Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

petrusam
22. čer 2011

dneska a zítra svíčková s knedlem 😀 v pátek vyzkouším kuřecí stehna na bramborách ala @brusinka.pusinka 😀 o víkendu zatím netuším 😕

kammka
22. čer 2011

@brusinka.pusinka omáčky i se smetanou zahuštěné??? ta smetana vydrží?? a jak dlouho ??
mám hodně plný mrazák, kdybych chtěla zmrazit nějaké ovoce, tak bych asi udělala z masa ty konzervy.. hlavně mně láká, že příjdu dom a otevřu sklenici a jen uvařím přílohu, žádné dlouhé rozmražování..sice mám MWO ale i tak to rozmražování trvá a žere to prud a když to zapomenu ráno vyndat, nic jinýho nezbývá..
to by šlo takhle zavařit i kuře na paprice, plněné papriky, hlavně mně zajímá, jak dlouho to v tom skle vydrží a jak dlouho to steriluješ..
pečené maso do skla dávám.. ale nesteriluju ho, většinou. prostě horké z pekáče do vroucí vodou vymytých sklenic, zaleju horkým výpekem a zavřu, po vystydnutí do lednice, chvíli to vydrží.

jajik25
22. čer 2011

@brusinka.pusinka díky za tip

jajik25
22. čer 2011

@brusinka.pusinka ještě jsem se chtěla zeptat jestli by šel ten fanykl nahradit něčím jiným?

brusinka.pusinka
22. čer 2011

@kammka vydrží to u nás tak 3 měsíce dýl né hold to sní 😉 ale pamatuji že babinka měla nesmetanové omajdy i 1/2 roku v pohodě ve sklepě vždy dávám na sklenici štítek s datem zavaření a pak podle nějk konzujeme. tady je příklad třeba guláše ale dělám tak cca vše co se týče omáček 😀 a je to fajn když spěcháš a nebo přijedeš pozdě a jen vyháhneš a máš vařeno 😉 hlavně v létě 😉

Vepřový guláš sterilovaný

1 kg vykoštěného mírně tučného vepřového plecka, 150 g cibule, 80 g vepřového škvařeného sádla, 30 g soli, 10 g sladké mleté papriky, mletý černý pepř, vývar z kostí, kmín, sůl

Vepřové plecko nakrájíme na větší kostky zbavené kůže. Na sádle orestujeme drobně nakrájenou cibuli dozlatova, pak přidáme maso. Osolíme, okořeníme mletým černým pepřem a kmín, zamícháme a dusíme až maso pustí šťávu. Přidáme červenou papriku a podlijeme trochou vývaru z kostí. Maso dusíme, občas mícháme, mírně podléváme vývarem. Jakmile maso přestane být uvnitř krvavé, vyjmeme ho, šťávu necháme ještě chvíli povařit. Maso plníme do připravovaných obalů a doléváme nejlépe přecezenou šťávou tak, aby bylo úplně ponořené. Dobře uzavřené sterilujeme 30-35 minut ve vodě horké do 100 °C.

brusinka.pusinka
22. čer 2011

@jajik25 Můžeš nahradit jiným kořením co máš ráda třeba trocha muškátového květu a nebo oříšku či koriandru a nebo mleté nové koření 😉

aaadus
22. čer 2011

Cuketová polévky, krůtí maso s lečem a taveným sýrem a buď těstoviny nebo brambory

kammka
22. čer 2011

@brusinka.pusinka ...to bych mohla o víkednu vždycky zavařit tak na dvy týdny dopředu... to by bylo super. myslím, že 0,7 zavařovačka by byla pro nás tři akorát.
asi by to nemělo být úplně doměkka, aby se to nerozpadlo, co??
děláš tak i kuřecí a králíka???

kammka
22. čer 2011

včera jsem koupila mleté, dnes ráno papriky, takže je to jasný 🙂)
ale nevím, na kdy budou.. třeba je zavařím 😀 a k večeři bude namazanej chleba.. 😎

brusinka.pusinka
22. čer 2011

@kammka no dělám na skuz ono se to tou sterilizaci uplně dodělá takže tak skoro měkké to masíčko a dělám všechno masko i mleté kuličky do rajské 😉 😀 😀 😀 😀

karmenta
22. čer 2011

ahoj, nemáte někdo recept na Pikantní pekingskou polévku? Je to taková ta ostrá polévka co mají v čínských bistrech. Díky moc, já tu polévku miluju a nemůžu najít žádný dobrý recept s postupem.

brusinka.pusinka
22. čer 2011

@karmenta
Ostrá čínská polévka
1/4 ks paprika (červená)
2 l masový vývar
1 ks mrkev (větší)
chilli koření dle chuti
30 dkg vepřové maso
2 lžíce ocet
1/4 ks paprika (žlutá)
3 lžíce sójová omáčka
2 lžíce mražená kukuřice
30 dkg pekingské zelí
sůl
Maso opláchneme a nakrájíme na tenké nudličky a uvaříme doměkka ve vývaru. Pravý masový vývar můžeme nahradit i 2 kostkami masového bujónu, rozpuštěného ve 2 litrech vody.
Mrkev oškrábeme a nakrájíme na nudličky nebo půlměsíčky. Ze zelí použijeme košťálovou část, tu opláchneme a nakrouháme. Omyté papriky nakrájíme na malé kousky.
Mrkev, zelí, papriky a kukuřici přidáme do masového vývaru s uvařeným měkkým masem a jen krátce spaříme, aby zelenina zůstala křupavá. Přilijeme sójovou omáčku, ocet .
V malém množství studené vody rozmícháme 2 lžíce solamylu, přilijeme do vývaru a krátce povaříme. Polévku tak zahustíme. Stačí jen podle chuti okořenit chilli a ostrá čínská polévka je hotová. Chilli sypeme opravdu s mírou, koření je velmi ostré.
a tato je uplně užasná

Thajská polévka s čerstvým špenátem a oříšky
5 cm zázvoru (cca)
chilli
3 kuřecí prsa
koření pěti vůní
2 kuřecí bujony
limetka
2 polévkové lžíce tmavé sójové omáčky
oříšky kešu
slunečnicová semínka
tykvová semínka
thajská zelenina (mražená)
čerstvý špenát

Postup:
Do tří litrů vody nakrájíme zázvor o velikosti palce a vaříme s nakrájenými papričkami chilli. Mezitím naložíme kuřecí prsa nakrájená na proužky a obalená v koření pěti vůní. Poté je osmažíme na pánvi a dáme na talířek. Na další pánvi orestujeme oříšky (kešu, slunečnice, tykev).
Když se voda vaří, vložíme thajskou zeleninu, nudle a kuřecí bujon. Přidáme 2 lžíce sójové omáčky a pokapeme limetkou dle chuti.
Do mističek dáme čerstvý špenát. Zalijeme vývarem a přidáme kuřecí maso a oříšky. Zdobíme kroužky chilli.

karmenta
22. čer 2011

@brusinka.pusinka děkuji moc 🙂

brusinka.pusinka
22. čer 2011

@karmenta není vůbec zač 😉

eriska
22. čer 2011

Teeda, tak vás jdu dočíst, jaké mňamky se to tady chystají..my dneska pečené plecko s bramborem a mrkví, na sváču se chladí zakyska s piškotky a borůvkama pro tatínka falešná čokoládová pěna🙂 a fotečka

eriska
22. čer 2011

dočteno😀😀
my taky zaváříme, ale jen, když se jede na dovču, zaváříme i sekanou, pečené kuřátko, omáčky, je to fajn a je to hned..na doma mě to ještě nenapadlo, ale zatím vařit stíhám..zatím😀D
@aaadus prosím, jak děláš cuketovou polévku? jestli to je receptík odtud, tak jsem ho přehlédla 😠

jajik25
22. čer 2011

to zavařujete jídla klasicky nebo je to nějaký jiný postup?

kammka
22. čer 2011

@jajik25 prostě se to uvaří, upeče, nemusí to být úplně doměkka, pak se to nacpe do skla a zasteriluje pod víčkem.. já jsem toho moc zatím nezavařovala, jen snad polévky a pečená masa, ale vždy to bylo zalité tekutinou.. ale moje máma třeba zavařovala klobásy...nasucho.

jajik25
22. čer 2011

@kammka já to právě nikdy nedělala,za měsíc jedeme na dovču tak bych to chtěla zkusit

brusinka.pusinka
22. čer 2011

dnešní hrachová kašička 😉

zuzi82
22. čer 2011

Ahojky, tak u nás byly včera sibiřské pelmeně (nebo taky plymošky) a dnes bude hovězí jazyk, bílé zelí a šťouchaný brambor. 😉

aaadus
22. čer 2011

@eriska ano, je to recept odsud od aemmi, str. 85 😉 Je výborná, malý ji snědl 2 naběračky

reruna
22. čer 2011

Dnes byla mrkvová polévka s nudlema, smažený květák, brambory, okurkový salát a citronová zmrzlina, odpoledne banánový chlebíček

zuhur
22. čer 2011

Dneska "tlusté" palačinky plněné tvarohem a manžel rozinkami, já jahodami se šlehačkou (foto nedodám jsou výborný, ale vzhledově se mi vůbec nepovedly).

vojtisek2007
22. čer 2011

my dnes kynuté jahodové knedlíky s čím kdo chce a udělala jsem ještě i jahodový koláč 🙂 nový recept a opravdu výborný 🙂 🙂 🙂 foto možná dodám,když něco zbyde 😀

kackark
22. čer 2011

Ahoj holky, moc ráda vás čtu, teda když je čas. Mohla bych vás poprosit o nějaký dobrý a hlavně osvědčený recept na náplň do tortill s kuřecím masem? Díky moc 😵

helisek84
22. čer 2011

ahojky...

já dnes objevila recept na roládu z bramboráku plněnou houbama, tak to testnu 🙂

kackark
22. čer 2011

@helisek84 Heli, to zní zajímavě 😉

brusinka.pusinka
22. čer 2011

@kackark
tortila s kuřecím masem

grilovací koření 1 špetka
hotové tortily 6 kusů
kuřecí prsa 4 kusy
majonéza 1 lžíce
olej 1 lžička
salátová okurka 1 kus
sůl 1 špetka
Postup přípravy

Kuřecí maso nakrájíme na kousky, osolíme, posypeme grilovacím kořením a opečeme zprudka na pánvi.
Rajčata a okurku omyjeme a nakrájíme na malé kousky.Tortily ohřejeme v mikrovlné troubě, pomažeme majonézou, přidáme rajčata, okurky a opečené maso.
Kuřecí kousky je možné obalit před pečením v kořeněném těstíčku.

jsou uplně mňamky 😉

@helisek84
myslíš tuto 😉 také jsme si ji opsala a chceme vyzkoušet 😉

Bramboráková roláda s houbovou náplní

Potřebujete: 400 g brambor, 5 lžic polohrubé mouky, 3 vejce, lžíci 33% smetany, 3 stroužky česneku, kmín a majoránku, sůl a pepř, 150 g hub (buď čerstvých, sušených, nebo sterilovaných), 1 menší cibuli, 1 vejce.

Brambory oloupejte a nastrouhejte najemno. Vymačkejte z nich přebytečnou tekutinu, přimíchejte k nim prolisovaný česnek, majoránku a kmín, sůl a pepř, lžíci smetany, vejce a dobře promíchejte. Těsto rozprostřete na pečicí papír na plech a dejte péct na 25 minut do předehřáté trouby na 180 stupňů. Mezitím si připravte náplň. Fantazii se meze nekladou – my jsme orestovali cibuli, smíchali ji s pokrájenými houbami a vajíčkem. Bramborák vyndejte z trouby, rozprostřete na něj houbovou směs, zabalte do rolády a dejte ještě na 10 minut dopéct.

Tip: Vyzkoušejte náplň z pokrájeného salámu, rajčat, paprik a tvrdého strouhaného sýru

kackark
22. čer 2011

@brusinka.pusinka Díky moc za tip. Je to neuvěřitelně rychlé a jednoduché. To jsem ani nečekala 😵