Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

olivazelena
28. zář 2013

@sarkar my z nich děláme i kompot 🙂

sarkar
28. zář 2013

@olivazelena a jak? Díky 😉

olivazelena
28. zář 2013

@sarkar to se musím zeptat maminky 😀 dělá ho ona. Zítra se jí zeptám, přijede z dovolené.

joo
28. zář 2013

@sarkar : bylo mi doporučeno je dát do pečeného čaje, prý jsou v něm skvělé

sarkar
28. zář 2013

@joo to je super nápad! Pečený čaj jsem sice dělala minulý týden, ale další várka by nebyla špatná. Jen přemýšlím, s jakým dalším ovocem je nakombinovat?

joo
29. zář 2013

@sarkar : v čekárně u lékaře mi to radila jedna důchodkyně, že to dává do všech kombinací a nejlepší je to prý s alkoholem, ted si nejsem jistá co za alkohol tam dává, to dává i dětem, že to zmizne jako první. Prý ho tam dá trošku a že se úplně vyvaří, jen tomu dá dobrou chuť. My alkohol skoro vůbec nepijem tak volím variantu bez alkoholu.

katka82
29. zář 2013

@sarkar ještě můžeš udělat sirup 😉 : http://www.ireceptar.cz/zahrada/uzitkova-zahrad... 🙂

joo
29. zář 2013

@sarkar : jsem se překonala a také udělala dva plechy pečeného čaje s aronií, ještě jsem podělila rodinku o plody arónie- at si taky užijí :D

kammka
29. zář 2013

včera na výletě, dali jsme si oběd v hospodě, já řízek s bramborovým salátem a holka ovocné knedlíkyy, měly být borůvkové, ale byly v nich jahody...dneska polévka z dýně hokkaido a pro změnu švestkové knedlíky z bramborovýho těsta.

co zítra, to netuším, v lednici vymeetýno, od pátku se chystám na nákup a pokaždý mi do toho něco vlezlo..

rozarka65
29. zář 2013

@kammka jéé,na polévku se chystám zítra,ještě jsem ji nedělala...dává se do ní nějaké koření?

ia.
29. zář 2013

my včera na husích hodech, takže husí stehýnko, červené zelí, br.nebo houskový knedlík, malá plzeň na zapití 🙂
dnes na odlehčení hovězí vývar a spagetti pomodoro.

kammka
29. zář 2013
rozarka65
30. zář 2013

@kammka děkuji...🙂

marrei
30. zář 2013

Fazolky na kyselo, brambory, vajíčko, pro manžela křenovka s uzeným a knedlíkem.

sarkar
30. zář 2013

@katka82 @joo Zkusila jsem obojí - pečený čaj (bezinky, jablko, trocha b. rybízu, nakonec trochu rumu) i bezinkový sirup. Minule jsem dělala i likér (kávový s rumem).

edeltraut
30. zář 2013

Pro rodinku zapečená cuketa s mletým masem, pro mě těstoviny s houbami 🙂

katka82
30. zář 2013

@sarkar jj likér jsem taky dělala 🙂 pro velký s rumem a pro malý bez 😎 😀

julka11
30. zář 2013

@ladie
děkuji velice!

kammka
30. zář 2013

k obědu jsme dorazii hokkaido polívku, k večeři kuřecí kousky s rýží, zeleninou, parmazánem a rajčátky, něco zbylo, budem mít na zítra k obědu s malým.
na zítra k večeři asi vepřové plátky zapečené s bramborem a cibulí ve smetaně
některý další den by mohla být žemlovka..
v mrazáku je prejt..
málokdy mně taakhle políbí hrncová můza, většinou si zavařím mozek, než vymyslím jídlo na dva dny dopředu..
a v sobotu jsme pozvaní na pozdnějšší oběd na kachnu 🙂

ladie
1. říj 2013

Dneska cuketový krém a krutonky, šafránové risotto a grilovaná vepřová panenka. A upekla jsem ke snídani obrácenou jablečnou buchtu.

Zítra bude česnečka (pěkně "poctivá" s uzeným, bramborama, sýrem a smaženým chlebem), špenát, bramborový knedlík a uzené.

1luciferka1
2. říj 2013

@ladie prosím o recept na cuketový krém 🙂

punky
2. říj 2013

dnes lusteninova polevka sojovi rizek plneny sunkou a syrem obaleny v hrasce s bramborovou kasickou a zitra spaldove testovinky s rajcatkovou omackou a bazalkou a k vece cizrnova polevka 🙂

muffi10
3. říj 2013

u nás se ke svačině chytly grilované banány: www.grilykrby.cz/recepty-na-grilovani/grilovane..., pro malou je dělám samozřejmě bez rumu, ale může se po nich umlátit. Jinak mi banány nepozře :(

babsiegirl
3. říj 2013

Holky co bych bez vas delala!
@ladie sedi mi tu cuketa uz nejakej den, takze uplne se mi ten tvuj napad hodi! Jinak dneska kruti steaky s houbovou omackou a pecenymi bramborovymi platky na plechu (vecere), zitra takova hrncovka - fazolova & klobaskova smes s bramborem asi a no a ted me jeste napadla veprova panenka plnena mozarellou a spenatem, prelita stavou, k tomu asi ryze a grilovany chrest. hmmm uz se tesim 🙂

ladie
3. říj 2013

K večeři budou bramboráky. SPOUSTA bramboráků!! První vlaštovky už zlátnou na pánvi. Mňam!

victress
3. říj 2013

dnes zapečené kuřecí rolky se šunkou a sýrem, hrášková rýže
zítra těstovinový salát se zeleninou a tuňákem
pozítří pečené maso, křenová omáčka, knedlík

monivo
4. říj 2013

Dámy, mohla bych Vás požádat o recept na dort pro roční dítě? Nechce se mi do dortu "rozvařená jablka, puding, piškoty". Ráda bych asi nějakou spíš klasiku. Díky moc.

edeltraut
4. říj 2013

Dnes zbytek žemlovky ze včera a šunkofleky. Adélka bramborovou polévku 🙂

ladie
4. říj 2013

Dneska k večeři bude Shepherd´s Pie.