Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

brusinka.pusinka
9. čer 2011

@eriska nedělám kompoty z Jahod ale marmošku a nebo zamražují takže neporadím 😉

miriska
9. čer 2011

boloňské špagety se sýrem

zuhur
9. čer 2011

Čočkové placičky – brusinka.pusinka – str. 71
Salát z červené čočky – brusinka.pusinka – str. 71
Falešná gulášovka z hlívy ústřičné – brusinka.pusinka – str. 71
Banánový chlebíček – reruna – str. 72
Bruschetta – brusinka.pusinka – str. 72
Skořicové řezy – zuzi82 – str. 73
Kokosová buchta – pilgrim – str. 73
Jednoduché a vláčné kokosové řezy – aaadus – str. 73
Kedlubnová polévka – brusinka.pusinka – str. 73
Drožďová polévka – brusinka.pusinka – str. 73
Hořčicová zálivka – brusinka.pusinka – str. 73
Bylinkový dresing – brusinka.pusinka – str. 73
Přeliv na Caesar salát – brusinka.pusinka – str. 73
Děsně dobrá kokosová buchta – pet.s – str. 74
Kuře s rýží z jednoho hrnce – brusinka.pusinka – str. 74
Kuřecí řízky se šlehačkou – brusinka.pusinka – str. 74
Kuře na zellí – brusinka.pusinka – str. 74
Kotlíková dobrota – brusinka.pusinka – str. 74
Placatá roláda – pet.s – str. 75
Mrkvovo-zazvorova polevka - levna, rychla a moc zdrava – lidiab – str. 75
Veprova pecene v mlece – lidiab – str. 75
Hommos (hummus, hoummos) – lidiab – str. 75
Melitzanosalata – lidiab – str. 75
Žloutkové věnečky – eriska – str. 75
Rybí sekaná – brusinka.pusinka – str. 76
Mrkvová polévka – brusinka.pusinka – str. 76
Nakládané papriky – lidiab – str. 77
Jogurtová bublanina – eriska – str. 78
Lžícová bublanina – eriska – str. 78
Buchta z kysaného mléka – eriska – str. 78
Buchta s pudinkem – eriska –str. 78
Nevařená buchta – eriska – str. 78
Hrníčková bublanina – brusinka.pusinka – str. 78
Smažené čínské nudle – brusinka.pusinka – str. 78
Ořechové rohlíčky – brusinka.pusinka – str. 79
Bulger s vepřovým masem a zeleninou – brusinka.pusinka – str. 80
Kuřecí kari bulgur - brusinka.pusinka – str. 80
Míchaný ovocný salát s bulgurem - brusinka.pusinka – str. 80

Recepty ze stran 1 – 70 najdete na straně 74

zuhur
9. čer 2011

U nás dnes vepřové plátky ve znojemské omáčce s rýží - recept podle @brusinka.pusinka 😉 a třešňový závin.

raci
9. čer 2011

dnes máme jen koprovou polévku 😅 holky mohli by ste mi prosím PROSÍÍM poradit nějaké rychlé odpolední svačiny pro 6-8 chlapů.. v uterý měli chleba se škvarkovou pomazánkou obložené paprikou a okurkou, na příště bude švestkovec a jinak vůbec nevím co bych jim měla dělat.... (stavíme, a nikdy nevím který den přijdou a který ne... vždy se to dozvím na poslední chvíli, proto potřebuju nějaké fofrovky...... 😝 )

zuhur
9. čer 2011

@raci co třeba topinky s lečem? To se dá zvládnout relativně rychle.

zuzi82
9. čer 2011

@raci Taky jsme stavěli, takže chápu a nezávidím. Mě už naštěstí obědy i svačiny odpadli (už bydlíme), ale co si vzpomínám dělala jsem obložený chleba (šunka+sýr, salám+sýr a zelenina), chleba s paštikou a okurkou, rybičkovou pomazánku, párky, klobásy, chleba s vepřovou konzervou (takovou tou čínskou), míchaná vajíčka, nebo třeba bramborový guláš, lečo. 😉

aaadus
9. čer 2011

@raci mě napadá jen pomazánka z vepřové konzervy, rybí pomazánka z uzené makrely, bůčková pomazánka. Ještě jim můžeš udělat chleba ve vajíčku, namazat je hořčicí a obložit kyselou okurkou.

aaadus
9. čer 2011

@raci ještě dělám sládkovy kuřecí topinky, ale to už není až taková rychlovka

brusinka.pusinka
9. čer 2011

@raci holky mají pravdu a popřípadě koupit klobásky a uvařit s chlebem a hořčicí a tady několik pomazánek s jedním základem 😉
Základní krém: 100 g měkkého tvarohu, 2 PL zakysané smetany, sůl
Postup
S koprem:
přidáme trojúhelníček taveného sýra a lžíci nasekaného kopru.
S česnekem a ořechy:
přidáme hrst nasekaných vlašských ořechů a 3 drcené stroužky česneku.
Se šunkou a křenem:
přidáme 100 g drobně nasekané šunky (šunkového salámu) a lžíci strouhaného křenu.
Se sýrem a paprikami:
přidáme 100 g taveného sýra, 1 malou nasekanou cibuli a drobně nakrájenou papriku.
S ředkvičkami:
přidáme svazek omytých, nastrouhaných ředkviček a lžíci nasekané pažitky.
Se sardinkami:
přidáme 100 g sardinek (bez oleje), které rozmačkáme vidličkou, 1 drobně nakrájenou cibuli a lžičku citrónové šťávy.

jěště třeba sendviče a nebo i těstovinový salát s masouvou konzervou , .....

kammka
9. čer 2011

@raci vajíčkovej chleba?? k tomu hořčice, cibule, kyselá okurka?? nebo rybičková pomazánka...případně mít doma v lednici vakuované párky...

aaadus
9. čer 2011

@raci ještě mě napadly buřty na pivě 😉

gabulle
9. čer 2011

@raci sekana je taky docela rychla bud vakuova nebo mit prat v mrazaku uz ve forme sisky a pak dat pomalu pect
a za hodku hodku a pul je hotovo a chlapa tim taky neurazis,nebo tlaca taky se necha koupit vakuove balena a chlapi ji maj radi

vojtisek2007
9. čer 2011

@eriska svařím vodu s cukrem - tak na litr vody dám 1/2kila cukru - když to schladne zaliju tim očištěné a přebrané jahody (tohle množství mám na kýbl jahod) a nechám to stát přes noc - nejlíp v chla´dáku - druhý den plním sklenice a zavařím cca 8min - nikdy se mi žádný kompot nezkazil - ale jahody moc nezavářím - jen pro manžu - nám moc nechutnají, my máme radši z mrazáku.....

andreasek82
9. čer 2011

dostaly jsme od prababicky holandske karbanatky a ja k nim uvarila jen brambory 😀 ale silene jsem si posmakla! 🙂

radi
9. čer 2011

@kammka jéé diky mam recept na karbose i s cuketou, tak to prisi tyden vyzkousim

reruna
9. čer 2011

@brusinka.pusinka ta sekaná je z pekárny? jestli máš odkaz, tak mi ho sem prosím dej, vypadá to moc dobře!

reruna
9. čer 2011

@eriska kynuté těsto mě taky nikdy nebavilo a nikdy jsem ho nedělala, ale co máme pekárnu, tak ta to udělá za mě 🙂

brusinka.pusinka
9. čer 2011

@reruna jj je z pekárny ale dělalajsem normálně v troubě
Suroviny:
1 brokolice
100 - 200 g pokrájeného měkkého salámu
100 g nastrouhaného Eidamu
1/2 cibule
2 stroužky česneku
2 lžíce olivového oleje
3 vejce
1 lžička Solamylu (bramborový škrob)
2 lžíce dětské krupičky
2 lžíce strouhanky (i více podle potřeby)
podle hustoty trochu mléka
sůl, majoránka, pepř, drcený kmín
Mormálně se dá péct v troubě jako klasická sekaná....
Nastavení pekárny: Program Pečení
Postup:
Brokolici krátce povaříme, necháme okapat.
Dáme do mísy, rozmačkáme, přidáme všechny suroviny a přendáme do formy bez hnětacích metel.
Zapneme program Pečení.
Po ukončení píchneme špejli, pokud je na ní nalepené těsto, program Pečení zapneme znovu a už hlídáme.

babulinkab
9. čer 2011

@raci my jsme taky dělali hodně pomazánky z té konzervy s vepřovým masem - ta s tím čínským nápisem - do toho okurka, cibule, hořtice, atd.

nebo třeba chleba s lunchmeatem (nevím jak se to píše), hořčice, kyselé okurky, cibule

nebo třeba něco na způsob pařížáku nebo vlašáku (ovšem bacha s tím ve vedrech, aby se pánové nep....) s rohlíkama

samik2008
9. čer 2011

@brusinka.pusinka jdu pro radu,doufám že můžu 😵 ...koupila sem dneska kuř.stehenní řízky,mraženou francouzskou zeleninu a knedlík,máš nějaký nápad z těsto surovin udělat oběd?Díky moc

kammka
9. čer 2011

@samik2008 a co je v té francouzské směsi?? tedy jestli se do toho můžu vložit...

brusinka.pusinka
9. čer 2011

@samik2008 500g kuřecícho masa
mražená zelenina dle chuti
koření gyros
cca 50g másla
cca 200ml vody
2 lžíce hladké mouky
cca 200ml smetany
citronová šťáva na dochucení
sůl
Postup

Na másle osmahnem zeleninu a naporcované kuřecí stehna,zaprášíme moukou, přidáme koření a podlijeme vodou a necháme pozvolna dusit do změknutí masa. Poté vyjmeme a doděláme omáčku smetanou osolíme a opepříme a přidáme citronovou šťávu 😉 Možno propasírovat či umixovat podle toho jak kdo má rád 😉

peroli
9. čer 2011

u nás se dneska hlavně spinkalo 😅 😀 takže byla rychlovka jen těstoviny s rapl omáčkou

zuhur
9. čer 2011

@peroli co to má být tak "rapl" omáčka 😕

zuhur
9. čer 2011

@brusinka.pusinka a jak to mám nazvat v rejstříku 😅 😕 (to s tím kuřecím a zeleninou)

brusinka.pusinka
9. čer 2011

@zuhur Kuřecí maso na smetanové omáčce s mraženou zeleninou 😀

zuhur
9. čer 2011

A už mi jdou i vkládat fotečky, tak dnešní mňamka:

zuhur
9. čer 2011

@brusinka.pusinka máš to tam. Mimochodem kdysi jsem znala německé stránky, kam si člověk zadal co má v lednici a ono mu to vyhodilo možné recepty - ty takhle funguješ taky a ještě bez překladu 😀 😉 😵

peroli
9. čer 2011

@zuhur 😀 tak já říkám omáčce kterou dělávám z RAjčat v PLechovce - rapl 😀 😀
jen krátce osmažím cibulku (aby pak ještě pořád trošku křupala), na to naliju rozmixovaný rajčata, protlak a trochu oregána... fakt je to strašně rychlý a nám to chutná
a dá se to brát jen jako základ a pak samozřejmě dochutit čím kdo chce... třeba česnekem, nebo na té cibulce osmažit ještě kuř.maso, dá se i přidat nějaká zelenina (mrkev a tak..), nebo zjemnit smetanou, nadrobit mozarellu, nastrouhat nějakej sýr atd atd atd...