Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

brusinka.pusinka
8. únor 2013

dneska čočkový salátek s fenyklem a kuřecí přírodní řízek🙂

brambora20
8. únor 2013

@brusinka.pusinka zajímá mně recept na ten salátek

brusinka.pusinka
8. únor 2013

@brambora20 Vařená červená čočka, blanžírovaný fenykl nechat vychladit pak smíchat přidat rajčátka a červenou papriku kapii, okořenit solí pepřem a cukrem (toho dávám jen pul lžičky a buď domácí majonézu ale já dávám spíše řeký jogurt a nebo zakysanou smetanu🙂

brambora20
8. únor 2013

@brusinka.pusinka možná se zeptám jak trotl, ale jakže se připravuje ten fenykl... 😅

brusinka.pusinka
8. únor 2013

spaří se v horké vodě jen chvilku a pak se schladí v ledové aby zůstal křupavoučky

nikiii
8. únor 2013

Dneska u kamarádky hovězí na přírodno s rýží, zítra budou plněné bramborové knedlíky a zelí, a v nedělí špízy a opečené česnekové brambory.

zizala79
8. únor 2013

včera k večeři nakonec tortilla
dnes k obědu zelná polívka, je nějaká moc zelová 😀 a je jí tam ještě na dva dny... 😅

blahova_andrea
8. únor 2013

přítelovu oblíbenou pandu s nudlemi

brusinka.pusinka
8. únor 2013

a něco na zub🙂 ořechový závin, tyčinky a mrkvové šátečky

eliskaka
8. únor 2013

Hezký večer,děvčata prosim o radu co uvařit z hovězího pupku?krom rajské a guláše

1luciferka1
8. únor 2013

@eliskaka z hovězího pupku často vařili v pořadu co bude dnes k večeři, jelo to na Barrandov tv, zkus pohledat!

1luciferka1
8. únor 2013

@brusinka.pusinka jůůů, moc prosím o recept na mrkvové šátečky, dík

kammka
8. únor 2013

@brusinka.pusinka ahojky, ty šátečky jsou tu někde v receptech??
a taky jsem dělala před nějakou dobou tvarohové nočky a ten recept jsem si nenapsala a zaboha nevim, odkud jsem ho měla, nebyl odtud??

na zítřek jsem vytáhla králičí hřbety bez kosti, bramborové knedle, obojí z mrazáku, zbytky.. k tomu bude hráškový krém..
v neděli asi kachnu se zelím a knedlíkem houskovým, koupeným..

tina1506
9. únor 2013

včerejší výtvor, KOKA sušenky a sušenky z ovesných vloček.... a taky jsem zkusila domácí Lučinu z jogurtu.... luxusní!!!!! 😉

zizala79
9. únor 2013

@tina1506 jak jsi dělala tu lučinu? a na ty sušenky máš nějaký udělátko?

ia.
9. únor 2013

dnes hovězí vývar ze včerejška s nudlema a hovězí znojemská s jasmín.rýží

tina1506
9. únor 2013

@zizala79

Domácí sýr Lučina... 🙂
--------------------------
3x 500ml velké Selské jogurty Hollandia (čím kvalitnější, tím lepší)
1 smetana 200 ml (já dala zakysanou)
1 lžička soli (malá, zarovnaná, ale můžete dát i méně)
Vše smícháme a vzniklou hmotu dáme do cedníku, do kterého jsme předtím dali plátýnko (já dala čistý kapesník 🙂 ). Cedník dáme nad misku nebo kastrolek do lednice na 24 hodin vykapat.
Vzniklou syrovátku můžeme dál použít do vaření nebo pečení. Z tohoto množství ji bylo víc jak půl litru.
Hotový sýr si dáme do nějaké plastové krabičky a uložíme v lednici. Měl by takto uchovaný vydržet docela dlouho, prý až 3 týdny...
Dá se dochutit bylinkami, česnekem, paprikou, šunkou...
Chuťově je krémovější a opravdu moc dobrý!!! 🙂
Něco jako Lučina - Jogurtina...

tina1506
9. únor 2013

@zizala79 sušenky z ovesných vloček:

http://recepty-fotky.chytrazena.cz/susenky-z-ov...

KOKA sušenky:

KOKA SUŠENKY: 200g hery, 100g práš.cukru, 240g hl.mouky, 100g kokosu,2 žloutky, 2 pol.lžíce kakaa Postup: Heru vyšlehat s cukrem, přidat kokos, žloutky, mouku, kakao. Vytvořit kuličky asi jako 2koruny a zťápnout ji kladívkem na maso, aby dostala podobu sušenky a dáme péct na 180°C zhruba 15-20minut podle trouby

zizala79
9. únor 2013

@tina1506 super díky! ty jova aj s fotodokumentací 🙂 chápu, že někdy cena není rozhodující, ale máš to spočítaný? jak to jako vyjde oproti lučině na kilo, asi víc, co? ale vypadá to fakt moc dobře! kapesník super tip

a sušenky mě zajímala ta část s tím kladívkem 🙂 super
děkuju moc

tina1506
9. únor 2013

@zizala79 vyjde to o polovinu levněji - 3x 19,- jogurt + 15 smetana = 72Kč a je toho 700 g čisté Lučiny, což by v obchodě vyšlo na cca 5,5 krabičky po 125g za cca 25Kč = 137,50 Kč 😉 a ještě je z toho přes půl litru syrovátky, dá se z ní vařit, já ji mám 2x večer na vypití 😉

to kladívko mě taky dostalo - jednoduché a efektní... 😉

beruskanula
9. únor 2013

holandské řízky , stouchane brambory a k tomu zelenina, co kdo chce🙂

odpo udelame svestkovy kolac

🙂

zizala79
9. únor 2013

@tina1506 dobrý počty! díky. koukala jsem ti do fotoalba a spustu si toho ukládám 😵

tina1506
9. únor 2013

@zizala79 děkuji, mám tam jen odzkoušené věci, co nám chutnají 😉

michamicha
9. únor 2013

dnešní oběd: krůtí maso, zeleninový salát a chléb 🙂

nikiii
9. únor 2013

Nemáte prosím někdo nějakej receptík na buchtu/řezy/koláč kde bych spotřebovala mascarpone? Nechce se mi dělat zase tiramisu, měli jsme ho nedávno. Děkuji předem za inspiraci 🙂

pajdula
9. únor 2013

dneska k obědu vinná klobása a štouchané brambory, ke kávě bebeřezy 🙂

jimmy1
9. únor 2013

hovězí vývar s krupicovými nočky, rajská, těstoviny, hovězí maso, perníková buchta s čokoládou 😵 a zítra totéž 😎

zizala79
9. únor 2013

k obědu zelná polévka a zelený míchaný salát

katka_mel
9. únor 2013

Česnekačka. Pro dnes to stačí. A zítra mám naplánované pečeného králíka s vepřovým bůčkem zelí a knedlík.

fire85
9. únor 2013

frankfurtská polévka,špenát a brambory
na večeři pomazánka z makrely