Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

kammka
24. srp 2011

@peroli je to spíš sušší těsto, nebo vláčné?? já jen že by se možná dala udělat i roláda: tenké těsto pomazat vyšlhanou šlehačkou s tvarohem a van. cukrem, taková blackandwhite kombinace..

brusinka.pusinka
24. srp 2011

@kammka 😀
my dneska kuřecí křídla na provensálském koření a opékanou rýži se zeleninkou, a k večeři fazolovou mléčnou polívku 😉 😀

moudivlacek
24. srp 2011

testovinove placicky se zeleninovym salatem

kammka
24. srp 2011

my dojíme ten brguláš, nebo ho nechám do zítřka v lednici a dáme si br.knedle s vajíčkem a rajčátkovým salátem 😀

eimmy
24. srp 2011

rizoto s kuřecím masem

peroli
24. srp 2011

@kammka spíš vláčnější 😉 ale kdybys to chtěla zamotat tak nevím jestli by se to nezlomilo.. je to přece jen takový křehčejší.. ale natřít to a nakrájet na řezy by nemusel být špatnej nápad 😉 a ozdobit třeba koktejlovou třešní... jéééééé, úúplně tu šlintám 😀 😀 😵 😵

peroli
24. srp 2011

@kammka a úúúúplně nejlepší šlehačka je z bombiček... 😵 😵

peroli
24. srp 2011

mi dnes jídlo jen ještě nevím jaký 😅 😅 😀 😀 😀 😀 😀

marti73
24. srp 2011

Dneska guláš s těstovinami.. včera znojemskou s knedlíkem. 🙂 Oboje z hov. kližky.

marti73
24. srp 2011

@zuhur díky.. moc dobrý nápad.. 😵

beisis
24. srp 2011

Obalovaný květák a květáková polévka

marti73
24. srp 2011

@zuhur .. s tím seznamem receptů 🙂

zuhur
24. srp 2011

@marti73 děkuju

krakorka
24. srp 2011

zeleninová polévka a zapečené palačinky

jimmy1
24. srp 2011

kedlubnová polévka, zeleninové lečo 😎 už vidím, jak mi na to lečo hodí prďola zase bobek 😝 aspoň, že jí hezky polívky...

ladida.l
24. srp 2011

cizrnová polévka a halušky s brynzou

anieanne
24. srp 2011

Kuře na smetaně s těstovinou.

janinka1987
24. srp 2011

Uzenou polívku. Na víc nemám sílu 😀

peroli
24. srp 2011

tak nakonec jsem zkoušela jeden recept z mimáče.. kombinace potravin zajímavá 😅 😀 ale jíst se to dalo 😉 bylo to z kuřecího masa, kysanýho zelí, leča a těstovin..

kami1984
24. srp 2011

Holky, máte tip na domácí zmrzlinu?

eriska
24. srp 2011

my si užívali teď pár dní u babičky, takže rozmazlování typu buchty, vdolky, bábovka, čerstvé pečivo, salátky z domácí zeleninky, lečo, pečené masko..no,mám zase min. o dvě kila víc..

zítra, něco rychlého a lehkého, takže asi hodím do trouby listové těsto a na něj šunka, sýr, paprika..jako pizza
@kami1984 koukni do seznamu receptíků, tam je domácích zmrzlin hafo🙂

aaadus
25. srp 2011

Fazolková omáčka s bramborem a vajíčkem

Nemáte nějaký dobrý recept s ricottou? Děkuji

brusinka.pusinka
25. srp 2011

droždová polévka s nočky a rýžové nudle se zeleninou a masem
@aaadus

Placičky ze sýru ricotta
na ozdobu
cukr moučka
podle chuti
2 lžíce piniová semínka
podle potřeby
olej na smažení
těstíčko
3 ks bílek
3 lžíce špaldová mouka
1 kelímek sýr ricotta

Nejdřív si oddělíme bílky od žloutků. V míse vyšleháme bílky se sýrem ricotta. lehce vmícháme špaldovou mouku a piniová semínka.
V pánvi rozpálíme olej. Těsto nabíráme lžící a smažíme z každé strany dozlatova.
Placičky ze sýru ricotta podáváme teplé a sypané moučkovým cukrem.

Masové kuličky z tuňáka a sýru ricotta s paprikou

2 konzervy
tuňák Rio Mare v olivovém oleji
2 ks kapie
1 stroužek česnek
1 ks vejce
1 větvička petrželka
150 g čerstvý sýr ricotta
2 lžíce strouhaný parmazán
podle potřeby
olivový olej
černé olivy
pepř
sůl strouhanka

. Pečte celé papriky v horké troubě při 240°C po dobu 30 minut a otáčejte je přitom, aby na povrchu pěkně zhnědly. Po upečení vyjměte stonek a semeníky, papriky oloupejte, nakrájejte na proužky a ochuťte troškou nasekané petrželky, plátky česneku a trochou oleje. Směs osolte a přidejte olivy.
2. Zatímco se pečou papriky, slijte tuňáka a dejte ho do mísy. Přidejte sýr ricotta, parmazán, vejce, spoustu nasekané petrželky, trošku strouhanky a soli a podle chuti pepř. Důkladně promíchejte.
3. Ze směsi tvořte mírně zploštělé kuličky, obalujte je ve strouhance a poté smažte z obou stran na horkém oleji. Podávejte s paprikou.

Špenátové trojhránky
1 balíček těsto listové
- - sůl
125 g ricotta
1 ks cibule
- - oříšek muškátový
300 g špenát listový
- - máslo
- - pepř mletý
Na másle osmažíme cibuli, přidáme špenát a dusíme asi minutu, necháme vychladnout. Přidáme sýr, sůl, pepř, muškát a rozdělíme na 8 porcí. Plech lehce vymažeme a z těsta nařežeme 8 čtverců, které naplníme špenátovou hmotou. Potřeme rozehřátým máslem a pečeme asi 20 minut v předehřáté troubě

Zapečená ricotta
Ingredience

25 g másla
50 g strouhaného parmazánu
300 g cherry rajčátek
1 lžíce extra panenského olivového olej + trocha na zakapání
1 přepůlený stroužek česneku
sůl a pepř
6 vajec
500 g sýra ricotta (v supermarketech je běžně k dostání třeba značka Italat)
200 ml zakysané smetany
2 lžičky čerstvých tymiánových lístků
. Troubu předehřejte na 200, horkovzdušnou na 180 ˚C. Zapékací formu (přibližně o rozměrech 36 × 24 cm) vymastěte a vysypte strouhaným parmazánem. Rajčata promíchejte s olejem, česnekem, osolte je a opepřete. Vsypte na plech a čtvrt hodiny zapékejte, aby změkla.
2. Ricottu a vejce prošlehejte (nejlépe to jde v robotu), přesuňte do mísy a zatřete zakysanou smetanu. Posypte polovinou tymiánu a osolte.
3. Ochucenou ricottu přesuňte do formy, poklaďte rajčátky a posypte zbylým tymiánem. Zakápněte olivovým olejem, vložte do trouby a pečte zhruba dvacet minut, až směs zpevní.

Penne zapečené s ricottou

1 balení penne
1 kelímek Ricotty
1 plechovka loupaných rajčat
1 rajčatové pyré (v krabičce cca 200g)
1 balení čerstvé bazalky (asi dvě plné hrsti lístků)
1 palička česneku
1 kostka slepičího bujónu
1 kostka bylinkového bujónu
strounaný sýr Gran Moravia nebo parmazán
olivový olej
hnědý třtinový cukr
čerstvě namletý pepř a sůl

Uvaříme těstoviny podle návodu. Vysypeme je do olejem vytřené zapékací nádoby, nejlépe do co největší plochy. Ještě horké promícháme s Ricottou.
Na pánvi osmahneme na olivovém oleji nasekaný česnek, přidáme plechovku rajčat, která jsme rozmačkali v prstech a krabičku pyré. Do směsi rozdrobíme obě kostičky bujónu a asi 20 minut necháme bublat. Podle chuti přisladíme hnědým cukrem. Na posledních 5 minut přidáme nasekanou bazalku.
Rajčatovou směs vylijeme na těstoviny v pekáčku, bohatě posypeme parmazánem a zapékáme asi 20 minut.

Bleskový koláč s ricottou a malinami

1 listové těsto
3 lžíce kompotovaných malin
1 kelímek ricotty (250 g)
2 lžíce akátového medu (běžný med nebo moučkový cukr není na závadu)
2 čerstvá vejce
dle chuti lžíce šťávy a špetka strouhané kůry z citrónu nebo limetky
Aby byl koláč skutečně bleskový, začněte tím, že rozehřejete troubu na 180 °C. Pokud je listové těsto vyválené na pečícím papíru, doba se tím ještě o kus zkrátí. V opačném případě těsto tence rozválíme, koláčovou formu vyložíme pečícím papírem a těsto rozprostřeme po celé zapékací formě. Spodek těsta vidličkou na několika místech propícháme a vytvarujeme koláčové okraje, aby nám krém pěkně držel uvnitř. Ricottu prošleháme s vejci, akátovým medem (nebo osladíme cukrem), ochutíme kapkou citrónové šťávy a kdo má rád, přidá i nastrouhanou kůru z chemicky neošetřeného citrónu. Do hotového ricottového krému přidáme maliny a šetrně promícháme, aby ovoce zůstalo celé. Ricottový krém vlijeme do připravené koláčové formy a pečeme při nastavené teplotě 180 °C v dobře prohřáté troubě cca 30 minut. Až začne povrch koláčového krému růžovět, je hotovo. Tento lehký koláč je nejlepší sladkou tečkou za dobrou večeří. Je lehký a delikátní, prostě sladký hit, který se stane pokušením pro všechny smysly.

😀



aaadus
25. srp 2011

@brusinka.pusinka jsem věděla, že nezklameš 😀 A už mám vybráno, co bude zítra na oběd 😀

kammka
25. srp 2011

tak my dojedli včera brgulášek, já chytla v noci ještě nějakou náladu a upekla švestkový koláč s drobenkou z hrníčkového těsta.. našla jsem odpoledne na zahradě 11 vajec, holt náš tatínek je slibotechna, nasliboval pro slepice výběh s kurníkem a kukaněma na snášení a ty potvory stále lítaj po celý zahradě a úpřilehlém okolí, bydlí ve velké bedně od brambor, vejce si snášej, kde je napadne, takže jít pro vajíčka se rovná stopovací hře a také, bohužel, žerou s kachnama... což by nemusely.. akorát ztloustnou. kachny jsou totiž ve vývinu, tak toho dostávaj na kýble...

zítra mám volníčko, prodloužený víkend, chystáme se s malou na Slapy na pokudmožno celý den, ale pochybuju, že to vydržíme..taky podle počasí. jestli bude těch 35 ve stínu, možná po poledni prchnem dom do kamenného domečku...

takže musím vymyslet něco vydatného, abychom nebyly u vody hlady, aby to vydrželo, malá to jedla, aby to nezvadlo, aby na to nešly vosy...mně z toho vychází jedině nějaký těstovinový salát do krabice.. možná s kuřecími kousky. když to zabalím doma do mokrý utěrky, tak by to mohlo být v poho, ne?? chladící tašku nemám...

kammka
25. srp 2011

@aaadus to je síla, co??? já si kolikrát říkám, že tu snad ani nejde nachytat...
@brusinka.pusinka pěkné.. nebyl by recept na cokoli z hlemýžďů??? zahradních??? 😀

brusinka.pusinka
25. srp 2011

@kammka 😀 😀 😀 😀 😀
to víš že mám recept jen jsem ho nikdy nedělala ale jedla od mího táty 😉 jako malá 😉 Hlemýždě dovezla babinka z řecka 😀 😀 😀
20 ks hlemýžďů zahradních nebo mořských, 1 cibule, cca 150 g kořenové zeleniny, sůl, voda, ocet.
Uzavřené hlemýždí ulity kartáčkem ve vodě dobře očistíme, vhodíme do vařící se vody na dobu asi 10 minut. Potom je scedíme a špikovací jehlou vybereme hlemýždě z ulit. Jejich zadní konec oddělíme nožíkem a přitom vytáhneme střívka. Potom je vypereme důkladně v octové vodě. Takto očištěné hlemýždě vložíme do osolené vody, přidáme kořenovou zeleninu a cibuli a vaříme asi 1 hodinu.
😀 😀 😀 😀

aaadus
25. srp 2011

@kammka to tě brusinka dostala co? 😀 Jen bych to teda nikdy nepozřela 😝

kammka
25. srp 2011

@aaadus já jsem věděla, že něco vyhrabe... 😎
@brusinka.pusinka ..no a chutnalo ti to??a uzavření byli jak:: těmi svými víčky???

brusinka.pusinka
25. srp 2011

@kammka ěli jme mořské šneky a vím že jsme je jedli s těstovinovým slátema byli vynikající 😉 ale vařil můj tatínek. a vím že jsme jedli všichni i moje slovenská babička 😉 a to bylo co říct 😉