Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

reruna
24. kvě 2011

ty fotky a recepty jsou úžasné!
my dneska jen rychlovku - špagety s mrkvovým a rajčatovým pyré, s opečenou dušenou šunkou a mozarellou, ale pochutnali jsme si 😉 a koláč máme ještě od včerejška meruňkovo borůvkový s tvarohem a posýpkou s ovesnýma vločkama

zuzi82
24. kvě 2011

tak my dnes máme Vánoční slzy porybného s bramborem. Já si to udělám z rybky a manža s Matym budou mít kuřecí stehno 😉
Na večeři bude asi pomazánka z lučiny, šunky a ředkviček

moudivlacek
24. kvě 2011

u nas chilli spagety s jarni cibulkou

eriska
24. kvě 2011

ja dnes nevarim,maly ma od rana teplotu a rymu,tak se jen chova:(ale manza prekvapil a donesl smazene nudle s kurecim masem od vietnamcu.a k vece jen steak a asi hranole

tyrisa
24. kvě 2011

Svíčková na smetaně,houskový knedlík 🙂

yma12
24. kvě 2011

já jsem udělala bramborovou kaši a krůtí masíčko. 😉
a ještě jsem dopoledne spáchala tvorohovou buchtu, tak až se malá vyspí tak se na ni vrhneme. 😅 😅

deyana
24. kvě 2011

dneska nevařím, k večeři nejspíš hranolky a asijské zeleninové závitky, po těch se můžu utlouct 😀

socina
24. kvě 2011

gulášová polévka a nudle s mákem

aaadus
24. kvě 2011

Pangasius na másle, br. kaše s pažitkou a šopák

Nemáte nějaký dobrý recept na pangase? Dělám jenom na másle a chtělo by to změnu.

yma12
24. kvě 2011

@deyana: ty zeleninové závitky děláš nebo máš polotovar ? Manžel si kupoval nějaké v lidlu a prej jsou skvělé. Tak bych je chtěla zkusit udělat sama. 😵

samik2008
24. kvě 2011

@aaadus já sem dělala tohle a všem to moc chutnalo....Pangas pečený v zeleninové obloze

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

Na 4 porce:80 dkg pangase,2 pórky,olej,6 rajčat,2 str.česneku,sůl,petrželka,

POSTUP PŘÍPRAVY

Do pekáčku si dáme olej na něm si trochu opečeme nakrájené cibulky z pórku a opečeme na to položíme rybu rozdělenou na porce a osolenou.Po stranách přidáme oloupaná a na kousky pokrájená rajčata a česnekem, na to položíme kousky másla-trošinku podlijeme a pečeme v troubě.Nakonec posypeme petrželkou.S brambůrkem-dobrota

vojtisek2007
24. kvě 2011

u nás dnes jen zapečené brambory k večeři 🙂 oběd jsme měli všichni mimo domov 😀 😀 😀

moudivlacek
24. kvě 2011

@samik2008 delam podobne pangasia osolim okorenim korenim na ryby, rozprostru nasekana rajcatka z konzervy (v lete domaci cerstva) cesnek a zapecu

aaadus
24. kvě 2011

@samik2008 to byla rychlost, děkuji 🙂 A bude to moct i malý, to je super, protože pangase má rád

kaculetka
24. kvě 2011

U nás dnes sekačka a nové brambory 🙂

samik2008
24. kvě 2011

@aaadus není zač,kukni se třeba i na MMB tak jsou dobré recepty,ten mám zrovna vyzkoušený z tama 😵

deyana
24. kvě 2011

@yma12 přesně ty z lidlu, jsou úžasný, už jsme jich měli pár krabiček 🙂 ale dělala jsem je taky a nebylo to ono. Z rýžového papíru, který je namočený ve vodě nebo pivu, dáš tam zeleninu, zamotáš a na oleji osmahneš, ale moje zkušenost taková, že papír se mi trhal, takže zelenina z toho padala a bylo to nasátý olejem :-/

aaadus
24. kvě 2011

@samik2008 já raději recepty tady od vás už odzkoušené 🙂 Včera jsem si je 1,5hod opisovala a mám jich teprve třetinu 😅

samik2008
24. kvě 2011

@aaadus jj,taky se mi plní papíry,poctivě opisuju,protože pak to hledat by bylo nad moje síly 😀

gabka32
24. kvě 2011

včera kuřecí špízy se žampiony, brambor, dneska lilek s kuskusem

petrusam
24. kvě 2011

@gabka32 mňam, jak lilek s kuskusem?

aaadus
24. kvě 2011

@samik2008 já mám poznačené jenom názvy jídel a číslo stránky kde je recept a nějak se to nakupilo 😀

petrusam
24. kvě 2011

@berenika39 děkuji 🙂

petrusam
24. kvě 2011

@zuzi82 moc děkuji za recept 🙂

babulinkab
24. kvě 2011

dnes jsme byli na výletě - dala jsem si menu - zapečená kuřecí prsa s broskví, a pak jsem to zaplácla ještě langošem, ale z domu jsme měli na svačinu sendviče

zuhur
24. kvě 2011

Já si budu muset projít tu diskuzi a všechny receptíky si okopírovat - mám v počítači složku "Na vyzkoušení" a hlavně musím najít ten recept na čokoládovou žemlovku nebo co to bylo 😀
@aaadus - nemáš ji na svém seznamu????

zuzi82
24. kvě 2011

@aaadus Já dnes dělala ty vánoční slzy a to jde z jakékoli ryby a je to mňamina:

V hrnci opečeš slaninu, vyndáš a podle tuku, který ti tam zůstane buď přidáš trochu oleje, nebo ne. Na tuk dáš koření (mletý koriandr, celé hořčičné semínko, mletou papriku a můžeš i trochu chilli), lehce zpěníš a pak na tom opečeš porce ryby, které jsi trochu osolila a potřela česnekem, vrátíš slaninu a podliješ bílým vínem a trochou citronové šťávy a dáš péct na 1/2 hodiny do trouby. Pak vyndáš rybky a do šťávy naliješ trochu smetany na zjemnění, necháš přejít var. Na talíř dáš porce ryby, pokapeš kečupem a přeliješ sosíkem. Podáváme s vařeným bramborem.

Vaří to můj taťka a my si na tom od děcek pochutnávali a teď už si pochutnává i můj muž a syn. 😉

vojtisek2007
24. kvě 2011

@zuhur žemlovka s čokoškou a rebarborou - strana 47- už jsem jí vyzkoušela a je fakt dobrá 🙂

zuhur
24. kvě 2011

@vojtisek2007 díky jsi poklad. Rebarboru jsem teda ještě nikdy nejedla tak to budu muset zkusit v nějakém malém množství 😅

kacenka1408
25. kvě 2011

tak já dneska budu vařit na dvakrát, já mám chuť na sladké tak udělám rýžový nákyp a můj sladké jídlo na oběd nemusí, tak budu ještě dělat vepř. plátky s halalí a těstovinou