Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

pelenka
17. pro 2012

@cervena_vila Diky, to vyzkousim priste. Dnes jsem vycetla, ze je vhodne kombinovat s lusteninou. Tak byla pohankovobatatova kase a losos na pazitkovem masle a bylo to prekvapive vyborne, prcek to vdechnul ani neamukl 🙂

nikiii
17. pro 2012

@p.e.t.u.l.k.a Dělala jsem tentokrát tyto:
JOGURTOVÉ MUFFINY
* 300g polohrubé mouky
* 1 prášek do pečiva
* 150g cukru
* 1 vanilkový cukr
* 2 jogurty dle chuti (celkem 300g)
* 1dl oleje
* 3 vejce

Celá vejce promícháme s cukrem, postupně vmícháme olej, jogurty a mouku smíchanou s práškem do pečiva. Lžící dáváme do vymazaných a vysypaných důlků či formiček na muffiny a upečeme dozlatova (asi 20 minut při 180°C).

cervena_vila
17. pro 2012

@pelenka to zní skvěle 😵

lv
17. pro 2012

o víkendu se udilo, takže proběhla bram.kaše s uzeným, vejce na slanině a dnes pro změnu uzená kroupová polévka 😀 cholesteróooolové hody! a táč s rybízem...

brambora20
17. pro 2012

dršťkovka z hlívy ustřičné
špenát, brambor, volské oko

heaven_angel
17. pro 2012

včera krůtí stehno obalený slaninou, pečený s bramborama a cherry rajčaty v jednom pekáči.. dneska žebírka s chlebem a křenem..

nellygray
17. pro 2012

Slepice na paprice s těstovninami.

sarunatko
17. pro 2012

Holky, jak děláte dušenou mrkev? Mně se nějak nedaří ☹

ia.
17. pro 2012

@sarunatko já ji nastrouhám, osmahnu na másle, zapráším moukou, podleju vodou a dusím, dokud není měkká a voda vyvařená. Pak dochutím..

brusinka.pusinka
17. pro 2012

@sarunatko na másle jíšku pak do ní nastrouhanou č jemně nakrájenou mrkvičku a zalít vodou.... přidávám špetku soli a vařím do měkka a pak dochutím solí a cukrem 🙂 hotovo

sarunatko
17. pro 2012

@brusinka.pusinka Jé, děkuji moc, zítra vyzkouším.

ivett
17. pro 2012

tak dnes byl oběd u našich - vývar a bramb. gulášek...

teď vařím na véču polívku z Alberta (ten časák prostě žeru 😀 ) krémovou bramboračku s paramazánem a petrželkovým pestem, snad bude dobrá, už teď to krásně voní 🙂 recept v prosincovém čísle...

fwllo
17. pro 2012

Prosím, nemáte opravdu osvědčený a blbuvzdorný recept na vosí hnízda?? Každý rok se nedaří, většinou jsou hrozně drobivé, letos se mi zase všechny roztrhly při otevírání formičky.. ☹

brambora20
17. pro 2012

@fwllo Ted jsem dělala- 150g piškotů,150g cukru, 100g rozp.másla,1dcl rumu,2lžkakaa

renatab
18. pro 2012

u nás celý týden probíhají rychlovky a většinou je jíme 2 dny ... ale jelikož už jsem snad všechno vánoční cukroví dopekla, tak dnes bude zapečené kuř. maso s bramb. a sýrem. mám v lednici velké množství nastrouhaného sýru, protože jsem trdlo a nastrouhala ho na hrubo a přitom jsem do receptu potřebovala na jemno, takže ho musím spotřebovat 😀

kristi
18. pro 2012

lečo bude

nellygray
18. pro 2012

Dýňová polévka se šunkou a osmaženou houstičkou. A třešňová bublanina od včera.

nellygray
18. pro 2012

@sarunatko já dělám mrkev trochu jinak. Nakrájím na tenká kolečka, a hodím na máslo trochu opéct, pak přidám rovnou trochu cukru, ona tak lehce zkaramelizuje, což jí dá lepší chuť. Pak už je to stejné, lehce podleju, trošku osolím a dusím do měkka. Když chci hustší šťávu, tak zapráším hladkou moukou, ale většinou to nedělám. Nakonec ještě dochutím solí, cukrem, a citronovou šťávou. Když je to jen pro dospělé, tak i trochou pepře.
Když vaří manžel, tak ji ale strouhá na hrubém struhadle, tolik nesladí a hodně pepří. 😀
Děláme ji často, máme ji všichn hodně rádi.

1luciferka1
18. pro 2012

včera rýže a vepřové s indickým kari a dnes totál nevím, uvidím co za suroviny nabídne místní Jednota, ale vidím to na smažák 😀 😎

1luciferka1
18. pro 2012

Jůůů dušená mrkev - co k ní ale? nějaké hovězí?

nellygray
18. pro 2012

@1luciferka1 My ji někdy jíme i jen samotnou s bramborem. 😀 Jinak je k tomu výborné dušené vepřové (někdy se to připravuje i dohromady jako vepřové v mrkvi), já dělám často krůtí nebo kuřecí na kousky, podušené. S plátkem hovězího by to šlo jistě taky. Je to hrozně univerzální. 😉

1luciferka1
18. pro 2012

@nellygray bez masa by mi to neprošlo 😀 ale dostala jsem na ni děsnou chut, moje babička ji uměla skvělou, ve škole mi nikdy nechutnala 😝

sarunatko
18. pro 2012

@nellygray Děkuju moc 🙂

sarunatko
18. pro 2012

@1luciferka1 Já k ní peču plecko, aby byla i šťávička. Už se těším.

ia.
18. pro 2012

dneska čočková polévka a špagety s nějakou príma omáčkou z lidlu

karminka
18. pro 2012

My dnes máme kuře na paprice s těstovinami od včera, večer jsem dělala na dnešní snídani jablečné šátečky a zítra budu dělat domácí bramborové knedlíky plněné uzeným 🙂

sarunatko
18. pro 2012

Takže dneska dušená mrkev, brambor a pečené maso. Pekla jsem tvarohovou štolu a asi budu muset péct další 🙂

1luciferka1
18. pro 2012

tak jak jsem předpokládala, bude variace smažených sýrů - niva, tvarůžky, hermelín k tomu brambor a okurkový salát

luznicarka
18. pro 2012

@1luciferka1 Luci já jí dělám s bůčkem a moc nám všem chutná 🙂 jen vždy vybírám míň prorostlej 🙂

yesu
18. pro 2012

kuřecí placičky, brambory 🙂