Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

aaadus
13. čer 2011

Chtěla jsem udělat cizrnovou polévku, ale jaksi jsem zjistila, že nemám rajčata co do ní patří 😅 Cizrna uvařená, co teď s ní?

karmenta
13. čer 2011

@brusinka.pusinka čtu od tebe recepty už nějakou dobu a musím teda uznat že si s vařením umíš pohrát, sbíhají se mi vždycky sliny
@smardik já se jednou pokoušela o rajskou z rajčat a dopadlo to katastrofálně. Tak jsem přejala osvědčený mamčin postup - do vody dát rajský protlak, zahustit zásmažkou, osolit, osladit, pro barvu je možno dát štávu z červené řepy. Do 15min je rajská hotová 🙂

baca
13. čer 2011

@aaadus já jsem ji nedávno dělala s bramborama a mrkví, taky jsem neměla rajčata a cuketu.

aaadus
13. čer 2011

@baca děkuji. Teď jsem si udělala se sušenými rajčaty, trošku tatarky a dobrota. A zítra bude k pečenému kuřeti místo brambor a hotovo

eriska
13. čer 2011

tak mně se dělá krůtí vývar, do části dám nudličky a pak oberu masíčko a udělám ho na svíčkovou s knedlíkem🙂 ke sváče se chladí dort se zakysanky, piškotků a borůvek..

reruna
13. čer 2011

včera msažený květák a bramborové krokety, dneska špagety, zítra pizza

zuhur
13. čer 2011

Teda - já se sem dva dny nepodívám a tady naskočilo zase stránek - 20 minut jsem přepisovala jen názvy receptů do seznamu - vy mě vůbec nešetříte 😝 😀 😀

U nás - sobota: hrachová polévka doma a pak špekáčky a další mňamky u sestry
neděle: tvarohové knedlíky s čerstvými jahůdkami
dnes: pečená kuřecí stehna - dodala tchýně s rýží - dodala jsem já 😅

A teď jdu vymyslet něco na zítra a protože se mi přemýšlet nechce - jdu prozkoumat seznam 😅 😉

weri1
13. čer 2011

křidýlka neměli tak budou kuřecí špalíčky na medu, bramborová kaše

vojtisek2007
14. čer 2011

taky mám vyndané kuře, tak jdu pohledat nějaké recepty 🙂 - monžá něco s tou tatarkou nebo bílým jogurtem.... 😀

samik2008
14. čer 2011

já dnes udělám zeleninovou polévku se zeleninkou ze zahrádky a květákové lívanečky

vojtisek2007
14. čer 2011

@brusinka.pusinka myslíš že stačí u těch jogurtovejch řízků je nechat v té maridnádě před dopoledne ????

kammka
14. čer 2011

@zuhur chce to samostatné webovky : www.gurmet.brusinka@com 😀

babulinkab
14. čer 2011

já dnes zkouším mrkvovou polívku od brusinky

kammka
14. čer 2011

tak u nás včera ohřátá klobása s křenem a hořčicí, chléb.
v noci jsem udělala jogurt a upekla kuřecí paličky, co měl tatínek nachystané na školní grilovačku, aby jim zaměstnanci dorazili i přes stávku, pozvali je na nocleh s grilovačkou do školy, ale nakonec se dohodli na ředitelským volnu, neb by asi nedorazily ani děcka. tak nám doma zbyly klobásky klasické i grilovací plus ta stehýnka.

brusinka.pusinka
14. čer 2011

@vojtisek2007 No myslím že by mohlo stačit nechat to alespoň 4 hodiny je to jen kuřecí a to není tak tvrdé masko , ale kdybys dělala vepřové tak asi přes noc 😉
My dneska nevaříme jdeme na obídek 😀 k tetině bude Kapřík grilovaný s brambůrkem rybí polívka, (strýc měl uspěšný víkend rybář ) 😀

prdecek
14. čer 2011

já dneska vařím: bramboráky a na odpoledne třešňovou bublaninu 🙂

deyana
14. čer 2011

my máme dneska gulášek, vařila jsem včera, ale píchla jsem si do prstu nůžky a mám ho oteklej tak jsem zvědavá co budu kuchtit zejtra :-/

kammka
14. čer 2011

...a dneska budu snad doma už ve tři, tak zpracuju posekanou rebarboru a domácí tvaroh a dám vědět, jaký to bylo...a jinak tam máme ty kuřecí nohy. tak možná s těstovinovým salátem, nebo zas jen s chlebem a salátem...nevíte někdo recept na nějaký dip či dresing ke studenému kuřeti?? tak ze tří čtyř surovin... děkuji. 😉

brusinka.pusinka
14. čer 2011

@kammka
Studená okurková omáčka

600 g salátové okurky, 80 g plnotučného bílého jogurtu, 100 g zakysané smetany, svazek kopru, 4 ČL vegety, 1 PL olivového oleje.
Okurku oloupeme a nahrubo nastrouháme, přebytečnou vodu vymačkáme. Přilijeme jogurt a zakysanou smetanu a dobře promícháme. Kopr jemně nasekáme a přidáme do omáčky spolu s vegetou a olejem, zamícháme a necháme asi 30 minut odležet.

Pikantní hořčicový dip
1 hrnek neochuceného jogurtu, 1 hrnek dijonské (nebo podobné ) hořčice, 1/4 hrnku na jemno posekané pažitky množství je 2 1/4 hrnků
Smíchat vše dohromady, nechat zchladit na 1/2 hodiny v lednic

Jemný křen
1 středně velký křen, 1/2 sklenice smetany, 1 vejce, 1 lžička másla, 2 lžíce vinného octa, 2 lžíce cukru
Nastrouhaný křen smícháme se smetanou, ušlehaným vejcem a zbytkem ingrediencí, a pak vlijeme čtvrt sklenice vody. Za stálého míchání ohřejeme na mírném ohni a uvedeme do varu.

Studenou omáčku přelijeme do zavařovací láhve a dáme do chladničky.
Podáváme k uzeninám, nebo studenému pečenému masu

Cibulový pražený dip pro všechno možné

2 velké žluté cibule 4 lžíce másla 4 lžíce olivového oleje 1/4 lžičky kayenského pepře 1 lžíčka mořské soli 1/2 lžičky černého pepře 110g krémového sýra pokojové teploty 110ml kyselé smetany 110ml majonézy

Rozkrojit cibule napůl a potom je nakrájet na 3mm. plátky. Vložit na středně horkou pánev máslo a olej a osmažit cibuli společně se solí, pepřem a kayanským pepřem po 10min. Snížit teplotu na nízkou a dusit cibuli po dalších 20min., až zhnědne a zkaramelizuje (ale nespálí se!). Sem tam zamíchat. Nechat vychladnout.

V misce našlehat sýr, majovézu a kyselou smetanu. Zamíchat tam cibuli a po případě dochutit. Podávat při pokojové teplotě.

TIP: Na namáčení jsou vhodné bramborové lupínky, krakery, čerstvá zelenina, masíčka......

Mexický dip

200g zakysané smetany Yoplait 15%
180g rajčatového pyré z plechovky
1 chilli paprička bez semínek
2-3 stroužky česneku
Cibule
Olivový olej
Petržel
Pepř, sůl

Chilli papričku, cibuli a česnek nasekáme najemno. Zakysanou smetanu smícháme s rajčatovým pyré a přidáme zeleninu. Zakápneme lžící olivového oleje a přidáme nasekanou petržel. Ochutíme solí a pepřem.

brusinka.pusinka
14. čer 2011

@deyana to jesmůla a ať to dlouho nebolí a zítra prostě uděláš rychlovku, třeba těstoviny s fazolemi (konzerva) a mleté maso 😉 sýr 😉 😀 😀 😀 😀 moc nebuděš potřebovat krájet 😉 a nebo jěště lépe zajedete si na obídek 😉

deyana
14. čer 2011

@brusinka.pusinka joo to by šlo 🙂 nebo ještě lépe zaměstnat odpo manžu 🙂

brusinka.pusinka
14. čer 2011

@deyana 😀 😀 😀 já zapoměla že je to supr kuchtík 😉

kammka
14. čer 2011

@brusinka.pusinka díky 😀 akorát to musím upravit na množství pro dva lidi 😎

zuzi82
14. čer 2011

Dneska máme hovězí na česneku s bramborovým knedlíkem a špenátem z vlastní zahrádky. Na večeři bude kulajda.
A přidávám i fotku včerejších letních tortil. 😉

boobinka
14. čer 2011

kuřecí mini řízečky obalované v kokosu a cornflakes, bramborová kaše, okurkový salát 🙂

evaviki
14. čer 2011

zeleninova polivka s kurecim masem.. druhe jidlo nemame, maly je chory a rastu mu zuby, takze papa iba polivky 😀

radi
14. čer 2011

vcera gulas s kolinky, pro malou to trosku upravuji
dneska karbanatky s cuketou a bramborova kase, zkousela jsem pect na papire, slo to dobre, jen se mi to trosku prichytlo, priste dam asi mensi teplotu...
zitra kureci polevka a ryzovy nakyp
dal zatim nevime, nechame se inspirovat, tak holky piste 🙂

petule246
14. čer 2011

ahoj, u nás dnes květákový mozeček a br., zítra kr. roláda a br. kaše a na čtvrtek zde lovím inspiraci

zuhur
14. čer 2011

Dneska zavinuté párečky s bramborovou kaší.

petrusam
14. čer 2011

dneska vařila restaurace 😉 večer se chystáme grilovat, jestli si umoudří počasí a zítra udělám knedlozelovepřo 🙂