Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

cervena_vila
5. únor 2012

@yesu @hest dělá z hlívy guláš
Dneska se mi moc povedla dýňová polívka, včera večer jsem zjistila, že když do čínské krevetové polívky přidám pár krevet, začne to vypadat jako normální jídlo 😀

A ten seznam receptů někdo aktualizuje podle toho, co se tu píše?

falca1
5. únor 2012

Vepřové s mrkví a brambory, pro návštěvu hrk hrk krém 😀

weri1
5. únor 2012

holky vy co si neděláte sami nudle do polívky jaké kupujete? já doteĎ kupovala babiččiny v BIlle, byly dobré, ale teď to byl teda humus, jsem je vyhodila. když nic nenajdu asi si začnu sama dělat, ale do toho se mi nechce 😀

kulenka
5. únor 2012

Nějaký tip na bílkové pečivo nebo něco takového? Mám tu zbylých 6 bílků a nevím, co s nimi 😅

tyrisa
5. únor 2012

Kuřecí a vepřové řízky,brambory s cibulkou a okurkový salát se zakysanou smetanou a česnekem.....

eriska
5. únor 2012

my byli dneska u babinky, hrášková polévka, a panenka s hráškem, žampiony, na smetaně a k tomu těstovinky..a jako zákusek byl kokosový pudink s piškotky a ovocem🙂
@babulinkab my zavařujeme jako ty, rajskou, ptáčky, guláš, pečené kuře, sekanou, karbenátky..ale letos na zavařování asi kašlu, vezmu jako naposledy hoodně zmražených kuřecích prsou a bude to🙂
@samik2008 prosím, dáš receptík na skořicovou bábovku?

jimmy1
5. únor 2012

kuře na paprice, knedlík a třená bábovka 😵

reruna
5. únor 2012

@ined77 tak tu dělám taky, ale sluníčková je dobrý název, to se bude dětem líbit🙂

reruna
5. únor 2012

dnes byl, vývar s nudlema, kuřecí řízky, bramborový kaše, kakaová roláda s hrk hrk krémem - kokosovo ananasový - je mňááááám

reruna
5. únor 2012

@weri1 kupuju na trhu domácí, ale když dojdou, tak v Lidlu nebo v potravinách jako mají...

reruna
5. únor 2012

@llluckaaa myčku nemáme, tak to nevím, ale naši zavařovali v pračce - v takové té staré bubnové, tak podle mě to v myčce jde asi taky....

pelenka
5. únor 2012

@ined77 navod na zavareni jsem davala nedavno, projdi par stran dozadu, ale jinak souhlas s kammka, jedine z domacich prebytku. Jinak nase mudra tvrdi, ze neni nad to davat ovoce cerstve a to co nejdrive.

1983hr
5. únor 2012

Holky nemáte někdo recept na dobré naložene utopence a hermelínu?Bez zavařovaní.

samik2008
5. únor 2012

@eriska
Bábovka (hrníčková ) - skořicová

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

1 hrnek mléka,1 a 1/2 hrnku polohrubé mouky,1/2 hrnku cukru,1/4 hrnku oleje,2 vejce,1 prášek do pečiva, 2 pytlíčky skořicového cukru (nebo jen skořice)

POSTUP PŘÍPRAVY

Všechny přísady sesypeme dohromady a smícháme (kromě skořicového cukru), nejlépe ručním šlehačem. 3/4 směsi vylijeme do bábovkové formy , do zbytku zamícháme skořicový cukr a vlijeme na světlé těsto.

gabka32
5. únor 2012

@1983hr utopenci http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=33904 už jsme podle toho receptu dělali vícekrát, dala jsem je i jako dárek na vánočním večírku a jsou super 🙂

gabka32
5. únor 2012

@weri1 nudle jsme kupovali v Polsku, ale minule jsem na oběd pro tchány dělala domácí a měly úspěch 😀 ale teda ruce od válení mě bolely celou noc :-/

eriska
5. únor 2012

@1983hr tak my děláme hermoše docela jednoduše, ale nenapíšu ti přesně poměry, já dělám od oka..naposledy jsem dělala čtyři hermelíny, rozpůlit jednu půlku potřít sladkou paprikou, na druhou vtlačit kolečka česneku a cibule a obě půlku spojit zase do jednoho (já si ty půlky ještě půlím😀 a spojuju párátkem) a do velké sklenice vrstvím kolečka cibule, kapii, feferonku, osolit, přisypat tymián, kuličky pepře, hermelín a zase cibule,...a když to mám vše ve sklenici, končím vrstvou cibule a proliji to olejem..na tohle padl skoro litr.
a utopenci, každý špekáček oloupu, rozpůlím, ale nedokrajuju, aby se daly zpátky zavřít, jednu stranu potřu plnotučnou hořčicí, druhou sladkou paprikou, mezi to plátek kyselé okurky a kolečka cibule (ani okurka ani cibule nemusí být), pak zase vrtvím do sklenice, cibuli (kapii, feferonku, beraní rohy, kysané zelí - jak kdo má rád)na to natlačit utopence, na další patro cibule, utopenci.a zase končím vrstvou cibule..zalévám to lakem na okurky (voda, sůl, cukr pepř mletý, pepř celý, bobkový list a nové koření nakonec ocet..ten děláme my, ale můžeš použít ten, který děláte vy..je to jedno🙂kdyžtak ti napíšu přesné dávky soli, cukru a octa..)

@weri1taky používám babiččiny nudle, vždycky byly dobré..já je kupuju v globusu..ale minule mi došly a tak jsem vzala v našem malém krámečku nějaké úplně obyč a taky se dalo😉

weri1
5. únor 2012

@eriska normálně nevím co to bylo za várku, ale ani nebyly žluté, a ani jsem je nevařila, dala jen do horké vody a kejda a polívka celá bílá od nich, fakt děs

babulinkab
6. únor 2012

@eriska a můžu se zeptat, jak se zavařujou např. ty karbenátky, to něčím zaliješ - jako nějakou šťávou a pak to zavaříš?

my dnes pečená kuřecí křidélka, br. kaše a okurkový salát

1983hr
6. únor 2012

@weri1 já nudle zkoušela a nepove
dly se.
@eriska můžeš mi poslat podíl cukru,soli a octa na utopence?

brusinka.pusinka
6. únor 2012

@weri1
Moje domácí nudle
Hrubá mouka
Vejce 1 ks
Sůl
Voda
Do mističky dáme asi 16 dkg hrubé mouky, uprostřed uděláme důlek, do kterého vyklepneme vejce, přidáme vodu co se vejde do skořápky od vejce , špetku soli(sůl dávám jen když nudle hned budu vařit, pro zásobu nudlí ji nedávám) a rozmícháme vidličkou.
Pak si těsto na nudle dáme na vál, podsypáváním mouky a hnětením utvoříme tuhé těsto, které rozválíme na co nejslabší placku. Necháme malinko oschnout (5 minut)z každé stranynejlépe schne na novinovém nebo lasickém balícím papíru a utěrka pod novinami). Placku nařežeme na pruhy asi 3 - 4 cm široké, které dáme na sebe a krájíme slabé nudličky.
Použít je můžeme okamžitě (ale itak necháme nakrájené nudličky proschnout několik ninutek cca5 odděléné od sebe)do polévkových vývarů nebo je necháme rozložené na utěrce (vále) uschnout (aby se neslepily), pak je můžeme uložit do krabičky a použít třeba za 14 dní.Nudle vždy vařím zvlášť neházím přímo do vývaru , vždy by se zakalil od mouky

brusinka.pusinka
6. únor 2012

UtopencJak je dělám Já
12 špekáčků
2 velké cibule
3 dcl octa
0,75 l vody
1/2 lžičky pepře a nového koření
2 lžičky soli
2 bobkové listy
podle chuti česnek
pálivá paprika
chilli koření
pepř
Utopenci se mohou připravovat takto. Vodu svaříme na mírném ohni s octem a kořením. Špekáčky pečlivě oloupeme a dvakrát je příčně nařízneme. Do řezů vložíme tenčí plátky cibule a podle chuti přidáme špetku mletého pepře, chilli koření nebo pálivé papriky. Takto připravené špekáčky vkládáme do skleněné lahve s širším hrdlem ve vrstvách, a to tak, že postupně klademe vrstvu špekáčků a vrstvu nakrájené cibule. Labužníci mohou přidat podle chuti i několik stroužků česneku a také červenou kapii, která dodá utopencům lákavý vzhled. Nálev necháme vychladnout a studený jej nalijeme na špekáčky do sklenice. Utopence necháme v lednici několik dní dobře uležet a podáváme jako chuťovku při slavnostnějších příležitostech. Servírujeme je s čerstvým chlebem a nejlépe k nim chutná dobře vychlazené pivo.
Utopenci vydrží v dobré kvalitě v lednici v lahvi minimálně jeden týden.

Nakládaný hermelín
Hermelín 8 ks
Pepř celý 1,5 balíček
Bobkový list 1 balíček
Nové koření 1 balíček
Bylinky
nebo bylinné koření na steak garden 1 hrst
Feferonka 1 sklenice
Česnek
prolisovaný nebo česneková pasta 8 stroužek
Chilli
mleté 1 lžička
Cibule
větší 3 ks
Kozí rohy 1 sklenice
Sůl 1 špetka
Hermelíny rozkrojíme na dvě tenší kolečka a potřeme směsí z mleté chili, česneku a bylinek. Cibuli nakrájíme na tenké proužky. Nejprve na dno sklenice poklademe tři kolečka hermelínu a posypeme plátky cibule, přidáme kuličky nového koření, pepře, pár bobkových listů, feferonky a kozí rohy (vždy asi 2 kusy) a stále postup opakujeme, až naplníme sklenici. Potom zalijeme olejem až po hrdlo, aby byly všechny suroviny ponořené v oleji. Necháme uležet asi 1-2 dny na chladném místě a můžeme podávat.

@babulinkab
Karbanátky sterilované
1 kg mletého masa
10 lžic sádla
1 l masového vývaru
2-3 ks cibule
majoránka
drcený kmín
mletý černý pepř
sůl
1. Z osoleného a okořeněného masa a nasekané cibule, vyrobíme malé karbanátky (takové, aby se vešly do zavařovacích sklenic)
2. Na rozpáleném, rozpuštěném sádle karbanátky z obou stran opečeme (3-4 minuty z každé strany)
3. Karbanátky vložíme do sklenic, zalijeme vývarem popřípadě tukem z výpeku
4. Sterilujeme dobře uzavřené 60 minut, druhý den opět 60 minut, vždy při teplotě 100 °C.
Takto připravené maso se skvěle hodí ke smetanovým omáčkám. Jako přílohu připravujeme těstoviny, vařené brambory nebo houskový knedlík.

brusinka.pusinka
6. únor 2012

Jinak tady pár receptíku na sterilované hotovky
Dršťková (gulášová) polévka sterilovaná
dršťková nebo gulášová polévka
zavařovací sklenice
1. Polévky připravíme obvyklým způsobem a ještě teplé plníme do sklenic
2. Dobře uzavřené sterilujeme 90 minut při teplotě 100 °C, druhý den 60 minut při stejné teplotě.
Doporučení:
Při plnění do sklenic okraj sklenice vždy pečlivě otřeme (nejlépe utěrkou namočenou v lihu), na mastném povrchu víčka špatně chytají

Bůčková konzerva
Vepřový bůček bez kosti tepelně upravený, sterilovaný.

1 kg vepřového bůčku bez kostí
1 kg cibule
50 g vepřového sádla
30 g soli
vývar z kostí
kmín
sůl
1. Vepřový bůček bez kosti nakrájíme na větší stejnoměrné kosti a dáme dusit na cibuli orestované dozlatova
2. Maso osolíme, posypeme kmínem a vše řádně zamícháme, necháme pustit šťávu
3. Podlijeme vývarem a na mírné ohni vaříme, občas zamícháme
4. Jakmile maso přestane být uvnitř krvavé, vyjmeme ho z hrnce a šťávu ještě krátce povaříme
5. Maso plníme do připravených obalů, zalijeme přecezenou šťávou, důkladně uzavřeme a ihned sterilujeme asi 40 minut při teplotě do 100 °C.

Dábelské tousty
Sterilovaná pikantní směs na topinky ze zeleniny a konzervy hovězího masa.

2 kg paprik
2 kg rajčat
10 ks feferonek
7 ks stroužků česneku
6 ks cibule
1 ks hovězí konzervy
1 ks konzervantu Petol
1/2 ks balíčku mletého pepře
sůl
1. Papriky, rajčata, česnek, cibuli, feferonky omyjeme, pomeleme na masovém strojku a lehce podlité vodou dáme vařit, dokud se voda nevydusí
2. Hovězí konzervu pomeleme, dáme do druhého kastrolu, přidáme pepř a Petol a půl hodiny vaříme
3. Dáme vše dohromady, osolíme a přidáme ještě pepř podle chuti
4. Směs plníme do sklenic a sterilujeme 15 minut na 85 °C.
Vepřové maso
mleté 600 g
Cibule 150 g
Feferonka 4 ks
Sůl 20 g
Česnek 50 g
Kečup - jemný 300 g
Zeleninové lečo 0,7 l
Olej
Maso prudce osmahneme, osolíme, přidáme nakrájenou cibuli, česnek, feferonky, opražíme. Potom dáme kečup, lečo, podusíme. Dochutíme solí, pepřem apod.
Podáváme na očesnekovaných topinkách, na které nastrouháme sýr.
Je to bezva pohoštění, ostudu si netrhnete. Zkoušela jsem to z kuřecího masa, ale to nedoporučuji, je to hodně suché

Gulášek
Uvařený hovězí guláš sterilovaný ve sklenicích.

1 kg předního hovězího masa
400 g cibule
150 g vepřového škvařeného sádla
20 g sladké mleté papriky
utřený česnek
vývar z kostí
mletý černý pepř
majoránka
voda
sůl
1. Hovězí maso zbavíme šlach a přebytečného tuku, nakrájíme na kostky a vložíme od hrnce, kde jsme před tím dozlatova orestovali na kostky nakrájenou, očištěnou, cibuli
2. Maso okořeníme, osolíme a opečeme, necháme pustit masovou šťávu, pak podlijeme vývarem z kostí, aby se nám maso nepřipálilo
3. Směs mícháme a v případě potřeby mírně podléváme teplou vodou
4. Téměř měkké maso vytáhneme a omáčku ještě chvíli povaříme
5. Maso plníme do připravených čistých obalů a zaléváme přecezenou omáčkou tak, aby vnikla až na dno obalu
6. Sklenice nebo konzervy dobře uzavřeme, sterilujeme při teplotě do 100 °C cca 30 minut
7. Nakonec obaly ochladíme ve studené vodě, očistíme a rozložíme na utěrku k dokonalému vychladnutí.

Sterilované syrové mleté maso
Mleté maso můžeme konzervovat i syrové!
mleté maso v syrovém stavu
sůl
sklenice na zavařování
víčka
1. Syrové mleté maso osolíme a dobře promícháme
2. Plníme do sklenic a v otevřených sklenicích ve vodní lázni předvaříme tak, aby byl obsah napůl uvařený (30-40 minut)
3. Předvařenou směs důkladně uzavřeme víčky a sterilujeme první den 90 minut, druhý den dalších 60 minut, vždy při teplotě 100 °C.
Doporučení:
Při plnění do sklenic okraj sklenice vždy pečlivě otřeme (nejlépe utěrkou namočenou v lihu), na mastném povrchu víčka špatně chytají.

Sterilujeme řízky na přírodu
Zavařování masa.

vepřová kotleta (pečeně) nebo
kuřecí prsní řízky
koření dle chuti
vývar (instantní i z kostí)
tuk
sůl
1. Nakrájené řízky lehce naklepeme, okořeníme
2. Prudce orestujeme po obou stranách
3. Řízky na sebe co nejtěsněji naskládáme do zavařovací sklenice a to do tří čtvrtin
4. Zalijeme předem uvařeným vývarem do čtvrtiny sklenice
5. Postavíme do vlažné vody a sterilujeme 1,5 hodiny
6. Druhý den sterilujeme další 1 hodinu.
Doporučení:
- Vydrží velmi dlouho, jakmile však rosol na dně sklenice začne řídnout,musíme maso okamžitě upotřebit. Orestované řízky můžeme připravit jako přírodní nebo jako smažené (obalované).

Sterilujeme drůbež
Zavařování kuřat, kachen, hus a krůt.

celé kuře nebo
kachna, husa, krůta
koření dle chuti
tuk (máslo)
sůl
1. Kuře, kachnu..... osolíme a na másle rychle na polo upečeme
2. Masité části seřízneme, naskládáme do teplých sklenic do 2,5 cm od horního okraje
3. Zalijeme do jedné třetiny šťávou z výpeku a sklenice uzavřeme
4. Postavíme do vlažné vody a sterilujeme 1 hodinu.
Doporučení:
- Ke konzervování drůbežího masa jsou vhodné jen vyzrálé, masité kusy, které nenecháváme odležet. Drůbež můžeme konzervovat buď pečenou, dušenou, nebo předvařenou přímo ve sterilní nádobě. Lze konzervovat i syrovou.

Sterilované vepřové ve vlastní šťávě
Zavařování masa.

Podle velikosti sklenice:
Sklenice 1 l 1 lžička soli
Sklenice 0,7 l 3/4 lžičky soli
Sklenice 0,5 l 1/2 lžičky soli
1. Maso v celku nebo nakrájené na větší kousky dáme do sklenice do výše 2,5 cm pod okraj
2. Na dno sádlem vymazané sklenice dáme sůl dle velikosti sklenice
3. Sterilujeme 1,5 hodiny a druhý den znovu 1 hodinu.

Doporučení:
- Větší kus masa po otevření můžeme připravit jako pečeni, nebo upravíme maso jako řízky a to buď na přírodní způsob, nebo také jako smažené
- Z menších kousků uvaříme např. obyčejný guláš nebo segedinský. Výborné je i maso na paprice.

Sterilovaný jitrnicový (jelitový) prejt
Prejt zbylý po přípravě jitrnic a jelit můžete také dobře konzervovat.

jitrnicový nebo jelitový prejt
sklenice na sterilování
víčka
1. Prejt předpečeme v troubě vyhřáté na 190 °C asi 10-15 minut
2. Ještě teplý plníme do sklenic zhruba 3 cm pod okraj, pak důkladně uzavřeme víčky
3. Sterilujeme 90 minut při 100 °C, druhý den 60 minut při stejné teplotě.
Doporučení:
Takto upravený prejt není vhodné příliš dlouho skladovat! 14 dní je nejlepší

Játrová pomazánka sterilovaná
Pomazánka z umletých škvarků, vařených slezinek, vepřových jater, vyškvařeného sádla a vajíček.

1 kg vepřových jater
1 kg vyškvařeného sádla
500 g škvarků
300 g vařených slezinek
5 ks vajíček
mletý černý pepř
sůl
1. Játra a slezinky pokrájíme a spolu se škvarky dvakrát umeleme na masovém strojku
2. Přidáme sádlo, vejce, dobře promícháme, osolíme, dochutíme pepřem a pak směs plníme do zavařovacích sklenic nebo plechovek
3. Důkladně zavřené sterilujeme první den 60 minut, druhý den dalších 60 minut a to vždy při teplotě 100 °C.
Doporučení:
Při plnění do sklenic okraj sklenice vždy pečlivě otřeme (nejlépe utěrkou namočenou v lihu), na mastném povrchu víčka špatně chytají.

Zavařování smažených řízků
Vepřové, kuřecí nebo krůtí řízky usmažené dozlatova, naskládané do zavařovacích sklenic, sterilované.

vepřové, kuřecí nebo krůtí maso na řízky
hladká mouka
strouhanka
vejce
olej
sůl
Na zavřování:
sklenice s víčky na zavřování
zavařovací hrnec
voda
1. Mírně naklepané a osolené maso obalíme v mouce, vejcích a strouhance, usmažíme je dozlatova
2. Hotové řízky naskládáme do vymytých a vysušených zavařovacích sklenic, zalijeme trochou vody (na jednu sklenici použijeme asi 1,5 dcl vody), důkladně uzavřeme víčky
3. Sterilujeme v zavařovacím hrnci při teplotě 95 až 100 °C zhruba 1,5 hodiny
4. Zavařené sklenice necháme vychladnout a druhý den ještě jednou necháme projít sterilizací, zavařujeme při stejné teplotě ještě 1 hodinu.

Vepřová krkovička sterilovaná
Větší kusy vepřové krkovičky upečené v troubě, po porcích sterilované ve vlastní šťávě.

1,5 kg vepřové krkovice s kostí
80 g vepřového sádla
kmín
sůl
1. Vykostěnou vepřovou krkovici nakrájíme na kusy o hmotnosti asi 1,5 kg
2. Osolíme, posypeme kmínem a dáme do vyhřáté trouby péci mírně podlité vodou
3. V průběhu pečení maso podléváme vodou a přeléváme výpekem
4. Upečenou krkovici necháme poněkud tužší, nakrájíme ji na stejnoměrné díly, které vkládáme do obalů
5. Do vypečené šťávy dáme vysmahnout drobně rozsekané kosti z vykostěného masa, dochutíme kmínem, přidáme vepřové sádlo a za stálého míchání necháme kosti vypéci, pokud je šťáva příliš hustá a tmavá, přidáme trochu vody
6. Povařenou šťávu přecedíme přes hustý cedník a maso vyskládané v obalech výpekem zalijeme tak, aby bylo zcela ponořené
7. Důkladně uzavřené sklenice (konzervy) sterilujeme při teplotě do 100 °C cca 40-45 minut.

Konzervování klobás a párků
Veškeré maso i uzeniny zavařujeme raději tepelně upravené, ať už vyuzením, povařením nebo třeba pečením.
tepelně upravené klobásy nebo párky
Na 3 % solný lák:
10 l vody
300 g soli
1. Před vložením do sklenic předvařené, nebo jinak tepelně upravené klobásy nebo párky opláchneme v horké vodě, necháme je okapat a pak čistýma rukama plníme do sklenic tak, aby nebyla přeplněny, klobásy pomačkané a pokřivené
2. Naplněné obaly zalijeme studeným 3 % studeným lákem (na 10 l vody 300 g soli), který jsme předem nechali dobře převařit po dobu 5 minut a pak vychladnout
3. Dobře uzavřené sklenice vkládáme do vody teplé 80 °C, pak teplotu vody necháme stoupnout na 90 °C a sterilujeme asi 35 minut.
Doporučení:
Klobásy lze také sterilovat v konzervách s uzávěrem. Ty sterilujeme zcela potopené při teplotě do 100 °C opět kolem 30 minut. Konzervy pak vytáhneme a vychladíme ve studené vodě. Dobu sterilace nepřeháníme, aby se nám uzeniny nerozvařily!
Poznámka:
Při konzervování klobás a párků je třeba věnovat zvláštní pozornost čistotě, a tu bezpodmínečně dodržovat!

babulinkab
6. únor 2012

@brusinka.pusinka díky, večer v klidu prostuduju 😉 😉

ined77
6. únor 2012

@reruna 🙂 ...právě, já tak balamutím našeho kloučka, jak to má zajímavý název a nejlépe k tomu ještě povídání, baští jako o život😀.akorát je to občas náročné na mozkovnu😅😀.

@pelenka 🙂 ....děkuju, mrknu na to až budou děti spinkat 😉 .
jina s čerstvým ovocem samozřejmě souhlasím, ale občas se přesnídávka zhodí 😉 .

eriska
6. únor 2012

@babulinkab jak píše brusinka, my tao zalíváme troškou výpeku🙂
@1983hr my děláme litr vody do něj rozpustit 8 bobků sladidla (kvůli babi, co má cukrovku), 30dkg soli, 5 bobkových listů, 10 kuliček celého pepře, 10 kuliček nového koření, menší lžišku mletého pepře, svařit a pak sundat z plotny a přidat 3dcl octa..a tohle vyšlo myslím na 15 špekáčků z globusu, 10 cibulí, 1 menší sklenička kápii, 1 menší sklenička zelí a 3 feferonky..lak je dobrý si dochutit podle vaší chuti, jestli máte radši sladší, kyselejší, náš děda si dává více pepře a více soli.tak ať chutnají, my se po nich můžeme utlouci😉

u nás dneska vepřo, brambor, špenát😀 a jdu najít tu vaší sluníčkovou polívečku😉

ined77
6. únor 2012

u nás dnes brokolicový krém s krutonkama a drůb. plátek na přírodno s rýží 🙂

ined77
6. únor 2012

jo a ještě pro malou máslovou dýni na cibulce s bramborem 😝 😀 ...to je bašta 🙂

veru23
6. únor 2012

najdu zde prosím někde recept na hrk hrk krém? díky moc!

brusinka.pusinka
6. únor 2012

@veru23 https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/seznam-r... najdi ho tady v receptech 😀
dneska mám česnekovou krémovou polívku a tilápii pečenou s bramborem zel fazolky s česnekem a uzeným a ve smetanové omáčce