Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

veru23
13. kvě 2011

díky moc za názory ohledě utrácení za jídlo...
já dneska vařím zapečené rybí filé v sýrovém těstíčku, recept z MMB a brambory....zítra vepřové plátky s nivovou omáčkou a těstoviny a v neděli, pokud nepojedem na výlet, tak asi řízky

veru23
13. kvě 2011

@1luciferka1 my i s jídlem a nájmem se vlezeme do 12000 Kč 🙂

vojtisek2007
13. kvě 2011

@aemmi : takhle ho dělám já - ten redukovaný potom ještě zavařím do skleniček od jogurtů.....recept mám normálně z internetu 🙂

1 kg kuřecích koster, 1 vepřovou nožičku, malý kousek předního hovězího (zhruba 250 g), 1 mrkev, 1 cibuli, 1-2 petržele, trochu bylinek (libeček, šalvěj, tymián, petržel), trochu koření (pár zrnek černého pepře a nového koření, 1 bobkový list).. Z masa odřežte všechen viditelný tuk, z kuřecích koster odstraňte a vyhoďte kůži. Troubu předehřejte na 220 stupňů, kosti vyrovnejte na plech s dostatečnými rozestupy (jinak se nebudou opékat, ale dusit v páře a uvolněné tekutině).osti pečte 30 minut do zezlátnutí. V průběhu jednou otočte, aby se opekly rovnoměrně.Kosti naskládejte do hrnce. Výpečky na plechu zalijte trochou horké vody a uvolněte je, aby se odlepily. O tuhle část chuti taky nechcete přijít, všechno přilijte ke kostem do hrnce.Do hrnce natočte studenou vodu, dost na to, aby bylo všechno ponořené. Ještě za studena seberte a odstraňte všechen tuk, který se objevil na hladině.Postavte na plotýnku a velmi zvolna (opravdu nespěchejte) zahřejte na teplotu kolem 90 stupňů – z hrnce se intenzivně kouří, cosi se rychle hýbe pod hladinou, ale voda nevře). První hodinu každou chvíli sbírejte velkou lžící tvořící se pěnu, později už stačí jen příležitostně. Vařte 4 hodiny. Pokud se voda vypaří příliš, takže z vývaru začnou vyčnívat kosti, dolijte ji. Oloupejte cibuli, mrkev a petržel důkladně umyjte. Vše nakrájejte nahrubo.Nachystejte si bylinky, opláchněte je a svažte kuchyňskou nití do svazečku. Zeleninu, koření a bylinky vhoďte do hrnce a pokračujte ve vaření další 2 hodiny.Velké kusy masa vylovte a nechte vývar 10 minut odpočinout, aby se rozvířené usazeniny mohly vrátit zpět ke dnu. Poté opatrně přeceďte přes velký cedník (já si ho vždy ještě vyložím kuchyňskými utěrkami, zachytí lépe případný tuk a usazeniny) do jiného hrnce. Pozor na poslední zbytek, je velmi znečištěný, takže pokud chcete vývar opravdu čistý, raději ho vylijte. Pokud mi nevěříte, jak se maso a zelenina vyvařily, ochutnejte.Vývar buď rychle zchlaďte a uschovejte, anebo pozvolna vařte dál, aby se část odpařila a lépe se vám skladoval. Díky kolagenu z vepřové nožičky pak po vychladnutí bude o to třaslavější a rosolovatější. Použijte podle potřeby do dalších kuchařských počinů, neboť tohle není hotové jídlo, pouze polotovar.

deyana
13. kvě 2011

@veru23 Ty jo tak to je teda super, i s nájmem, my se s nájmem a jídlem vlezeme stěží do 15000 😀

aemmi
13. kvě 2011

@vojtisek2007 fíha, to je zajímavý 🙂 děkuju 😉

brusinka.pusinka
13. kvě 2011

@vojtisek2007 já ho dělám přesně stejně jen nezavařuji dávám do krabiček a část do lednice a zbytek mrazím 😉 😀 😀 😀 😀 domácí bujón je domácí 😝

kammka
13. kvě 2011

my jen za splátky úvěru za bydlení dáme měsíčně kolem 9000,-...
dojíždění do práce já cca 2500,- můj muž více, občas jede autem celou cestu, většinou ale jen na vlak 15km, já to mám na bus 6km...elektřina 2500,- atd.... ☹

kammka
13. kvě 2011

@vojtisek2007 dělám vývar běžně, ale ne s tím pečením, a jednodruhový, každý má jinou chuť a hodí se na jiné vaření... super je králičí, ale třeba kuřecí už nedělám skoro vůbec, kuře kupujeme minimálně, už nám moc nechutná, máme maso z domácích chovů, z našeho nebo vyměňujeme..máme svoje kachny, krállíky, vepřové...občas se nám dostane i divočina, bažant, divoká kačka...

petrusam
13. kvě 2011

hovězí guláš s houskovým knedlem, zítra s těstovinama nebo bramborem ...

aemmi
13. kvě 2011

@kammka koukám, to jste taky zahrabaný někde mimo civilizaci, že 😉

kammka
13. kvě 2011

@aemmi ani ne, máme to do Prahy za prací 40km..kdybych jezdila makat třeba do Benešova, na hypotéku to sakra nestačí..ale jsou i výdaje spojené s hlídáním dcerky, každý týden je den, kdy do školky nejde, neb by muž nestihl dojet včas do práce, tak si ji vezme s sebou a hlídá ji známá..a pak mi ji doveze odpoledne k busu a jedem dom ... to co by muž vydělal, kdyby makal tady na vsi, to já nikdy nevydělám, leda ve směnách a to už nechci nikdy více..takže čekám, kdy se rozhodne pro změnu, jenže on nechce, má už ve škole vedoucí fci a tomu odpovídající plat..ale s časem jsme na tom bídně.. ☹

vojtisek2007
13. kvě 2011

@kammka někdy taky dělám jen jednodruhovej, někdy to smíchám, ale vepřovou nožku dávám vždycky kvůli tomu kolagenu a zhoustnutí...pečenej mi přijde takovej lepší,chutnější,kuřata máme domácí i prase, divočiny taky máme pravidelnej přísun, stejně jako ryb....

kammka
13. kvě 2011

@vojtisek2007 tak nám ty ryby chybí

kammka
13. kvě 2011

@vojtisek2007 no vidiš, to bych aspoň zlikvidovala ty vepřový nožky v mrazáku... 😀 letos jsem dávala do kotle při zabíjačce ještě ty z předešlé zabíjačky

vojtisek2007
13. kvě 2011

@brusinka.pusinka někdy taky mrazím, jenže mrazáky (zvlášť po létě mám jeden pulťák jen na zeleninu a ovoce,pak na podzim zabíjačky,pak průběžně kuřata,na jaře další zabíjčky.....) jsou furt něčím narvaný - hlavně teda maso, že, a musím se přiznat, že neumím udělat dobrej houskovej knedlík -já vím jsem ostuda,ale prostě mi to nejde ☹ - takže ty mi dělá tchýně a vždycky když k nám jede (z Prahy) tak mi udělá třeba 25 šišek, tak to taky zabere dost místa...takže vývar spíš zavařuju a dávám do sklepa, tam je místa dost 🙂

aemmi
13. kvě 2011

@kammka aha ☹ no jo, ono všude jsou výhody a nevýhody, my taky dost projezdíme, jelikož jsme pěkně odříznutý 😅 teda aspon mně to tak přijde, vzhledem k tomu, na co jsem byka zvyklá předtím 😉

vojtisek2007
13. kvě 2011

@kammka nám ne, manža a nejstarší syn je rybář, takže obden máme k véče rybu, já je teda nejím a hlavně jsme v jižních čechách, takže při výlovech máme k dispozici spoustu, dáváme i do mrazáku, udíme je, zavařujeme na pomazánky a tak.....

kammka
13. kvě 2011

@vojtisek2007 to máš zlatou tchýni..

vojtisek2007
13. kvě 2011

@kammka no to ani ne, ale když jsem tak neschopná, tak aby nestrádal její synáček a děti....a nemuseli jíst chudáci kupovaný - a nevysvětlím jí, že když nemám, tak u nás je hospůdka, kde dělají taky ruční domácí vynikající knedlíky, tak si objednám za 15,-kč šišku tam....ale zase se může před kamarádkama "pochlubit" jakou neschopnou kuchařku si našel ten její chudák.....tak jí to neberu a knedlíky dělá fakt vynikající,ale že by je pro mě dělala z lásky, to fakt ne.... 😀 😀 😀

kammka
13. kvě 2011

@vojtisek2007 aha 😖
to ty musíš být teda echt neschopná 😉 , když s rodinou žiješ na vsi , máte hospodářství, zahradu... to by přece nějaká šikovná nezvládla (???)

aemmi
13. kvě 2011

@vojtisek2007 😀 moje mamka taky neumí kynutý houskový knedlíky a kupuje je ve školní jídelně 😉 nebo dělá hrníčkový, kteýr mně osobně teda chutnají mnohem víc 🙂 a já kynutý ještě nezkoušela, dělala jsem vídenský, práškový a nic moc 😅 ale já teda knedlíkový jídla dost nemusím, takže je moc nedělám, ale zato muž je hodně knedlíkovej, tak se asi do tech kynutých někdy budu muset pustit, takže jako jsme zvědavá 😀

vojtisek2007
13. kvě 2011

@aemmi no já umím je takový kam se dává sníh z bílků a pak se to celý nacpe třeba do tlačenkovýho sáčku - takže je velká naděje, že se nerozpadnou při vaření 🙂 ale ty zase u nás doma moc nechutnají....jo holt českej klasickej houskovej ničím nenahradíš - u nás teda aspoň....

@kammka no ono aby toho nebylo málo, tak sice na vsi žijeme, ale v bytovce,takže to naše "hospodářství" máme asi v 6km vzdálený větší vesnici kde má manža i truhlářskou dílnu a tak....máme tam i psa, záhony na zeleninu, kuřátka,prasátka....

aaadus
13. kvě 2011

Nevařím celý víkend, jsem u našich tak bude maminčina kuchyně. Dnes pečený králík, bramborová kaše a zeleninový salát

kaciska
13. kvě 2011

krůtí plněná roláda s kaší,mrkvový salátek 🙂

kammka
13. kvě 2011

@vojtisek2007 hele ono je lepší to nemít u baráku...teda za předpokladu, že tě tam manžel denně nehhoní, abys tam zajela a postarala se o to.. dokud jsem byla na MD a makala jen pár směn do měsíce, předpokládal muž, že se o vše postarám, ale když je třeba dítko marod, nenechám ho doma samotný u telky dvě hodiny, že...teď, co chodím do práce denně, dělám jen králíky, večer.. on si oběhne zbytek, hlavně prasata, ty mu tak trochu bojkotuju, měli jsme přes zimu dvě bílý a nyní máme už jen vietnamáky, zato ale dvě svině, kance a devět selat...

knedel dělám kynutý, z domácí pekárny je těsto super , nebo jsem dělala sodovkový..

kacenka1408
13. kvě 2011

Pečené kuřátko, bramborová kaše a k tomu baby mrkvička s hráškem 🙂

moudivlacek
13. kvě 2011

dneska jen rychlovka,nestihame,testoviny se smetanovou omackou,zitra je oslava u nasich a jdeme na obidek do restaurace a nedele bude asi pust 😀 😀 😀

jasanka7
13. kvě 2011

dneska boloňský špagetky... prostě rychlovka... a o víkendu vaří naše babí
😉

anysek85
13. kvě 2011

@veru23 "my i s jídlem a nájmem se vlezeme do 12000 Kč"

Prosímtě, napiš jak 😀 😕 😅

moudivlacek
13. kvě 2011

@anysek85 taky teda nechapu,my s hypo, energiema,fondem oprav a pojistenim bytu jsme na 15 000 😒 mesicne