Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

janicka1984
22. bře 2013

kuřecí vývar s nudlemi, pečené kuře, houskový knedlík a kysané zelí. a pro mě pečená máslová dýně a losos

klaraalucka
22. bře 2013

my dnes vepřové smetanové řízky a kulajdu.

aaadus
22. bře 2013

Včera losos s br. kaší, dnes vepřové na způsob Stroganoff s těstovinami

katka_mel
22. bře 2013

Dnes hovězí s knedlíkem a k tomu mi ze včerejška zbyla hřibová omáčka a zítra halušky se zelím a anglickou. Polévka asi nějaká zeleninová. 🙂

kammka
22. bře 2013

dnes zelňačka, kuře brambor zelené fazolky, odpoledne jsem pekla šlehačkovou bábovku a kynuté tvarohové buchty..
na zítra rajská, masové koule, těstoviny, polívku nevím, možná červená čočka, je rychle.. pak jdem na maškarní.. večeře asi studená, pěčivo s něčím, nebo možná nějaká vajíčka.. na neděli jsem nekoupila maso, tak asi vytáhnu z mrazáku nějakýho kostlivce a bude rizoto se stopovým množstvím masa..

prdecek
23. bře 2013

včera sýrová omáčka a těstoviny
dnes pečená makrela s americkýma bramborama a kuřecí vývar

radka_h
23. bře 2013

Dneska máme svíčkovou z kuřecího,ale chtěla bych něco nového upéct, klidně i s ovocem,ale nějak mě nic nenapadá. Máte někdo nějakej dobrej recept? díky 😉

kammka
23. bře 2013

tak jsem nakombinovala sladkou bramboru,hokaido,červenou čočku , stroužek česneku, oregano a jahelný vločky s kousíčkama opečených kuřecích prsou, asi půlka řízku.. pak jsem našla v troubě pekáč od kuřete s kouskem pečených prsou, šťávou a pár brambůrkama..a je z toho super polívka, akorát mi moje dcera, když to dojedla , oznámila, že to chutná jak lak na nehty.. fakt nevim, jak tomu mám rozumět.. synek měl jednodušší kombinaci:kuře, sladkej brambor, hokaido, jahelný vločky..dlabal suprově..

pekáč tvarohových buchet včera pečených je skoro pryč, šlehačková bábovka takový úspěch neměla, ale taky na ni dojde, myslím, že dnes večer budu píct znova...

elennka
23. bře 2013

Já dneska bramborový guláš s fazolemi, červenou čočkou a kouskem točeného salámu.🙂

pajula
23. bře 2013

zeleninový vývar,svíčková omáčka s domácím knedlem 🙂

weri1
23. bře 2013

holky prosím o recept na ovocné knedlíky-ne kynuté, děkuji

aaadus
23. bře 2013

Dnes zelňačka, kluci gnocchi s uzeným lososem, já marocké zeleninové tajine a quinoa, ke kávě borůvkový koláč
Zítra hovězí vývar, holandské řízky s br. kaší
@weri1 dělávám tyto: http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=23027

bulinka
23. bře 2013

hovězí vývar s domácíma nudličkama, bramboráčky se zelím a ke kávě velikonoční mazanec

weri1
23. bře 2013

@aaadus vypadají krásně, už se na ně těším 🙂 a můj muž bude mít radost

heaven_angel
24. bře 2013

Hovězí na víně, bramborovo-celerové pyré

babulinkab
24. bře 2013

polévka z červené čočky, holandské řízky od včera a peču z dvojité dávky lineckého slepičky, ovečky, vajíčka, kohoutky,....

zelva
24. bře 2013

My dnes brokolicovou polévku a šunkafleky

sarunatko
24. bře 2013

Včera pstruh na másle, dnes karbenátky, polévka oba dny stejná - fazolačka.

baru7
24. bře 2013

candát a losos (candáta je málo 🙂 ) s pečenými bramborami, okurkový salát se zakysanou smeetanou a jako dezert jahody se šlehačkou 🙂

cervena_vila
24. bře 2013

Dneska pokus o dort Red Velvet a místo chemického barviva červená řepa. No červený není. Je hnědý. Ale voní úžasně. A taky mi nechápu, jak to, že mi všechny pokusy o dort vyběhnou jen uprostřed a popraskají 😖

monyliny
24. bře 2013

Kuřecí vývar od včera,Milánské špagety a ke kávě si dáme medové dortíčky-piplačka,ale jsou mňam 🙂

jika10
24. bře 2013

Hovezi polevka s nudlema a rostenou na zampionech s ryzi

nikiii
24. bře 2013

Prosím o radu - už nevím co pořád dokola dělat na rodinné oslavy, a nedávno jsem slyšela o špekáčcích pečených na pivě - nemáte někdo osvědčený receptík jak na to? Bude to premiéra rovnou v den oslavy, tak nebude čas natrénovat poměr piva, kečupu a koření ☹ Díky moc 🙂

jimmy1
24. bře 2013

dneska jsme oběd dostali od babi 😵 kuřecí vývar s krupicovými nočky, pečené kuře, bramborový knedlík a kysané zelí 😵 já jsem udělala jen štrůdl a máme všeho i na zítra 😎

prdecek
24. bře 2013

u nás dneska bramboračka, játrová omáčka s rýží a podmáslový koláč

timbouctou
24. bře 2013

@nikiii my děláme, ale nemám přesný recept na poměr. Koupím 6 špekáčků, pokud možno od uzenáře, ty globusácký nejsou nic moc. 1 ostřejší kečup, lahev černého piva, sůl, sklenička naložených červených paprik na proužky, cibule. Místo kečupu jde použít i protlak, nejlepší je z Lidlu Mikado ve skleničce. Ale je pak potřeba to trochu osladit. Doporučuju kečup (protlak) smíchat v misce s kořením a půlkou piva, třeba můžeš přidat libeček, vorčestr nebo sojovku. Do pekáče buřty, já je nakrojím jako na opékání 🙂, cibuli, papričky a zalít zálivkou. Při pečení dolíváš to pivo. Jde to jíst s pečivem nebo rýží.

timbouctou
24. bře 2013

dneska špenátová polévka, zítra zeleninové rizoto.

timbouctou
24. bře 2013

@cervena_vila než dáš dort do trouby, zkus stěrkou rozetřít hmotu od prostředka ke krajům, klidně at tam je mělký kráter, ono se to vypeče.

timbouctou
24. bře 2013

@weri1 tvarohové? Na 1 tvaroh 1 vejce, přidáváš hrubou mouku tak dlouho, až z toho můžeš tvarovat knedle. Ale podle mě je potřeba udělat tak ze dvou tvarohů. A taky je dělám jakože jen tvarohové kuličky a pak je na talíři zaleju ovocnou omáčkou 🙂

nikiii
24. bře 2013

@timbouctou Díky moc. A můžu se tě ještě zeptat, jak dlouho to zhruba pečeš a jestli zakrytý nebo odkrytý?