Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

morusa
18. únor 2011

U nás dnes losos, kapr a štouchané brambory. 🙂

mamkamarketa
18. únor 2011

@babulinkab aha. tak to vubec neznam 😕 diky za info 😉

berenika39
18. únor 2011

@lidiab není pozdě na ty knedlíky? dělám je tak, že koupím směs na přípravu br.knedlíků, ale ješt k tomu přidám tři uvařené nastrouhané brambory, jedno vajíčko a trochu polohrubé mouky. fakt se to tím jako vylepší a není s tím moc práce. vařím je v kastrolu, trochu vody, pařáček, čistou utěrku, na ní dám knedlíky a zavřu. tak 20 minut, ale taky to netrefím....jeden zkusím rozkrojit a kdyžtak dovařím.

lidiab
18. únor 2011

@berenika39 Jj, chci to varit az zitra. Diky moc 🙂

bulinka
18. únor 2011

Dušená mrkev s masem a brambory, ale malá to nechtěla 😠

bulinka
19. únor 2011

Dneska čočka na kyselo s vajíčkem a zítra u tchýňky knedlo, vepřo, zelo 😀

kaculetka
19. únor 2011

To je sebevražda číst tuto diskuzi v tuhle hodinu a přitom držet cukrovkovou dietu.... 😀 ....dnes zapečené brambory se šunkou, sýrem a smetanou.

evaviki
19. únor 2011

slepici polevka a spanelsky vtacik 🙂 a este k tomu dnes nevarim ja, ale manzel.. ja som upiekla boruvkovou bublaninu...

lidiab
19. únor 2011

Dneska byla ta kachna na medu s cervenym zelim a b.knedlikem. Knedlik se mi nepovedl, delala jsem ho poprve 😖
Zitra budou zbytky kachny pro manzu, hraskova polevka s matou a sobe udelam nejaky syty salat. V pondeli ma maly pulrocni narozky a tak budu zitra pect mrkvovy dort 🙂

samik2008
20. únor 2011

Včera zelí,knedlík a uzené a upekla sem kokosovou bábovku a dnes kuř.vývar,pečené kuře a buď rýže nebo brambor a zeleninový salát.

babulinkab
20. únor 2011

falešní ptáčci, rýže, okurkový salát, zeleninová polévka, malá špenát s bramborem a žloutek

pusolamy
20. únor 2011

@kjajule, @ vendulka : masové sloní žrádlo - na kostky nakrajene brambory veprove nebo kureci maso klobasa, slanina, cibule na kolečka.5 stroužků česneku, dvě lžíce oleje, paprika červena sladka i paliva (přimeřeně),sul pepr, všechno smíchám dohromady zabalím do více vrstev alobalu do takovych jakoby bochanku a dam pect do remosky nebo do trouby tak na 45-60 minut je to mnamka 😉

vojtisek2007
20. únor 2011

kuřecí polévka s noky, kuřecí steaky a asi vařený brambor, ananasový kompot

babulinkab
21. únor 2011

svíčková s těstovinama, malá má mrkev, pastiňák, kuřecí maso a těstoviny

vendulka
21. únor 2011

tuňák se smetanovou omáčkou a rýže

brusinka.pusinka
21. únor 2011

dneska máme kuřecí vývarek a zapečené rybí karbenátky s bramborovou kaši 😉 a asi otevřeme hruškový kompotek 😀

vojtisek2007
21. únor 2011

bramboračka a co zbylo od včera 🙂

zamilovana
21. únor 2011

my dojedáme zo včera pečenú bravčovú krkovičku s pečeným zemiakmi v šupke mnam 🙂

bulinka
21. únor 2011

pórková polévka a knedlo vepřo zelo od včera

muminek
21. únor 2011

kuřecí vývara a kuřecí kousky v těstíču 😀

k.ate
21. únor 2011

špenátovou polívku 🙂 a je docela dobrá, až se divím 😀

kami1984
21. únor 2011

Dneska vari Guiseppe-tvarohove tasticky s tvarohem, zitra mame zapeceny kvetak v syrovosunkove omacce a brambor, pazitka a okurkovy salat

brusinka.pusinka
22. únor 2011

dneska máme hrachovou kaši s vajíčkem a párkem a domácím chlebíkem a polívku má malá zeleninovou 😉 😀

vojtisek2007
22. únor 2011

myší uši s mlékem

marecek4
22. únor 2011

@vojtisek2007 ???? co to je???? 😀

vojtisek2007
22. únor 2011

@marecek4 vyberu úplně ty nejmenší brambory (který se mi většinou nechcou škrábat, tak mi v bedýnce zůstavají), pořádně je odrhnu kartáčkem a dám je na plech na pečící papír, posypu solí a česnekem smíchaným s máslem, peču a plnej výkone tak 30minut....k tomu dělám dresing - velkej bílej jogurt, do toho trošku majonézy, bylinky a česnek - pořádně vychladím v lednici , na talíři brambor vždycky rozkrojím a dám na něj dresing...můžeme se toho užrat, k tomu pijeme mléko, manža podmáslí - dělala to moje babička říkala tomu myší uši, proč to nevím 🙂

brusinka.pusinka
22. únor 2011

@vojtisek2007 to je supr název a asi i dobrota v jednoduchosti je síla někdy k večeři zkusíme 😉 k oběědu né bo synovi bych musela udělat celý pytel brambor 😉 😀

vojtisek2007
22. únor 2011

@brusinka.pusinka no já dělám vždycky dva plechy najednou - jednak mi zbývá hodně těch malých brambor, co se mi normálně nechtějí škrábat, a pak je nás přeci jenom 5strávníků....a je to fakt žravý 🙂

brusinka.pusinka
22. únor 2011

@vojtisek2007 😀 😀 😀

marecek4
22. únor 2011

@vojtisek2007 jéje tak my to děláme trošku jinak-malý brambory se vaří slípkám-tak si vybereme tak nějak stejný,odrbeme,rozkrojíme napůl a dáme koření podle chuti a stejně úplně nej jsou jen osolený a s máslíčkem a mlíčkem-ale dva plechy nestačí,u nás se vaří megalomansky takže tak dvojnásobek a občas i víc,ale ten název je opravdu super 😀