Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

jajik25
6. říj 2011

ahoj holky dostala jsem slepici a nějak si s ní nevím rady.Máte někdo nějaký dobrý receptík?Díky

jitafol
6. říj 2011

@werry já osobně tedy kachnu peču jednodušše. Naporcuji, osolím opepřím, trochu kmínu může být, podleju a přikrytou peču - chce to o hodně déle než kuře! Pustí dost šťávy, tou pak průběžně polívám a potírám, ale většinou tak ze začátku 45-60 minut neodkrývám a nechám péct. Pak teprve kontroluji a potírám.
Ať se ti povede!

brusinka.pusinka
6. říj 2011

@jajik25 Jedině slepici na paprice 😉
1 slepice nebo 4 slepičí nohy, 1/4 l smetany, 1 velká cibule, olej, hl. mouka, sladká paprika, 1 slepičí bujón, sůl
Slepici rozčtvrtíme a potřeme solí. V papiňáku osmahneme na oleji nakrájenou cibulku do skelna, zaprášíme sladkou paprikou, necháme lehce zpěnit a zalejeme vodou. Vložíme čtvrtky slepice i s kůží a slepičí bujón. Přikrejeme víkem a vaříme asi 30 minut.

Poté slepici vyjmeme, obereme z kostí a zbavíme kůže. Do šťávy vlejeme smetanu a mouku rozkvedlanou buď v té smetaně nebo ve vodě a necháme asi 20 minut povařit. Omáčku můžeme zjemnit kouskem másla, popřípadě dosolíme. Poté vložíme obrané maso.

Jak ji dělám já, ani nevím proč – slepičí čtvrtky osmahnu na oleji ze všech stran, vyjmu a poté udělám cibulku s parikou a slepici opět vložím spolu s bujonem atd. Je opravdu nutné ji dělat z kůží, aby měla tu správnou chuť.
@werry
Kachna na pomerančích 😉
1 kachnu
2 stroužky česneku
2 snítky rozmarýnu
4 velké pomeranče
olivový olej
sůl, pepř
1 cibule
1 řapíkatý celer
200 ml bílého vína
100 g cukru krupice
100 ml vody
Kachnu opláchneme, očistíme, odřízneme tuk a nasolíme a opepříme jí zvenčí i zevnitř. Z jednoho dobře očištěného pomeranče nastrouháme kůru na delší nitky, následně ho oloupeme a nakrájíme na větší kostky. Těmi naplníme kachnu spolu s česnekem a rozmarýnem.

Poté kačenku opečeme na olivovém oleji ze všech stran aby se zatáhla kůže, přidáme na větší kusy nakrájenou zeleninu, rozmarýn a kachnu pokapeme šťávou vymačkanou z jednoho a půl citrónu. Ještě podlijeme bílým vínem a šup s ní do trouby na 190°C.
Po cca 1,5 hodině pečení kachnu odkryjeme a obložíme jí na plátky nakrájenými zbylými pomeranči. Dál jí pečeme odkrytou cca 0,5-0,75 hodinky.

Než se kachna dopeče, připravíme karamelizovanou pomerančovou kůru. Do rendlíku dáme rozpustit cukr s vodou a když začne probublávat, přidáme na začátku nastrouhanou pomerančovou kůru.

Když je kachna dozlatova upečená, vytáhneme jí z trouby, polijeme na ozdobu karamelizovanou pomerančovou kůrou, naporcujeme a podáváme. Mistr Emanuel přikládal zapékanou růžičkovou kapustu, já jsem přiložil kvalitně uvařený brambor ;o)

Kachna na medu
1 kachna
3 lžíce medu
40 g másla
2 cibule
4 jablka
2 hřebíčky
4 kuličky nového koření
sůl
Kachnu rozdělíme na 6 až 8 porcí. jednotlivé porce potřeme solí a medem rozmíchaným s máslem. Maso dáme na pekáč, podlijeme vodou a asi hodinu přikryté dusíme. Několikrát ho obrátíme. Potom přidáme oloupaná, na plátky nakrájená jablka, cibuli a koření a nepřikryté pečeme v troubě. Přeléváme výpekem, znovu potřeme medem. Když je kachna na medu upečená, porce vyjmeme, podušená jablka i cibuli s kořením procedíme a ve šťávě kachnu prohřejeme.

brusinka.pusinka
6. říj 2011

@werry dělám Kachnu různě i s nádivkami nejraději masovo mandlovou. kaštanovou nebo jen houskovou , s bylinkami, nebo plněnuu jablíčky a pečenou na zelí, obyčejnou jen kmín a sůl a k ní červené i bílé zelí a oba dva knedlíky jak kynutý tak bramborový 😉 je hodně spůsobu 😉

kammka
7. říj 2011

@werry my chováme tzv. čínské, nebo pekingské kachny, čili čínky... máme je tedy často, ale já jsem zatím dělala jen pečenou. propadla jsem dlouhému pečení, určitě zkus: rozmraženou kachnu osol, okmínuj i vevnitř, dej do pekáče, který se dá přikrýt a do trouby, tu zapni na 100-110stupňů a jdi od toho.. pokud se bojíš, klidně trochu podlej, tak centimetr...já ji dávám do trouby na noc, když jdu spát, ráno jak otevřu oči, tak se na ni běžím kouknout a podle toho, jakou má barvu, ji buď ještě nechám, nebo vypnu a dodělám už odkrytou až před polednem..klidně do ní můžeš nacpat čtvrtky jablek bez jádřinců, ale to ji určitě podlej, protže jablíčka budou karamelizovat, tak ať se ti nespálí...nebo lze položit na vrstvu kysaného zelí, ne sterilovaného, bylo by ráno na bahno...

babulinkab
7. říj 2011

kuřecí vývar
hamburgry

kammka
7. říj 2011

já snad vytáhnu tu kachnu... a udělám ji s bramborem, možná šťouchaným..
a srdíčka a sekanou si nechám na jindy, ten poslední loňskej kačer zabitej někdy v únoru, je velkej dost, bude na oba dny...

brusinka.pusinka
7. říj 2011

dneska bude jen polívka zelňačka a k večeři bude zapečená krkovice s cibulkou bramborem a šlehačkou a slaninkou. Kluci dneska dorazí až večer tak nám stačí polívka s malou 😉

jimmy1
7. říj 2011

koprová mlíčná polívka, palačinky

aaadus
7. říj 2011

zapečený těstovinový mazec. A večer se chystám na tiramusi, jen musím zajet pro čerstvé vajíčka

kammka
7. říj 2011

tak tatínek toho kačera vytáh z mrazáku, tak bude moct jít na noc do teplíčka 😀

alenv
7. říj 2011

dneska zapečené palačinky se sýrem kuřecím a hlívou ustřičnou

petrusam
7. říj 2011
bocinka
7. říj 2011

dneska bude fazolová polévka a jdu poprvé v životě dělat žemlovku, tak uvidím, co z toho bude.... 🙂 😅

nikiii
7. říj 2011

My máme dneska kuřecí závitky s rýží, a jako zákusek muffiny s malinama a čokoládou.

aaadus
7. říj 2011

@petrusam to někdy dělám a je to mňam 🙂

moudivlacek
7. říj 2011

dneska tipalie s kasi a vyvar se zeleninou a domacimi nudlickami (ty jsme ovsem nedelala ja 😀 )
na vikedn musim neco vyymslet

deyana
7. říj 2011

@moudivlacek co to je tipalie?

sabcav
7. říj 2011

@deyana tilapie je ryba 🙂 😉 , výborná ryba 😵

sabcav
7. říj 2011

U nás dnes na oběd brokolicový mozeček a brambory, na večeři langoše 🙂

deyana
7. říj 2011

já bych chtěla zkusit mrkev po marocku a nemůžu sehnat koriandr, prostě nikde, my jsme tady v tom maloměstě fakt děsně pozadu 😀

moudivlacek
7. říj 2011

@deyana ryba ja se preklepla,to melo byt tilapie 😀

moudivlacek
7. říj 2011

@sabcav ja delala poprve, nemas nejaky osvedceny receptik,ja jen osolila,okorenila a upekla v troube

petrusam
7. říj 2011

@aaadus tak to ráda slyším, zkouším to dneska poprvé ... 😉

slavikovci
7. říj 2011

@petrusam Peťulo, tak jak se ti to podařilo?Bylo to výborné? 😉

zuzi82
7. říj 2011

My dnes plněné krůtí prso s pečeným bramborem

moudivlacek
7. říj 2011

tak na vikend jsme upekla rezy s mandarinkami a cokokokosovou naplni,jelikoz mam doma brynzu,budou tedy halusky 😵

petrusam
7. říj 2011

@slavikovci byla to mňamka, ještě slaninu jsem tam přidala 🙂 i Maty si přidal 🙂

kammka
7. říj 2011

@moudivlacek tak jen aby ty řezy vydržely aspoň na zítřejší snídani... 😀

kammka
7. říj 2011

tak nakonec jsem se neovládla a koupila mletý a sekaná se už peče, tatínek si vyndal z mrazáku tlačenku, ještě je tu zapečená brokolička, no to se bude zase jenom žrát.. a na zítra kachna na medu...