Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

brusinka.pusinka
3. kvě 2011

@beruskanula 😉
my máme dneska,porkovou polévku a těstoviny s ořechovo-smetanovým krémem 😀 a upečeme levnou bábovku 😉

reruna
3. kvě 2011

@brusinka.pusinka ořechovo smetannový krém mě zajímá - prosím prosím receptík 🙂

mirisek81
3. kvě 2011

Chicken gordon blue a bramborovou kaši

brusinka.pusinka
3. kvě 2011

@reruna 250 g vlašské ořechy
1 lžíce máslo
250 ml sladká smetana
500g těstovin, sůl pepř dle chuti 😀
Vlašské ořechy podle potřeby přebereme od případných slupek. Vsypeme je do mixéru a rozmixujeme nadrobno.(nechávám ořechy asi 15 minut v mražáku před mixováním , lépe se rozmixují)
V hrnci si přivedeme k varu smetanu s máslem. Přidáme ořechy a krátce povaříme, aby směs zhoustla do požadované konzistence. Krém ochutíme solí a pepřem.
Ořechovo-smetanový krém podáváme s vařenými těstovinami. 😀 😀 😀 u nás je to moc oblíbené občas udělám k tomu i masové kuličky nebo čevabčiči 😀 a nebo osmahnu kousky kuřete 😉

reruna
3. kvě 2011

@brusinka.pusinka díky, takže se to nemusí zahušťovat už moukou?

brusinka.pusinka
3. kvě 2011

@reruna ne nemusí anii by to nebylo dobré 😉 😉 je to lahoda 😝

prdecek
3. kvě 2011

krůtí pečené stehno, brambory a hlávkový salát 🙂

moudivlacek
3. kvě 2011

halusky s jarni cibulkou

peroli
3. kvě 2011

pravý hospodský hovězí gulášek s cibulí a k tomu domácí knedla která se vždycky povede 😉 😀 😵

beruskanula
3. kvě 2011

@brusinka.pusinka : mnamka... rychle a jednoduche- takova jidla ja rada 😀 🙂
receptik urco nekdy zkusim 🙂

kasandra8
3. kvě 2011

Hlavně nééé brambory 😖
Zní to asi dost divně, ale je to tak !
Nejsou vhodné jak pro děti, tak pro dospělé...
Brambory jsme konzumovala pravidelně do 30let, a měla jsem stále zdravotní problémy, ted je nejím a nejsem vůbec nemocná... 😉 ani od dětí nic nechytnu,a to jsme vždycky leželi všichni !
Třeba vyzkoušet a uvěřit, ale stojí to za to !!!

eriska
3. kvě 2011

krůtí vývar se zeleninkou a vajíčkem, těstoviny se zeleninou a zakysanou smetanou a jako zákusek jablíčkový dortík s piškoty a šlehačkou🙂
@kasandra8 já jím brambory celý život a nic se mi nestalo..a praděda je jedl 95 let a zemřel na stáří..takže pro mě brambory zůstávají pořád na prvním místě v přílohách😉 ale hlavně, že ti to dělá dobře a jsi v pořádku🙂

peroli
3. kvě 2011

@kasandra8 promiň ale to je trošku scestnej názor... že nevyhovují tobě neznamená že to tak bude i u všech ostatních... 😅
jinak miluju když někdo s jedním dvěma příspěvky někam háže nějaký moudra 😝 🙄

beruskanula
3. kvě 2011

@kasandra8 : verit nepotrebuju... brambory mam moc rada a jsem v poho... 🙂

@peroli : tak tak 😝 🙄 😅

eriska
3. kvě 2011

@peroli nerozčiluj se🙂 nejspíš to myslela dobře..asi jsme neměli ani reagovat, ale mně to nedalo...já brambory miluju, a ikdyby mi tady kdokoliv popsal, jak jsou škodlivé, stejnak je budu jíst..navíc, už se těším na nové brambůrky od babičky a máslem, pažitkou a podmáslím..to bude mňamka😉

peroli
3. kvě 2011

@eriska však já se nerozčiluju, jsem v pohodě 😎 😉 😀

peroli
3. kvě 2011

@eriska nejde mi ani tak o ten názor, každý má právo mít ten svůj, ale spíš o to jak to napsala... já kdybych někam na nějaký stránky přispěla jako novej člen, bez příspěvků (albíček, pasovky apod..) tak bych asi volila jiný slova... 😉

samik2008
3. kvě 2011

Tak my máme špízy a bramborovou kaši 😀

bufina
3. kvě 2011

My máme kuřecí roládu s BRAMBOROVOU kaší 🙂

kristi
3. kvě 2011

my nemame tatu vecer doma, tak si jen udelame kremovou bramborovou polevku od Pohlreicha, fakt luxusni jidlo

hannah23
3. kvě 2011

My máme kuřecí řízek plněný nivou a brambor

crca
autor
3. kvě 2011

Hovězí na divoko a těstoviny 😉

crca
autor
3. kvě 2011

A jak tak koukám,asi udělám ještě brambory 😀 😀

kasandra8
3. kvě 2011

@peroli

Jo, tak to máš svatou pravdu, svoje " moudro " jsem psát vážně neměla, toho totiž tvoje hlavinka nejni schopná!
To že Plzák nikdy neřekl, zatloukat, zatloukat taky nikdo neví. Ale to jsem si dovolila zase už až moc vid 😲

bufina
3. kvě 2011

@kasandra8
@peroli Holky, tak se tu nehádejte... Prostě někdo brambory nemusí a jiní je mají zase rádi no.... Tak si tu může každej jest co chce a snad si tu nebudeme navzájem nic vyčítat.

zuhur
3. kvě 2011

Karbenátky a brambory 🙂

jajkax
3. kvě 2011

Holky ráda se k Vám přidám a budu čerpat každodení inspiraci 🙂
Tak u nás se pro dnešek vařila hovězí vločková polévka, a buřty v pívu s rýži 😉

Ps:já brambory ráda 🙂

weri1
3. kvě 2011

myslím si že tohle je diskuse co kdo vaří a ne co kdo jí 😉

bufina
3. kvě 2011

Asi tak, když někdo napíše že třeba dělá játra, tak mu taky nebudu psát jakej je to hnus a nechutná mně to...

samik2008
3. kvě 2011

Přesně tak holky,já taky něco nejím a nepíšu to....
Tady se dá čerpat tolik inspirací a já jsem za tuhle diskuzi ráda
@jajkax jak se dělají ty buřty v pívu??? Díky