Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

pelenka
12. led 2012

@reruna: jee byl by prosím recept?

reruna
12. led 2012

@pelenka na co?

pelenka
12. led 2012

@reruna na placky, ja dneska přemýšlím kolenem a píšu jak tydýt🙂

reruna
12. led 2012

cizrnovo cuketové placky: namočit 350 g cizrny, pak rozmixovat, přidat nastrouhanou 1 cuketu, 1 nakrájenou cibulku, 2 lžíce na jemno nasekaného kopru, 5O g polohrubé mouky, 1/2 prdopeče, 2 lžíce mléka, 2 vejce, 1 lžíce citronové kůry, smíchat a osmažit, nepíšou tam nic o soli, ale řekla bych, že se to těsto asi osolit musí... já to akorát budu dělat bez toho kopru...

mamkamarketa
12. led 2012

zeny kucharky,
pomozte prosim 😉 nemate nektera recept na cesar dresing? dostala jsem mega chut 😅

mamkamarketa
12. led 2012

ha uz jsem nasla jdu tvorit 😵

petule246
12. led 2012

@monivo - ahoj, postup ráda nadstíním, množství ingrediencí musíš vzít od oka, aby vám to chutnalo a nebyly to jen suchý brambory 😉
- takže uvařím brambory ve slupce
- mezitím nakrájím porek na půlkolečka a osmahnu na másle (může ho být dost)
- na další pánvi osmahnu na cibuli kuřecí prsa na kostky (osolila jsem to jen mírně kvůli ml. synovi a nepřidávala jsem žádný další koření)
- rozšlehám smetanu (dala jsem 250 ml) + vejce (dala jsem 4) + hromadu nastrouhaného sýra + pár rozmačkaných stroužků česneku (máme rádi česnek) + špetka soli
- no a pak do zapékací nádoby dám na kostičky uvařený brambory + porek + maso + ta smetana a důkladně rozmíchám. Pekla jsem to dlouho, cca 30 minut přiklopené, 30 minut bez poklice (možná i dýl, všechno dělám od oka 😀 Pak jsem to ještě nechala v troubě.
Nakonec se to ujalo i u mého muže s kyselou okurkou. Nemít prcka určitě bych víc solila, možná trochu pepřila. A původní záměr byl zapéct brambory s brokolicí (místo porku), ale brokolici neměli.
Jestli vyzkoušíte, snad vám to bude chutnat.

monivo
12. led 2012

@petule246 díky moc, vyzkouším. Mám ráda takováhle jídla, ještě k tomu se smetanou. To se peče tedy opravdu dlouho, to kvůli té smetaně aby zhoustla? Ostatní je přeci již předtím vařené. Takže by možná ty brambory nemusely být uvařené úplně do měkka, ne? (nemůžou se tím pečením "rozblemcat"?)

terryfox
12. led 2012

@pelenka tak už mám upečeno a jsem zklamaná, suroviny předvařené, takže jsem pekla hodinu, a obsah se hned po vyklopení rozpadl na milion kousků, prostě to nedrželo dohromady, ani kůrku to nemělo 😕 Ale chuťove dobrý, tak aspoň že tak 😀
@reruna jůůů, dneska jsem si ten magazín taky přinesla domů a hned mi ty placičky padly do oka (+ asi dalších 10 receptů) 😉 tak pak dej, prosím, vědět, zda fakt stojí za vyzkoušení, díky 😉

terryfox
12. led 2012

a zítra udělám malýmu ty tvarohový nočky od @zuhur a k nim majdu ze zmraženého lesního ovoce s agáve sirupem, aby to měl krapínek sladký 😉 😵 A nám zase nevím 😀 Přijede dopoledne i moje mamka, manžel je doma, tak bych se jako mohla vytáhnout s něčím dobrým 😉 😀 Mám tu krásné zadní hovězí, dnes mi ho namleli v masně, ale je ho jen přes čtvrt kila, tak jedině jako součást nějakýho dalšího sytivějšího jídla, resp. surovin 😕

petule246
12. led 2012

@monivo - ono té smetany je docela dost ( a vůbec jsem toho udělala slušný pekáč), tak prostě aby to dobře ztuhlo. Navíc jsem chtěla docílit kůrčičky. Ale prostě to vyzkoušej a uvidíš (v plošším pekáči to může být taky rychlejc a vůbec záleží na množství). No snad jsem ti pomohla, ale já jsem kuchařka - tester, tak se mi špatně dává přesný popis postupu 😉

petule246
12. led 2012

a ještě zítra u nás bude br. kaše a sekaná

babulinkab
13. led 2012

pečené masové koule, rajská, těstoviny

brusinka.pusinka
13. led 2012

Dneska udělám jen česnekačku krémovou a hurááá zítra budou plněná kuřecí křídla s rýži a v neděli udělám bůčkovou roládku s kaštanovou nádivkou červené zelíčko s jablky a chlupaté knedlíky 😀 😀

nikiii
13. led 2012

My dneska pečené kuřecí paličky, bramborová kaše, okurkový salát, a bábovečka.

reruna
13. led 2012

@terryfox @pelenka tak placky nakonec nebyly, z nouze jsem dělala nakonec tousty s pomazánkovým máslem, nevím, jestli tam mají chybu v tom receptu nebo mám tak nevýkonný ruční mixér, ale cizrnu namočenou 8 hodiny ve vodě se mi rozmixovat nepodařilo, asi to chce nechat namočené déle.... tak jsem to teda nechala na dnešek, že to nejdřív uvařím a uvidím, jestli to rozmixuju pak....

brusinka.pusinka
13. led 2012

@reruna cizrunu raději pomel na mlýnku na maso 😉 mixer až na namletou 😉

reruna
13. led 2012

@brusinka.pusinka jo kdyby se mi chtěl vytahovat mlýnek na maso... nejspíš raději tu cizrnu uvařím a udělám na cibulce a česneku a k tomu volské oko a chleba.... aspoň nebude špinavý mlýnek, mixér a kdoví co všechno, ten recept přitom vypadal tak jednoduše, no chtěla jsem už konečně tu cizrnu vyzkoušet a vůbec málo jíme luštěniny...

brusinka.pusinka
13. led 2012

@reruna tak příště kup zavařenou tu rozmixuješ jedna radost 😉 jen vodu sliješ a necháš okapat 😀 ale i s volským okem je výborná

reruna
13. led 2012

@brusinka.pusinka ta zavařená je měkká?

brusinka.pusinka
13. led 2012

@reruna jj je měkká uplně když chci dělat Humusovou pomazanku nechc se mi zdlouhavě vařit použiji ty z konzervy 😉

kammka
13. led 2012

@reruna já si myslím, že by měla být vařená nebo z konzervy (takže vařená 🙂 ) mně by se taky moc nechtělo kvůli pomazánce špinit tolik strojů 😠

simonceli
13. led 2012

dneska babča koule s bramborem a okurkový salát

lenam
13. led 2012

@brusinka.pusinka Brusinko, jak děláš tu krémovou česnečku? Chtěla bych ji dělat zítra. Dneska už mám květákovou polévku. Moc děkuji.

brusinka.pusinka
13. led 2012

@lenam na straně 41 je receptík 😉

lenam
13. led 2012

@brusinka.pusinka Děkuji! 🙂

pelenka
13. led 2012

@brusinka.pusinka prosím dala bys recept na tu kaštanovou roládu, mám tu od předvánoc misku kaštanů a netuším, co s nima🙂

lenam
13. led 2012

@brusinka.pusinka Tak já se přidám, zaujalo mě i to zelí s jablky 🙂

brusinka.pusinka
13. led 2012

@lenam
červené zelí s jablky
1 kg červeného zelí
250 g cibule
2 lžíce tuku
4 lžíce octa
500 g jablek
350 ml červeného vína
3 lžíce rybízového džemu
krystalový cukr podle chuti
sůl, pepř, bobkový list

Zelí nakrájejte na tenké proužky. Na tuku zpěňte nadrobno pokrájenou cibuli, přidejte zelí, promíchejte a přikryté chvilku duste. Přidejte ocet a promíchejte. Jablka očistěte, pokrájejte na měsíčky a přidejte k zelí. Osolte, opepřete, přidejte bobkový list, podlijte vínem a duste doměkka. Nakonec vmíchejte rybízový džem, dochuťte cukrem, nechte převařit a podávejte.

@pelenka
Kaštanová nádivka
500 g jedlých kaštanů
60 g slaniny
90 g strouhanky
30 g másla
1 vejce
3 dl vývaru
špetku jemně nastrouhané citronové kůry
petrželku
sůl a pepř
Omyté kaštany nakrojíme a asi patnáct minut je vaříme ve vodě. Pak je vyjmeme, oloupeme slupku, vložíme zpět do vývaru a uvaříme doměkka.
Měkké kaštany umeleme na masovém mlýnku, promícháme je s najemno nakrájenou slaninou, strouhanou citronovou kůrou, máslem, pepřem, solí a vše spojíme rozšlehaným vejcem.

lenam
13. led 2012

@brusinka.pusinka Tak v nejbližší době dělám zelí 😀 Díky!