Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

pitruskaskarolinkou
6. únor 2013

pondělí byl losos na másle s pečeným bramborem, zel.salát, dip ze zakys.smetany
úterý brokolicový nákyp s kuskusem a brambory
a dneska bude fazolový gulášek

blahova_andrea
6. únor 2013

nevím jestli to dám dneska nebo zítra, ale v plánu je hrášková polévka a musaka

pitruskaskarolinkou
6. únor 2013

@blahova_andrea musaku přímo žeru 😵 😀

1luciferka1
6. únor 2013

@blahova_andrea hmmm, musaku bych si dala též 😵

beruskanula
6. únor 2013

tvarohové knedlíky🙂, udelala jsem dvojitou davku, tze zitra nemusim varit 😀 🙂

ined77
6. únor 2013

u nás dnes holandské řízky se šťouchaným bramborem s cibulkou a polévka drůbeží s těstovinami od včera 🙂

zizala79
6. únor 2013

dojím květák a večeře bude nějaká venku kupovaná, jdeme s malým na nějaký vtipný test do nemocnice

kammka
6. únor 2013

@beruskanula jejda..já mám v mrazáku jahody...žeby??? ale možná udělám jen nočky a jahody na ně naleju 🙂 se zakysankou...k večeři 🙂

pitruskaskarolinkou
6. únor 2013

Původně měl být fazolgulášek, ale místo toho bude na večeři fazolsalátek a k obědu nakonec těstoviny se sýrovou omajdou 🙂

janicka1984
6. únor 2013

pečené kuřecí čtvrtky na zelenině (rajčata, cuketa, žampiony, česnek) a brambory

boban
6. únor 2013

@pitruskaskarolinkou můžu se zeptat jak děláte sýrovou omajdu?? 😉

jper
6. únor 2013

my dnes měli hrachovou polívku a bramborové halušky se zelím a anglickou 😵 a nemůžu se toho dojíst 😀

pitruskaskarolinkou
6. únor 2013

@boban uplně jejednodušeji jak to jde 🙂 Dám zahřát smetanu do kastrolku a až to mléko je horké přidám nastrouhaný sýr podle chuti - dneska jsem použila nivu a někdy přidám taky šunku na nudličky. Ochutím nějakou zelenou bylinkou - já tam mám pažitku, nesolím - niva stačí osolit 🙂 Sýr to zahustí sám, ale kdyby ho bylo přece málo a nezahustil, pak troškou mouky v mléce zahustit 🙂 Ale to se mi nestává.

boban
6. únor 2013

@pitruskaskarolinkou díky..někdy vyzkouším 😉

beruskanula
6. únor 2013

@ined77 : holandany se stouchanyma mam v planu v patek nebo v sobotu🙂 😀 🙂

kammka
6. únor 2013

byli jsme nakoupit, vzala jsem pečivo, takže jsme po večeři a ty nočky asi zítra k obědu 🙂 a začínám přemýšlet o víkendu, kamarád hlásil, že bude mít volno a přijede Martinovi s něčím pomoct, tak asi něco, co zasytí pracující chlapy..ale co.. to zatím nevím...

ia.
6. únor 2013

@kammka ty jo už řešíš víkend, jo? 😲 já ještě tápu, co budu vařit zítra a v pátek....

kammka
6. únor 2013

@ia. v tejdnu pro nás dvě vždycky něco vymyslim, teď se mi nahromadilo po několika měsících nulové slepičí aktivity za necelý týden 10 vajíček, tak jásám, možná si zítra dáme špenát, brambor, volský očko...a ty jahody až v pátek, to budem doma všichni 🙂
a na ten víkend mně napadl segedín, neměli jsme ho dlouho, ale to budu muset koupit maso, protože vepřový je ješět živý a v mrazáku jen ptáci... nebo teda kachnu?? hmmm.... já něco vymyslim...ale už mně poslední dobou nebaví to ani vymejšlet :-/

kammka
6. únor 2013

@jper tak to chápu... halušek nemám dost, na ty nemusim bejt ani těhotná...

aaadus
6. únor 2013

Boloňské těstoviny

xuxie
6. únor 2013

@pitruskaskarolinkou moc pěkný fazolsalátek 🙂
Mohla bys mi ho sepsat, prosím?

helcenka
6. únor 2013

Dneska pečená kuřecí stehna bez kůže, brokolice a rýže. Jedna porce zbyla prďolce na zítra a já vytáhnu porci uzené polévky pro sebe z mrazáku.
V pátek je v plánu pórková polévka a palačinky s domácí třešňovou a dýňovou marmeládou.
O víkendu mi přibudou další 3 strávníci, takže palačinek v pátek nadělám spoustu a na sobotu je zapeču s tvarohem, mňam mňam mňam, už se těším.
A na přání v neděli koprová omáčka pravděpodobně s domácím houskovým knedlíkem ze špaldové mouky.

nikiii
7. únor 2013

Rajská omáčka, plněné papriky a kolínka. A na odpoledne štrůdl a k večeři čerstvé majolkové pletýnky.

ia.
7. únor 2013

dneska malej kuřecí vývar, já si něco vymyslím, zítra hovězí vývar a čočka na husto s vajíčkem

brusinka.pusinka
7. únor 2013

u mě dneska pohankové rizotko se žampionky a kuřecím masíčkem

1luciferka1
7. únor 2013

@brusinka.pusinka jůů, prosím o recept, pohanku mám doma a nevěděla jsem co s ní, krom zavařky do polívky 🙂

zizala
7. únor 2013

můžete mi prosím dát pár tipů co uvařit abychom to jedli my dospělý a mohlo to i 13ti měsíční dítko? už mi dochází fantazie. děkuju

brusinka.pusinka
7. únor 2013

@1luciferka1
pohanku uvařit do měkka, já kupuji kroupy jsou rychleji uvařené a nenamáčí se.... jinak maso osmahnu s olíbeným kořením na česneku a cibulce na oliv olei, vyndám a pak opražím na tom oleji žampiony, a zeleninu přidám pohanku a oříšek másla sůl pepř majoránku, dle chuti i jěště česnek.... a jídlo smíchám s maskem a hotovo🙂
žampionky klidně předem podusit ale já používám máslové tak nedusím.... jinak klidně přidat jiné hříbky třeba hlívu🙂

jika10
7. únor 2013

Dneska budou spanelsti ptacci s ryzi a vyvarova polivka .... A asi si k tomu pustim Waldu 😀

jika10
7. únor 2013

@pitruskaskarolinkou Muzu te poprosit o recept na brokolicovy nakyp, dekuji 😉