Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

victress
12. led 2014

@hojda no vidíš a já mám přesně opačný problém, projedu jednu stránku a nevím, co první uvařit, kolik je tady dobrých jídel 🙂 🙂 🙂 🙂

victress
12. led 2014

@zzuzziik teda vy si bužírujete mňam 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

laurital
13. led 2014

U nás dnes vepřová panenka s omáčkou z bílého vína, brusinek a kapky smetany a opečený brambor 😉

svasa
14. led 2014

Ahoj, u nás včera palačinky s nutelou nebo citrusovou marmeládou. Dneska budou kotlety se šlehačkou a brambůrkem a kuskusová polévka. Zítra vepřové na žampionech a domácí houskový knedlík.

ladie
14. led 2014

Včera čočková polévka, tagliatele s lososem a smetanou.
Dneska kotel zeleninové polévky + prcek bude mít k obědu svíčkovou. K večeři se peče kváskový chleba, kyne těsto na rohlíky (nebo housky, uvidíme, co se mi bude chtít dělat) + udělám nějakou pomazánku a sloní žrádlo (na přání manžela).

laurital
14. led 2014

Kuřecí polévka s játr. knedlíčky a nudlemi na oběd a na večeři mám hroznou chuť na kuskus jen tak s kuřecím masem a spoustou zeleniny 🙂

nektarine
14. led 2014

My jsme včera měli houbovou polívku, kotlety pečený s lečem a k tomu šťouchaný brambory na cibulce. A pak "na doražení" pomazánku něco jako Budapešť - (tvaroh, smetanito, malá cibula, velká paprika, sůl, pepř a ještě jsem do toho na jemno nastrouhala eidam). koukala jsem, že to mm jí, protože on budapašť nerad, ale ládoval to do sebe jak blázen 🙂 a ještě jsme dojedli banánový muffiny s čokoládou od neděle.

edeltraut
14. led 2014

My máme dnes vepřové na paprice s těstovinami 🙂, na polévku dnes hodím "bobek" a upeču perník 🙂

laurital
14. led 2014

@edeltraut Perník 🙂 , super, děkuji za inspiraci.

edeltraut
14. led 2014

@laurital NZ, včera manžel škemral, že už jsem ho dlouho nedělala 😀

laurital
14. led 2014

@edeltraut Já právě taky ne a děcka už nějakou buchtu vyžadují 😉

kammka
14. led 2014

@edeltraut jo to bych mohla... jenže jsem před pár dny pekla bábovku a protože se snažím ubrat přijaté kalorie, abych aspoň přestala kynout, tak tu je stále půlka.. klukovi dám kousek a drobí to do koberce, holka sní jeden kousek za den a tatínek není celej den doma... tak je konečně vidět, kdo tu nejvíc žere.. 😎 😎 😎 😎

my dnes s malým vepřová kýta na nudličky a k tomu zelené fazolky na cibulce s těstovinama a rajčátka..něco zbylo k večeři. včera jsme měli k večeři zapečené tousty se sýrem a šunkou..

na zítřek asi zkusím jahelník se švestkama 🙂

edeltraut
14. led 2014

@kammka U nás nestihne buchta ani vychladnout - ale neříkám, že já jí nejím 😎. Nějak nemám nápady, pořád dělám dokola štrůdl, bábovku, mufiny a perník.... 🙂 - ostatní mi přijde moc pracný, potřebuju buchtu "naházet do mísy, zamíchat, upéct" 😀

kammka
14. led 2014

@edeltraut já pekla často kynutý buchty.. ale třeba jsou super rafaelo řezy, na těsto se za syrova nasype kokos s cukrem a pak se to po upečení zakape šlehačkou, .... takže teď nic pro mně.. ☹ ☹ ☹
nebo sypaný koláče jsou super, nebo pečený obráceně..
já jsem si nalhávala, že nejsem na sladký, ale člověk nemusí spořádat každej den čokoládu, aby byl sladkožrout, že jo..

zelva
14. led 2014

Dneska jsem dělala kuskus na rajčatech s kuř. masem a fazolemi. Dělala jsem kuskus teprve asi podruhé a manžel remcá, že nic moc teda ten kuskus 😉 Prý je to divný a bez chuti. A to jsem to hezky okořenila 😵

laurital
14. led 2014

@zelva A zaléváš ho jen vroucí vodou nebo bujonem?Jen zalitý vodou je fakt trochu bez chuti.
Jinak já bych si tedy od tebe hned nabídla:D

xuxie
14. led 2014

@kammka jahelník výborný náad - jdu na něj 🙂

Jinak, zdravím po dlouhé době a doporučuji ten jejich magazín z Alberta - máme za sebou čočkové ragů i rybí karbanátky a velký úspěch u obojího 😉

edeltraut
14. led 2014

@kammka kynutý dělám jen v létě ovocný 🙂, a sladkožrout jsem tuplovanej, páč já sním i tu čokoládu 😀. Jéééé, já bych si dala borůvkovej koláč... škoda, že nemám borůvky v mrazáku... 🙂 - jó, kdyby člověk v létě nebyl línej... 😉

kammka
14. led 2014

@edeltraut u nás nerostou.. a u našich jsem nebyla a prej loni stejně nebyly.. ☹

edeltraut
14. led 2014

@kammka U nás taky žádná sláva, ale na koláč se natrhat dá 🙂. Mě vždycky natrhal tatík za cigára celý kýbl a letos se na mně vyprd 😀, tak si musím nechat zajít chuť 😀

laurital
14. led 2014

@edeltraut Tak já jsem borůvky na koláč neměla už pár let.No nic, jdu na ten perník...
OT-kousek od vás, na Ratmírově, máme chalupu, tak jsme letní krajané 😀

edeltraut
14. led 2014

@laurital Tak až budete v Ratmírově, tak se přijeďte podívat 🙂 a třeba i na borůvkový koláč 😉

laurital
14. led 2014

@edeltraut Myslím, že tam jede úzkokolejka, že?Tu máme tak 250 m od chaty 😀

kammka
14. led 2014

na Ratmírově jsem byla v létě na skok za kamarádkou, kousek od té úzkokolejky.. letos tam chtějí jet zas tak jsme zase zvaní 🙂

zelva
14. led 2014

@laurital Právě že jsem zalila bujonem. A stejně se mu to zdá bez chuti 🙄 😀

ladie
14. led 2014

@zelva manžel neví, co je dobré 😀
Já mám nejradši kuskus ochucený sójovou omáčkou + sýry (eidam, niva) a zelenina (plechovka Bonduelle Mexiko). Takhle jsem ho jedla poprvé v životě v čajovně, kde jsem byla na prvním rande se svým manželem. Nostalgie, no 🙂

laurital
14. led 2014

@zelva No jo, chlap 😀 , tomu mému to zase přijde suché, i když tam má kusanec másla, tudíž jsem mu na svačinku, aby se nám na tu večeři posilnil a bídně nezhynul hlady, musela udělat rösti se šunkou a rozpečeným sýrem.Mě z něj klepne... 🙄 😀

laurital
14. led 2014

@kammka No tak to uděláme hromadný sraz i s edeltraud 🙂

edeltraut
14. led 2014

@laurital JJ, ta jede do NB - ta je tak 3km od nás 🙂

marketa1008
14. led 2014

@zelva můžu poprosit o receptík?