Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

edeltraut
27. dub 2013

Dětičky si poručily špagety. Polévka nejspíš brokolicová 😉 a pak navařím Adélce nějaké příkrmy do zásoby. Na večer nakoupeny špekáčky, tak se bude opékat 🙂. Zítra jedeme na výlet, tak na cestu obligátní řízky 😀.

babulinkab
27. dub 2013

tak dnes cuketový krém, a cuketové placky s maso-zeleninovou směsí, posypané sýrem a jarní cibulkou, jako příloha salát z bílého sterilovaného zelí, zapili jsme to nealko pivem, a teď jsu zralá jít spát 😀 😀 😀 😀

sofinulik
27. dub 2013

plněné paprikové lusky, rajská omáčka a také řízky z krkovičky, br.kaše a okurkový salát.....zítra rozhodně nemíním stát u plotny 😖

lucifereeek
27. dub 2013

dnes - česnečka s topinkama, kuřecí roláda s bramborem, červená řepa a ještě bude strouhaný koláč
zítra - rajská s knedlíkem a mletým masem

prdecek
28. dub 2013

bramborová polévka, špagety s domácí omáčkou "anclebens" a celozrnné muffinky
odpoledne když nebude pršet tak krkovička na kameni 🙂

nikiii
28. dub 2013

My dneska maso na houbách s rýží a odpoledne jedeme na grilování, bude prý gyros, tak už teď se mi sbíhají sliny :D

ia.
28. dub 2013

hovězí vývar a zapečené canelloni s boloňskou omáčkou a rajčaty, sypané parmazánem. Včera výročí s manželem, takže já tatarák, on žebírka v medové marinádě...

mrnous81
28. dub 2013

zapečené brambory se šlehačkou a sýrem 😉 okurkový salát a polévka od včera - uzený vývar s noky 🙂

beruskanula
28. dub 2013

kuřecí vývar, kuřecí řízky a br. kaše

sabisek
28. dub 2013

Kureci vyvar s nudlemi a maso na zelenine (celer a mrkev) s ryzi

lkasparo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
2veverka
28. dub 2013

@xuxie Prosím Tě, máš vyzkoušené minutky i z hovězího? Já je miluju, ale strefit ten správný čas, aby nebyly ani gumové ani krvavé...

xuxie
28. dub 2013

@2veverka s hovězím to mám stejně- je to na mně vyšší dívčí 😎

Dělám ho často a ráda, ale nikdy předem nevím, jestli to bude ono. Takže jenom, co se mi podařilo vypozorovat:

Maso musí být fajnové - ideálně svíčková, dobrý je roštěnec. V supermarketu je to těžký, tam mají většinou krávy (býčci mají lepší maso) a ty mají už navíc svoje odžito 😒
Marináda pomůže - většinou na noc do jogurtu s pepřem. Nesolím, ale můźe se. Pak omyju, osuším, nasolím.
Dělám to ve dvou krocích. Nejdříve to maso pořádně poopékám vcelku ze všech stran (otáčím pomocí dvou vařeček, píchnutí by uvolnilo šťávu). Pak dám stranou zchladnout. Na té pánvi orestuji zeleninu a bylinky, které pak vyndám a odložím na přílohu. Pak teprve nakrájím maso na plátky a ty dopeču v té samé pánvi, až se zatáhnou - hezky do sebe naberou chuť té zeleniny a většinou se to povede 😉

Držím palce! 🙂

helcenka
29. dub 2013

Dnes dojíme, co zbylo z víkendu, takže polévka dýňová nebo vývar z kosti se zeleninou a nudlemi, a babička nás na dnešek zazásobila plněnýma paprikama s rajskou a knedlíkem.
A ze včerejší oslavy ještě oříškový dort s vanilkovým krémem, meruňkami, ořechová šlehačková roláda, slané záviny - masový a s uzenou krkovicí, mňam a zbytek šneků z listového těsta. Myslím, že dneska a zítra máme co dělat, aby jsme to snědli... 😉

kajalka
29. dub 2013

Vůbec nevím. Možná pizzu se špenátem, kopřivama, nivou a zakysankou.

babulinkab
29. dub 2013

polévka zeleninová s kapáním
výpečky, kysané zelí, knedlík

blahova_andrea
29. dub 2013

k obědu dojíme zbytky ze včera a k večeři a na zítra udělám kuřecí perkelt s "haluškama"

nikiii
29. dub 2013

My dneska jen rychlovku - rajská s masovýma kuličkama a těstovinky.

blahova_andrea
29. dub 2013

@nikiii tomu říkáš rychlovka? mě trvá i tohle 😀

monivo
29. dub 2013

@blahova_andrea můžu se zeptat, jak děláte kuřecí perkelt? děkuji

blahova_andrea
29. dub 2013

@monivo no dneska to budou kuřecí stehna koupená už vykoštěná, z prudka je opeču, pak vyjmu, pak orestuju cibulku, malilinko mouky a hodně papriky, zaliji vodou nebo bujonem a vrátím maso. přidám nakrájené papriky, rajčata čerstvá nebo v plechovce, divoké koření, sůl, pepř a nechám dusit. na závěr přidám smetanu (šlehačku). k tomu milujeme těstovinky z vajíčka, polohrubé mouky a vody, které nakapu do vařící vody přes haluškovač. ale jíst se to dá vším. doufám, že jsem to nenapsala nějak blbě. já vařím dost tak od oka a občas se jídla trošku liší podle toho, co je doma, ale to známe všechny 😉

monyliny
29. dub 2013

Lasagne a ke kávě tiramisu(po česku)😉

klara31s
29. dub 2013

Frankfurtská polévka😉A víc nic..

ppavlusa
29. dub 2013

Kuřecí křídla a rejžu,zítra holandsky řízek a br.kaša,ale ve stredu fakt nevím.... 😨

pajenka
29. dub 2013

Výpečky, špenát a domácí bramborový knedlík, vše od maminky 🙂 manžel ode dneška zase detox, takže na oběd má brokolici se sýrem a na večeři salát z červené řepy

yesu
29. dub 2013

sekaná, brambory a smetanová mrkvová polévka 🙂

2veverka
29. dub 2013

@xuxie Bezva, díky moc. Já mám zase ze zahraničí odzkoušeno, že solit a pepřit by se maso mělo až na talíři, sůl vytahuje vodu. Jakou zeleninu používáš do výpeku a kolik asi? A bylinky, jestli teda nejsem až moc zvědavá.

monyliny
30. dub 2013

Cuketová polévka,španělský ptáček s rýží a koupila jsem rebarboru,tak musím najít nějaký receptík na koláč 🙂

helcenka
30. dub 2013

My dnes dojíme plněné papriky s rajskou, já s knedlíkem, dětem uvařím těstoviny.
Zítra, když nebude pršet, pofrčíme na výlet, tak se najíme někde cestou.

@monyliny - nám nejvíc chutná klasický kynutý koláč s rebarborou a navrch drobenka, na to jí ale musíš mít dost, nebo taky normální bublanina s rebarborou, tam ale ještě přihodím ještě něco jiného, třeba jablíčka. Taky bych si dala, snad nám letos vyroste... Loni to bylo s rebarborou slabý.

nikiii
30. dub 2013

My dojíme dneska rajskou a uděláme si ořechovou bábovku a večer huráááá na špekáček k našemu rybníku 🙂