Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

cervik1111
7. únor 2013

my dnes máme karbenátky z ovesných vloček a sýrem a brambor.a k tomu mrkvový salát

marhulinka
7. únor 2013

Dnes domácí hranolky a kuřecí přírodní plátek se zeleninou. Vyndala jsem listové těsto,tak ještě něco upečeme

1luciferka1
7. únor 2013

@zizala skoro všechno už může, ne? bramborák s menším množstvím soli a koření, pečené kuře, pangas, koprovka, rajská, svíčková, rizoto, špagety, špenát, čočka, domácí pizza, řízek, plátky masa na zelenině...

1luciferka1
7. únor 2013

@cervik1111 prosím o recept na ty karboše z vloček 🙂 dík

cervik1111
7. únor 2013

@1luciferka1 vločky namočím do vody,pak přivedu k varu(vločky by se neměly začít vařit ať nestratí co obsahují 🙂 ),po vychladnutí dám vejce,sýr,dochutím vegetou a solí,a obalím ve strouhance a upeču jako karboš.
Kdyby se to hodně lepilo,můžete dát strouhanku...úplně stejné jako karboše z mletého masa akorát date ovesné vločky.
Je to moc dobré,můj malý synek nechce nic jíst,ale to zďobl jak nic. 😀

lajlinka78
7. únor 2013

Právě se nám vaří dušená mrkvička s kedlubinkou a bramburky..))to dětičky mají moc rády

zizala
7. únor 2013

@1luciferka1 tak skoro všechno z toho už jsem dělala 😅 teda bramboráky ne, to se mi moc nechce to smažený mu dávat, ryby si taky teda ještě netroufám a koprovku by mi zase nejedl manžel 😅 Pečené kuře se chystám dělat o víkendu, zítra červenou čočku se zeleninou a staršímu synovi a manželovi k tomu párek. No a další dny už opravdu nevím.

pajdula
7. únor 2013

škubánky s tvarohem 🙂

ined77
7. únor 2013

dnes česneková polévka a koprovka, vejce, knedlík - děti. já rybu na zelenině 🙂

zizala79
7. únor 2013

na oběd mám dietu a k večeři chci udělat zelnou polévku, něco jako hodně zelový a málo masový segedín, už se těším

sarkar
7. únor 2013

cizrnové kari s chlebem, včera byl losos ve smetanovo-jogurtové omáčce se šťouchačkami a předevčírem vídeňská roštěná s cibulkou

petule246
7. únor 2013

@sarkar -můžu se zeptat, kde se kupuje cizrna. A je to v plechovce nebo normálně v pytlíku jako luštěniny třeba? díky

sabisek
7. únor 2013

@petule246 Muzes ji koupit normalne jiz v plechovce - tedy nepotrebuje zadne zdlouhave vareni, jen ohrat ci v saccich - muse se vsak namocit pres noc a pak cca 30-40 minut varit. Samozrejme v saccich je jevnejsi. Ja ji kupuji normalne v obchode, ale i v DM drogerii ji maji ci ve zdravem jidle. 🙂

petule246
7. únor 2013

@sabisek - děkuji, drogoška mne vůbec nenapadla, tak tam zaběhnu a vyzkouším.

sabisek
7. únor 2013

@petule246 Neni zac, DMko to normalne ma, ale myslim, jen v saccich. 🙂

petule246
7. únor 2013

@sabisek - sáčky jsem i původně preferovala, takže super. Jsem zvědavá, co na to ti moji masožrouti řeknou 😉

sabisek
7. únor 2013

@petule246 Urcite to nejak zkousnou, muj manzilek ma take rad a to bez flakoty masa tvrdi, ze to neni jidlo....Pak dej vedet

babulinkab
7. únor 2013

dneska jsem vařila polévku z červených fazolí, jinak byly zbytky..a zítra udělám holandské řízky (upeču je v troubě) a k tomu šťouchaný brambory a zeleninová obloha

sofinulik
7. únor 2013

dnes domácí sekaná se šťouchaným bramborem s jarni cibulkou (to od včera) a pórková krémová polévka s vajíčkem 😝

jana3333
7. únor 2013

@babulinkab můžu se prosím zeptat na recept na tu fazolovou polévku? Klidně do IP děkuji 🙂

pitruskaskarolinkou
7. únor 2013

@jika10 koukni do mého alba Štěpánkovy mňaminky v komentech...

pitruskaskarolinkou
7. únor 2013

@xuxie namíchej zeleninku podle chuti - já dala okurky, rajčata, papriku, rajče, ředkvičku, pažitku a přidej doměkka uvařené fazole - líp mi chutnají uvařené (ne z konzervy v nálevu) - doporučuji Lidl - vypadají jako bílé oblázky 🙂 akorát je to o tom, že den dopředu namočit a pak uvařit, ale za tu chut mi to stojí 🙂 Zálivku jsem dělala citronova šťáva, olivový olej, sůl a česnek a ještě jsem viděla dobrý tip (ale chtěla jsem to mít zdravé 😀 ) přidat sojovou omáčku 🙂 Nechat uležet. Podávám se zakysanou smetanou 🙂

sarkar
7. únor 2013

@petule246 Normálně jí mají u luštěnín, nevím jak v malých krámech, ale třeba v bille jí mají vždycky (tu sáčkovou), v plechovce nevím, tu jsem ještě nikdy nekupovala a asi ani nebudu, moc konzervám nevěřím. Stačí na chvilku namočit a pak vařit v tlakáči, nějaký dlouhý máčení už není potřeba, já tak dělám i čočku (tu nenamáčím vůbec) a fazole...

xuxie
7. únor 2013

@pitruskaskarolinkou děkuju, zítra jdu do toho, fazole namočené 😉

babulinkab
7. únor 2013

@jana3333 den předem si namočím červené fazole a druhý den vařím doměkka
na pánvičce si orestuju cibuli a 2 mrkve
až jsou fazole téměř měkké, přidám do nich tu cibuli, mrkev a bramboru na kostičky
pro chuť přidávám ještě zeleninový bujon alnatura (z DM), a úplně nakonec kapku octu a majoránku.

beruskanula
8. únor 2013

dnes cmunda po kaplicku 🙂

janicka1984
8. únor 2013

šunkofleky s červenou řepou. jako zákusek šlehačkové rohlíčky plněné mákem a marmeládou

monyliny
8. únor 2013

Špenátový krém,bramborové šišky se sladkou strouhankou a domácí koblihy 🙂

marhulinka
8. únor 2013

U nás dnes nugety z kuř.masa a upečeme citrónovou babetu 😵

ined77
8. únor 2013

hustá česnečka a zapečené špagety s mletým hovězím, rajčaty a sýrem 🙂 .