Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

kimm88
14. zář 2012

@tina1506 Ten odkaz mi nějak nešel otevřít ☹ Prošívaná deka, to je dobrý nápad 😉

nikiii
14. zář 2012

My dneska dojídáme kuře na paprice s karlovarským knedlíkem, a v troubě už se nám peče dvoubarvenej tvarožník.

krakorka
14. zář 2012

čevabčiči s bramborovou kaší 😉

tina1506
14. zář 2012

@kimm88 http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=126485 snad už to půjde, vložila jsem to špatně, je to fakt mňamka

nikiii
14. zář 2012

@tina1506 Tak ta vypadá skvěle, brzo vyzkouším.

marhulinka
14. zář 2012

@kimm88 já dělám často drobenkovou ze dvou tvarohů🙂

marhulinka
14. zář 2012

dnes z pečícího pytlíku brambory,cibule,krkovička a kuřecí plátek na paprice

kimm88
14. zář 2012

@marhulinka A byl by někde odkaz na receptík? 🙂

sarunatko
14. zář 2012

Dneska bude ražniči a opečené brambory. A vyzkouším tu kuličkovou buchtu, co sem dávala @tina1506

aaadus
14. zář 2012

houbový krém z lišek, kuřecí paličky na citronové trávě a česnesku s br. kaší, okurkový salát ze zakysankou

pajdula
14. zář 2012

Holky nemáte některá recept na nějaký dobrý hruškový koláč? osvědčený? díky

rozarka65
14. zář 2012

ahojky,nemáte někdo tip na zpracování rajčat....máme jich pořád hodně a začínají se kazit...rajskou jsme jedli minulý týden asi 4 dny...😀 Taky jsem udělala kotel leča,ale tím,že jsou trochu "ostrá - kyselá",tak jsem to jedla sama....a mohla bych udělat kečup,ale to by z toho byla jen pidi sklenička.....

tina1506
14. zář 2012

@rozarka65 já mám ráda:
1) do pekáče brambory na kolečka, posolit, opepřit, rajčata,papriky, polít šlehačkou, nahoru buď kuře nebo plátky vepřového, pod alobal, dát péct, potom odkrýt a dopéct dozlatova
2) kuřecí na kostičky, osmahnout, přidat zeleninu (rajčata, papriky, atd...podle chuti), podusit. mám ráda s rýží i těstovinama, dělala jsem i s kuskusem
3) zeleninová polívka - všeco doma najdete :o)
4) ryba zapečená s rajčaty a sýrem

tina1506
14. zář 2012

dnešek u nás:
já (dietka) - rybka s bramborem,zelenina
prcek - kuřecí se zeleninou a kuskusem od včera
taťka - brambor, zelí, jelito 😉

rozarka65
14. zář 2012

@tina1506 děkuji...🙂

tina1506
14. zář 2012

@rozarka65 ještě mě napadlo, že mamka dělává "falešné lasagně" - podusí vepřovou konzervu, přidá lečo, vše pak promíchá s těstovinama a dá zapéct, ke konci ještě posype sýrem. Ještě jsem to nezkoušela, ale prý to chutná i taťkovi a to je co říct, je to frfňa vybíravá 😀

kaatulka
14. zář 2012

@rozarka65: rajčatový salát, plněný zapečený rajčata, rajská polívka, rajčatový chlebíčky (vynikající), nebo spařit, oloupat, nakrájet a šup na mrazák....

rozarka65
14. zář 2012

@tina1506 😀 To bych mohla zkusit... 😉 Akorát se mi nechtějí loupat ta prťavá rajčata... 😀 A tu ostrost asi srazit cukrem??

rozarka65
14. zář 2012

@kaatulka to mne nenapadlo,dát to do mrazáku...škoda...teď už bych je nedávala...ale zapečený chlebík s rajčaty a mozzarellou...a udělám asi ty zapečené těstoviny...a pizzu...holky, moc děkuji... 😉

nikiii
14. zář 2012

Naše svačinka ke kafíčku 🙂

handm
14. zář 2012

@nikiii jéé, to vypadá úchvatně 🙂🙂 mňam, dala bych si..co to je a prosím receptík, možná si to psala, pardoon,, nedočítám.. nestíhám

kristi
14. zář 2012

jsem prase, ale uz mam druhej talir

kammka
14. zář 2012

dneska jsem já byla s malým u doktorky a chlap s holkou vyrazili na nákup, tak jsme vaření nestihli, byly párky 🙂
k večeři si my dáme játra na cibulce s rýží a malá něco.. játra odmítla..
zítra pečené kuře s bramborem, pozítří ještě nevím.. mám mleté maso..

pajenka
14. zář 2012

Krémová bramborová polévka, domácí hambáče v housce se zeleninovým salátem a česnekovou zakysankou

O víkendu vaří tchánovci - po domluvě se mnou a s fazolkou 🙂

Oběd: kuřecí ála svíčková omáčka, knedlík.
Večeři budem dělat my: tortilly s kuřecím masem a zeleninou, dresink
Neděle: ryba s bramborem, polévka určitě vývar.

kristi
14. zář 2012

@pajenka muzu k vam na vikend?????

pajenka
14. zář 2012

@kristi 🙂 Máš to daleko, ale klidně přijeď 😉 i když, jak jsem viděla ty Tvé nádherné výtvory, co vaříš, tak nevím, zda by Ti naše obyč jídlo chutnalo 😕 😅

kristi
14. zář 2012

@pajenka prosim te, zase takova kucharka nejsem, jen proste rada dobre jim 🙂 u vas by mi chutnalo, hlavne na tu svickovou mam desnou chut 🙂

kammka
14. zář 2012

@nikiii
@handm já ho snad udělám.. ale nemám kulatou formu, jen bábovkovou nebo pekáč... ☹

nikiii
14. zář 2012

@handm Dvojbarevnej tvarožník, recept je Brusinčin str. 427. Strašně dlouho jsem se na něj chystala až jsem se k tomu konečně odhodlala a je výýýbornej 🙂

@kammka Já myslím, že na malej pekáček to bude taky úplně v pohodě a na chuti ani vzhledu to vůbec neubere 😉

handm
14. zář 2012

@kammka no já konečně našla, že je to dvoubarevnej tvarožník, ale recept nevím.. vypadá to nádherně...