Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

kulenka
19. únor 2012

@vodni Díky 🙂 Máš je vyzkoušené?
Nedávno jsem si je někde dala, právě s žervé a lososem a moc mi to chutnalo, tak si říkám, že si udělám i doma 🙂

kammka
19. únor 2012

@llllucka listový těsto rozválím (kupuju, doma hjo fakt nedělám 😎 ) a jablka nastrouhám nahrubo, trošku přisladím, dám skořici, promíchám a pak na čtverečky kladu lžící, okraje pomažu rozšlehaným vejcem a zabalím.. žádná věda..zvládne žák zš 😉 navíc listový těsto není drahý a povolí celkem rychle, můžeš ho mít doma v mrazáku v pohotovosti.. oblíbené jsou u nás ještě párky v těstíčku, to je suppper...

kulenka
19. únor 2012

A dají se koupit zmrazené plátky těsta - jen nechat povolit, rozdělit, naplnit, upéct 🙂 Zkoušela jsem z Kauflandu a z Billy, líp se pracovalo a víc chutnalo to z Kauflandu 🙂

weri1
19. únor 2012

@kulenka
@kammka mě překvapilo listové těsto mražené z lidlu...já normálně mražené výrobky nekupuji, byla to jednou nouzovka a fakt super

evulebobule
19. únor 2012

@weri1 souhlasím,zrovna včera jsem to lídlácký zkoušela a fakt super

kulenka
19. únor 2012

@weri1 @evulebobule
Díky za tip, to určitě vyzkouším 🙂 K Lidlu jsem mívala dřív předsudky, ale teď tam chodím čím dál víc 😕 🙂

kammka
19. únor 2012

@weri1
@evulebobule
@kulenka no já jsem si taky říkala, že když ho v Týnci začali stavět, ach jo, proč ne radši penáč..ale pak jsme tam jednou vlezli a byli velmi překvapení... třeba tak pěknou zeleninu jako tam jsem před tím neviděla v žádném jiném podobném marketu..ještě mají řadu dalších super výrobků, to jejich těsto je jedno z nejlepších listových těst.. jednou jsem koupila nějaké v normě a to byl humus, úplně se rozteklo..

kulenka
19. únor 2012

@kammka Tak si udělám Lidlovou zásobu 😀 Škoda, že ho nemám úplně po ruce 😕

tajemna30
19. únor 2012

Holky, moc Vám všem děkuji za tuhle diskusi, často se inspiruji a ráda si prohlížím co navaříte, hlavně brusinka. A rovnou se zeptám nemáte nějaký dobrý a jednoduchý receptík na něco s houbami? Mám doma plecko a žampiony, tak přemýšlím co z toho udělat.

evulebobule
19. únor 2012

@kulenka
@kammka tak to jsme na tom podobně,taky jsem měla předsudky a nakonec tam chodíme rádi. Kam se hrabe Penny

weri1
19. únor 2012

@kammka penny přímo nesnáším

zuhur
19. únor 2012

Včera na rychlo zapečné těstoviny a dnes poněšický pstruh s pečenými bramborami. Včera jsme na trzích koupili čerstvého - mňam.

Co se týče obchodů - já na Lídl nedám dopustit. Miluju ty jejich akce se zbožím z různých zemí - obzvláště italské dny - nakoupím tam vždycky moře těstovin. Jinak si nemůžu stěžovat na jejich šunku - jeden z mála obchodů kde člověk sežene šunku s vysokým obsahem masa. Listový těsto od nich ještě neznám, ale určitě vyzkouším.

jeudi
19. únor 2012

dnes bylo knedlo zelo ,a co se tyce obchodu tak mi nakupujem jedine v tescu ,obcas v kauflandu a malo kdy v penny nebo hypernove

pajula
19. únor 2012

Taky nedám na Lidl dopustit a zvlášť na jejich týdny z různých zemí 🙂...řecké a asijské týdny mám ráda 🙂 a jejich šunka je jedinečná 🙂 🙂 a listové těsto to samé.. další a další jejich výrobky 😀 😀 nemají chybu

aaadus
19. únor 2012

víkend u rodičů - sobota uzené maso se zelím+br. nebo houskový knedlík
- neděle kuřecí vývar s játrovými knedlíčky, bramborový salát a vepřové nebo kuřecí řízky
- celková bilance +2kg 😀

eriska
19. únor 2012

@yesu tak my taky sýrovku děláme, jen trošku jinak, do igelitového sáčku dáme cihlu, pevně uzavřeme a dáme do hrnce, kde se vaří voda, pak vyklopím na silikonový výl a rozválím..smíchám si pomazánkové msálo s taveným sýrem, (někdy přidám nakrájenou pažitku, petrželku).vyválenou placku pokladu šunkou, na ní dám pomazánku, a na ní jsem dala jednou na proužky naloženou kapii, jednou klasickou papriku, jindy zase olivy a naposledy jsem tam dala kuličky hroznového vína.zavinout..všem to moc chutná🙂

v pátek bylo u nás pečené kuře s bramborem a okurkovým salátem,večer jsme museli udělat perníčky, v sobotu k obídku u babinky drobenková dětská polívečka a rajská, na véču jsme si došli k vietnamců (mňamina) a dneska klasika - kuřecí řízek a bramborová kaše..ke kafíčku mramorová bábovka

co se týče krámů, my nejčastěji nakupujeme v kauflandu, ráda mám i globus, ale ten máme 20 km, hypernova, lidl já moc ráda nemám, mají super ty akce, ty joo, to tam nakupujeme, ale jinak mě neoslovil, tesco, u nás dost flákají ovoce a zeleninu, kolikrát tam člověk přijde a třeba nemají vůbec rajčata, nebo jinou zeleninu či ovoce..no a penny, jen když tam j nějaká dobrá akce.

kammka
19. únor 2012

@eriska tak my tu m áme jen lidl... 6km..jinak kaufland, penáč 15km..hypernova, globus atd. to je někde strašně daleko, tuším 4Okm....v Praze...

eriska
19. únor 2012

@kammka my to naštěstí máme vše relatině blízko, až na ten globus, ale i ten je oproti vám k nám blíž.😀😀😀 já většinou zkouknu letáky a snažím se jít do krámu podle akcí, co potřebujeme, atd..

falca1
19. únor 2012

tak dneska jsem měla jen strouhaný jabka a to jsem měla chuť na svíčkovou, ale ta při 39°C nebyla reálná a manžel by ji neudělal. 😀

alenv
19. únor 2012

výpečeky, zelí a BK, já vepřová svíčková se zeleninou a rýží.
zítra pro muže obalovaný květák, pro mě pangas s mozečkem 😉

zuzi82
19. únor 2012

Tak my včera špagety Carbonara a dnes pečená vepřová krkovička, zelí a bramor a na večeři koblihy. 😉

lenam
19. únor 2012

@alenv Můžu se zeptat, jaké maso a jak připravuješ výpečky? Děkuji za odpověď. 🙂

alenv
19. únor 2012

@lenam určitě🙂 na výpečky jedině krkovici.. mastné se vypeče a zůstane krásně štavnaté masíško.. TO nakrájím na větší kostičky dám do pekáčku.. osolím, opepřím, posypu mletým kmínenem.. dám dvě lžíce sádla kdo nemá tak olej a podliku vodou.. přiklopím druhý pekáč a peču cca na 180 stupnu.. jak je maso celkem hotové odkryju a tak určitě 30 minut peču, aby bylo pěkně opečené a mělo štávičku. 😉 snad jsem ti pomohla.

lenam
19. únor 2012

@alenv Jj, moc děkuji. Jak jsem četla tvůj příspěvek, tak jsem na ně dostala chuť. 😀 Děkuji za recept.

nikiii
20. únor 2012

My máme dneska od vaření leháro - dojídáme svíčkovou a tvarohový šátečky. Tak nám asi nezbude nic jinýho než tu konečně uklidit když se nemám na co vymlouvat 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuhur
20. únor 2012

Mě dnes přijde na návštěvu mamka tak budu dělat rajskou s plněnýma paprikama 🙂

nikiii
20. únor 2012

@zuhur Mňam, tohle jídlo naprosto miluju, akorát že jsem z rodiny jediná ☹ Ikdyž teda Barborka je ochotná to s úšklebkama snězt když jí k tomu dám haldu zavařených okurek 😀 😀 😀 😀 😀

zuhur
20. únor 2012

@nikiii ty máš smůlu - už sis oběd na zítra odsouhlasila 😀

nikiii
20. únor 2012

@zuhur No to joooo, ten bude luxusnííííííí, mňááááááááááááááááááááááááááám. 🙂 🙂 🙂 🙂

brusinka.pusinka
20. únor 2012

dneska čočková polívka a bramb. gulášek 😀