Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

aaadus
19. čer 2011

Brokolicové karbenátky s br. kaší

mirisek81
19. čer 2011

Frankfurtská polévka a svíčková s knedlíkem

moudivlacek
19. čer 2011

zapecene testovinky se spenatem a syrem

simicak
19. čer 2011

gulasova polivka a palacinky s polevou

janca_dobi
19. čer 2011

Meruňkové knedlíky z odpalovaného těsta. Já s tvarohem, zakysankou, cukrem a máslíčkem, manžel je jí s kakaem, cukrem a máslíčkem. 🙂

beisis
19. čer 2011

Hovězí vývar a svíčková s knedlíkem.

renatuss
19. čer 2011

Segedinský guláš a ke kávičce prošívaná deka 😉 😉

eriska
19. čer 2011

@renatuss ta deka mi něco řká, ale to je tak vše, prosím, prosím o receptík

a já mám na zítra v plánu zkusit poprvé kuskus, s kuřecím masem a teď tady jdu najít inspiraci..

peroli
19. čer 2011

kuřecí mungo pánev... něco tomu chybělo ale i tak celkem chutnalo

petule246
19. čer 2011

dnes jsme měli perkelt s houskovým knedlíkem a zbyde i na zítra, tak ho udělám s nějakou jinou přílouhou - asi rýží

renatuss
19. čer 2011

@eriska Prošívaná deka-2 hrnky hl.mouky,1hrnek cukru(dávám i méně),3-4vejce(podle toho jak jsou velká),2-3lžice kakaa,1pr.do.peč.půl hrnku oleje,půl hrnku vody.Rozetřít na plech a na syrové těsto nastříkat mřížky z náplně:2 tvarohy,1 vanilkový puding(prášek),1vejce,cukr podle chutě,mléko.Je výborná a vydrží dlouho vláčná u nás dlouho vláčná nevydrží,protože je hned pryč 🙂 🙂 😉 😉

zuhur
19. čer 2011

V pátek - kuře královny Kálí, v sobotu pečená krkovička s bramborem a čerstvým salátkem a dnes španělský ptáček s rýží.

aaadus
20. čer 2011

@peroli @zuhur nechcete hodit recept na to kuře? Děkuji 🙂

Dnes od včera brokolicové karboše a na večeři asi konečně udělám ty buřty na pivě.

karmenta
20. čer 2011

@aaadus zrovna mám doma 3velké brokolice a nevím co s nima, prosím o recept na ty brokolicové karbanátky 🙂 Děkuji

power700
20. čer 2011

@aaadus ano, přidávám, se, prosím o recept na brokol.karboše. díky 🙂

aaadus
20. čer 2011

@karmenta @power700 recept je zde na str. 31 od vorllinka. Jen místo slaniny jsem dala šunku kvůli malému a pekla v troubě na pečícím papíře ať to není mastné a smažené 🙂

reruna
20. čer 2011

dneska pizza z listového těsta

zuhur
20. čer 2011

@aaadus Kuře královny Kálí

400g kuřecí prsou
10g škrobu
200g cibule
1dcl oleje
1 vejce
palička česneku
sůl

Kuře rozkrájíme na kousky, přidáme lžíci škrobu, ušleháme vejce a dobře promícháme. Směs dáme na rozpálený omastek. Když je maso bílé, přidáme sůl, drcený česnek a na kolečka nakrájenou cibuli. Podáváme s rýží.

verunka8
20. čer 2011

kuskus se zeleninou a kuřecím masem

simonceli
20. čer 2011

řeckou musaku

babulinkab
20. čer 2011

polívka z červené čočky
tortilly -dnes jsem udělala kuřecí kousky v česnekovém těstíčku a k tomu směs okurky, rajčata, červená paprika, sterilovaná kukuřice, dresing a k tomu ještě ledový salát s opraženým špekem

brusinka.pusinka
20. čer 2011

dneska zeleninová polévečka a vepřové kostky s mrkví na hrášku s bramborovou kaší 😉 😀

ivanavorlickova
20. čer 2011

Dneska halušky se zelím a škvařenou slaninou, jestli na to nebude mít mužíček chuť, uvařila jsem jen tak bokem 40 třešňových knedlíků 😀

miriska
20. čer 2011

U nás dneska bude pečený koleno, brambory a růžičková kapusta a chystáme se upéct bábovku, ale nejdřív tady musím najít nějakej dobrej recept 🙂

kathule
20. čer 2011

@miriska jeeeee teda teta a nepozveš 😉 😀 😀 😀

kammka
20. čer 2011

@brusinka.pusinka vepřové v mrkvi a s hráškem bych taky mohla udělat...ale na pusinky se vakšlu, ty jsi fakt neuvěřitelná.lituju tvoje budoucí snachy, nebudou to mít lehké..nebo jim budeš vařit do krabiček do mrazáku??

brusinka.pusinka
20. čer 2011

@kammka 😀
no syn umí vařit tak si ji bude muset vycepovat sám 😉 a dcerku už zaučuji ve vaření 😀 😀 😀 a pokud jim nebude chutnat u svých rodin budou mít maminečku 😉 😀 😀 😀 a jak píšeš krabičky existují 😉

peroli
20. čer 2011

@brusinka.pusinka to bych mohla udělat zítra... dobrej tip 😉 😵 jen prosíííím, žes ten hrášek a mrkev měla ze sklinky..?? jestli mi ještě řekneš že mrkev a hrášek máš osobně vysázený, sklizený a vyloupaný/nakrájený tak padnu 😀 😀 😀
dej nám aspoň malou naději (obvzlášť po těch pusinkách z brkaše) že i ty občas šáhneš po nějakým "polotovaru" 😀

miriska
20. čer 2011

@kathule Dojeďte klidně celá rodina, máme dost 😀

peroli
20. čer 2011

@brusinka.pusinka jo a poslala jsem dál ten tvůj receptík na ten vajíčkovo ředkvičkovej salátek a byla jsem pochválena 😀 😀 tak ti tu pochvalu přeposílám 😉 😵
a včera jsme měli ten kotlík s hovězím, mrkví a brambory a chutnalo nám 😵 😉 děkuju