Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

handm
14. zář 2012

@nikiii díky, já to ted prohledávala, tak jsem našla název.. a recept jdu hned zkouknout!🙂

kammka
14. zář 2012

recept je na té samé straně trochu dole.. já mám z té dortovky jen tu obruč, tak to snad půjde bez toho dna s pomocí pečícího papíru??

handm
14. zář 2012

@nikii, @kammka tak jsem sito opsala, to bych mohla zvládnout. 😀 na příští víkend jsme odsunuli oslavu prcka, tak to bude asi jedna z buchet😉🙂

pajenka
14. zář 2012

Dnešní večeře. Manžel si k tomu ještě usmažil hranolky, kam se hrabe fastfood 😎

pajenka
14. zář 2012

Ehm, ještě fotky 😀

nikiii
14. zář 2012

@kammka Jo, to určitě půjde v pohodě, to těsto udělá takovej pevnej obal.
@handm zvládneš to v pohodě, nic na tom není, vypadá to složitější než to ve skutečnosti je 😉

nikiii
14. zář 2012

@pajenka Okamžitě jedu k vám 😎 😎 😎 😎 😎 😎

pajenka
14. zář 2012

@kristi Taky se na ni těším, dlouho jsme ji neměli a já miluju veškeré omáčky 😵

pajenka
14. zář 2012

@nikiii Pozděéééé 😖 ale děláme často, tak příště dám vědět dopředu 😉

nikiii
14. zář 2012

@pajenka Sáááááááákryš, to jsem teda prošvihla 😠 😠 😠 Tak příště aspoň z dvojité dávky, protože to vypadá fakt luxusně 🙂 🙂 🙂 Můžu se prozatím zeptat aspoň na receptík, jak je děláš?

pajenka
14. zář 2012

@nikiii Normál z mletého masa mix, které den dopředu naložím, dám sůl, pepř, papriku, cibuli, česnek, hořčici, usmažím jako karbenátky, do housky dám na jednou stranu kečup, na druhou horčici a mezi plátky sýra vložím karbenátek, na to okurek a cibuli. K tomu zeleninu a česnekovou zakysanku - do zakysané smetany (nejlepší je z Lidlu ta 18%) dám česnek, osolím, opepřím, kapnu worcester. Hranolky jsme měli kupované, takže jen osmažit.

brambora20
14. zář 2012

Včera Jáhelník, dneska brambory+okurková omáčka s vejcem, zítra nejspíš řízky a br.salát od maminky 😉
V neděli uvažuju... pizza? Mám tu mozarellu a jelikož mi napoprvé na studeno moc nesedla, uvažuju, kam ji vrznout za tepla!

pajenka
14. zář 2012

@brambora20 Co takhle ji dát jako plňku do masa třeba se šunkou? A nebo udělat maso na přírodno a dát ji nahoru zapéct třeba s rajčetem?

zuzi82
14. zář 2012

@kammka @nikiii @handm My to pečeme jako Zebra řezy a je to opravdu výborné! 😅
My dnes v poledne špagety se salámem a večer citronová kuřecí prsíčka s grilovanou zeleninou 😉
Zítra jsem chtěla dělat kotletu s haluškami, ale je tu havárie vody, tak budu muset vymyslet něco s malou potřebou vody. Zítra nepoteče a už jsme si nestihli naplnit hrnce, takže mi budou muset stačit jen dvě láhve kojenecké vody. 😠

babulinkab
15. zář 2012

česnečka
kuřecí nudličky na cibulce, dušená mrkvička, brambory

a odpo završíme letošní grilovací sezónu, takže vepřová krkovička, bavorské klobásky, zeleninka, a zapijeme to citronovým pivem 😉 😉 😉

lucifereeek
15. zář 2012

dneska kuřecí stehna po řecku a zítra hlívový guláš 🙂

prdecek
15. zář 2012

zbytek pěkně uleželého boršče a sýrové prsty s bramborem a tatarkou a zeleninová obloha 🙂

prdecek
15. zář 2012

jo a ještě jsem zapoměla, že peču kokosovo-čokoládovou buchtu 🙂

nikiii
15. zář 2012

Smaženej květák s bramborem, už asi 14 dní mám na něj strašnou chuť. K tomu tatarka a rajčata. A odpoledne budu péct k večeři loupáčky a k nim udělám domácí pribiňáček asi s meruňkama.

ia.
15. zář 2012

dnes jdeme na oslavu manželovo babičky, má 85 let. Prý bude hovězí vývar s játrovými knedlíčky, a maso dvou barev s přílohou, kterou si objednáme..Po obědě dort, zákusky, studené mísy...ježíííši 😅

kristi
15. zář 2012

dojidame gulasovku ze vcera a vytasila jsem plnene papriky v rajsky a k tomu ryzi 🙂 vecer nevim, asi udelam kure

marrei
15. zář 2012

Zelná polívka s klobásou, těstoviny s mletým masem v mrkvovo-rajčatové omáčce. Na zítřek máme naložené kuřecí křídla v bylinkové marinádě.

xuxie
15. zář 2012

Polévku z červené čočky s kroupky zahuštěnou rajčatovo-česnekovou pastou, kousky lososa v omáčce z cukety, smetany, parmazánu a bazalky s bramborovo-petrželkovými noky.

julka11
15. zář 2012

@xuxie Ahoj, mohla bys, prosím, napsat recepty vašeho dnešního obědu? Dle názvu mě zaujala velice jak polévka, tak hlavní jídlo. Díky moc.

imzadi
15. zář 2012

Ja tady furt smiruju ale dnes se ozvu..polevka z maslove dyne, kvetakove placky s bramborem, pecu cuketovou buchtu a vecer budem grilovat...ale hlavne @kristi moc gratuluju 😉

ivett
15. zář 2012

u nás dnes smaž. květák s bramborem, malá je u babi, tak jsme oběd nehrotili 🙂

xuxie
15. zář 2012

@julka11

Určitě, moc jednoduché a doufám, že vám budou chutnat 🙂

Polévka: Na trošce oleje osmahnout červenou cibuli na drobno, čočku a kroupky, posolit a zalít vodou (případně vývarem, pokud máš, my dneska měli jenom vodu). Přidat bobkový list a vařit než budou kroupy měkké. V mixéru rozmixovat dvě-tři rajčata (celá) se dvěma stroužky česneku, přidat k polévce, nechat krátce projít varem a je hotovo.

Omáčka: Na oleji podusit do měkka na kousky nakrájenou cuketu, zalít smetanou a krátce povařit. Rozmixovat tyčovým mixérem. Na pánvičce na kapce oleje osmahnout lososa bez kůže na kousky (aby zbělal). Nesolíme, protože tam pak přidáme parmazán a ten je slaný dost. Přihodit k omáčce, nechat chvilku povařit (pár minut, aby se úplně nerozpadl), přisypat parmazán, nechat rozpustit. Přisypat nasekanou bazalku.

Nočky: Uvařit brambory ve slupce (moučné, typ C, tak cca kilo) - asi 15 minut, nesmí být úplně měkké, při píchnutí vidličkou. Oloupat (ještě horké, v rukavici na vaření) a rychle rozmixovat tyčovým mixérem. Přidat vajíčka (já dala 3), čerstvou petrželkovou nať, trošku soli a podle potřeby mouku (ne moc). Zpracovat ručně na těsto, aby z toho šly dělat válečky. Udělat válečky cca 2cm v průměru a nakrájet na kousky. Do vařící osolené vody dáváme ty kousky a vaříme pokud nevyplavou (je to chvilinka).

Dobrou chuť 🙂

heaven_angel
15. zář 2012

špenát s bramborem a sázeným vejcem, muffiny s čokoládou a hruškou

nikiii
15. zář 2012

Naše večeře 🙂

xuxie
15. zář 2012

@nikiii ty rohlíčky vypadají moc dobře 😉 a copak to vlastně je, že jsem zvědavá? 🙂