Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

helcenka
3. kvě 2013

Dnes dušená zelenina na másle a přírodní vepřový plátek.
Zítra bude rajská polévka s rýží a vymyslím něco z toho zbytku vepřového a v neděli špagety s mletým masem, omáčkou a strouhaným sýrem.

ia.
3. kvě 2013

dnes francouzské baby kuřátko s kuskusem, zítra hovězí vývar (vařím ho každý víkend, moji chlapi prostě vyžadují "nudličkovou" polívku), a tagliatelle se suš.rajčaty a česnekem, odpoledne jdeme na oslavu synovcova prvního ročku, tak si chceme nechat volné místo na dobroty 🙂 v neděli vývar ze soboty a pečená krkovice s pečeným bramborem

blahova_andrea
3. kvě 2013

Holky poraďte...jaké máte nejoblíbenější recepty na bílý chřest? Já si našla asi čtyři, co mě oslovily a nemůžu se rozhodnout 🙂 Jaká úprava je oblíbená u vás doma?

matu21
3. kvě 2013

Dělala jsem lasagne se sójovým granulátem 🙂

xvitk101
3. kvě 2013

@blahova_andrea Z bílého jsem dělala jen polévku. Máš na mysli ten bílý tlustý?

blahova_andrea
3. kvě 2013

@xvitk101 jj, ten bílý tlustý. měli ho v akci, tak jsem ho vzala a teď přemýšlím co s ním. polévkou ale přítele nenadchnu. máme v lednici kuřecí vývar a on k tomu potřebuje pořádné jídlo 🙂 takže zvažuji smažený, gratinovaný nebo jen tak jako zeleninová příloha zamotaný ve slanině...

nellygray
3. kvě 2013

@blahova_andrea smažit chřest je podle mě škoda, zabiješ tu jemnou chuť. Když ho nechcete samotný, tak ho dej jako přílohu k masu, krátce povařený v lehce osolené a trošku oslazené vodě. My ho máme nejraději samotný s holandskou omáčkou nebo posypaný opraženou strouhankou.

nellygray
3. kvě 2013

@blahova_andrea Jinak ale souhlasím s @xvitk101, je z něj skvělá polévka. 😉
U nás dnes holandské řízky s brkaší a rajčatový salát.

blahova_andrea
3. kvě 2013

@nellygray úplně samotný by bylo pro přítele moc málo. holadskou omáčku si netroufám. ale je fakt, že smažení mi taky přijde trošku barbarské. taky jsem ho našla jen povařený, přelitý máslem. to by jako příloha k něčemu dalšímu taky šlo.

nellygray
3. kvě 2013

@blahova_andrea já dělám holandskou podle receptu pana Cuketky v tomto článku. http://www.cuketka.cz/?p=113. Je to teda taková zjednodušená verze, ale je "blbuvzdorná", ještě se mi ani jednou nezdrcla, takže doporučuju, není se třeba bát. 🙂
Jo a politý jen máslem je jako příloha taky skvělý, směle do toho. Jen u toho bílého chřestu je třeba fakt odlomit dost velký kus zespoda, bývá vláknitý a pak se to špatně jí. Tam kde se to samo zlomí, to má jít pryč (resp. je škoda to vyhodit, ale třeba přidat do zeleninového vývaru).

blahova_andrea
3. kvě 2013

vepřové kotletky na másle a tymiánu, gratinované s bílým chřestem, vař. brambor

kajalka
3. kvě 2013

Vařím až večeři. Budou pečený brambory v troubě s česnekem a bylinkama a čekankovej salát s medovo-hořčičnou zálivkou. Možná ještě před těma bramborama udělám moučník himaláje, zkusím do něj vrazit rebarboru.

nikiii
4. kvě 2013

My dnes špenát, brambory, vajíčka a opečené buřtíky. Na odpoledne domácí uzené maso, čerstvý domácí chlebík, muffiny a šlehačková roláda.

edeltraut
4. kvě 2013

Hráškovou polévku, pečené kuře s bramborem a udělám těstoviny s uzeným a špenátem. Ke kávičce perník nebo když se mi bude chtít, tak borůvkový koláč 😉

jimmy1
4. kvě 2013

včera jsem dělala nakonec polívku pórkovou se špaldiovýma nočkama a ještě jsem upekla malinový koláč s drobenkou 😵

beruskanula
4. kvě 2013

vcera jsem delala kureci zapecene s cibuli, slehackou a syrem, k tomu testoviny, masiko zbylo na dnesek, tze k tomu udelam br. kasi, plus jeste udelam smazak a zitra nejspis pecena kureci stehna s ryzi

monyliny
4. kvě 2013

U nás slepičí vývar se strouháním,zapečené penne těstovinky s uzenou krkovicí a sýrem🙂

kajalka
4. kvě 2013

Dneska karboše s pohankou (maskuju pohanku do masa, aby mi to muž jedl), k nim brambory sypaný jarní cibulkou a pažitkou.
A rebarbora do těch himalájí sedí senzačně, škoda, že jsem jí neměla víc... počkám až trochu zlevní a koupím zas 🙂

xvitk101
4. kvě 2013

Dnes tagliatelle s boloňskou omáčkou sypané parmazánem. K večeři sekaná ve slaninovém kabátku. Recept z Alberta, kupodivu moc dobrý nápad a klukům chutnalo. Pekla jsem sladký rebarborový koláč podle Alnatury a moc dobré. Zítra mám v plánu svičkovou na smetaně s domácím knedlíkem. Moje poslední velké vyvařování na nějakou dobu.

lkasparo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
monavika
4. kvě 2013

http://inspirativnirecepty.blogspot.cz/
ja dnes delala kure s ryzi 🙂

monavika
4. kvě 2013

@lkasparo krasny blog....skoda,ze se neda prihlasit u tebe do pravidelnych ctenaru.....rada bych tvuj blog odebirala 🙂

kammka
4. kvě 2013

čtvrtek buchtičky s krémem, hovězí polévka s dinosaurama (měli v lidlu, bomba, velký úspěch u dcery)
pátek kuřecí prsa na nudličky se zeleninou (cibule,papriky,cuketka,rajčata z plechu,česnek), polévka čtvrteční
dnes vepřován kýta na paprice s rýží, bez polévky, včera jsem pekla tvarohové rohlíčky, tak se tím cpaali celý dopo...
na zítřek je už hotová kuřecí polévka, k tomu brkaše a řízky, nějaké si poveze tatínek s sebou na školní zájezd do Itošky.
ještě dodělám masovky...

babulinkab
5. kvě 2013

hrachová polévka s krutonkama
rizoto se sýrem, okurkový salát

maybe72
5. kvě 2013

Kuchařinky a vařilky, moc prosím, ráda bych udělala z těsta na bramboráky (po našem na křápance) velký bramborák na plech. Kdo máte zkušenost a děláte, stačí, když těsto nebude tak řídké nebo si mám dát ještě na něco pozor?? Díky za rady.

ladus88
5. kvě 2013

@crca Dnes je hovezi vyvar s jatrovymi knedlicky a nudlemi,jako druhy chod rizky z file a kurecich stehenich rizku a pro velky uspech druhy plech drobenkoveho kolace s jablky.-)

crca
autor
5. kvě 2013

Ovarová polívka,králík na česneku se špenátem a br. knedlík-děti jsou u babí tak stíhám vařit 😀

radka_h
5. kvě 2013

Dala jsem se k včeru na pečení žloutkových řezů a na to že jsem je dělala poprvé tak vypadaj dobře a i bylyza chvilku hotový. Já to snad půjdu zakrojit ted a nepočkám do zítřka 🙂

nikiii
6. kvě 2013

My dojídáme zbytky - uzená polévka, kuře na kari a smetaně se špagetama, a luxusní Míša řezy.

adelka89
6. kvě 2013

my mame dnes na prani deti rizky z trouby a nove brambory.