Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

petrusam
18. črc 2011

hovězí polévka, obalované žampiony a nový brambůrek

zuhur
18. črc 2011

Dneska jsem dělala minilangošky a super mňamka 😉

peroli
18. črc 2011

Mi dnes měli lítání kvůli pasům pro děti (mor na toho blbce co to vymyslel 😝 🙄 😠 😀 ) takže jsme se ve městě "odbyli" jen párkem a k němu byl rohlík 😅 a pak doma na pozdní oběd jsme měli jen rýži smíchanou s domácí kunovjankou co jsem dělala před pár dny...

deyana
19. črc 2011

dneska bramboračka, těstoviny s rajčaty, bylinkami, mozzarelou a možná ještě přidám gorgonzolu. Včera jsme měli španělské ptáčky s rýží

simonceli
19. črc 2011

dneska omáčka sweet and souer s rýží a kotletamy

brusinka.pusinka
19. črc 2011

dneska fazolový salát s bagetkou

kjajule
19. črc 2011

Drůbková polévka s domácími nudlemi a
Br. knedlík plněný uzeným masem a zelí 🙂

veronikaprostenika
19. črc 2011

Syrove karbabatky s brkasi 🙂

deyana
19. črc 2011

@simonceli jak děláš tu omáčku? my jsme si občas někde takovou koupili ale byl to humus :-/

miskadis
19. črc 2011

egyptské brambory a okurkový salát

brusinka.pusinka
19. črc 2011

@deyana
my děláme tuto a pak ji jen přikládáme k masíčkům a nebo jen tak s rýži 😉

sladkokyselé cukety (sweet and sauer courgettes)

2 kg cuket 800g cibule 2 papriky (červená a zelená, lze nahradit mrkví) 3 polévkové lžíce soli 1 kávová lžíčka kurkumy 1 kávová lžička hořčice 1 kávová lžička muškátového oříšku 1 kávová lžička černého pepře 2,5 šálku octa (+přidat trochu vody) 1,5 šálku cukru

cuketu nahrubo nastrouhat, cibuli najemno nakrájet, papriku na drobné kousky, vše dohromady vařit 30 min
zakonzervovat do sklenic
Doporučená příloha: výborné jako příloha k masům nebo na tousty se sýrem

brusinka.pusinka
19. črc 2011

@deyana a jinak i tuto jsme zkoušeli 😉

Veprové maso sweet and sour

250g veprove plece
kukuricný skrob
1 vejce
hladká mouka
Omácka:
3 lzice octu/citron. stava
3 lzice cukru
1 lzice rajcatového protlaku
1 lzice kukuricného skrobu
1 lzice sójové omácky
1 cibule
1 paprika
1 mrkev
1 konzervu ananasu

Maso nakrájíme na kosticky, obalíme v kukurické mouce, vejci a mouce. Smazíme do krupava ve fritovacím hrnci 3 min.
Na trosce oleje osmazime cibuli, pridáme zeleninu, podusíme do mekka. Potom pridáme omácku a stavu z ananasu. Tesne pred dokoncením pridáme ananas.

vafle
19. črc 2011

bramboráky... a pro malého kousek kuřete s domácí zeleninou (mrkvička, květák, kedlubna)

deyana
19. črc 2011

@brusinka.pusinka děkuji, vyzkoušíme, vypadá to dobře

simonceli
19. črc 2011

@deyana dělám tak jak psala brusinka ten druhý recept a akorát tam dávám ještě bambusové výhonky

brusinka.pusinka
19. črc 2011

@simonceli no ty jsem tam jěště nedala ale také zkusím přihodit 😉my je máme moc rádi i jen tak s rýži 😉

zuzi82
19. črc 2011

My dnes máme kung-pao s rýží. Na večeři asi udělám veku smaženou s nastrouhaným sýrem a vajíčkem (pidliky) 😉

vendulka
19. črc 2011

tuňák s porkem a rýže

vendulka
19. črc 2011

@zuzi82 to zní dobře, jak to děláš?Obalíš veku ve vajíčku, osmažíš a pak dáš na to sýr?

peroli
19. črc 2011

těstovinovej salát s tuňákem a italskou smetanou

kaculetka
19. črc 2011

@miskadis jak děláš ty egyptské brambory? díky 🙂

vojtisek2007
19. črc 2011

holky poraďte něco z mletého masa - karbanátky ani sekanou doma nechtějí ☹

zuhur
19. črc 2011

@vojtisek2007 u nás doma se osvědčily zapečené šťouchané brambory s mletým masem a rajčaty podle brusinky

babulinkab
19. črc 2011

@vojtisek2007 já budu zítra dělat domácí hamburgry

babulinkab
19. črc 2011

@vojtisek2007 a nebo moc dobrá je ta zapečená cuketa s ml. masem a sýrem

hojda
19. črc 2011

Květáková polévka a k tomu lívance, které nakonec nahradil meloun🙂

medvide1
19. črc 2011

Ahoj holky dotaz jak vařite rajskou??diky

aaadus
19. črc 2011

Mrkvová polévka s kapáním, segedín. Na zítra už mám navařeno - hovězí vývar, rajská s hovězím a knedlík
@medvide1 já vařím rajskou takovou "prasáckou" nebo jak bych to nazvala 😅 - jeden rajský protlak a malý kečup chvíli povařit s vodou, pak přilít smetanou s rozmíchanou moukou a nechat povařit. Toť vše, ale jinak ji prostě neumím
@vojtisek2007 švédské masové koule, musaka, boloňskou, plněné papriky

zuzi82
19. črc 2011

@vendulka Nastrouhám sýr a smíchám s rozšlehaným vajíčkem. Dám to z jedné strany na veku a tou to plácnu na pánev na trochu oleje. Až se to odlepí a opeče, tak to otočím a ještě lehce opeču z té suché strany. Pak si na to kápneme trošku kečupu. Už to máme za sebou, mňam, mňam. 😀

zuzi82
19. črc 2011

@medvide1 Na heru dám cibulku, na to mouku, protlak, nové koření, celý pepř a bobkový list, pak zaliju vodou nebo hovězím vývarem, osladím a provářím. Nakonec proleju přes cedník. 😉