Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

raci
17. srp 2011

aaa tak už jsem to našla jsou to zelňáky na str 121 dávala je sem @andrissek tak hlásím že dnes bude zelňák 😀

andrissek
17. srp 2011

@raci je to moc dobrý 😉
Já dnes dělám zapečené plátky se šunkou sýrem a zeleninou a pečené brambory 😉

eriska
17. srp 2011

my dneska klasika, vepřový řízek, brambor a okurkový salát..k véče snad zbyde a jestli ne, tak špenát, brambor a volské oko🙂

petrusam
17. srp 2011

dneska kuřecí rizeto a zeleninový salát, k večeři asi gulášová polévka, zítra vepřový řízek, bramborkaše a taky nějaký salátek ...

reruna
17. srp 2011

hovězí polívka, patizon, rajčata, šunka - podušené na česneku, brambory, cuketová buchta

aaadus
17. srp 2011

malý od včerejška musaku a já jsem si udělala na pánvičce zeleninu - cuketa, rajče a paprika

samik2008
17. srp 2011

květáková polévka,smažený květák a bramborová kaše

raci
17. srp 2011

@andrissek já jsem takový kopyto, já jsem tam zapoměla dát mouku 😀 tak je to tak trochu sypký 😅 ale jinak opravdu dobrý! 😉

prdecek
17. srp 2011

pečený králík, brambory a zelené fazolky

pelenka
17. srp 2011

Šikulky, která mi poradí jak na zaváření v troubě? Mám navařeonou omáčka Uncle Bens naplněné různě velké skleničky. Vím, že na plech s vodou, ale dál se informace různí - do trouby studené nebo vyhřáté? Nejdřív 10 min na 200 a pak 20 min na 100 nebo jak na to? Díky moc za zkušenosti.

teratyb
17. srp 2011

Tak my dneska meli k obedu rizky a brambory s cibuli a k tomu okurkovy salat se slehackou a k veceri veprovy kotletky peceny na rajcatech 😀

kwikwi
17. srp 2011

Ja dneska mela brambory v troube na zpusob americkych a k tomu tatarku,mnaaam.Manzel mel k tomu jeste 🙂 kus krutiho masa.

boobinka
17. srp 2011

zítra smažený květák s brambory.

brusinka.pusinka
18. srp 2011

dneska bramboračka a tortilli s kuřecím maskem 😉

sawmy
18. srp 2011

CHICKEN MASALA: 😉

moudivlacek
18. srp 2011

dneska jdeme na vylet do ZOO,takze beru ovoce zelninu a testovinovy salat 🙂

aaadus
18. srp 2011

my dnes jedeme k babičce na švestkové knedlíky 😵
@sawmy prosím dáš recept?

sawmy
18. srp 2011

@aaadus no jasan a mas To koreni masala?

miskadis
18. srp 2011

Čína s rýží

kwikwi
18. srp 2011

ahoj.Tak u nas dnes frankfurtska polevka a testoviny s krab.tycinkami a syrovo-spenatovou omackou.mnam

beisis
18. srp 2011

Taky dnes bude čína s rýží.

kammka
18. srp 2011

tak já jdu dnes na rychlý kafe s kamarádkama, dom dojedu někdy před sedmou, tak pokud se mi bude chtít a pokud tatínek dojí během dne sýry a šunčičky z lednice, udělám takovéto české drůbeží rizoto.. to sušší 🙂, sypané strouhaným eidamem.

samik2008
18. srp 2011

u nás dnes polévka ze včerejška-květáková a oranžové rizotko 🙂

aaadus
18. srp 2011

@sawmy nemám, ale koupím 😉

My jsme zůstali u babičky a zítra bude krůtí vývar a plněné papriky s rajskou majdou a knedlík

zuhur
18. srp 2011

Tak hlásím, že konečně je hotový další seznam receptů - https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/seznam-r...

babulinkab
19. srp 2011

kedlubnová polívka
kuře pečené s brambory, hráškem a mrkví v římském hrnci, okurkovo - rajčatový salát

kammka
19. srp 2011

na dnešek máme rýži s masem, tj. "české rizoto", jak ho dělá moje mamka: na cibulce podusit krátce vařené a pokrájené maso, nejlépe krůtí, tolik se nerozpadá (já použila směs králík+kuře+vepřové kosti), poté zalijeme vývarem, okořeníme - jád ala včera kari,..přisypeme hrnek rýže - já dala naturalku..
přidámě přiměřeně mraženou zeleninu.
jenže já začala vařit někdy po 23hod., to jsem celá já, nejvíc práce mám po desáté večer. a ta naturalka ne a ne změknout....
nakonec jsem kastrol zabalila do utěrky a dala do Fančiny postele do peřiny a ráno to bylo ještě horké, ale hlavně hotové.tak jsem si kus nacpala do sklenice do práce k obědu. já to můžu i studený, MWO tu bohužel nemáme
spát jsem šla v jednu, u mně nic neobvyklého.
chce to lepší organizaci práce, ono potom vstát ráno v pět nic moc..
.

sawmy
19. srp 2011

@aaadus jeste bych k tomu receptu chtela dodat ze je super ,ale nemusis mit kureci prsa ja tam davam nasekane kure na kousky aji s kosti,jogurt taky nemusi bejt a kdyz nemas nejake koreni tak dej vic te masaly ja pridavam chili papricky at to ma riz a stejnym zpusobem muzes pripravit aji rybu tak to dela ma Mauritiuska tchyne a je to super predem se ta ryba musi ufrytovat v oleji jinak bvy se ti rozpadla ,my to tu jime s ryzi a nebo s plackou (farata)a nebo chlebem to je na vas .Pak dej vedet jak se ti to povedlo ,ale podle me nemuzes na kureti nic zkazit sou tam jen same dobre inkredience dulezitej je ten koriandr ten tomu da taky smak tak papa Miska 😉

8petule8
19. srp 2011

já teda dnes vařím jídlo, který jsme pojmenovali jako sinlakátky :D Jsou to karbenátky z týhle kaše http://www.feedo.cz/shop/nestle-sinlac-specialn... A jako zákusek sinlacovej puding, blíží se nám expirace tak to potřebuju spotřebovat 😎