Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

rencaboch
5. únor 2013

Ahoj, tak dnes máme vepřovou plec,bramborové noky a špenát. A na přání manžela bábovku 🙂

beruskanula
5. únor 2013

hovězí v mrkvi a brambor

prdecek
5. únor 2013

dušená mrkev a brambory, bílá zabijačková polévka s nudlemi a zeleninou a hrnkový jablečný koláč

kammka
5. únor 2013

pečený skopový hřbet, brambory, a ségra mi dala kdysi mátové želé, tak to zkusíme 🙂

babulinkab
5. únor 2013

polívka celerová s chlebovýma krutonkama, svíčková od včera
zítra budou plněný bramborový knedlíky uzeným, kysané zelí a cibulka

lendyn
5. únor 2013

U nás dnes zabijačková polévka s nudličkama a bílá fazolková omáčka s knedlíkem a vařeným vajíčkem 🙂
Nemáte někdo nějaký dobrý recept na nějakou tvarohovou buchtu - dělám jenom strouhanou nebo sypanou a chce to změnu 😀

sabisek
5. únor 2013

Kureci vyvar a rajska (jen nevim, zda bude s testovinami, ci skocim do kramu pro knedlik...)

pajdula
5. únor 2013

kuřecí vývar a kuřecí kousky s kuskusem, k večeři palačinky s tvarohem

zuzik24
5. únor 2013

Halušky se zelím a uzeným 🙂 K večeři toastíky 😀

kammka
5. únor 2013

jak to tu čtu, tak musím snad na nákup.... ale až tak zítra pozítří, musim děti brát s sebou.. a já měla doma vždycky pytlík kysanýho zelí a teď ho konečně můžu. taky jsem zjistila, že nemám doma žádný fazole a ani rajskej protlak..

@babulinkab jak děláš chlebové krutonky??

babulinkab
5. únor 2013

@kammka no zbyl nám chleba od víkendu, tak jsem ho nakrájela na kostky, hodila na pánev, a na kapce oleje oprahla.....někdo to peče, ale bylo mi líto kvůli tomu zapínat troubu

blahova_andrea
5. únor 2013

italské rizoto

pelenka
5. únor 2013

Tilapie na kmine a bramborovobrokolicove pyre

zizala79
5. únor 2013

hlásím kopr, k obědu si dám mozzarellu s bílým chlebem, k večeři je v lednici ještě salát a pokud manžel nebude sám něco kuchtit, tak chleba se sýry 😅

nellygray
5. únor 2013

@lendyn U nás je strašně oblíbená tvarohová bábavka, ale je to trochu kalorická bomba, a je i finančně náročná, Ale je fakt skvělá, vláčná a navíc jednoduchá na přípravu.
1/4 kg tvarohu, 1/4 kg másla nebo Hery, 1/4 kg cukru (+vanilkový), 4 vejce, 25-30 dkg pol. mouky+prášek, možno přidat trochu rumu/citronové šťávy nebo kůry/rozinky/brusinky-co má kdo rád.
Prošlehám šlehačem vejce s cukrem, přidám rozp. tuk, tvaroh a nakonec mouku. Peču na 170 cca hodinu.

A pak máme rádi prošívanou deku http://www.apetitonline.cz/recepty/3194-prosiva...

nellygray
5. únor 2013

U nás k obědu čočka na kyselo (vytáhla jsem z mrazáku) a k tomu vařené vejce.

kammka
5. únor 2013

@babulinkab jo takhle,, táta tomu říká osmaženej chleba, naši to dávaj do vánoční rybí polívky 😀

kammka
5. únor 2013

@babulinkab a chleba od víkendu my upravujem skrz prasata 😉 😀 😎

skopovýž nemělo chybu.. přijeli kamarádi na kafe a nic neříkali... to jsem se divila, neb kamarádka je strašně háklivá na pach skopovýho.. většinou to cejtim i já, ale říkala jsem si, že ona to ucejtí stopro a že mi je jí líto.. dopadlo to tak, že se tu rozseděli a nakonec jsem jim nandala taky a jak si OBA pošmmákli, prej jsme si ji měli vyfotit, protože prvně jí ovci s chutí

aaadus
5. únor 2013

V neděli byla vepřová panenka se sušenými rajčaty a mozzarelou, americké brambory. Včera mrkvová polévka a lívanečky, dnes kuřecí vývar a zapečené brambory s kuřecím masem, smetanou a k tomu teplý salát z červené řepy.

helcenka
5. únor 2013

U nás jsem dneska dojídala zbytek pečeného masa se zelím a bramborovým knedlíkem, prďola měla špenátovou polévku.
Zítra bude asi pečené kuřecí stehno s rýží.

Prosím holky o nějaký osvědčený recept na dobré slavnostní řezy na rodinnou oslavu. Já pořád peču Míša řezy, tak chci zkusit něco jiného.

ined77
5. únor 2013

u nás dnes drůbeží polévka s těstovinami a kuřecí závitky s rýží 🙂 .
k večeři si děti poručily krupicovou kaši a na mě čeká kráásné veliké pomelo 😀 .

ined77
5. únor 2013

@kammka
@babulinkab ...že vám do toho skáču 🙂 . super krutonky a light jsou z mikrovlnky...jen nakrájet, dát nepřikryté cca na minutu a hotovo..jsou křupavé, jak z chleba tak i z rohlíku 😉

zizala79
5. únor 2013

k večeři květákový mozeček

1luciferka1
5. únor 2013

jsem sama doma, ta jsem se rozhodla neodbejt a na snídani si usmažila palačinky s meruňkovým džemem a nutellou, nahoru zakysanka, posypat grankem a kávička....na obídek salát a pečené kuřecí stehno a ted se cpu pizzou 🤐

aaadus
5. únor 2013

@helcenka já mám ráda krtka na plech, recept je na str. 151 🙂

brusinka.pusinka
5. únor 2013

dnešní večeře , zapečené br. kolečka se šunkou uzeným sýrem a šlehačkou

xuxie
5. únor 2013

Nic převratného, ale velký úspěch měly dnes pomazánky:

LIlková: lilek nakrájíme na válečky a ty pak na špalíčky. Nasolíme a necháme vypotit půl hodiny. Opláchneme a osušíme. Pomažeme olivovým olejem smíchaným s troškou soli. Dáme do trouby/pod gril a pećeme do změknutí. Vedle pećeme palici ćesneku rozřízlou napůl. Vychlazený, společně s několika stroužky pečeného česneku (vytlaćenými ze slupek) rozmixujeme a dochutíme citronovou šťávou a pepřem.

Papriková: žlutou nebo oranžovou papriku očistíme, osušíme, pomažeme olivovým olejem smíchaným s troškou soli. Pečeme stejně jako lilek a také s česnekem. Postup stejný jako u lilkové. Smícháme s česnekem dle chuti a rozmixujeme.

Čočkovo-mrkvová: v malém kastrůlku rozehřejeme trošíčku olivového oleje, orestujeme nakrájenou mrkev a červenou čočku. Zalijeme troškou vody a chvilinku dusíme (pár minut). Lehce osolíme, opepříme, zakápneme citronovou šťávou a rozmixujeme.

Všechny tři nejlépe chutnají vychlazené na pokojovou teplotu.

Dobrou 🙂

ia.
6. únor 2013

dnes bílá fazolková polévka, malý telecí dušené na zelenince, brkaše, já smažená mozzarela s brkaší

jimmy1
6. únor 2013

pórková polívka, koprová omáčka, brambor, vařené vajíčko