Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

lenam
8. čer 2012

Holky, mohla bych vás požádat o radu? Mám vepřovou panenku a chtěla bych ji udělat zítra k obědu s houbovou omáčkou. Jak na to? A nebo nějaký váš super recept na panenku 🙂 Děkuji!

reruna
8. čer 2012

dnes rajská, těstoviny a zbytek sekané

apollo11
8. čer 2012

Sýrový quiche se špenátem 😉

timbouctou
8. čer 2012

@lenam naložit přes noc do oleje s citronem. Zkřehne a líp se pak peče a není vysušená 🙂

timbouctou
8. čer 2012

my taky dnes zbytek boloňských těstovin a pórkovou polívku. Ale nevím, co zítra, ten quiche se mi líbí, jen nevím jak to těsto.
@apollo11 máš recept na těsto?

timbouctou
8. čer 2012

@brusinka.pusinka to je nádhera, kde na to chodíš? Jak ty karboše, normálně umíchat a dát vařenou brokoli? A salát je z nakládanýho celeru? Syrový u nás neprojde 🤐

sarunatko
8. čer 2012

@lenam Já dělám houbovou omáčku takto - dám vařit houby (já dělám ze žampionů) do trošky vody, osolit, opepřit. Pak zahustím moukou rozkvedlanou v mlíce, rozředím mlíkem, přidám smetanu a dochutím majoránkou. Jednoduché, rychlé a žravé 🙂

zuhur
8. čer 2012

@miriska je skvělej, senzační a já chci ochutnáááááááááááááááát 😀 😀 😀

zuhur
8. čer 2012

@bulinka promiň, ale já jsem na tebe úplně zapomněla 😅 Recepty jsou pro pekárnu, ale sestra je dělá bez ní a jsou v pohodě.

CHLEBÍK S CIBULÍ A MAJORÁNKOU

310 ml vody, 1 PL oleje, 1 PL octa, 2 ČL soli, 1 ČL cukru, 380g hladké mouky, 120g žitné mouky, 1 ČL sušeného droždí.
Po pípnutí: 1 ČL kmínu, hrst majoránky a cibule (nakrájená).
Výsledek – 750ti-gramový chlebík.

VÝBORNÝ CHLÉB

380ml vody, 2 lžíce octa, 2 lžíce oleje, 400 g hladké mouky, 100 g chlebové žitné mouky, 100 g celozrnné (dala jsem špaldovou) mouky, sůl, kmín, 1/2 kostky droždí

1. Těsto si připravíme v domácí pekárně.

2. Vykynuté těsto přendáme na plech vyložený pečícím papírem a uděláme bochánek. Pokud se lepí, poprášíme ještě hladkou moukou, aby nám šel bochánek lépe vytvarovat. Necháme na plechu ještě 30 minut kynout.

3. Chléb potřeme solí rozmíchanou v troše vody a dáme do trouby předehřáté na 180 stupňů. Před pečením můžeme ještě na povrchu naříznout, např. do kříže nebo podélné řezy. Pečeme 40 minut. Aby byl chlebík ještě lepší, dávám na dno trouby misku s vodou.

4. Chlebík můžete samozřejmě péct i v domácí pekárně.

TIP NA OBMĚNU: pokud chcete chlebík více hutnější, stačí změnit poměr mouk, a to 300g hladké + 200g žitné + 100g celozrné. Do těsta můžete přidat semínka slunečnice, sezamu nebo dýně.

zuzi82
8. čer 2012

@miriska No to je senzace. Fakt vypadá perfektně, prosím, až ho nakrojíte, zkus vyfotit a vložit fotku, zajímal by mě i ten řez. Díky. Jsi fakt šikovná! 😉

apollo11
8. čer 2012

@timbouctou Těsto je velice jednoduchý - 125g studeného másla, 250g hl. mouky, rozdrobit, 1 vejce, troška soli + pár lžic vody podle konzistence, uhníst za studena. Odpočinout do ledničky 😉 To je základní těsto (může se do něj prý přidat trocha parmazánu, ale není nutné), jde tam spíš o tu náplň (creme fraiche, dobrý sýr a čerstvý špenát), ale nedá se na tom moc zkazit. Dělala jsem to prvně a určitě ještě udělám v nějaké obměně, tyhle slaný koláče miluju 😵

timbouctou
8. čer 2012

@apollo11 díky moc, u nás se to právě taky rádo papá 😀 ale doteď jsem dělala slané koláče z listového a ten quiche z toho není nic moc, těsto se na spodu nikdy pořádně neudělá.

lenam
8. čer 2012

@timbouctou
@sarunatko Holky, moc vám děkuji za radu. Jdu naložit maso a zítra ho udělám s houbovou omáčkou. 🙂

lenam
8. čer 2012

@timbouctou Ráda bych se ještě zeptala, jak to maso pak upravuješ. Přidáváš ještě nějaké koření,...?

petrajavor
9. čer 2012

Tak já dneska nevařím,ale budeme mít tvarohové knedlíky s jahodami od babičky a pak jdeme večer na grilování 🙂 a zítra k mamince (tchýni) na řízky s bram. salátem 🙂

karmenta
9. čer 2012

ahoj, chtěla bych udělat plněné brambory jako přílohu ke kuřeti. Poradíte někdo osvědčený recept? Ráda bych tam použila sýr, max. šunku. Co dál? Děkuji

petrajavor
9. čer 2012

jo ještě bych zapomněla na snídani buchta s meruňkami,takže hurá do pečení 😝

katyxq
9. čer 2012

Dneska k obědu bude na kmíně pečené krůtí stehno, bramborové knedlíky (ty vylovím z mrazáku) a dušené bílé zelí.
A pro malou první zelenina - hokkaido dýně.

nikiii
9. čer 2012

My si dneska dáme hovězí vývar s nudlema, smaženej květák, nový brambory a hlávkovej salát ze zahrádky. Na odpoledne nějakou rychlou rybízovou buchtu. A na zítra si rozvařím svíčkovou, a udělám jablečnej dortík, aby se zaležel.

lajcikova
9. čer 2012

@karmenta já ještě přidávam cibuli a ten vnitřek z těch brambor 😉

janicka1984
9. čer 2012

zapečené těstoviny s uzeným masem a zeleninový salát

falca1
9. čer 2012

dneska pečená sekaná a nové brambory. A v ledničce se už chladí buchta s tvarohem a jahodama 😀
zítra kuřecí polévka s nudlemi a pečené kuřátko s rýží

babulinkab
9. čer 2012

brokolicová polívka
znojemská a knedlík/těstoviny

zítra smažený květák, brambory, zeleninový salát

djn
9. čer 2012

žampionová polévka s koprem; kuře na medu s bramborovou kaší a salátem; kynuté tvarohové koláčky (snad poprvé mi ani jeden nevytekl a trnky neztekly na plech 🙂

maxinkaa
9. čer 2012

Dušená kapusta s opečeným kabanosem a brambůrkami, zítra plněné papriky, rajská omáčka, knedlík a květáková polévka s hráškem a krupicovými nočky 😉

ined77
9. čer 2012

@brusinka.pusinka ...prosím pěkně, můžu dostat receptík na ty nivové rohlíčky a karbenátky s brokolicí?
předem moc děkuji! 🙂

zuhur
9. čer 2012

Dneska bylo vepřo-knedlo-zelo. A jsem na sebe opravdupyšná protože jsem poprvé dělala i ten knedlík sama 😅

janakkk
9. čer 2012

U nás brokolicová polívka a jahodové knedlíky 🙂

falca1
9. čer 2012

tak dnešní buchtička po obědě 😀

ssaara
9. čer 2012

@falca1 - vypadá úžasně! můžu poprosit o recept? 😉