Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

knedluska
18. říj 2011

@brusinka.pusinka - hodíš sem prosím recept na ten tvarohový koláč? Nebo už tu někde je? Děkuju, vypadá krásně 🙂

brusinka.pusinka
18. říj 2011

@knedluska
cheesecake
Na sušenkový základ:
150-200g sušenek (koka, esíčka, bebe, karamelové, amaretové)
60-100g másla
Na náplň:
750g smetanového sýra (já použila italské mascarpone) můžeš použít i hodně tučný tvaroh
½ balíčku vanilkového pudingu
150g cukru
šťáva z 1 citrónu
4 vejce
vanilkový lusk, nebo vanilkový cukr (nemusí být)
Sušenky si rozdrtíme válečkem nebo v robotu a smícháme s měkkým máslem (to jsem nahřála mikrovlnce). Formu se sundavacím okrajem vymažeme máslem, nebo vysteleme pečícím papírem a položíme sušenkový základ. Ten dáme nejen na dno formy, ale také trošku po stranách, aby cheesecake držel tvar. Upečeme v troubě asi 5 minut.
Ve velké míse smícháme smetanový sýr, žloutky, vanilkový prášek, cukr a vanilku. Bílky vyšleháme v tuhý sníh a pomalu, ručně zapracujeme do těsta. Těsto byste neměli šlehat mixérem, aby v krému nevznikly bubliny. Uvidíte, že i ručně to půjde jedná báseň a vy budete mít za chvíli krásně jemný krém. Přidáme šťávu z vymačkaného citronu a opatrně mícháme do tekuté hmoty.
Krém nalijte na sušenkový základ a nechte pět minut odstát, aby se krém dostal do každé štěrbiny sušenek. Poté pečete ve vyhřáté troubě na 160 stupňů asi hodinu. Tento čas však není definitivní, protože každý má jinou troubu, proto respektujte zkušenosti s vlastní troubou.
Nezapomeňte na pekáček s vodou, který zajistí, že cheesecake bude vláčný a nevysuší se. Pokud by se přesto koláč připaloval a stále ještě nebyl hotový, můžete jej přikrýt alobalem a v polovině pečení odkrýt.
Poté upečení dbejte rad, které jsou napsané výše 🙂 Před podáváním oddělte od formy tím, že odkojíte nožem koláč od stěn.
Vypadá to složitě, já vím🙂 Taky jsem několik let odkládala svůj první pokus s touhle pochotkou, ale někdy se člověk prostě musí sebrat a překonat zábrany a věřte mi – stojí to za to 🙂 Nehledě na to, že to vlastně vůůůbec nebylo tak složité, jak to vypadá 🙂

moudivlacek
18. říj 2011

ja delam cheesecake z maslovych susenek,ty se me osvedcily jako nejlepsi 😵 nekde mam taky recept,az bude maly spat,hodim ho sem

moudivlacek
18. říj 2011

jinak u nas vyvar s nudlickama a slana zemlovka

pelenka
18. říj 2011

@moudivlacek jak se prosim dela slana zemlovka?

alenv
18. říj 2011

@moudivlacek jojo z máslových je to nej 😉 a třeba sýr philadelphie

brusinka.pusinka
18. říj 2011

dnešní mňamka 😀

werry
18. říj 2011

zapečená rýže s tofu, sojovým masem, cuketou, rajčatem, paprikou a sýrem 🙂

babulinkab
18. říj 2011

kuřecí vývar
kuřecí nudličky, dušená mrkev, brambory

romca13
18. říj 2011

@brusinka.pusinka tedatymi děláš chutě .)

moudivlacek
18. říj 2011

@knedluska tady je recept na nepeceny cheesecake,zkousela jsme vice repcetu,ale tento se me osvedcil a je s tim min prace 😀 😉

CHeesecake
200g máslových sušenek
250g mascarpone
250g tučného tvarohu
125g másla
1 smetana ke šlehání
1 vanilkový cukr
2 limetky

Sušenky rozdrtím válečkem nebo v robotu,ale ne úplně najemno, přidáme rozpuštěné máslo a vytvoříme hutně těsto, dortovou formu vyložíme pečícím papírem (nebudem péct,ale lépe se pak vyndavá), hmotu pořádně upěchujeme a dáme na hodinu do lednice utuhnout. Mezitím uzšleháme krém z mascarpone, tvarohu, cukru a šťávy z jedné limetky, opatrně vmícháme ušlehanou šlehačku a vlijeme na utuhlý korpus a uhladíme, dáme do druhého dne do ledničky, před podáváním ozdobíme plátky limetky
je fakt mnamozni,da se udelat bud jen z mascarpone, ci nakombinovat,jak to mam ja 😉

moudivlacek
18. říj 2011

@pelenka ja nemam rada klasickou zemlovku,obecne teda sladke obedy 😀 tak jsem si jednou rekla,ze si udelam svou a dala jsem tam co jsem zrovna mela po ruce,ale urcite jsou mozne obmeny

veka
mléko
česnek
rajčata (zkousela jsme i papriku,take dobre)
šunka nebo nejaky salámek (nekdy jsme delala i se syrem,zalezi opravde jen a jen na chuti)
cibulka
vajíčko
pažitka
máslo na vymazání

Zapekaci misu,pekac nebo remosku vymazeme dno vylozime plátky veku namocene v mlece s prolisovaným cesnekem, a dále vrstvíme salam, rajce cibulka,posledni vrstva veka namocena v mlece, prelijeme rozslehanym vejcem s pazitkou a dame zapect,je to mnamka,dobre i studene 😉

pelenka
18. říj 2011

@moudivlacek Díky, to vypadá dobře, to by mi mohl i muž sníst, s dostatkem salámu to bude jako pizza🙂. Já právě sladkou žemlovku miluju a on jí nemusí...

moudivlacek
18. říj 2011

@pelenka jako veku namocit do mlika a pak uz co kdo rad,slo by podle me pro chpala is sklobaskou na kolecka, nebo niva,rikam,ja dala,co jsem zrovna mela a ted uz to nemenim,jak me to chutna

knedluska
18. říj 2011

Díky za recepty, tady u nás mají maximálně tvaroh, tak až pojedeme někam nakoupit, vyzkouším. 🙂

moudivlacek
18. říj 2011

@knedluska urcite to pujde i s nim 😉 ja delam tiramissu z mascarpone i z tvarohu a uprimen to tvarohove nam chutna vice 😵

pelenka
18. říj 2011

Holky nemáte některá recept na ananasový kompot z dýně? Máma vždycky dělala úžasnej a vloni se jí vysloveně nepovedl, chutná hrozně octově a vůbec ne ananasově:(.

zuhur
18. říj 2011

@brusinka.pusinka tak teď budu asi za hloupou, ale o moravském vrabci jsem už slyšela, ale co to vlastně je 😅

brusinka.pusinka
18. říj 2011

@zuhur 😀 toto je moravský vrabec 😉
Moravský vrabec
1 ks cibule
- - pepř mletý
- - sůl
- - kmín
- - česnek
600 g plec vepřová
Maso nakrájíme na větší kousky, dáme do mísy, osolíme, opepříme, posypeme kmínem a tenkými plátky česneku. Promícháme a necháme 4-6 hodin odležet.
Potom maso přeložíme do pekáče, zprudka zapečeme, přidáme nakrájenou cibuli, podlijeme a za občasného přelévání vypečenou šťávou a podlévání vodou zvolna pečeme asi hodinu doměkka.
Moravského vrabce podáváme s bramborovými nebo chlupatými knedlíky a dušeným kysaným nebo čerstvým zelím.

brusinka.pusinka
18. říj 2011

@pelenka nozáleží na poměru ananasu a dýně 😉 čím víc ananasu přidáš tím je anannasovatější 😉 dýně, my kupujeme do kompotu ananas v plechovce na kostk krájený A DÝNI MÁME MŇAM MALÁ SE MŮŽE UTLOUCT 😉

zuhur
18. říj 2011

@brusinka.pusinka to vypadá dost dobře 🙂 Děkuju, jsi poklad - určitě brzo zkusím asi s bramborovými knedlíčky - ty už umím. Chlupaté se u nás nikdy nedělaly, tak mě to ani samotnou nenapadlo zkoušet, ale nastuduju 😉 😀

brusinka.pusinka
18. říj 2011

@zuhur chlupaté jaou užasné a lehké a já je dělám převážně k zelí a uzenému nebo k prejtu

pelenka
18. říj 2011

@brusinka.pusinka To my jsme do toho původního receptu ananas vůbec nedávali, dával se buď džus nebo tresť, ale ten recept někam zahrabošila a podle toho novýho je to fujky...

boobinka
18. říj 2011

dnes rychlovka... obalovaný sendvičový nářez s bramborem 😉

janicka1984
18. říj 2011

čína z vepřového masa s nudlemi. a jako zákusek mramorová bábovka

zuzi82
18. říj 2011

dneska smažený vepřový jazyk s bramborovou kaší a jablkovým kompotem 😉

zuzkkkaaa
18. říj 2011

my dnes řízečky z králíka a brambor a malá madam to jako nechtěla 😠 😠 😠

mamkamarketa
18. říj 2011

ja o vikendu delala dynovy kolac podle @brusinka.pusinka ja moc dyne nemusim,ale manza se olizuje jeste ted 😅

mamkamarketa
18. říj 2011

ze ja sem lezu 🙄
uz bych se zase cpala 😀 😅

alenv
18. říj 2011

dneska jsem si udělala tuhle manmku