Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

zuzi82
31. srp 2011

tak my jsme si dnes dali těstoviny s rokfórovou omáčkou a šunkou 😉

boobinka
31. srp 2011

dnes byly špagety s boloňskou omáčkou 😉

aaadus
31. srp 2011

Mrkvovo-zázvorová polévka, švédské masové koule s bramborem. Zítra těstoviny s kuřecím masem, žampiony a smetanovou omáčkou.
@zuzi82 nemohla bych k tobě jezdit na obědy? Vaříš samé dobroty a do F-M to nemám daleko 😀

moudivlacek
31. srp 2011

na veceri plnene tortili ana zitra jsme ted ukuchtila tvarohove ovocne knedliky s broskvi

simonceli
1. zář 2011

zeleninová polévka, kuře pečené na plechovce piva s brambůrky a okurkovo - ředkvičkový salát

kammka
1. zář 2011

@simonceli jéé, na plechovce píva?? a musí bejt plná?? a asi teda otevřená, co?? a jaká značka?? a co ty obrázky, neotiskne se to na to kuře zevnitř???hele to mně nadchlo.. 😅

simonceli
1. zář 2011

@kammka to kuře osolíš a opepříš i zevnitř, někdy dávám i grilovací koření nebo kořenící směs na rožnění. Tu plechovku obalíš alobalem, otevřeš, posadíš na ní kuře, dáš na pekáč nebo na plech a pečeš asi 2 hodiny na 150°C. A to pivo jak se odpařuje, tak se to vsakuje do kuřete, nemusíš podlívat. A dává se to max kuře 1,5 kg na 0,33l plechovku. Dneska ale mám teda jen 0,5l, tak jsem zvědavá jak to dopadne.

kammka
1. zář 2011

@simonceli to zní zajímavě, asi vyzkouším o víkendu 😀
díky.

simonceli
1. zář 2011

@kammka určitě zkus, je to výborné 😉

brusinka.pusinka
1. zář 2011

tak u nás se neoplatí vařit dopředu 😀 dnešní oběd zblajzly k večeři 😀 takže dneska máme květákoví krém s bramborem mrkví a kari, a těstovibovou rýži s mletým masem a špagetovpou omáčkou a sýrem a kynutou buchtu se švestkami 😉

samik2008
1. zář 2011

u nás dnes jen lečo a chlebík
holky asi blbá otázka,ale myslíte že můžu dát do mražáku namíchané těsto na bramboráky?Včera jsme je měli,jenže sem to jaksi přehnala s množstvím.díky

simonceli
1. zář 2011

@samik2008 tak to nevím, no ale já bych to asi nedělala.....

brusinka.pusinka
1. zář 2011

@samik2008 jasně že můžeš normálně zabal a dej do mražáku a pak až budeš potřebovat nechej volně rozmrazit na lince a pokud bude řidčí přidáš jen trochu mouky 😉

karmenta
1. zář 2011

@samik2008 tak jako dát ho tam můžeš 🙂 Spíš bych se pídila po tom co se stane až ho vyndáš 🙂 Osobně myslím že to bude v pohodě, pochybuju že v různých rychloobčerstveních míchají každý den nové těsto..

brusinka.pusinka
1. zář 2011

@karmenta neudělá vůbec nic je pořád stejné občas jsme to udělali a po 14 dnech rozmrazili a bylo výborné 😉

zuzi82
1. zář 2011

Ahojky, my si dnes dáme kuře pečené na červeném zelí a bramborový knedlíček.

@aaadus No máš to ke mě fakt kousek, já bydlím na poloviční cestě mezi NJ a F-M. Ale ty taky vaříš samé mňaminy. 😉

vendulka
1. zář 2011

zapečené těstoviny 🙂

samik2008
1. zář 2011

@brusinka.pusinka díky moc

eriska
1. zář 2011

@samik2008 já osobně nezkoušela, tak nevím, jen vím, že mi v zimě zmrzly brambory a chuť po uvaření nebyla vůbec dobrá, šly dost na sladko, takže já bych to těsto radši vylila na plech a upekla v troubě😉 ale zase brusinka má v tomhle více zkušeností😉))

my dneska řízky, co si tatík zapomněl 😢 vzít na služebku

jimmy1
1. zář 2011

@samik2008 brambory když namrznou, tak jsou sladký 😝 takže bych to do mrazáku určitě nedávala 😎

brusinka.pusinka
1. zář 2011

@jimmy1 no nevím ale nám nezesládly v tom bramborákovém těstě ale obyčejné vařené brambory určitě 😉 tak nevím. Já těto dala do uzavíratelné krabičky a zamrazila a pak vytáhla a nechala rozmrznout při pokojové teplotě a jen trochu zřídlo jinak nic a bramboráky byli supr.

moudivlacek
1. zář 2011

tak veca hotova,ze zbytku 😀 listove ctverecky plnene smesi z luciny, vajicka,pertzelky a sunky,malej ma z toho boule za usima 😵

kammka
2. zář 2011

tak já chtěla pro tatínka a kamaráda na sobotu udělat řízky, jedou někam dělat indiány,tak s sebou..jenže mně vzalo rameno, a jak jsem šla v noci do marzáku pro to maso, tak jsem si představila, jak to klepu, obaluju, stojím u sporáku..a vyndala jsem kuřecí stehna, kousek bůčku a pečeni v celku a všechno to upeču spolu a dám jim to s chlebem studený.. a něco nám snad doma zbyde. chcem v sobotu k vodě.. 😀
a jestli mně do odpoledne to rameno aspoň trochu přejde, třeba se pustím do buchet, akorát se děsím, jak umelu mák.

simonceli
2. zář 2011

Holky, nějaký dobrý a hlavně rychlý a nenáročný recept na buchtu se švestkama? Nějak mě nic nenapadá. Musím něco rychle dneska zmastit mezi balením, ať máme něco dobrýho na závody s sebou. Předem díky 😉

kammka
2. zář 2011

@simonceli třeba tuhle, včera jsem měla buchtu v troubě za necelých deset minut:
zapni troubu na 180
vyndej hlubší plech, vylož pečícím papírem
připrav si švestky na půlky, já to měla rychlé, kamarádce se nechytl velkej švestkovej kompot, tak mi ho dala a jen jsem ho slila přes cedník
těsto: do mísy 2hrnky plhr mouky,
1hrnek cukru krupice
1hrnek mléka
1/2hrnku oleje
špetka soli
1prdopeč
cca 4 vejce , ale může být méně, klidně 2, já jich mám fůru, tak nešetřím.

těsto nalít na papír, poklást švestkami, do trouby, upečené za cca 40minut, zkus špejlí..
pocukrovat.. je to vlhčí nadýchaná buchta, vyplatí se nešetřit švestkami, dost se ponoří, je to taková bublanina..včera jsem vzala půl plechu ke kamarádce ke kafi, jenom se zaprášilo..holky si to cpaly do krků hrstma. 😀

reruna
2. zář 2011

@kammka přeně takvou buchtu taky ráda dělám, je to skvělá rychlovka a je výborná jak s ovocem čerstvým a drobenkou, tak i s kompotem, nebo i jen tak mramorová (část kakaková)

reruna
2. zář 2011

@reruna včera boloňské špagety, dneska těstoviny s tuňákem

simonceli
2. zář 2011

@kammka díky tak tohle vyzkouším 😉

kammka
2. zář 2011

@reruna
@simonceli mně se na tom receptu líbí i to, že vytáhnu jenom mísu a metličku, nepatlám mixér a další misky kvůli odvažování a šlehání sněhu.. i když nejlepší na světě je stejně švestkovej kynutej s mletým mákem místo drobenky...