😅 vidím to tak, že ji nakrájím na cca 10cm válečky, uprostřed udělám díru a natlačím to pestem a rajčaty. Obalím v oliv.oleji a bylinkách, co najdu v mrazáku a osmažím ze všech stran, pak strčím do vyhřáté trouby na 120st a budu ještě tak 15 min péct. Než to dám na talíř, tak to nakrájím na plátky. A omáčku udělám tak, že podusím nakrájené hříbky, osolím, opepřím, vydusím vodu a zaleju 33% smetanou...

babulinkab
31. pro 2012

u nás dnes kuřecí vývar a roláda od včera

gabka32
31. pro 2012

dneska se podělíme o zbytky - králík se svíčkovou omáčkou a špagety. čočka na zítra už je taky hotová 🙂

cervena_vila
31. pro 2012

Včera losos se zeleninkou a brkaše, dnes červená čočka a ačkoliv to byla má nejlepší čočková kaše, manžel se vyjádřil tak, že jsem radši dělala, že neslyším. Takže ocením ověřené nápady na červenou čočku.

hanicinka
31. pro 2012

Dnes i zítra svíčková a knedlíky. 😉

monyliny
31. pro 2012

Dnes byla čína s rýží a kuř.masem 🙂

sapfo
31. pro 2012

Ahoj, co vaříte a připravujete dnes na Silvestra? Spousta zajímavých receptů jsem našla na http://www.receptynakazdyden.cz/silvestr Jenom budu muset trošku popřemýšlet, co se hodí i pro malé děti. 🙂

pajenka
31. pro 2012

Kuřecí vývar s nudlemi, bramborové noky - já se sýrovou omáčkou, manžel s červeným zelím a na večeři ještě nevím. Zítra bude určitě čočková polévka, chci zkusit krémovou z červené čočky, snad nám bude chutnat 🙂

babulinkab
1. led 2013

dnes rychlovka na přání syna rybí prsty a br. kaše

kristi
1. led 2013

muž měl špagety s pestem a já jsem tak přežraná, že nic

ia.
1. led 2013

dnes uzená polévka s kroupama a uzené s kaší, čočkou, křenovou omáčkou...

zizala79
2. led 2013

Silvestr oběd kupovaná pizza, večeře manželova pomazánka tuňák, artyčoky nakládané v oleji a majonéza, rozmixovat (mňam!), smažené minimozzarelky, smažené olive ascolane a moje sekaná a brkaše a cukroví
včera oběd u tchýně těstoviny ve vývaru, vol au vent (česky nevím) se sýrovou náplní a čočka s klobásou a hodně vína 😅 večeře zbytky naše i jejich donešné
dnes udělám na večeři guláš 😵 asi s bramborem a mám doma sedmikilovou dýni 😵 to bude polílvky

ivik3
2. led 2013

@babulinkab jaké rybí prsty jsou nejchutnější? díky

krakorka
2. led 2013

dnes u nás francouzské brambory 😉

babulinkab
2. led 2013

@ivik3 já kupuju v lidlu ty ocean trader - vyhrály v testech