Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

sarunatko
10. dub 2013

Hovězí polévka s nudlemi, z masa vyčaruju nějakou zeleninovou směs s bulgurem.

yesu
10. dub 2013

Plněné papriky, rajská omáčka, knedlík 🙂

monyliny
10. dub 2013

@yesu taky plněné papriky,rajská knedlík 😀 K tomu česnečka a čokoládová bábovka(musela jsem zlikvidovat velikonoční čokošky)🙂

pajdula
10. dub 2013

kuře v jogurtu a vývar

sofinulik
10. dub 2013

@nikiii my jsme hresili vcera - topinky s cesn.-syrovou pomazankou a natirkou Pali 😝

sofinulik
10. dub 2013

jelikoz jsme vcera dojedli kur.vyvar s nudlema a hov.gulas s kolinkama, tak se nam zadalo neco bez masa, a jelikoz dnes do odpoledne netece voda, tak to neni na bůhvijaky vyvarovani...takze kdyz potrebuji rychlovku bez masa tak udelam testoviny s tvarohem...vim ze se to tady v Cechach neji, ale u nas na SK to je jidlo nasich babicek 🙂 , fakt dobry, neco jako halusky, olesnicky tvaroh rozdrobim do vetsi misy, pridam odvarene testoviny (kratke siroke nudle, nebo rosicke ctverecky, nebo jako na sunkofleky) promicham, omastim klasicky cibulkou a maslem, posolim a lahůdka.....mala k tomu miluje zapijet mleko a ja treba lzicku kys.smetany, fakt doporucuji, chutna rychlovka.... 😉

jaja01k
10. dub 2013

Rybí filé zapečené s brambory, smetanou a sýrem

nellygray
10. dub 2013

V troubě pečené hovězí karbanátky s kapustou a brkaše.

jituscinkova
10. dub 2013

rajská polévka s rýží a smažený camembert s brambory 🙂

blahova_andrea
10. dub 2013

vepřové plátky dušené s řapíkatým celerem, pečené batáty

beruskanula
10. dub 2013

udelala jsem bramborak na plech-bude i zitra k obedu , na veceri pak neco vymyslim

julka11
10. dub 2013

@blahova_andrea
jak děláš vepřové plátky s řapík. celerem? Prosím o recept.
Díky moc.

blahova_andrea
10. dub 2013

@julka11 já dneska dělala takový hokus pokus co dům dal 😀 ale v podstatě jsem plátky nechala zatáhnout, podlila vodou, později jsem přidala celer a dusila, pak jsem přidala trošku másla, aby bylo i trošku jemné omáčky. žádná věda, ale přítel byl mile překvapen nový receptem a stále zkoumal, kde jsem to zas vyčetla 😀 použila jsem jen sůl, pepř a trošičku cukru na ten celer, protože se mi zdál kyselkavej a to přítel nemusí. jinak tchýně nakládá vepřový na dva dny do strouhanýho bulvovýho celeru a když to pak vaří, tak přidá k dušení i rajčata a domácí kečup, jedí to s rýží a taky to není špatný a pro mě novinka 😉

sarkar
11. dub 2013

Holky mám doma zadní hovězí a nevím co s ním...normálně ho vařím ke koprový a podobným omáčkám nebo s dušenou zeleninou, ale dneska mám chuť zkusit něco novýho, nemáte tip?

ia.
11. dub 2013

@sarkar znojemská, rozlítaní nebo španělští ptáčci?

nikiii
11. dub 2013

Slepičí vývar a rizoto s kuřecím masem, na odpoledne koláč s tvarohem a rybízem.

helcenka
11. dub 2013

Tak já dnes dojím vepřové s kedlubnama, a mám tu zbytek polévky s vaječnou jíškou, tak jí dám dětem a udělám jim pár palačinek s marmeládou.

ia.
11. dub 2013

prcek má koprovku s králíkem a bramborem, já si dám buď mraženou pizzu z Lidlu, nebo si udělám těstoviny s nějakou rychlou omáčkou.

timbouctou
11. dub 2013

včera hovězí polévka se zeleninou a vejcem rozkvedlaným, bramborové placky. Dnes koprovka s kolínkama, k večeři asi udělám rybičkovou pomazánku. A pořád louděj kuře, tak až dojíme tu koprovku, udělám kuřecí stehna s dětským grilovacím kořením 😀 a rýží či brkaší.

sofinulik
11. dub 2013

rajská polévka s písmenkama a rizoto s kuřecím masem, okurka 😉

katka_mel
11. dub 2013

Tak hoky. Dnes jsem vařila uzenou anglickou s br. kaší a tím pádem i vývar z uzeného. Do ní jsem dala co jsem měla zbytek rýže, ale ještě vývaru zbylo, tak zítra bude kyselice.

blahova_andrea
11. dub 2013

gulášovou polévku s pečivem si objednal dneska náš tatínek 😀

babulinkab
11. dub 2013

polévka z červené čočky
kuřecí nudličky na cibulce, brokolice uvařená v páře, těstoviny, dresing, nastrouhaný sýr

anina32
12. dub 2013

Ženy prosím poraďte nějaký dobrý recept z červené čočky? Zatím znám jenom klasickou čočku na kyselo, ale teď jsem koupila červenou malýmu do příkrmů, tak bych z ní chtěla zkusit něco uvařit i pro nás dospělé, ale mám mlsné chlapy, tak jestli mi poradíte?

blahova_andrea
12. dub 2013

italské rizoto se slaninou a hráškem

blahova_andrea
12. dub 2013

@anina32 my z ní děláme čočkovou polévku a chutná i dospělým, dají se dělat i čočkové placičky - karbanátky

xpila
12. dub 2013

@anina32 Polévka z červené čočky, kokosového mléka a kari pasty (jedno jaké - červená, zelená žlutá, hlavně ne kari koření, to je úplně něco jiného). Pak dělám indické placičky - uvařená č. čočka, vajíčka, trochu strouhanky a dochucené - sůl, pepř, římský kmín, případně další indické koření (třeba směs garam masala), česnek a na drobno cibule. Peču je na téměř suché pánvi. Naposled jsem je dělala v pita chlebu se zeleninou a ochuceným bílým jogurtem.

beruskanula
12. dub 2013

dnes hovězí v mrkvi+brambor
zítra buď bavorské vdolečky nebo dvojctihodné koláče
a v neděli sekaná pečeně, br. kaše+okurkový salát

monyliny
12. dub 2013

Zapečené filety z mořské štiky se zeleninou a sýrem+br.kaše a okurkový salát🙂ke kávě medovník-od tchýně 😉

helcenka
12. dub 2013

Dnes filé ze štikozubce na másle, cibulové brambory s dýní.
Zítra řízky v těstíčku s bramborovou kaší, v neděli pečené kuře s pažitkovou rýží.
A už jsem vytáhla z trouby kokosovo-rozinkovou bábovku, to je vůně 😀 . Tak aby vydržela alespoň na zítřejší snídani.