Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

mv
30. dub 2011

@lidiab jak se dělaj ty prsa v kefíru, prosím...

vojtisek2007
30. dub 2011

@samik2008
langoše:
30 dkg hladké mouky
1 kostka cukru
1/4 kostky droždí
1 lžička soli
2 lžíce oleje
165 ml vody

všechno hodím do pekárny a mám za dve hodky plnou pekárnu těsta 🙂, co zbyde dám do mikrotenového sáčku a dám do lednice, tam těsto vydrží i týden.

brusinka.pusinka
30. dub 2011

@weri1
1ks prášek do pečiva
400g polohrubé mouky
250g jemně nastrouhané mrkve
1 hera nejlépe je napůl rozehřát v mikrovlnce nebo na sporáku,ale né uplně
povidla a moučkový cukr na pocukrování 😉

vojtisek2007
30. dub 2011

dnes kuřecí krémová polévka, klatovské rarášky s bramborovou kaší a domácí tatarkou, okurkový salát, šunkový šneci 🙂

kami1984
30. dub 2011

@weri1 to neni ona:((

kami1984
30. dub 2011

@vojtisek2007 klatovští rarášti jsou co🙂)? zní to dobře!

brusinka.pusinka
30. dub 2011

@kami1984 ty chceš recept na omáčku ze školní jídelny a bez vaření masa?

vojtisek2007
30. dub 2011

@kami1984
kuřecí maso (na 60dkg) naložené ve směsi z : 2 vejce, 2dcl piva, 2 lžičky hořčice, 10g sojovky, pepř, sůl, hladká mouka - těstíčko má mít konzistenci jako na palačinky, do toho se dá na menší kostky nakrájené maso a nechá uležet nejlépe přes noc, ale i tři,čtyři hodiny stačí a pak se smaží takový placičky (dá se dělat i v lívanečníku, dobře to vypadá,že jsou všechny stejný) , naberu lžící, dám na rozpálené sádlo, osmažíme po obou stranách dozlatova - moc dobrý je to s bramborovou kaší a tatarkou 🙂 nebo zeleninovým salátem

kami1984
30. dub 2011

@brusinka.pusinka nee, může tam být maso. já si z práce pamatuji, že tam byly jakoby kousky salámu a pak normální maso, většinou vepřové...

vojtisek2007
30. dub 2011

@kami1984 a nejsou to falešní ptáčci, nebo hamburská ????

kami1984
30. dub 2011

@vojtisek2007 juuu, asi zitra zap.brambory nebudou, ale vyzkousim toto.... moc dekuji za tip🙂!!!

kami1984
30. dub 2011

@vojtisek2007 to ja nevim, naposledy jsem to mela nekdy v listopadu.... to je tak, ja a me tehu chute🙂

brusinka.pusinka
30. dub 2011

@kami1984 500g hovězího nebo vepřového masa (kostky, plátky), 2 vejce natvrdo, 1 velká okurka, plátek špeku, 2-3 silnější kolečka junioru nebo jiného měkkého salámu, 1 velká cibule, 2 polévkové lžíce plnotučné hořčice, 3 polévkové lžíce hladké mouky, tmavá jíška, olej, sůl, pepř,
Postup

Maso si naklepeme, osolíme a lehce opepříme (v Kauflandu na to kupuji hovězí kostky na guláš). Na oleji necháme zesklovatět na kostičky pokrájenou cibuli (el. sporák na č.6) a pak k ní přihodíme maso a osmahneme. Pak přihodíme plnotučnou hořčici, ještě vše promícháme a přilijeme asi 1-1,5l horké vody z konvice (sporák stáhneme na č.4) a vaříme dokud není maso měkké. Když nám maso změkne, tak do omáčky přihodíme pokrájená vejce, slaninu, okurku, salám a ještě povaříme asi 10-15 minutek. Pak si smícháme studenou vodu s 3 lžícemi hl. mouky a nalijeme do omáčky. Povaříme dalších 10 minut (pro tmavší vzhled omáčky ještě přidávám asi 3 polévkové lžíce tmavé instatní jíšky Knorr). Hotovou omáčku ještě dosolíme a omagujeme. Můžeme podávat s rýží nebo houskovým knedlíkem.

kami1984
30. dub 2011

@brusinka.pusinka dekuji, to vypada, ze to mozna bude ono🙂))) vyzkousim pristi tyden a mrkvove satecky taky nevypadaji vubec spatne... bych te potrebovala domu, abys mi vse ukazala, vzdy se tu nad tvymi recepty oblizuji az za usima... 🙂)))

brusinka.pusinka
30. dub 2011

@kami1984 můžu poslat foto jak šátečky vypadají 😉 jsou jednoduché a moc výborné 😉, těsto máš za 10 minut rozválíš a vykrojíš sklenkou kolečka do každého dáš jednu malou lžičku povidel či marmelády a přeložíš a vidličkou okraje spojíš, pečeš do zlatova 😉 na pečícím papíru

samik2008
30. dub 2011

@vojtisek2007 díky za receptík,už ho mám opsaný,snad se mi povedou 😉 no a ty rarášky musím zkusit

já dělám játra se slaninou a rýži

@brusinka.pusinka mrkvové šátečky vypadají luxusně,recept si opíšu a zkusím,vypadá to jednoduše.

ještě že je tady taková diskuse,člověk má hned inspiraci 😵

brusinka.pusinka
30. dub 2011

@vojtisek2007 no to budede mňamka něco podobného také děláme jen bez zato dáváme čilli papričku zkusím i s pivečkem 😉
@samik2008 😀 zkus a uvidíš jak budou všem chutnat 😉

marti73
30. dub 2011

@brusinka.pusinka Ahoj.. na kolik stupňů pečeš ty mrkvové šátečky, prosím tě? A kolik minut přibližně? Děkuji.. 😉 Martina

marti73
30. dub 2011

@brusinka.pusinka A bez Vajíčka..? 😕 Martina

fire85
30. dub 2011

dnes sekaná,brambory .
@brusinka.pusinka šátečky vypadají vážně skvěle

janca_dobi
30. dub 2011

Houbová omáčka a knedlíček. 🙂

vojtisek2007
30. dub 2011

@brusinka.pusinka odpo zkusím šátečky 🙂snad se tu o ně taky poperou 🙂 aby to jako vždy nezbylo jen na mě...pak má člověk nějak vypadat 🙂 🙂 🙂

@kami1984
@samik2008
jinak ty rarášky jdou udělat z jakýhokoliv masa, nemusí být jen kuřecí,dělali jsme i z vepřového,i sojového - ale to nic moc....

weri1
30. dub 2011

@kami1984 a nebo frankfurtská omáčka

kami1984
30. dub 2011

@vojtisek2007 uz je mam nalozeny, zitra bude premiera🙂))
@brusinka.pusinka pokud se mi zitra bude chtit udelam, je super, ze tam jde dat cokoliv a je to rychlovka i pro navstevu.. manza je makovy, tak to vidim mrkev, mak a mlete maso🙂) samozrejme postupne 😉

Holky, dostala jsem mixer od Moulinexu, tak zkousim funkce a jsem nadsena, mam zkusmo 4salaty a domaci mlete maso🙂) mam radost.. ale nejvetsi uspech mel mrkvovy salat s jablkem a piskotem, proste navrat do mimi let🙂

reruna
30. dub 2011

Dneska mrkvová polévka s ovesnými vločkami, rybí filé, brambory, odpoledne citronový koláč, zítra polévka nudlová se zeleninou, vepřové medailonky přírodní, rýže, meruňkový kompot

tyrisa
30. dub 2011

Kuřecí nudličky s paprikovo-smetanovou omáčkou bramborové noky....

pet.s
30. dub 2011

@brusinka.pusinka u nás se tomu říkají rozlítaní vrabci a dělám to nejraději z krůtího zadního..je hned měkké. nevím jestli jsi to tam psala,ale já ještě dochucuji lákem z okurek.

pet.s
30. dub 2011

holky neznáte někdo polévku masový krém?dělali ji ve školc kde jsem učila a byla výborná.-)) nenašla jsem recept(

tyrisa
30. dub 2011

Peču mrkvové šátečky od brusinky 🙂

lidiab
30. dub 2011

@mv Velice jednoduse - prsa rozkrojis pricne vejpul, aby nebyla tak tlusta, obcas je i naklepu. Zalijes kefirem nebo jogurtem a pridas libovolne koreni podle chuti, nechas alespon tri hodiny odlezet v chladu, jeste lepe pres noc. Cast toho kefiru ci jogurtu se vstreba. Na 0,5 kg masa pridas asi 100ml kefiru nebo jeden maly kelimek jogurtu. Pak maso normalne orestujes z obou na panvi s trochou oleje, pozor prska to. Prsa jsou stavnata a velmi jemna a za 3 minuty hotova 🙂 Da se takhle nakladat libovolne maso, kysane mlecne vyrobky obsahuji kyseliny, ktere maso zkrehci a zmekci. Nakladam do jogurtu i stehna na gril, je to fakt moc dobre.