Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

sarunatko
16. pro 2011

@zuhur sakrblé, tak to teda ale nevím, jestli ty speciální banány seženu 😀 😀 😀

nikiii
16. pro 2011

@sarunatko Tak to je teda zapeklitá situace 😀

llluckaaa
16. pro 2011

@brusinka.pusinka Jsme na tom podobně. V paneláku je pořád teplo a skoro netopíme (zatápím jen ráno v obýváku, pokud teplota klesne venku pod -15). Já si ale zase stromeček neumím představit bez té vůně a následného vybírání jehličí z koberce 🙂

brusinka.pusinka
16. pro 2011

@llluckaaa o vůni máme máme plné vázy větviček a tak voní nám to tu jako v lese 😉 😀 😀 😀 my netopíme vůbec jsme rádi když mán to klesne na 22 stupňů při velkých mrazech....barák je zateplený a máme rohový byt v 8 patře a uplně v pohodě , holky hodně to dělá i okna 😉 😀

llluckaaa
16. pro 2011

@moudivlacek Ani se těm důchodcům nedivím. Ono je to znát, jestli pravidelně měsíčně splácíš ještě zateplení, u nás je to přes dva tisíce. A vyplatí se to dlouhodobě, což u nich nemá moc smysl ☹

moudivlacek
16. pro 2011

@llluckaaa ja se divim, neb maji deticky,ktery uz se tresou na byt,takze asi tak, moje mamka treba taky plati babicce "najemne", ta s 7000 duchodem na to nema,ale mama je jedinacek a byt bude jednou jeji,takze i tak nechapu 😉

moudivlacek
16. pro 2011

@brusinka.pusinka okna mame novy,ale nezatepleny 30let styry panelak a nesousedime s nikym 😀 ze tr stran venek a ze ctrvte chodba 😀

brusinka.pusinka
16. pro 2011

dnešní mňam 😀

llluckaaa
16. pro 2011

@moudivlacek My máme společné s ostatními byty jen dvě zdi, ale jsme v 1. patře, nahoře i dole se bydlí a to dělá opravdu hodně. A zatepleno máme, to dělá divy. Ikdyž u našich mají plasťáky, zateplení a sousedy ze všech stran a mají tam znatelně chladněji než my u nás.
Jenže kolik těch důchodců má děti, které jim budou pomáhat s nájmem? A pro ty děti to stejně není žádná investice pokud nejsou jedináčci, teď to zní asi ošklivě, ale když víš, že se to pak bude dělit mezi několik sourozenců, tak se ti pak do toho peníze cpát nechce. Spory o majetek v rodině bývají někdy hodně ošklivé.

moudivlacek
16. pro 2011

@llluckaaa jj jasny,ja se bavim jen o nasem baraku,kde vim, jak to je, jinde je to jinak a jsou samo i stari lidi,co nemaji nikoho... ja si jen povzdechla,ze tu mame i kdyz topime kosu a nemusela by byt, ale stejne asi pujdem pryc,tak to nejak prezijeme a holt si vezmem mikcu 🙂

llluckaaa
16. pro 2011

@moudivlacek já to zase brala z pohledu rodiny manžela - on má čtyři sestry a je těžké s nimi domluvit i společný den návštěvy u rodičů o Vánocích, nedovedu si představit, že s nimi řeším dělení majetku...
No škoda, ale tak se přioblečete a aspoň budete zdraví (náš doktor mi každou zimu připomíná, že doma nemáme topit). Když jsme bydleli ještě v podnájmu v 5. patře cihláku s vysokými stropy, pod střechou a žádnými topícími sousedy, tak jsem chodila spát ve svetru 🙂

moudivlacek
16. pro 2011

@llluckaaa jasny,ale nerikam 25,ale aspon 20 zas 😀
jo to me nemusis rikat,manza ma jednu sestru a staci,vim o cem mluvis, lepsi nic nemit 😀

llluckaaa
16. pro 2011

@moudivlacek Úplně nejlepší je, aby toho měli všichni dost, aby jim na nějakém tom milionu nezáleželo 🙂

moudivlacek
16. pro 2011

@llluckaaa 😀

falca1
16. pro 2011

dneska mám kuřecí plátek s rýží a zítra obalím kuřecí v jogurtu a lupínkách s bramborem 😀 , a zákusek dortík u sestry 😀 😀

anieanne
16. pro 2011

U nás třeba zateplení padlo též na důchodcích... Z šesti bytů jsou ve čtyřech, někteří by to toho i šli, ale bojkotuje to ženská nad náma, které je přes sedmdesát a tvrdí, že to už nějak doklepe ( možná jste viděli, před dvěma týdny byla v Prostřenu )... Syn po ní určitě byt brát nebude...

beruskanula
16. pro 2011

😀 dnes se chystam na vosi hnizda, nebudu teda plnit vajecnakem, ale asi pikaem 😀 🙂

moudivlacek
16. pro 2011

@beruskanula co je Pikao? ja delavam vosi hnizda klasika orechove testo a mamka dela maslovou napln a ja jsem udelala napln z nadrcenych piskotu, Baileys a orechu a je to mnamka neskutecna 😵
letos mam napeceno,tak vosi hnizda zase jindy, malej by nemoh a akorat by bylo zle

beruskanula
16. pro 2011

@moudivlacek http://www.zbozi.cz/?q=pikao+tatra

jiste znas taky 🙂

tak Baileys mne napadlo taky, ale uz neni 😀 ... do vajecnaku se mne nechce, tak zkuism to pikao-jak melcny, tak coko 😀

moudivlacek
16. pro 2011

@beruskanula jo tak ja znam z detsvi jen Jesenku ci tak nejak se to jmenovalo,tohle bude asi jen kakaovy

beruskanula
16. pro 2011

@moudivlacek jj, z detsvi, jesenka, pak je pikao v modrem baleni a pikao v hnedem...ja desne miluju to modre 😎

jako mohla bych to naplnit i salkem, ale z ty tuby pikao to pujde do vosich lip 😀

llluckaaa
16. pro 2011

@beruskanula Jé, pikao, to je taková ta sladká bílá hmota, co vypadá jako zubní pasta? To jsem zbožňovala v dětství.

ined77
16. pro 2011

@moudivlacek 🙂 ...rafaelo kuličky hotové a mňam 🙂 .bebe sušenky se osvědčily 😉 .
děkuji za receptík 🙂

falca1
16. pro 2011

@beruskanula
@moudivlacek já jsem úly dělala včera večer a plnit je budu čokoládovým máslovým krémem 😀

nikiii
16. pro 2011

Holky, nemáte někdo recept na vajíčkovej salát (jak se dělává po velikonocích), nejsem si jistá co všechno do něho patří a mám na něj děsnou chuť...

brusinka.pusinka
16. pro 2011

@nikiii
Vajíčkový salát
Vařená vejce 5 ks
Brambory
uvařené ve slupce 5 ks
Okurky - sterilované 2 ks
Cibule
menší 2 ks
Majonéza
nebo tatarka
Pepř
Sůl
Ocet
Voda
Cukr ,
Vajíčka a brambory nakrájíme na kostky, přidáme najemno nakrájenou cibuli a okurky.
Zamícháme, okořeníme, osolíme.

Zálivka: 1 dcl vody, trošku cukru a trochu octa - dle chuti. Necháme chvíli odstát, zamícháme a přidáme tatarku.

beruskanula
16. pro 2011

@llluckaaa ja se blbe prespala piako je cokoladove, to v modrem je piknik 🙂 , ale ano, to je ono 😵

@falca1 : ja je loni delala neplnene 🙂 a byly hned fuc, letos nektere naplnim tim piknikem, jine necham asi bez naplne 😀 , pze ja si v kram ekoupila pikniky jen dva 😅 a to jsme zapomnela, ze jeden z nich potrebuju do nepeceneho salamu 😅 ....

no uvidim, leda ze bych udelal nejakej ten maslovej krem 😝

nikiii
16. pro 2011

Já úly plním karamelovým - ušlehám 1 uvařené salko, půl másla a lžíci rumu. Všem nám moc chutná.

aaadus
16. pro 2011

My úly neplníme, nemáme rádi krémy

kammka
16. pro 2011

hoj holky...
já si jedu stále ve svých nevolnostech, takže k snídani půl hrnku kakaa,k obědu na stojáka cestou od dr. vajíčkový chlebíček, a po příjezdu dom několik rohlíků se šunkovým salámem nebo s pepřovým rostbífem....
váha kupodivu stejná, teda, ehm... no trošku jsem zhubla, v džínách míň než posledně, to zas jo...
na zítřek vyndám vepřové kotlety a udělám je s cibulí a bramborama ve smetaně..